Anne olmak hayal mi

nette pek bilgi yok canım tam net bende bilmiyorum bildiğim kadarı ile parça alınıyor ve inceleme yapılıyor bi çeşit era testi gibi:44::44::44::44:

Allah Allah daha çok merak ettim😊 sonucunu benimle paylaşırmısın

isteyebilirler 4-5 tam emin değilim yıldan sonra istiyoruz demişti doktor.benim filmide vermemişlerdi bana sadece sonucunu vermişlerdi o yüzden tekrar çektireceğim.bişey çıkmazsa histereskopi çektireceğiz

İsterse çektirecem artık adet bitince garanti olsun herşey inşaallah bu kez yıkılmam :/

İsterse çektirecem artık adet bitince garanti olsun herşey inşaallah bu kez yıkılmam :/

inşallah canım hepimiz sevincimizi paylaşırız bu yıl burdan.birbirimize haber verelim gelişmeleri.

elinizde görüntü olmaması çok kötü neden vermemişler anlamadım
çünkü sonuç netse doktor istemiyor benim de5 yıl oldu rahim filmine

Tüp bebek başarısızlığı sonrası neler yapılmalı?

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarının mütenevvi sebepleri bulunduğu için, uzman hekimler tüp bebek başarısızlıklarında her iki çiftinde detaylı bir şekilde incelenmesi ve sebebin modern teknoloji ile araştırılıp tedavinin de yine modern teknoloji ile yapılması gerektiğini söylemekteler. Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında ise uzman hekimler ilk adımlarını anne ve baba adayının gebelik oluşumunu engelleyebilecek genetik veya sistemik hastalıklarının olup olmadığını araştırma yolunda atarlar.

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında anne ve baba adayı bir bütün olarak ele alınır ve bilhassa kromozom analizleri, genetik pıhtılaşma faktörleri ve immunolojik araştırmaları yapılır. Yapılan bu araştırmalar sonucunda çiftlerden birinde kromozomal problem ortaya çıkmış ise tüp bebek uygulamasındaki embriyolara transfer öncesi preimplantasyon genetik tarama testleri yapılır. Bu testin ardından ise normal yapıdaki embriyolar transfer için hazırlanır. Embriyonun kalitesini arttırmak için ise mikroskopik büyütme yöntemi IMSI ile kaliteli sperm seçilir.

:126::126::126::126::126::126::126::126:

TÜP BEBEK NEDEN BAŞARISIZ OLUR SORUSUNA
Birincil sebepler: Gebeliği husule getirmesi beklenen embriyonun genetiğinin bozulması, yumurtanın gelişim aşamasında kullanılan bir takım ilaçların uygunsuz olması, kültür ortamının yetersizliği, embriyo dış zarının kalınlaşmasıdır.

İkincil sebepler: doğumsal rahim iç duvarı bozukluğu, rahim içinde husule gelen polip ve myomlar, kürtaj ve enfeksiyon sebepli rahim içi duvarının yapışıklığı, rahim içinde pıhtılaşma, kadında genetik ya da sonradan oluşan savunma mekanizması bozukluklarıdır:

Üçüncül sebepler: Çikolata kisti, daha önceden geçirilen karın içi operasyonları sonrası tüplerin tıkanması ya da şişmesi gibi nedenlerdir.

Allah Allah daha çok merak ettim�� sonucunu benimle paylaşırmısın

TATLIM SENİN İÇİN ARAŞTRDMMM İSİM DEĞİŞİK OLDUGU İÇİN BULAMAMIŞIZZ
Biz başarısız tüp bebek uygulamaları olan çiftlerde yukarıdaki tüm araştırmalar normal bulunduğunda rahim içinden doku örneği alıyor ve bu örneği laboratuar ortamında kültüre edip çoğaltarak embriyoları bu kültür ortamında geliştiriyoruz. Endometrial ko-kültür olarak adlandırılan bu teknik ile adetin 21. günü rahim içinden alınan ufak bir doku örneği laboratuar koşullarında üretilerek yapay bir rahim içi dokusu oluşturuluyor ve embriyolar bu doku içinde büyütülüyor. Embriyo gelişimi için gerekli olan büyüme faktörleri, proteinler ve besleyici maddeler yönünden zengin olan rahim içi doku kültürü bu sayede embriyo gelişimini destekliyor, ayrıca ortamda oluşan antioksidanlar embriyo için zararlı olabilecek artıkları uzaklaştırıyor. Bu teknik daha önce başarısız sonuçlanmış tüp bebek vakalarında yapay kültür ortamlarına bir alternatif olarak kullanılmaktadır.

Son düzenleme:

Çok teşekkür ederim canım,harika bişeymiş buda inşallah tutar bu bebişlerin,güzel güzel büyütürsün.Tüm kalbimle diliyorum Allah gülen yüzünü hiç soldurmasın.Allah muradına erdirsin inşallah.

saol bitanem şimdi eve geldi anestesiz olmadı pazartesi yapılacak inşallah RABBİM YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRÜR

saol bitanem şimdi eve geldi anestesiz olmadı pazartesi yapılacak inşallah RABBİM YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRÜR

Canım dün ne yaptın hastanede inşallah iyisindir.Dün bir olaya canım sıkkındı pek gelemedim buraya yoksa aklımdaydı.

Canım dün ne yaptın hastanede inşallah iyisindir.Dün bir olaya canım sıkkındı pek gelemedim buraya yoksa aklımdaydı.

canım benim cuma günü doktr anestezi olmadan denedi mahvoldum beceremedi bide canım çok yandı doktrmla konuştm pazartesi yapalım anestezi ile dedi iyi geçti şükür canım 10 gün sonra sonuç çıkıyormuş yazarım sana sen ne yaptın bütün tahliller bittimi canını ne sıktı

ayy geçmiş olsun anestezisiz nasıl olur ya hangi doktormuş bunu yapan?
benim tahlilerin 2.kısmı perşembe çıkıyo bu genetik olanların birazı,o gün mthfr gen mutasyonunu verecekmişim.karyotipte 2,5 ay sonra çıkarmış.normal tam kan sayımında bişey çıkmadı.
dün ökzn biri eve dönerken çamur banyosu yaptırdı da onları yıkayıp Bi tarafta da ona dua ediyordum.pazar günü ütü yapmıştım tertemiz,sinir oldum.

:)))))) çamur banyosu iyidir güzelleştirirrrrmalesef öyle kişile var tatlım kolay gelsin bencede canım güzel bi dua yı hakketmişşş hacettepede bi doktor sorma canım neyse şükür bunuda atlattım bi ark konuştum senin dedğin testleri ancak üniversite hastanesi yapar dedi ankara üniversitesine gitmeyi düşünmüyorum bakalım canım senin bu dediğin tahlilller hep kanda mı yarın randevum var devket hastanesinde acaba ordada olurmu ki bunlarr
tatlım çok sordum amam mthfr gen testi neymiş ?????

Beni hiç güzelleştirmedi çok çirkindim hele sonra daha çok çirkin çamur Bi insan oldum😈
bu testlerin hepsi kanda bakılıyor,mthfr gen mutasyonu kanda pıhtılaşma testiymiş.devlette vardır tabiki hemde ücretsiz yapıyorlar.hacettepede çok iyidir doktorlarını öve öve bitiremezler sözde.inşallah kötü bişeyler çıkmaz.etlik eğitim araştırma yada başka Bi eğitim araştırmada da yaptırabilirsin sanırım

Son düzenleme:

ayy kıyamam sana arabada olunca yayaları hiç umursamıyor tmm canım yarınyenimahalle devlet hastanesine gideceğim tiroidm için kadın doğmdan sıra alır bi doktorla kouşurum senin testleri yazmıştım gen mutasyonunu doktorun sonra mı verdiiii
aslında hacettepe doktorları iyi de işte bana böylesi denk geldi çok korkuyorum bu denemede neğatif olurrr bi yıkıma daha gücüm yok RABBİM yardımcımız olsun bu son olsuuunnn

aaaamiiiin tüm kalbimle inşallah!
bu test diğerleri yapılınca sanki doktor onlara bakmışta istemiş gibi olacakmış,devlette direk bu tahlili isteyemiyormuş doktor.Tirodinmi var geçmiş olsun,tüp bebeği etkiliyormuymuş bu tiroid?

canım sende inşallah güzel haberini verirsin
evet canım ama kan sonuçlarım iyi troid engel değil yani bana
bakalım yarın söylüyeceğim doktor ne diyecekkk ozaman bende önce bunları sonra onu yaptrırım çok saol canım yaaaa bunlarr bi umut oluyo bana

canım en önemli şeyi sormayı unuttum yaaa aciiiii cvp bu tahliller adetliyken mi yarn adet olabilirim de çünkü:26::26::26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…