Aniden başlayan sıkıntı :( Daralma, Gögüs ağrısı, Kaygı Bozukluğu...

Ayni seyleri birebir yasadim panik atak ve anksiyete hastasiyim.. 2 yillik bir ilac tedavisi ve terapiyle birlikte aştim sorunumu.. 1 senedir ilac kullanmıyorum ve iyiyim.. bu donemde bir ugras edinmesi kesinlikle şart.. çünkü bu hastalik ona odaklandikca artan bir şey.. kafasını dagitmasi lazim muhakkak..Allah sifa versin yasayan bilir cok zor bir hastalık..

Panik atak gibi duruyor.. eğer eminseniz bundan izzet güllü kesinlikle kıtaplarını okuyup videolarını izleyin

Uzman doktor yapabiliyor demişsiniz galiba önceki mesajlarınızda. Hacamatçı hanım kim? Doğru düzgün tıp veya psikoloji eğitimi olmayan biri psikiyatrik bir rahatsızlığı nasıl düzeltebilir? Bir psikiyatrdan kaygı bozukluğu teşhisi aldınız, psikolojik tedavi görmeyip hacamatçıya mı gittiniz?

Öncelikle eşinize geçmiş olsun. Bende farklı bir rahatsızlık olan okb var. Doktora gitmeden önce gerçekten kötü bir durumda olduğumu söyleyebilirim. Birkaç sene psikiyatr gözetiminde ilaç kullandım, şu an çok daha iyiyim. Burada ilaç şöyle yan etki yapar diyen herkese de kulak asmayın. Doktorların yazabileceği tek bir antidepresan yok ve herkesin bünyesi farklı. Örneğin ben çok hafif bir antidepresanla, genellikle çocuk dozu kullanarak tedavi oldum. İlaç eşinizi çok etkilerse seanslarda bunu belirtir, değişikliğe gidilebilir. Aynı zamanda bir psikologla görüşmesinin de faydalı olacağını düşünüyorum.

Diğer mesajlarımda sorunuza açıklık getirdim zaten .psikikolojik destek aldığımızı teşhisi doktorun koyduğunu ama sonuç alamayınca alternatif tıppa yöneldiğimizi belirttim.cevaplamadan önce okuyun lütfen mesajlarımı..aynı şeyleri tekrar yazmam vakit kaybı üzgünüm.
Evet uzman doktorlar yapıyorlar devlet hastanelerimde dahil yapılıyor,özel hastanelerde de var bu bölüm.Hani güvenmediğiniz insanlara yaptırmamanız açısından söylüyorum tedirgin olmayın diye
Ben işinin ehli konusunda uzman bir hanıma yaptırıyorum doktor değil kendisi o benim tercihim beni bağlar zaten
Eşime yapan kişi ise belgeleri olan bir fizyoterapist bunu sadece psikolojisi için değil diğer rahatsızlıkları içinde yaptırdık sonuç aldıkta aynı zamanda.
Uygularsınız yada uygulamazsınız sizin tercihiniz beni bağlamaz
Amacım tecrübe ve memnuniyetimi dile getirmekti konu sahibine sizide bu vesileyle aydınlatmış olduğumu düşünüyorum

Son zamanlarda sıkıntılı bir durummu oldu

daha lise zamanımda bana da anksiyete teşhisi kondu. eşiniz aniden başlayan sıkıntıdan önce de hayatında çok planlı, geleceği çok düşünen, kaygılı biri midir? ben öyleyim. uzun süre antidepresan kullandım, bir ara bıraktım. daha sonra hayatla ilgili genel kaygılardan dolayı uykusuzluk başladı, uzun süre de uyku ilacı kullandım. daha sonra bırakmak zorunda kaldım psikolog eşliğinde. hala uykularımda sıkıntılar var yazdığım saatten de görüldüğü üzere uykuya dalmakta sıkıntı yaşıyorum. fakat ara ara bana da aniden sıkıntı basıyor, o bir iki günüm zehir oluyor. evet asla yaşamayan bilmez bunu, cümlelerle ifade etmekte de bu yüzden zorluk çekiyorum. bir an önce psikiyatristle görüşüp, ilaç kullanmaya başlasın. 20 güne etki eder ve rahatlamaya başlar. bildiğim kadarıyla terapiyle de desteklersen daha iyi aşabiliyorsun, ben gittim fakat doktorumdan pek memnun değildim. hayatımda her şey yolunda gitmesine rağmen yaşıyorum bu durumu. siz de bu süreçte eşinizin üstüne gitmeyin, "amma da abarttın, bak öyle, bak şöyle" gibi cümleler de kurmayın. çünkü pek kişinin elinde olan bir şey değil, özellikle de ilk defa yaşıyorsa

Allah razı olsun hepinizden eşime okudum biraz rahatladı en azından herkes olup geçirdiği için oda atlatcam bende demek ki demeye başladı.

Eşimden önce ben mi gitsem dedim. Çünkü bir zamanlar bende sizin gibiydim. Şimdi işe başladım uykuya zor zaman buluyorum. Önerileriniz çok teşekkürler. Calısmıuorsanız tempolu bir iş bulun düşünmeye vakit kalmıyor. Çok teşekkür ederim. İnşallah sizinde tez zamanda kaybolur hastalığınız

Peki sadece kan testi mi yaptirdi.ilk başta kalp seçeneğini elediniz mi?
Sirti ağrırken hangi doktora gittiniz? Neyi varmış.

Lohusalikta kardeşim böyleydi psikolojik tedaviyle 6 ayda atlatti 6 ay aslinda hepsinide kapsamiyor ilk bir ay ağlama krizi gecmisti ondan sonra yavaş yavaş düzeldi.

Doktor destegiyle atlatir insallah .

Onda anksiyete bozuklugu teshisi konmuştu

Benim arkadasta ölüm korkusu var bir yeri agrisin korkudan migdesine agrilar giriyor ve migreni tutuyor resmen hastalık hastasi.

Peki sadece kan testi mi yaptirdi.ilk başta kalp seçeneğini elediniz mi?
Sirti ağrırken hangi doktora gittiniz? Neyi varmış.
Kalbi sırttan sonra başladı sırt için kan testi mr çekildi temiz dediler kalbine dokunup daralıyorum falan diyor tekrardan kan testi verdi bişey yok

Kalbi sırttan sonra başladı sırt için kan testi mr çekildi temiz dediler kalbine dokunup daralıyorum falan diyor tekrardan kan testi verdi bişey yok
Demek ki panik atak. Allah yardımcisi olsun. Neyi olduğunu bilirse belki daha güvende hisseder kendini. Şuanda bisey olack diye korkmak dha kötü yapar. Youtube da izzet güllü yu öneriyor herkes eşiniz dinlesin belki fayda ederm

Kalp ve mideyi de kontrol ettirmişsinizdir diye düşünüyorum. Çünkü onlar da sırt ve göğse vuruyor.

Bir de bu durum ne zaman başladı? İş yerinde, ailede yada başka bir şekilde bir sıkıntısı oldu mu? Bir kaza riski atlattı mı? Bir dönüm noktası vardır muhakkak bu ağrıların başlaması için.

Fiziksel bir durumu yoksa anksiyete bozukluğu olabilir ki ihtimali çok yüksek. Bazı ağrılar strese, kaygıya bağlı oluyor. Psikaytrik bir tedavi sürecine girerse eminim o da rahatlayacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…