Regl sorunu (kanama olmaması)

Dr larin bilmesi lazim yaa nasil bilmezler nedenini 😕
Bilmiyorum, kanama miktarı önemli değil diyorlar ama gittikçe azaliyor ve ruh halim 1 yildir her regl oncesi ve regl dönemi berbat. Hadi bunlar bir noktadan sonra önemsiz ama saç dokulmem çok artıyor bu süreçte :/ Tekrar doktora gittigimde ustte Merve'nin dediği gibi amh bakılmasını isteyeceğim birde.

Bende de düzenli, doktor bana da aynısını dedi genelde bizim için önemli olan düzenli olması dedi. Ama iki aydır olmam gereken tarihten bir hafta önce oluyorum. Onu da strese, hava değişimine sicakligina bağladım. Benim de son 1 yıldır çok azaldi ama son aylarda artık aşırı azaldı. Gün içinde hiç ped degistirmesem dahi sorun olmayacak kadar az olması endişelendiriyor.
Siz doğum kontrol hapı kullandiniz mi, o dönem çok mu stresliydiniz, nasıl düzeldi?

Bana hiç ilaç vermedi doktorlar. Endokrinoloji alanındaki doktora gittim, o da düzenli regl olduğun için sorun yok dedi. Yaklaşık bir sene böyle regl kanamam max üç gün sürdü. Bu üç gün boyunca bir pedin dolmadığı oluyordu. Ama regl öncesi ve regkyken ağdılarım devam etti. Sanırım sadece düzenli regl olunup, olunmadığına göre değerlendirme yapılıyor. Düzenliyse sıkıntı yok diye düşünülüyor.

Stres, üzüntü yaşamadım bu durum başladığında önceden 4-5 gün sürerdi. Benim süreç kendiliğinden düzeldi, ama ben psikolojik olarak etkilendim, çok endişe yaşamıştım kanama ve günler azaldı diye. Hiçbir şey yapmadım kendiliğinden düzeldi.

Bana hiç ilaç vermedi doktorlar. Endokrinoloji alanındaki doktora gittim, o da düzenli regl olduğun için sorun yok dedi. Yaklaşık bir sene böyle regl kanamam max üç gün sürdü. Bu üç gün boyunca bir pedin dolmadığı oluyordu. Ama regl öncesi ve regkyken ağdılarım devam etti. Sanırım sadece düzenli regl olunup, olunmadığına göre değerlendirme yapılıyor. Düzenliyse sıkıntı yok diye düşünülüyor.

Stres, üzüntü yaşamadım bu durum başladığında önceden 4-5 gün sürerdi. Benim süreç kendiliğinden düzeldi, ama ben psikolojik olarak etkilendim, çok endişe yaşamıştım kanama ve günler azaldı diye. Hiçbir şey yapmadım kendiliğinden düzeldi.
Evet benim de bu yıl maksimum 2 gün sürdü son aylarda en fazla 1.5 gün. Gittikçe azalıyor, tüm regl donemi bir ped dahi dolmuyor. Beni asıl endiselendiren şey bu dönemde saç dokulmem normale göre aşırı artıyor ve ruh halim negatif yönde çok etkileniyor regl öncesi ve reglde. Bir yil öncesine kadar hiç böyle olmazdi. Dediginiz gibi belki bende de geçici bir süreçtir, kendiliğinden düzene girer. Size de geçmiş olsun, tekrarlanmaz bir daha umarım.

Bilmiyorum, kanama miktarı önemli değil diyorlar ama gittikçe azaliyor ve ruh halim 1 yildir her regl oncesi ve regl dönemi berbat. Hadi bunlar bir noktadan sonra önemsiz ama saç dokulmem çok artıyor bu süreçte :/ Tekrar doktora gittigimde ustte Merve'nin dediği gibi amh bakılmasını isteyeceğim birde.
evet baktir peki evli misin evliyseniz cocugunuz varmi?

Baktım e nabizdan şimdi. Kan testi regl zamanı istenmişti birkaç kez ama hiçbirinde amh yazmıyor. Bunu doktora gittiğimde soracağım. teşekkür ederim
Yani benim bu problemim var. Alaksı var mı bilmiyorum. Ama son bi kaç seferdir kısa sürdü benim regller de tam da bu ara ben de bağlantı kuruyorum bunla.

X