Amniyotik sıvısı az olanlar

kızlar bebeğimi ancak birkaç dakika görebildim ben taburcu oldum ama bebeğim küvezde :KK43::KK43::KK43: 2gündür sıfıra yakın suyla yaşamaya çalışmış yavrum... bugüne kalsa sakat doğacakmış yada ölü:KK5::KK5::KK5: (allah korudu meleğimi) şimdi susuz yaşadığı 2 günün bedeli olarak solunum problemi yaşıyor yavrum... ne olur dua edin miniğim iyileşsin... buna o kadar ihtiyacımız varki...:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

çok geçmiş olsun moralini yüksek tutmaya çalış.meleğini allah korumuş.peki o 2 gün içinde sen bebek hareketlerinde bi değişiklik mi farkettin,normal kontrole mi gitmiştin.burada çoğumuz aynı durumdayız,bize söyleyebileceğin dikkat edin diyebileceğin bir durum ,bi belirti var mı?umarım sen bunları okurken bebişin de seninledir.

ben de yeni geldim doktordan.suyumda bi gelişme yok 3 haftadır aynı seviyede.1 haftada 150 gr almış.bu sefer randevuyu 2 hafta sonraya verdi dr.inşallah kontrol öncesi suyu bitmemiş olur.

azalmamasina sevindim ama bu durumda 2 hafta sonraya randevu vermesi cok sacma
benim 6 gun sonra ama 3 gune mi alaaydim diye dusunuyorum
suyun ne kadar simdi senin 4 tarafli olcum?

çok merak ettim sizi yaa
çok şükür canım bebeğin iyi en azından daha geç farkedilmemiş şükürler olsun
bebeğinde elbette çıkacak birkaç güne
allah korumuş gerçekten de
tabi ki dua ederiz, yasin okurum ben
allah korusun hepimizin bebeğini
sana da geçmiş olsun canım
arada gir haber ver tamam mı
merakta bırakma bizi

symmm canım cok gecmış olsun, şükürler olsunkı erken farkedılmış, allah korumuş bebegini, en kısa zamanda iyileşir melegınde merak etme canım benım, allah acıl sifalar versin.

gecmis olsun,gozunaydin canim...cok sukur evladini saglikla dunyaya getirmissin.senin bebiste benimki gibi guclu 2 gun susuzluga dayanan, kuvezde cok kalmaz.kavusmaniz yakindir.doktorlar benide sezeryana olu dogum diye almislar.Rabbimin mucizesi..Sen gonlunu rahat tut saglikla dunyaya geldi kucagina alman da yakin bu nedenle bol bol dinlen stresten uzak dur ki sutun gelsin.bundan sonra cabuk toparlanmasi icin sute ihtiyaci var.dualarim seninle,yavrunla...

çok geçmiş olsun moralini yüksek tutmaya çalış.meleğini allah korumuş.peki o 2 gün içinde sen bebek hareketlerinde bi değişiklik mi farkettin,normal kontrole mi gitmiştin.burada çoğumuz aynı durumdayız,bize söyleyebileceğin dikkat edin diyebileceğin bir durum ,bi belirti var mı?umarım sen bunları okurken bebişin de seninledir.

cok tesekkurler... kizimi gordm bugun 2 defa...:KK9: cok sukur hayati tehlikesi yokmusss.... ama ne zaman duzelecek belli degl ne olur dua edin melegime.... ben hareketlerinin azldgni farkettim hemde normal kontrolm vardi... muayenehaneden ameliyathaneye yani,,,,cok onemli kizlar sayin hareketleri bizim hergun 60-70i buluyordu 2 gun once 35 civarina dustu son gunde 10-15civari...:KK43: dua edin ne olur bize

cok tesekkurler... kizimi gordm bugun 2 defa...:KK9: cok sukur hayati tehlikesi yokmusss.... ama ne zaman duzelecek belli degl ne olur dua edin melegime.... ben hareketlerinin azldgni farkettim hemde normal kontrolm vardi... muayenehaneden ameliyathaneye yani,,,,cok onemli kizlar sayin hareketleri bizim hergun 60-70i buluyordu 2 gun once 35 civarina dustu son gunde 10-15civari...:KK43: dua edin ne olur bize

Rabbim yardimcin olsun canim. Doktorun amniyotik sivinin neden azaldigini soyledi mi?

azalmamasina sevindim ama bu durumda 2 hafta sonraya randevu vermesi cok sacma
benim 6 gun sonra ama 3 gune mi alaaydim diye dusunuyorum
suyun ne kadar simdi senin 4 tarafli olcum?

hareketler azalırsa hemen gel dedi.ölçüm hakkında hiçbirşey söylemedi açıkçası ben de hiç sormadım.ultrasonda yapılan ölçümlerde yazar mı acaba?''35.haftaya girdik tehlikeli zamanları atlattık sayılır.zaten iğne de yaptık'' dedi.
birde bu hareket için her doktor farklı söylüyor.benimki 24 saatte farklı zamanlarda en az 10 hareket olmalı dedi.kimisi herhangi bir saat içinde 10 hareket olmalı diyor.sizinkiler nasıl değerlendiriyor?

hareketler azalırsa hemen gel dedi.ölçüm hakkında hiçbirşey söylemedi açıkçası ben de hiç sormadım.ultrasonda yapılan ölçümlerde yazar mı acaba?''35.haftaya girdik tehlikeli zamanları atlattık sayılır.zaten iğne de yaptık'' dedi.
birde bu hareket için her doktor farklı söylüyor.benimki 24 saatte farklı zamanlarda en az 10 hareket olmalı dedi.kimisi herhangi bir saat içinde 10 hareket olmalı diyor.sizinkiler nasıl değerlendiriyor?
ultrasonda yazar eger olctuyse
benimkinde 4farkli deger var bir de tolami var
benim doktorum hareket sayisi ile ilgili bisey demedi su kadar diye
ama hareketlerini takip et mutlaka azalirsa hemen gel dedi
zaten randevum 6gunde falan bir
sali yine gidecegim
bence su siralar ne kadar sık gidersek o kadar iyi

cok sevindim canim cok sukur
birkac gune kalmaz kavusursunuz da
sen moralini yuksek tut

mrb arkadaşlar...konuyu görür görmez bende bişeyler yazmak istedim...benimde hamileliğimin 20.haftasından itibaren suyum azalıyordu ama her hafta aynıydı değeri nerdeyse sonunda 37.haftada doğum yaptım...Allah ıma sonsuz şükürler olsun..bende böyle olumlu şeyler duyduğumda o kadar çok sevinirdim ki anlatamam size...Şimdi kızım 4 aylık oldu:nazar::nazar::nazar::nazar:önemli olam 5cm.in altına düşmemesi sıvının...bende doğuma girdiğimde 5 cm di sanırım...Ama kuzum hemem hemen bi 20 haftadır sınırda olan suyun içindeydi:)))Hamdolsun bu günümüze ama çok sıkıntılıydı ya şimdi sizleri okuyunca o günlerimi hatırladım neyse geçti gitti inşallah sizinde geçer gider..Bol bol su için,moralinizi yüksek tutun,herşeyin iyi olacağına kendinizi inandırın...Soracağınız bişey olursa zevkle cevaplarım...

mrb arkadaşlar...konuyu görür görmez bende bişeyler yazmak istedim...benimde hamileliğimin 20.haftasından itibaren suyum azalıyordu ama her hafta aynıydı değeri nerdeyse sonunda 37.haftada doğum yaptım...Allah ıma sonsuz şükürler olsun..bende böyle olumlu şeyler duyduğumda o kadar çok sevinirdim ki anlatamam size...Şimdi kızım 4 aylık oldu:nazar::nazar::nazar::nazar:önemli olam 5cm.in altına düşmemesi sıvının...bende doğuma girdiğimde 5 cm di sanırım...Ama kuzum hemem hemen bi 20 haftadır sınırda olan suyun içindeydi:)))Hamdolsun bu günümüze ama çok sıkıntılıydı ya şimdi sizleri okuyunca o günlerimi hatırladım neyse geçti gitti inşallah sizinde geçer gider..Bol bol su için,moralinizi yüksek tutun,herşeyin iyi olacağına kendinizi inandırın...Soracağınız bişey olursa zevkle cevaplarım...

deneyimini paylaştığın için teşekkürler
hepimizde korkular var ister istemez
böyle olumlu şeyler okumak bizi de motive ediyor

symmm, cok sevindim canım, düzelir meleğin yakında merk etme, dualarım seninle...tavsiyelerin içinde cok sagol.

merhaba arkadaşlar..bana da dr.um cumartesi günki son kontrolümde bebegin sıvısının azalmaya başladığını söyledi..
azalma devam ederse 37.hafta bitiminde almayı düşünürüz dedi..
son haftalar olduğu için olağan bir durummuş, benim ikinci bebeğim, kızımda da son haftalarda azalmaya başlamıştı, gününü bekletmeden doğumu başlatmıştık..ama kızım 38+2 de doğmuştu..inşaAllah bu bebeğim de dayanır en azından 38.haftasına kadar..
hepinize sağlıklı doğumlar :KK49:

çok sevindim bebeginin iyi olmasına,bebeginle birlikte saglikla evinize kavuşursunuz inşaAllah annesi..

benim kontrol de yarın
en son 16 olan su seviyem bakalım ne durumda
umarım azalmamıştır
azalmaya başladıysa sezeryan içingün alıcam sanırım

benim kontrol de yarın
en son 16 olan su seviyem bakalım ne durumda
umarım azalmamıştır
azalmaya başladıysa sezeryan içingün alıcam sanırım

inşaAllah bebegine yetecek seviyede çıkar suyunuz, peki bebeginin kilosu ne kadardı en son?

benim dr.um haftada iki kez görüp takip edeceğim artık dedi..riske atmamak için..

hakkımızda hayırlısı olsun..

Son düzenleme:
inşaAllah bebegine yetecek seviyede çıkar suyunuz, peki bebeginin kilosu ne kadardı en son?

benim dr.um haftada iki kez görüp takip edeceğim artık dedi..riske atmamak için..

en son 35+3te gittiğimizde 2665 gramdı
kilosu da 35+2 çıktı
haftası ile uyumlu gidiyordu
senin bebeğin ne kadar?
benim doktorum da haftada 1 çağırıyor
suyum 16 çıkınca baya iyi bulmuştu zaten
bu sefer daha az çıkarsa daha sık çağırır muhtemelen
ya da 38den sonrası için sezeryan randevusu alırız artık bilemiyorum

kilosu da 35+2 çıktı
senin bebeğin ne kadar?

kilosu da 35+2 çıktı
senin bebeğin ne kadar?

benimkinin de iki gün evvel 2900 çıktı..yalnız bunlar kesin rakamlar olmadığı için insan tedirdin oluyor; doğup da düşük kilolu olmasından..inşaAllah miadlarını doldurur da gelirler...
evet dr.un risk sınırında görürse daha sık çağırır..
hayırlısı olsun, benim de sezeryan olacak ilki de öyle olmuştu..38 i doldurana kadar idare ederler umarım..

benimkinin de iki gün evvel 2900 çıktı..yalnız bunlar kesin rakamlar olmadığı için insan tedirdin oluyor; doğup da düşük kilolu olmasından..inşaAllah miadlarını doldurur da gelirler...
evet dr.un risk sınırında görürse daha sık çağırır..
hayırlısı olsun, benim de sezeryan olacak ilki de öyle olmuştu..38 i doldurana kadar idare ederler umarım..

senin kilo daha iyiymiş maşallah
doktorum 2700den sıkıntı olmayacağını söyledi
kilosu geri kalmasında kafama takmıyorum ben onu
nolacak emerek de büyürler de inşallah
ama miyadında gelsinler ki gelişimleri tamamlanmış olsun
yoksa kilo olayı çok dert değil

senin suyun ne kadar çıktı en son?
ölçüm sonucunu hatırlıyor musun

senin kilo daha iyiymiş maşallah
doktorum 2700den sıkıntı olmayacağını söyledi
kilosu geri kalmasında kafama takmıyorum ben onu
nolacak emerek de büyürler de inşallah
ama miyadında gelsinler ki gelişimleri tamamlanmış olsun
yoksa kilo olayı çok dert değil

senin suyun ne kadar çıktı en son?
ölçüm sonucunu hatırlıyor musun

sağol senin bebişine de maşaAllah..
haklısın kilo hiç sorun değil, zaten sık sık emzirince tombik tombik oluyorlar:)
su seviyesini bilmiyorum cnm, rakamsal bir değer söylemedi dr.um..

son durumlardan haber vereyim dedim
bugün kontrolümüz vardı
suyum 14,5 çıktı
en son 16 idi
aynı sayılır yani azalma yok
doktorum gayet iyi dedi
sizlere de haber vereyim dedim
oğlum da 36+2de 2960 gram olmuş

son durumlardan haber vereyim dedim
bugün kontrolümüz vardı
suyum 14,5 çıktı
en son 16 idi
aynı sayılır yani azalma yok
doktorum gayet iyi dedi
sizlere de haber vereyim dedim
oğlum da 36+2de 2960 gram olmuş

Masallah canim oglusunun kilosu cok iyi. Benimde haziranin 11 inde randevum var bakalim bizimkisi kac kilo? En son 17 gun once gitmistim 1300 demisti doktor. Sen son aylarda nasil beslendin?

X