Anne olmak hayal mi

arkadaşım dua için teşekkür ederim inş bu dua bizim mucizlerimizin gelmesine de sebeb olur..allah razı olsun

canım yazılarını okuddumm
umudunu yitirme
bizde anne olacağız inşallah
herşey de bi hayır vardır
vakti zamanı gelince olacak kendini toparla
ömrümüz durumlar el verdikçe denemeye devammm

arkadaşım dua için teşekkür ederim inş bu dua bizim mucizlerimizin gelmesine de sebeb olur..allah razı olsun

ay cnm benim insallah dualarim sizinle cok buyuk allahim mutlaka olacak hep olacak deyin hic bizaman olmayacak demeyin eninde sonunda allah veriyor mukafatini sabirla devam

canım benim duayı yazdığın için teşekkürler ben ve soran arkadaşlar okuyacak inşallh
sen yavruna sağlıkla kavuşursun inşallah benimde dualarım seninleee

insallah olacak azimle okuyun ben sana zaten bu duayi basladim sende oku biryandan allahim nasip eder insallah. benim sasirdigim bu duayi yapmayana kadar neler nrler yaptik ama gelgorki iksir gibi bu duadan sonra alti ay icinde hamile kaldim ablam bile sok oldu ben sastim kaldim. insallah tek tek hamis haerlerinizi aliriz.allah kendisine acilan elleri asla bos cevirmezmis insncla umutla allah yavrulariniza kavustursun. anne olmak asla hayal degil...

Bende okicam bu duayi Allah seninde Bebegini saglikla kucagina versin kolay dugumu masip eylesin . Yasadiklarini okudum kendimi hikayende buldum o kadar umutsuz oldum anda Rabbim seni karsimiza cikardi . Haklisin sabredicez dua edicez zamanimiz geldiginde isallah o sevincli haberi buraya nasip edicekdir Rabbim .

ne guzel birbirini hic tanimayan kader arkadaslarinin destegi samimiyeti sanalda olsa umut ve guc vermek cok guzel bisey. cevre insani bogarken burda ayni dert le ugrasan arkadaslarla dua nin gucu olmaz diye bisey yok yeterki allah dilesin bitti. gonulden inaniyorum seninde diger arkadaslarinda tek tek bebecikleri gelecek bu yil icinde. dua kaderi degistiren tek seydir ve devamli.edilen dua asla reddolunmaz. allahin izniyle. ben sana da bu duayi yapiyorum anatomi ve sana. sende yap allah cok buyuk insallah kabul eder inci taneleriiniz gelir gelicek zaten. su mubarek uc aylarin yuzu suyu hurmetine once karnin sonra kucagin dolsun allah binkere razi olsun dualarin icin. aminnnn....

senin kafanın karışmasını istemem ama benim yaşadıklarım bunlar mesala normalde 25 civarı çıkan yumurtam orada çok düşük iğne dozu kullandıkları için 8 10 civarı çıktı
bana pgt yapılacaktı yumurta toplandıktan sonra 5. gün transfer olucak pgt olacağı için dediler gidebilirsiniz dediler opu dan hemen sonra memeleketimize dönüş bileti bulamadık ertesi günü yoldayken istanbulu geçeli çok olmuştu embriyolog aradı embriyolarınızın gelişimi kötü yarın transfer olabilir dediler ve ertesi sabah saat 11 civarı yine aradılar pgt ye girebilecek kalitede embriyonuz yok transfere gelin diye o gün opunun 3. günüydü ve transfere o dedikleri an gidebilmemiz imkansızdı
4.günü gittiğimizde sadece tek embriyomuz kalmış zaten çok bozuldu moralim üstüne bide dr dan o şekilde olumsuzluk duymak mahvetti beni
transfer esnasında kendi aralarında konuşurlarken duydum embriyoların yaşamamasının kötü olmasının sebebi eşimden gelen y kromozom fazlalığı olduğunu söylediler 12 gün boyunca hem umut ettim hem ağladım
işte şimdi yine aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum...
yine bi tedavi daha yaptırsak yine kötü embriyolarla hamile kalabilme şansım çok düşük ALLAHTAN UMUT kesilmez ama umutsuz vakaayız sanırım...
ama tayfun beyden memnun olanlarda çok diyorum ya nasip bu işler tüm bunlar kaderimiz bizim bizde alnımıza yazılanı yaşıyoruz inş sonunda kavuşuruz mucizelerimize
sperm dna hasar testini merkezlerde ki drlar mı yaptırdı yoksa bir ürolağamı gittiniz kaan aydosa mail atmıştım bazı testlerden sonra randevu alın demişti ama ankara da bize uzak hala gidemedik
istanbul tüp bebek merkezinde ki denememizde ımsı yı kullanmadılar daha sonra aradılar beni orada ki 2. denemizde kullanacaklarını söylediler oysa ki ilk görüşmeye gittiğimizde yeni yöntemlerin hepsini kullanmalarını istemiştik
ordaki drumda suzan hanımdı o da günlerce muayane etti beni sanki görmedi tam transfer zamanı rahim tabakan ince transferi iptal edip embriyoları donduralım dedi zaten kalitesiz olan embriyolar çözüldükten sonra sadece biri yaşadı..

hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun yine de rabbim çaresiz dert vermesin...
ablanda mı tüpçülerden:26: oldu mu peki bebeği
çook uzun yazdım kusura bakma okurken sıkılacaksın ama tüm bunlar yaşadıklarımın özeti sayılır sadece
inş bu son denemen olur sonu bebişli olur

Son düzenleme:
canım yazılarını okuddumm
umudunu yitirme
bizde anne olacağız inşallah
herşey de bi hayır vardır
vakti zamanı gelince olacak kendini toparla
ömrümüz durumlar el verdikçe denemeye devammm

sağol canım...
sizde sorun ne kaç denemen var:26:

ay cnm benim insallah dualarim sizinle cok buyuk allahim mutlaka olacak hep olacak deyin hic bizaman olmayacak demeyin eninde sonunda allah veriyor mukafatini sabirla devam

şu an adetliyim inş adetim biter bitmez okuyacam ve anneme babama da yaptırıcam...
allah razı olsun

canımsın.. ne güzel anlatmışsın herşeyi tam olarak kafamda herşey oturdu.. doktor konusu okadar göreceliki kiminin çok sevdiğini kimi hiç sevmiyor.. beklentilere ve sonuçlara göre bu değişiyor ama bence senin yaşadıkların çok çok anormal ve kim olsa üzülürdü kesinlikle haklısın.. ayrıca nasıl bir transfer ortamı yaşamışsın sen öyle anlamadımki doktor bir yandan hemşireler diğer yandan kötülüyor kafayımı yemişler.. sanki sohbet ortamı.. zaten acıbadem konusunda hep şüpheliydim çünkü acıbadem bu konuda çok yeni tüp bebek ünitesini bile daha kuralı kaç yıl olduki reklam için en tanınmış doktorlarla anlaştı..
bende senin bu yaşadığın tarzda şeyleri bahcecide yaşadım anlatsam destan olur o yüzden asla oraya geri dönmeyi düşünmüyorum..

istanbul tüpte ben ilk gittiğimde ımsıyı istiyorum dedim aret bey embriyologlar gerekli görünce yapıyorlar dedi ama bende hatalıyım aradan 3 ay geçince tedaviye başladım üzerinde durmadım onlarda ıcsı yaptılar.. bu tedavide ımsı için salı günü embriyologla görüşeceğim.. suzan hanıma ben pek ısınamadım iyiki aret beyi seçmişim diye düşünmüştüm.. soguk bi bayan geldi bana..

canım ben sperm dna hasar testini 15-20 yeri arayarak sonunda Okmeydanı Memorial has. nin laboratuvarında bulmuştum.. orada geçen yıl 300 TL civarı bir paraya yaptırmıştık 2 haftaya çıkmıştı sorun yokmuş..

bu arada ablam 6 yıl önce 9. tüp denemesinde ikizlere gebe kaldı ve şimdi bi kız, bi erkek çift yumurta ikizlerimiz var canım..
sende sakın vazgeçme canımm Allah illaki önümüze bir kapı açıyor.. maddi manevi toparlanınca start ver çünkü araya sogukluk girince yaşta çok ilerleyince dahada zorlaşıyor biliyorsunki...

çok öpüyorumm arkadaş listeme ekleyeceğim seni izninle..

aynen öyle kiminin çok memnun olduğundan kimisi hiç memnun olamayabiliyo bazen...
bence ımsi gerekli sadece gerekli görüldüğünde yapılmamalı beni aradıklarında ımsi için ek ücret almıycaz demişlerdi madem ki masraflı bir yöntem değil bu iş şansa bırakılmamalı insanları deneme tahtasına çeviriyolar onda olmadı bunda olsun nasılsa giden paralar, yıkılan hayaller onlardan gitmiyor ya
bende çok pişmanım o zaman aret beye gitmediğim için...
ablanda çok uğraşmış ama sonunda mükafatını çifter çifter almış allah bağışlasın hayırlı evlat olsunlar inş ..onlarda ki sorun neydi daha önce sormuşmuydum sorduysam kusura bakma...
az önce yağmur yağdı çok, kendim için ve tüm kader arkadaşlarım için dua ettim inş rabbim büyük bi gün bizim dualarımızı da duyacak
sana geçen günü yazmıştım ya embriyoyu kamerayla 20 gün izliyolarmış diye o bayanın dr u halit fırat erden miş ben o dr hakkında olumlu ve olumsuz yazılar okudum sence nasıldır:26:

vazgeçmiş değilim ama dediğin gibi şu an için maddi ve manevi hazır değiliz...
arkadaş listeme kabul ettim bile
bende öpüyorum

Son düzenleme:

cnm sana sunu diyebilirim tabi yine kendi kararini kendin verirsin.. halit bey grubundan uzak dur ... ben o grupdan 7 ay cok cektim.. halit bey ve murat berksoy nisantasinda kendine luks bi ofis kurmus ortaklasa tamamen para kumpasiii.. benim tup dahil 20.000 tl gitti o gruba.. 10.000 tup 10.000 de murat berksoya...cok arkadasim var benim yasadiklarimi yasayan.. kamera ve diger bircok seyleri tamamen yalannn ve hasta cekmek icin uydurma.. bunlari birebir yasadim.. 7 ayda 14 defa gittim onlara.. disarda 12,5 tl ye satilan tup merkezlerinin para almadan yaptigi intralipid serumu bana 4.000 tl ye yapmaya calistilar son gun vazgectim.. cok buyuk yalanlar dolanlar yasadim ve aynilarini yasayan bircok arkadasla tanistim.. yumurta rezerv azligi topigindede bu konuya deginmistim gecen gun..

Bebek olması için yapılacak dua
Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde “Yâ Musavvir, Ya Bari, Ya Halık” isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar eylese Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder.” (7)
Aşağıdaki ayetler dua makamında okundukları vakit, çocuk istemeye ve hayırlı bir mirasçı dilemeye yaramaktadır. Çünkü Zekeriya aleyhisselam Rabbine böyle dua eylemiştir. Bu bakımdan bizlerin de bu çeşit sıkıntısı olduğu zaman bu ayetlerle dua etmemiz menfaatımız icabıdır. (11)
“Fe hebli min ledünke veliyya” “Yerisüni ve yerisü min âli Yâkûb.” “Yühricüküm tıflen sümme li tebluğû eşüddeküm” (12) (13) (14)
(Binnaenaleyh, bana tarafından bir veli oğul ihsan et) (Ki bana da mirasçı olsun, Yâkub hanedanına mirasçı olsun.)
(Sonra bebek olarak çıkran, sonra sizi güçlü kuvvetli bir çağa erişmeniz için.) (12) (13) (14)

ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İÇİN OKUNACAK DUA:

1. “İnne rabbeke hüve’I-hallâku’l-alîm.” = “Muhak*kak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir.” âyetini gecele*ri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.
2. Veya; “Fallâhu hüve’l-veliyyü ve hüve yuhyî” = “Muhak*kak ki Allah dosttur ve yaratandır.” âyetini beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.
3. Veya; “HüvaIIahü’l-hâliku’l-bâriü” = “O yaratandır ve yok*tan var edendir.” âyetini 1054 kere tekrar eder.)
4. Veya; Tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine ya*kın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa “Bismillâ-hirrahmânirrahîm” yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah’ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalın*caya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.)
Çocuğu olmayanlar 4 Cuma üstüste 1000 kere “Ya Evvel” okumalıdır.
Düşük ihtimali olan hamile bayanlar için dua
Düşük ihtimali olan hamile bayanlar eşleriyle beraber “El Mübdi” okur.
Çoçuğu olmayan kimse 707 kere “Ya Varis” okursa Allahın izniyle hayırlı evlat sahibi olur.
Doğacak Çocuğun mücahid olması için KAF Suresi okunur.
Güzel Yüzlü olması için YUSUF Suresi okunur.
Ahlakı güzel olması için İNSAN-İBRAHİM Suresi okunur.
İlk 4 ay 70 bin SÜBHANALLAHİ VE BİHAMDİHİ okunur.
9 ay boyunca 71 tane ENBİYA SURESİ okunur.
Doğumu Kolaylaştırsın diye İnşikak Suresinin ilk 3 ayeti okunur.
Çocuk doğduktan sonra 36. günü Enbiya Suresi okunur.
Ateşli Hastalık olmaması için Ali İmran Suresi okunur.
Ağlayan Çocuğa Cuma saati kulağına ezan ve Ali İmran Suresi 83. ayeti okunur.
Bol bol Yasin okunur.
Terfice, tüncina hatimleri okunur.
Çocuk Düşmemesi İçin Karısı hamile olup da erken doğum, çocuğun düşmesi veya geç doğması gibi korkular ve tehlikeler karşısında kalan bir kimse, parmağını hamile olan karısının karnına sürüp
“Ya Mübdi” ismini 99 kere okursa Hak sübhanehu ve teala hazretleri o hamile kadını bu tehlikelerden saklar. (7)

canım ne güzel şeyler paylaşıyosun Allah razı olsun senden...inş hepsini sırayla deniycez..

canım ne güzel şeyler paylaşıyosun Allah razı olsun senden...inş hepsini sırayla deniycez..

inşallah canım benim ben başladım oruca dedim belki başka arkadaşlarda okuyunca yapmak isterrr
Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallahhhhn

o zaman bi mayısta deneyceksen sin tüp
bide ağustosda tamam da nedenn
niye direk bahçeçide denemiyorsunnn anlamdımm

inşaalllahhhhhhh topiğindeee banada yer varmııııııı tatlımmm ??

2.tüp bebegime bugün Elveda dedim...neyse Güle güle gitsin kalan sağlar bizim olsun diyecem de kalanda olmadı ki kafayı yedim

2.tüp bebegime bugün Elveda dedim...neyse Güle güle gitsin kalan sağlar bizim olsun diyecem de kalanda olmadı ki kafayı yedim

canimm cokk gecmiss olsunn.. gercekten cokk uzuldumm.. insallah bir sonraki denemende kucagina alirsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…