Anne olmak hayal mi

aycan rahim cizdirme ne ya yan etkisi falan olurda bide araştrmadın mı

bende istedimn rahmi çizdirmek ama ne önceki doktorum nede şu andaki doktorum kabul etmedi.. sende gerek yok dediler..
neden bende gerek yok onuda anlamadım..

Allah bu defa tamamına erdirsin inşallah hamile haberlerini verirsin bize.

aycan rahim cizdirme ne ya yan etkisi falan olurda bide araştrmadın mı

bişey yokmuş yumurta toplama esnasında rahimde küçük bir yeri yaralıyorlarmış doktor söylemişti.rahim injury miş adı sonra dondurulan embriyo çözdürülüp transfer ediliyormuş.

Çok teşekkür ederim inşallah hepimizin yüzü gülsün benim 11 yaşında 1 kızım var zaten normal yolla oldu,evliliğimizin 8 . Yılında dünyaya geldi, eşimde bende çoçukları çok seviyoruz denemeye devam:))

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

anlattığın için teşekkür ederim canım
benimde 2 negatif denemem oldu
20 nisan az kalmış inşallah bu sefer olur canımize güzel haberler veririsin umt olursunnn
sizin bebek olmama sebebi ne acaba
doktorun kim nerde tedavi görüyorsun

bende istedimn rahmi çizdirmek ama ne önceki doktorum nede şu andaki doktorum kabul etmedi.. sende gerek yok dediler..
neden bende gerek yok onuda anlamadım..

canım bende ilk defa duydum bana doktrum böyle birşey demedi sadece rahimden biyopsi alındı

Hadi hayırlısı canım inşaallah Murâdına erersin bize gelişmeleri yaz muhakkak benim 4 negatif im var yaza denemek istiyorum bu yöntemi denerim bende etkili oluyorsa :) gerçi herşey bi sebep lütuf yüce Allah'ın

Etkisi olursa bunu sizinle mutlaka paylaşacağım ben bu siteye daha geçen hafta üye oldum acemiyim yani sizinle yaşadıklarımı paylaşmak isterim..

Merhaba ben viyanada yaşıyorum burda tadavi görüyorum önemli bir sebebim yok doktorlara göre ama ben 3 kez bebeğimi kaybettim 2 kez tüp bebek denedim ama çok şükür 11 yaşında bir kızım var, senin problemin ne? İyiakşamlar:))

kızlar kafam öyle karışıkkı anlatamam.. biliyorsunuz 6 tane başarısız tüpüm var ve 15 gün sonra 7. ye başlayacağım..
ben 7. ye başlamadan önce histereskopi yaptırmak çok istiyorum ama doktorum sende kesinlikle gerek yok diyor hemen konuyu kapatıyor.
burada kk de yazıları okuyorum 2-3 başarısız denemesi olan herkez yaptırmış sizce bu konuda doktora diretsemmi..
bir yandanda şunu düşünüyorum önceki doktorum Bahcecideydi ve orada 5 yılda 4 tedavi olmuştum Bahcecide benden histereskopi hiç istememişti gerek yok demişti.. şimdi İstanbul Tüpde Aret Kamarda gerek yok diyor... bu doktorlar herşeyi anlıyormuki anlasalar histereskopi diye birşey olmazdı... ya rahmimde gizli enfeksiyon varsa veya bir bozukluk varsa rahim filminde gözükmeyen..
sizce ne yapmalıyım..(

Senin durumunda tanısal histereskopi istene bilir. Ancak bir şeyi unutma ki, eğer histereskopilik bir durum olursa rahim filminde kendini belli ederdi. Bende yapışıklık vardı (gerçi ciddi bir şeydi) rahim filminde anormallik aydın bir şekilde gözüküyordu. Ancak durumu doktor hatta ultrasonda fark etmişti. Yapışıklık olduğunda rahim doğru düzgün kalınlaşmaz. Perde olursa filimde görükür, polip de aynı şekilde. Enfeksiyonsa histereskopide görünmez. Görümcemde rahim filminde hafif anormallik gözüküyordu, histereskopiden sonra önemli bir şey olmadığını söylediler.

Anlayacağın bana kalırsa doktorun istemiyorsa, bir bildiği vardır. Ayrıca histereskoği bile rahim ağzı yetmezliğine neden ola bilir ve rahmi yorgun sala bilir (doktorların ifadesi).

sağol canım biraz olsun tedirginliğimi giderdiğin için..
belli sayıdaki negatiflerden sonra herşeye acabamı demeye başlıyoruz.. olmazsa ben bu önemdeki tedaviyide bir atlatayım ondan sonrasında sonuç yine negatifse yeni bir yol izlerim.. doktorumla ozaman tanısal histereskopiyi tekrar konuşurum..
çok teşekkürler

bence her şeyi denemek lazım histereskopide yaptırmak lazım diye düşünüyorum.mutlaka Bi sebebi olmalı bu negatiflerin.körü körüne 4 tedavim var benimde iyice araştırıp sebebini bularak yeni denemeye başlayacağım.normalde 3 taneden sonra başarı şansı azalıyormuş yani ilk 3 denemeden birinde olmalıydı bizimde.

canım sendemi histereskopi yaptırmadın.. ben dün sabah hastaneyi aramıştım tekrar bu konuyu konuşmak için çok açıklayıcı konuştular..
doktor bey sende gerekli olsa zaten biz yönlendirirdik diyor..rahim filmi hariç testlerinden ve muayenelerinden gerek olmadığını anladık diyor.. fiyatı 1.750 TL dediler.. ben şimdi bu tedaviyide atlşatınca olumsuz sonuç alırsam ilk iş yaptıracağım canım..

daha hsg de çektirmedim Bi kaç ay zamanım var genetik sonucum çıkınca önce onu çektireceğim bişey bulamazsam onuda yaptıracağım bıktım boş yere umutlanmaktan parayı onlara vermekten.

daha hsg de çektirmedim Bi kaç ay zamanım var genetik sonucum çıkınca önce onu çektireceğim bişey bulamazsam onuda yaptıracağım bıktım boş yere umutlanmaktan parayı onlara vermekten.

rahim filmi çok önemli canım bende 6. tedavide Aret bey ilk kez istedi.. önceki doktorlarımın umrunda bile değildi..
mutlaka çektir ve özellikle Fındıkzade Radyomar Radyotumu tavsiye ederim.. adetinin ilk günü arıyorsun onlar gün belirleyip randevu veriyorlar.. hiç acıtmıyor çok çok temiz hijyenik ve 5. dk sonra kalkıp işe gittim ben anesteziyede gerek yokki bende panik atak var yinede gerek olmadı...fiyatı 350 tl di 4 ay önce..

daha önce devlette çektirmiştim de filmi vermediler, bizde ilk denemeydi bilemedik sonra lazım olacağını.digital çekimmi yapıyorlar orda farkı neymiş başka birinde de duymuştum çok memnundu.

daha önce devlette çektirmiştim de filmi vermediler, bizde ilk denemeydi bilemedik sonra lazım olacağını.digital çekimmi yapıyorlar orda farkı neymiş başka birinde de duymuştum çok memnundu.

diğer yerlerle aradaki farkı tam bilmiyorum ama çoğu yer eski makine kullanıyormuş ve eski makineler çok ağrılı sızılı oluyormuş 1-2 gün ağrıdan kendine gelemiyormuş yaptıranlar... ablamda başka yerde yaptırmıştı öyle olmuştu.
bunlar yeni makine getirmişler.. tüpler tıkalıysa bile en fazla hafif bi karın ağrısı oluyormuş.. birde çok hijyenik ve psikolojikmen çok rahatlatıyorlar.. devlette birşey çıkmışmıydı doktorun olumsuz birşey olsa söylerdi.

sonucunu yazılı olarak verdiler,bir tüp tıkalı ama önemli bişey yok zaten ona ihtiyacınız yok demişlerdi.tüp açıksa ağrı oluyor benim bildiğim çünkü ilaç karın boşluğuna geçebiliyor oda ağrı yapıyormuş.

canım tüpler kapalıysa ağrı oluyormuş çünkü sıvı baskı yapıyor.. keşke bu konunun üzerinde dursaydın.. kapalı tüpün içindeki sıvı embriyonun tutunmasını engelliyor.. bu konuyu ben daha önce çok araştırdım her yerde aynı şey yazıyordu.. aşağıda bir yazıdan alıntı yaptım;

"Tüplerde tıkanıklığa neden olan sıvı birikintisi de embriyoların tutunmasına engel olabilir. Tüplerde biriken sıvı hidrosalpenks olarak adlandırılır. Ultrasonografi uygulanarak sorun açığa çıkabilir. Rahim filmi ve laporoskopi ile hidrosalpenksin boyutu öğrenilir ve sorun çözülebilir. Tüplerde birikebilen sıvılar rahim içine geçerek embriyoların tutunmasını engeller ve tüp bebek uygulamasının başarısız olmasını sağlar. Bu soruna rağmen gebelik sağlanmış ise büyük bir ihtimal ile gebelik düşük ile sonlanır. Düşüklere sebep olmaması için tüplerin çıkarılması ya da rahim ile birleştiği kısımdan bağlanması gerekir. Bu tedavi laporoskopi ile kolaylıkla yapılır ve başarı şansı oldukça yükseltir. Kadınlarda en fazla rastlanan ve gebeliğe engel olan sorunlardan biri tüplerde sıvı birikmesidir. Tüp bebek öncesi mutlaka tüplerin sağlıklı olması gerekmektedir."

kaç gündür giremediğim için yazamadım kusura bakma
Allah bağışlasın senin bi yavrun varmış
bu stresi %80 azltıyor
inşallah tabi çoçuğunun kardeşi olurr
Rabbim isteyen herkese nasip etsinn
benim 2 tüp negatif oldu
sorun bende polikistik over var malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…