Anne olmak hayal mi

canım sendemi histereskopi yaptırmadın.. ben dün sabah hastaneyi aramıştım tekrar bu konuyu konuşmak için çok açıklayıcı konuştular..
doktor bey sende gerekli olsa zaten biz yönlendirirdik diyor..rahim filmi hariç testlerinden ve muayenelerinden gerek olmadığını anladık diyor.. fiyatı 1.750 TL dediler.. ben şimdi bu tedaviyide atlşatınca olumsuz sonuç alırsam ilk iş yaptıracağım canım..

canım benim 2 negat,f tüp oldu özeldeki doktr gerke yok dedi histereskopiye ama diğer doktrum 2. tüpü denemeden önce yaptı
bence yapılması lazım doktrlara kalsa 10 kere deneyip negatif olursa araştrma yapacaklarrr

canım tüpler kapalıysa ağrı oluyormuş çünkü sıvı baskı yapıyor.. keşke bu konunun üzerinde dursaydın.. kapalı tüpün içindeki sıvı embriyonun tutunmasını engelliyor.. bu konuyu ben daha önce çok araştırdım her yerde aynı şey yazıyordu.. aşağıda bir yazıdan alıntı yaptım;

"Tüplerde tıkanıklığa neden olan sıvı birikintisi de embriyoların tutunmasına engel olabilir. Tüplerde biriken sıvı hidrosalpenks olarak adlandırılır. Ultrasonografi uygulanarak sorun açığa çıkabilir. Rahim filmi ve laporoskopi ile hidrosalpenksin boyutu öğrenilir ve sorun çözülebilir. Tüplerde birikebilen sıvılar rahim içine geçerek embriyoların tutunmasını engeller ve tüp bebek uygulamasının başarısız olmasını sağlar. Bu soruna rağmen gebelik sağlanmış ise büyük bir ihtimal ile gebelik düşük ile sonlanır. Düşüklere sebep olmaması için tüplerin çıkarılması ya da rahim ile birleştiği kısımdan bağlanması gerekir. Bu tedavi laporoskopi ile kolaylıkla yapılır ve başarı şansı oldukça yükseltir. Kadınlarda en fazla rastlanan ve gebeliğe engel olan sorunlardan biri tüplerde sıvı birikmesidir. Tüp bebek öncesi mutlaka tüplerin sağlıklı olması gerekmektedir."

çok sağol canım bunu bende duymuştum tüp doktoruna söyledim oda ultrasonda gözükürdü hidrosalpenks olsaydı önemli bişey değil bu şekil bozukluğu falan yok basit mikrobik bişey olabilir bu demişti.onlara göre hava hoş kendileri olsa ıcığı cıcığını araştırırlar.

çok sağol canım bunu bende duymuştum tüp doktoruna söyledim oda ultrasonda gözükürdü hidrosalpenks olsaydı önemli bişey değil bu şekil bozukluğu falan yok basit mikrobik bişey olabilir bu demişti.onlara göre hava hoş kendileri olsa ıcığı cıcığını araştırırlar.

:)) canımsın.. şekil bozukluğu olsa gerçekten doktor farkederdi, ama tıkalı tüpü ihmal etme canım..
haklısın hiç umurlarında değil sorunlu karınca sürüsü gibi görüyorlar bizi..
çok öptüm..

canım benim 2 negat,f tüp oldu özeldeki doktr gerke yok dedi histereskopiye ama diğer doktrum 2. tüpü denemeden önce yaptı
bence yapılması lazım doktrlara kalsa 10 kere deneyip negatif olursa araştrma yapacaklarrr

:)) evet haklısın canımm önceki doktorum 6. denemeye gelmiştim halen rahim filmi istememişti bile..
bu yeniside artık beni kendinde yeni gözüyle görüyor geçmişimi düşünmüyor belkide içinden 3-4 deneme daha geçsin histereskopi yaparız diyor olabilir:)) :KK14::KK14::KK14::KK14::KK9::KK9:

:)) canımsın.. şekil bozukluğu olsa gerçekten doktor farkederdi, ama tıkalı tüpü ihmal etme canım..
haklısın hiç umurlarında değil sorunlu karınca sürüsü gibi görüyorlar bizi..
çok öptüm..

etmiycem canım öğrendiğim her şeyi yapıcam bu defa.neyse öptüm bende görüşürüz inşallah yolunda gider şu tedavin ve yüzünü güldürür test sonucun!

canım sendemi histereskopi yaptırmadın.. ben dün sabah hastaneyi aramıştım tekrar bu konuyu konuşmak için çok açıklayıcı konuştular..
doktor bey sende gerekli olsa zaten biz yönlendirirdik diyor..rahim filmi hariç testlerinden ve muayenelerinden gerek olmadığını anladık diyor.. fiyatı 1.750 TL dediler.. ben şimdi bu tedaviyide atlşatınca olumsuz sonuç alırsam ilk iş yaptıracağım canım..

Canim ben rapor cikarirken capa yapti bana tanisal hist bisi cikmadi sukur merkezde gerek yok demisti 200tl idi su ara iatemiolarmis benim donemimde o olmadan raporu vermiolardi aret bey istemiosa vardir bildigi ama capa bana rahim filminde ve muayenede gozukemeyen bisi olabilir die yapalim ilk deneme oncesi demisti.

Canim ben rapor cikarirken capa yapti bana tanisal hist bisi cikmadi sukur merkezde gerek yok demisti 200tl idi su ara iatemiolarmis benim donemimde o olmadan raporu vermiolardi aret bey istemiosa vardir bildigi ama capa bana rahim filminde ve muayenede gozukemeyen bisi olabilir die yapalim ilk deneme oncesi demisti.

canımm aklımda bu konu şu tedavimde olumsuz sonuçlanırsa yaptıracağım..
Süleymaniye benden nedense istemedi ama onlarında istediği kişiler oluyormuş arkadaşımdan istemişlerdi histereskopi.. acaba rahatsızlık sebebine göremi hareket ediyorlar raporu verirkende anlamadımki..
sende birşey çıkmamasına sevindim cnm..

saol canım amın sen calısıyormuydun canım ????

canımm aklımda bu konu şu tedavimde olumsuz sonuçlanırsa yaptıracağım..
Süleymaniye benden nedense istemedi ama onlarında istediği kişiler oluyormuş arkadaşımdan istemişlerdi histereskopi.. acaba rahatsızlık sebebine göremi hareket ediyorlar raporu verirkende anlamadımki..
sende birşey çıkmamasına sevindim cnm..

günaydın kızlarrrr:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

kaç gündür giremediğim için yazamadım kusura bakma
Allah bağışlasın senin bi yavrun varmış
bu stresi %80 azltıyor
inşallah tabi çoçuğunun kardeşi olurr
Rabbim isteyen herkese nasip etsinn
benim 2 tüp negatif oldu
sorun bende polikistik over var malesef

Selam önce sağlığına kavuşmanı daha sonrada bebeğini tez zamanda kucağına almanı dikerim. Çocuğumun olmasının avantajı var tabiki şuki negativi aldıktan sonra o gün toparlana biliyorum ama tedavinin stresini inan bende çok kötü yaşıyorum ben 2 denememdede İlkinde 8. Günü ikincisindede 11. Günü lekelenmem oldu sonuç negativ tabiki ama pes etmedim 4 şansım var devlet %70 ini ödüyor burda denemeye devam sende yaşadıklarını yazarsan sevinirim:))

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Selam önce sağlığına kavuşmanı daha sonrada bebeğini tez zamanda kucağına almanı dilerim Çocuğumun olmasının avantajı var tabiki şuki negativi aldıktan sonra o gün toparlana biliyorum ama tedavinin stresini inan bende çok kötü yaşıyorum ben 2 denememdede İlkinde 8. Günü ikincisindede 11. Günü lekelenmem oldu sonuç negativ tabiki ama pes etmedim 4 şansım var devlet %70 ini ödüyor burda denemeye devam sende yaşadıklarını yazarsan sevinirim:))

Selam önce sağlığına kavuşmanı daha sonrada bebeğini tez zamanda kucağına almanı dikerim. Çocuğumun olmasının avantajı var tabiki şuki negativi aldıktan sonra o gün toparlana biliyorum ama tedavinin stresini inan bende çok kötü yaşıyorum ben 2 denememdede İlkinde 8. Günü ikincisindede 11. Günü lekelenmem oldu sonuç negativ tabiki ama pes etmedim 4 şansım var devlet %70 ini ödüyor burda denemeye devam sende yaşadıklarını yazarsan sevinirim:))

Tedavi süreci zor bide olumsuz olunca çok daha sancılı:18::18::18::18::18::18:
benimde 2 tüp bebek oldu doktorum ilkte olacak gibi konuştu hep olacak diye düşünüyordum tüp bbek denildiğinde 2 yıllık evliydim 1 sene bekledik sonra yaptık mayıs ayında özelde devletten raporum da vardı
8 ay sonra ocak sonunda başka bi doktorda 2 tüpü yaptık olmadı embryo gayet iyiydi ama :KK14::KK14::KK14::KK14:
çok üzüldüm çok ağladım kaç gün evden çıkmadım
3 yaşında kız çoçuğuna bakıyordum bıraktımm daynamadım şimdi evdeyim
3.tüpü düşünüyoruz ama zamanı belli değil:KK31::KK31::KK31:
maddi manevi çok zor bi süreçten geçtikkkk

X