anlayamıyorum

laralililiya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2016
23
2
33
Merhaba ben 25 yaşındayım.
3 yıldır bir birliktelik yaşıyorum.

Son 2 yıldır maalesef farklı şehirlerde yaşıyoruz.

Kendisi 37 yaşında.
Aramızda 12 yaş var. Bu yaş aralığı beni rahatsız etmiyor.
Çok iyi anlaşıyoruz aslında hobbilerimiz aynı, hayata bakış açımız ister politik ister din ister hobbi anlamında aynı.

İkimizin de iyi işleri var ve statülerimiz de iyi.
Fakat kendisinin çok sorunlu bir hayatı var.
Bu sorunlar yüzünden zaten şehir değiştirmek zorunda kaldı. (Ailevi sorunlar).

Çok yakın zamanda tekrar dan istanbula yerleşecek iş yerisi bu olanağı ona sağlayacak.

Her neyse şimdi ben asıl size yazma amacıma döneyim.
Az önce belirttiğim gibi 3 yıllık bir birlikteliğimiz var ve aramızda 12 yaş fark var.

Ben onu anlayamıyorum bazen durduk yere uzaklaşıyor benimle hiç bir şey paylaşmıyor. Böyle dönemleri çok oluyor. Ne bileyim bana haber vermeden durduk yere seyahate çıkıyor. Onu kontrol etmemden hiç hoşlanmıyor ve hesap vermez hiç bir şekilde. Diğer dönemlerde ise çok iyi oluyoruz. Farklı şehirlerde olmamıza rağmen sık sık görüşme imkanlarımız çok oluyor.

Ama beni üzen durum çoğu zamanlarda benden uzaklaşması aramaması ilgilenmemesi. O dönemlerde bana sürekli beni yalnız bırak düşünmek istiyorum ama hangi konuda ve neden durduk yere depresyona girdiğini bana anlatmıyor. paylaşmıyor benimle.

Ben şu sıralar ne yapacağımı ona nasıl davranacağımı bilemiyorum. Ona destek olduğumda bile bana kızıyor kavga ettiğimizde de kızıyor. 1 ay iyisek 2 hafta kötü oluyoruz. Onu sıktığımı sürekli dile getiriyor oysaki ben sadece birlikte güzel vakit ve onunla birşeyler paylaşma niyetindeyim.

Üzülüyorum

Sizce onun davranışları ilgisizliği benden sıkıldığına dair mi işaret eder.

Ben ona nasıl davranmam gerekiyor benimle tüm sorunlarını paylaşması için ? ben olup biten herşeyi bilmek istiyorum benimle paylaşsın ve birbirimizde daha çok bağlı olalım.

Bazen hayatında başkası olduğunu düşünmüyor değilim netice de uzaklık var ama daha sonra da nasıl olsa istanbula gelecek diye düşünüp ve tekrar dan geleceğimizin iyi olacağını düşünüyorum.

Ben bazen sinir krizleri de geçiriyorum bana uzak davrandığı zamanlarda. sabredemiyorum çok tez canlıyım böyle oldugumda kendimi nasıl kontrol edebilirim sizce ?

Okuyup ve fikir verdiğiniz için teşekkür ederim.

İşte tatlım aranızdaki fark bu.Sen hayatının cıvıl cıvıl döneminde,o olgun oturmuş döneminde.Yani neticede anlaşıyor hayata aynı bakıyor olmuyorsunuz.Anlaşmak demek hobilerin aynı olması,siyasi seçimlerin aynı olması demek değildir.Evlilik siyasi partiler ve hobiler üzerine kurulmuyor.
3 yıl da 3 arpa boyu yol alamadıysanız,birşeyler ters gidiyor demektir.Ailevi sorunları var ve sen bilmiyorsun.
Üstüne düşmemelisin.Üstüne düştükçe,düşündükçe fedakar davrandıkça uzaklaşırsın.

peki bana güvenmesi ve benimle herşeyi paylaşması için nasıl davranmalıyım. çok ilgi vermemeli miyim ?

hayır evli değil :) annesiyle yaşıyor ve ailesi ile tanıştım. birde nufus cuzdanda bekar yazıyor.

ailesi ile falan tanışmışsın

seninki bekardır da

nüfus cüzdanında bekar yazması anlam ifade etmez

eşiminkinde de öyle yazıyor

10 yıllık evliyiz

oğlumuza kayda götürdük okula

benimkinde iki soyadı var onunkinde bekar yazıyor

kadın değiştirmediniz mi farklı bir durum mu var dedi

değiştirmedim dedi

yani onun kimliğini gören herkes onu bekar sanar ki yüzüğü, telefonunda çocuğunun eşinin fotosu vs de yoktur

peki bana güvenmesi ve benimle herşeyi paylaşması için nasıl davranmalıyım. çok ilgi vermemeli miyim ?
3 yıl geçmiş güzelim,bunca zaman güvenmeyen adam,bundan sonra da güvenmesin.Hala ben ne yapmalıyım diyorsun.Bu sana güenle alakalı bir mevzuda dağil.Anlatmadığı sorunu ne olabilir ki.Başka biri varsa hayatında o dönem uzaklaşıyordur.Siz 3 yılda hiç mi evlilik düşünmediniz.Yaşı da kemale ermiş.Neyi bekliyor.

Olabilir ama evli olmadığını biliyorum o konuda içim rahat

otur konuş bence ne bu böyle bi iyisin bi kötü ben senin ruh haline göre yaşayamam bu ilişkiyi de bi sıkıntın varsa anlat de

İlk etapta tekrar dan istanbula gelmesini bekliyoruz.
Ama evliliği düşündüğünü sanmıyorum.
Çünkü istanbula geldığimde birlikte yaşayalım teklifini yaptı bana.

Bu arada biz zaten şu son bir kaç aydır birlikte oluyoruz. bir yanım o kadar pişman ki diğer yanımsa onu reddedemiyor.
sonuç üzülüyorum

otur konuş bence ne bu böyle bi iyisin bi kötü ben senin ruh haline göre yaşayamam bu ilişkiyi de bi sıkıntın varsa anlat de

Konuştuğumuzda hep konuşmalar olumlu oluyor ama sonra aynı problemler ortaya çıkıyor.
Bana anlayış göstermiyorsun diyor.

Hatta bazen piskoloğa git diyor çünkü bana ilgisiz davrandığında sinir krizleri geçiriyorum. Normal değilsin diyor.

Haksızmıyım ama ben benimle sorunlarını paylaşsın istiyorum.

haklısın tabi ki canım

o zaman sende biraz geri çek kendini bişey olmuş gibi davran sorunca da anlatmak istemediğini söyle kısaca onun gibi yap bakalım nolucak

haklısın tabi ki canım

o zaman sende biraz geri çek kendini bişey olmuş gibi davran sorunca da anlatmak istemediğini söyle kısaca onun gibi yap bakalım nolucak

Evet öyle yapmayı düşünüyorum zaten.
Dün birlikteydik ve bana çocuk diyor. Olgun insanlar gibi davranmamı istiyormuş...

Bende artık ona bırakıyorum herşeyi

Benimde erkek arkadaşımla aramda o kadar yaş var. İşsel kaynaklı olabilir ilgisizliği. çok yoğun çalışıyorsa eğer. Benim erkek arkadaşım sürekli şehirdışında geldiğinde de ilk ailesiyle vakit geçirir beni unutur gibi isyan bayraklarını çektiğim an '' ben seni çok ilgisiz bıraktım '' der kabul eder. Ama yaşlada çok alakası var ya. Biz daha cıvıl cıvılız onlar artık oturmuş çoktan yaşayıp bazı şeyleri tüketmişler. Benimki biraz daha çocuk ruhlu parkta bayırda koşar atlar felan benden çocuk ama bu ilgisizlik olayı bizdede sık sık patlak veriyor

eğer yaş sorun olur mu deseydiniz siz sevdikten sonra neden olsun diyecektim ama bence sizin ilişkiniz iyi gitmeyeb-n bir ilişki. ilişki sürekli bir seydir bölümlerden oluşmaz.

Ben çok sinir krizi geçiriyorum sizde de oluyor mu ? çok sabırsızım. sabırsızlığım bazen benden uzaklaşmasına sebeb oluyor. Sakin kalabilmek için ne yapmalıyım bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…