Amniyotik sıvısı az olanlar

Merhaba hamisler umarım bebekleriniz saglikla kucaklarsınız. Gecen gun bir Konya bakarken kent hastanesinde bir doktorun gebeye sıvı naklederek sağlıklı dogmasını sağladığını okumuştum. Bu gebenin sanirim 28 haftalıktı bebeği, doktorlar suyu az yaşamamaz doğrutalim demişler. Ama bu aile başka doktorlara danışmış. Bu doktoru bulmuşlar ve her ay anne karnina sıvı yükleyerek bebeği sağlıklı dogurtmus. Eger haberi bulursam sizinle paylaşıcam. Sevgiler

evet bunu duymuştum ben
çok sık yapılan bir uygulama değil
bir de bebek daha küçükken yani doğuma elverişli değilken, ve su sınırın altına indiği durumlarda yapılıyor
çok şükür bizim bebeklerimiz 35-36 haftalık
yani artık doğabilirler de
bir de suyumuz sınırın altında değil çok şükür
ama bizimle paylaştığınız için teşekkürler

:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: bebeğimi alıyorlar :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5: ne olur bize dua edin ....çok kötüyüm ve buna dayanamıyorum....suyu bitmiş yarım saat içinde alacaklar....dualarınızı bizden esirgemeyin ne olur:KK5::KK5::KK5:

:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: bebeğimi alıyorlar :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5: ne olur bize dua edin ....çok kötüyüm ve buna dayanamıyorum....suyu bitmiş yarım saat içinde alacaklar....dualarınızı bizden esirgemeyin ne olur:KK5::KK5::KK5:

canımmm, allah yardım eder, sen merk etme, bak kandil günü dünyaya gelecek, bundada vardır bir hayır, moralini bozma lütfen, allah yardımcınız olsun, dualarım senin.

dur hemen ağlama yaa
çok şükür farkettiler işte sıkıntı yok
zaten bebeğin kocaman oldu annesi
bak mübarek kandil günü hem
kötü hiçbişey düşünme
dua edicem senin için
allah yardımcınız olsun
bize haber ver mutlaka olur mu

saglikla gelsin insallah..suan hissettiklerini cok iyi anliyorum.benimde suyum fazlaydi.35+1 de kontrole gittigimde doguma aldilar.hissettiklerim,endiselerim tarif edilemez.doguma alindim 1740 gr 45 cm oglumla kuveze girmeden saglikla evimize ciktik..darisin sana insallah gonlunu rahat tutmaya calis ki sutun gelsin...dua ile

merhaba hanımlar bende varım ..32+5 haftalığım .rabbim hayırlısıyla yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah bu ayın 3 de fark edildi azlığı 4 doz iğne oldum dünkü kontrolümde 4 doz daha verdi dr um ne olur ne olmaz diye . inşallah sağlıklı bi şekilde günün de haftasın da doğar meleklerimiz . bu iğneleri 2. kez olan varmı aranızda

kızlar bebeğimi ancak birkaç dakika görebildim ben taburcu oldum ama bebeğim küvezde :KK43::KK43::KK43: 2gündür sıfıra yakın suyla yaşamaya çalışmış yavrum... bugüne kalsa sakat doğacakmış yada ölü:KK5::KK5::KK5: (allah korudu meleğimi) şimdi susuz yaşadığı 2 günün bedeli olarak solunum problemi yaşıyor yavrum... ne olur dua edin miniğim iyileşsin... buna o kadar ihtiyacımız varki...:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

kızlar bebeğimi ancak birkaç dakika görebildim ben taburcu oldum ama bebeğim küvezde :KK43::KK43::KK43: 2gündür sıfıra yakın suyla yaşamaya çalışmış yavrum... bugüne kalsa sakat doğacakmış yada ölü:KK5::KK5::KK5: (allah korudu meleğimi) şimdi susuz yaşadığı 2 günün bedeli olarak solunum problemi yaşıyor yavrum... ne olur dua edin miniğim iyileşsin... buna o kadar ihtiyacımız varki...:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

çok merak ettim sizi yaa
çok şükür canım bebeğin iyi en azından daha geç farkedilmemiş şükürler olsun
bebeğinde elbette çıkacak birkaç güne
allah korumuş gerçekten de
tabi ki dua ederiz, yasin okurum ben
allah korusun hepimizin bebeğini
sana da geçmiş olsun canım
arada gir haber ver tamam mı
merakta bırakma bizi

merhaba hanımlar bende varım ..32+5 haftalığım .rabbim hayırlısıyla yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah bu ayın 3 de fark edildi azlığı 4 doz iğne oldum dünkü kontrolümde 4 doz daha verdi dr um ne olur ne olmaz diye . inşallah sağlıklı bi şekilde günün de haftasın da doğar meleklerimiz . bu iğneleri 2. kez olan varmı aranızda

hoşgeldin aramıza
suyunun miktarı ne kadarmış hatırlıyor musun?
vurulduğun iğneler ne bilemiyorum, suyu artırmak için mi?
ben iğne falan olmadım hiç
inşallah zamanında sağlıklı bebekler dünyaya getiririz

Symm arkadasimiz bebegi icin 2 gun boyunca susuz yasamaya calismis demis. Bu nasil oluyor arkadaslar bilen biri aciklama yapailir mi acaba?

hoşgeldin aramıza
suyunun miktarı ne kadarmış hatırlıyor musun?
vurulduğun iğneler ne bilemiyorum, suyu artırmak için mi?
ben iğne falan olmadım hiç
inşallah zamanında sağlıklı bebekler dünyaya getiririz

ceplerde 5,6 cm demişti dr um..iğne bebeğin erken doğum riskine karşı akciğerlerinin gelişimi içindi .inşallah tatlım inşalllah.. hepimiz allaha emanetiz .bu salı tekrar kontrolümüz var hayırlı haberler alırız inşallah .

symmm canım cok gecmış olsun, şükürler olsunkı erken farkedılmış, allah korumuş bebegini, en kısa zamanda iyileşir melegınde merak etme canım benım, allah acıl sifalar versin.

ceplerde 5,6 cm demişti dr um..iğne bebeğin erken doğum riskine karşı akciğerlerinin gelişimi içindi .inşallah tatlım inşalllah.. hepimiz allaha emanetiz .bu salı tekrar kontrolümüz var hayırlı haberler alırız inşallah .
ceplerde derken 2 taraflı mı 4 taraflı mı?
ciğer geliştiriciye bizim haftalarda gerek yok
genelde 32den önce vuruluyor benim bildiğim
salı benim de kontrolüm var
kontrolden sonra haber ver bize
inşallah herşey yolunda gider hepimiz için

Peki amniyotik sivi nasil azaliyor? Nedeni nedir? Bildigim kadariyla az su icmek yada kesede yirtiklarin olusup sivinin kaybi. Baska nedeni var midir acaba?

az su içmekle hiçbir alakası yok
kesede yırtık bir nedeni evet
bebeğin böbrek veya midesinde bir sorun olması durumunda da olabiliyor (ama çok şükür dopplere girip onda sıkıntı olmadığını gördük)
genellikle nedeni bilinmiyor

gecmis olsun,gozunaydin canim...cok sukur evladini saglikla dunyaya getirmissin.senin bebiste benimki gibi guclu 2 gun susuzluga dayanan, kuvezde cok kalmaz.kavusmaniz yakindir.doktorlar benide sezeryana olu dogum diye almislar.Rabbimin mucizesi..Sen gonlunu rahat tut saglikla dunyaya geldi kucagina alman da yakin bu nedenle bol bol dinlen stresten uzak dur ki sutun gelsin.bundan sonra cabuk toparlanmasi icin sute ihtiyaci var.dualarim seninle,yavrunla...

diger anneler insallah sizlerde evlatlarinizi,saglikla vaktinde kucaginiza alirsiniz.30.haftadan sonra korkulariniz azalsin.akciger gelistirici igne utopya06 nin da dedigi gibi 32 hatta 30.hafta oncesi yapiliyor.mecbur oolmadikca vurulmasi iyi degil.faydasi kadar zararida var.iyi degerlendirilmesi gerek...Saglikla gelsin bebisleriniz...

ben de yeni geldim doktordan.suyumda bi gelişme yok 3 haftadır aynı seviyede.1 haftada 150 gr almış.bu sefer randevuyu 2 hafta sonraya verdi dr.inşallah kontrol öncesi suyu bitmemiş olur.

X