Amniyotik sıvısı az olanlar

merhaba arkadaşlar,

ne güzel hepiniz son zamanlarınıza gelmişsiniz. inşallah bende sizin gibi o günleri görürüm ve sağsalim kucağıma alırım bebeğimi. benim bebeğimdede 3 hafta önce su azlığı ve gelişme geriliği tespit edildi. o günden beri canım çok sıkkın. biran olsun aklımdan çıkmıyor. 25. haftaya başladım bebeğimde 2 hafta gelişme geriliği var ve suyu az. şükürler olsunki böbrekleri iyi organları iyi yani anamoli yok bebeğimde. bende doktorda heyecandan tansiyon yüksekliği vardı. doktorlar buna bağlıyor. bol su içiyorum, yememe içmeme dikkat ediyorum. çalışıyorum ,izinmi alsam sürekli yatsam. iyi gelirmi acaba. kafam çok karışık.

geçmiş olsun
umarım sıkıntıların artmaz
dinlenmek iyi gelebilir
istersen 1-2 hafta rapor alıp dinlen, etkisi olup olmadığını görmüş olursun hem
2 haftalık gerilik ciddi bir gerilik değil bence
umarım hepimiz bu süreci sıkıntısız atlatabiliriz

benden sonra okuyanlarinda ici rahatlasin diye son durumu yazayim dedim
dunku kontrolde de suyum gayet yeterli hatta artmis cikti
sanirim sulu meyveler ise yariyor
hergun karpuz yedim
fakat oglum 2 tur kordon doladigindan sezeryan gunu aldik 15 haziran cuma sezeryan gunum
umarim sizler de skintisiz atlatirsiniz

bebişine kavuşmaya 5 gün kaldı yani..ayyy ne güzel...rabbim bebişe de sana da sağlık versin canım..mis kokusunu doya doya çek içine:)

hergun karpuz yedim
fakat oglum 2 tur kordon doladigindan sezeryan gunu aldik 15 haziran cuma sezeryan gunum

Insallah sorunsuz bir dogum gecirirsin canim. Sezaryan i nasil olmayi dusunuyorsun genel anezteziyle mi yoksa epidural ile mi?

bebişine kavuşmaya 5 gün kaldı yani..ayyy ne güzel...rabbim bebişe de sana da sağlık versin canım..mis kokusunu doya doya çek içine:)

Insallah sorunsuz bir dogum gecirirsin canim. Sezaryan i nasil olmayi dusunuyorsun genel anezteziyle mi yoksa epidural ile mi?

teşekkürler kızlar iyi dilekleriniz için
darısı doğum bekleyen herkesin başına
inşallah kolay bir doğum olur
toparlanır toparlanmaz yazarım umarım size

sezeryanım epidural olacak
bebek çıktıktan sonra tamamen bayıltacaklar

teşekkürler kızlar iyi dilekleriniz için
darısı doğum bekleyen herkesin başına
inşallah kolay bir doğum olur
toparlanır toparlanmaz yazarım umarım size

sezeryanım epidural olacak
bebek çıktıktan sonra tamamen bayıltacaklar

Mutlaka yaz bize, ben cok merak ederim. Bebisinin kordona dolandigi net bir sekilde gozukuyor mu ultrasonda? Ya peki o tarihe kadar kordondan kurtulursa yine de sezaryen olucak misin?

Mutlaka yaz bize, ben cok merak ederim. Bebisinin kordona dolandigi net bir sekilde gozukuyor mu ultrasonda? Ya peki o tarihe kadar kordondan kurtulursa yine de sezaryen olucak misin?

tamam inşallah ilk fırsatta yazıcam size
kordonun dolandığı net görünüyor evet
çünkü ultrasonda bir düğme var ona basınca kan akışını gösteriyor, atardamar toplardamarları falan
bebeğin boynunda çok net görebiliyorsun o şekilde bakınca
o tarhe kadar kurtulma ihtimali zaten çok çok düşük,çünkü 2 tur dolamış, 2 turu çözme ihtimali çok düşük
ama kurtulsa bile göremicem zaten ben, çünkü perşembe son kez nstye giricem sadece, ultrasona girmicem

tamam inşallah ilk fırsatta yazıcam size
kordonun dolandığı net görünüyor evet
çünkü ultrasonda bir düğme var ona basınca kan akışını gösteriyor, atardamar toplardamarları falan
bebeğin boynunda çok net görebiliyorsun o şekilde bakınca
o tarhe kadar kurtulma ihtimali zaten çok çok düşük,çünkü 2 tur dolamış, 2 turu çözme ihtimali çok düşük
ama kurtulsa bile göremicem zaten ben, çünkü perşembe son kez nstye giricem sadece, ultrasona girmicem

Anladim canim Rabbim yar ve yardimcin olsun. Sayili zaman kaldi bebisini kucagina almana, Allah anali babali buyutsun insallah.

hergun karpuz yedim

bebişine sağlıkla kavuşman dileğiyle.darısı başmıza.

hergun karpuz yedim

çok sevindim adınıza, suyunuz 38i doldurmaya yetti çok şükür..öncesinde biraz korkuttu bizi minikler..
sağlıkla ve kolayca hayırlısı ile kavuşun inşaAllah...güzel haberlerinizi de iletirsin bize inşaAllah..

çok sevindim adınıza, suyunuz 38i doldurmaya yetti çok şükür..öncesinde biraz korkuttu bizi minikler..
sağlıkla ve kolayca hayırlısı ile kavuşun inşaAllah...güzel haberlerinizi de iletirsin bize inşaAllah..

suyum yetti de arttı bile diyebilrim :KK1:
son kontrolde epeyce fazla çıktı
tam ölçmedi ama tek tarafta bile 8 civarı su vardı
4 taraflı baya yüksek çıkar heralde
sudan hiç korkmayın yani
daha 40ı bile doldururdu bu su ama kordon işi değiştirdi işte
sizin de umarım sıkıntısız geçer gider bu döneminiz

suyum yetti de arttı bile diyebilrim :KK1:
son kontrolde epeyce fazla çıktı
tam ölçmedi ama tek tarafta bile 8 civarı su vardı
4 taraflı baya yüksek çıkar heralde
sudan hiç korkmayın yani
daha 40ı bile doldururdu bu su ama kordon işi değiştirdi işte
sizin de umarım sıkıntısız geçer gider bu döneminiz

amin sağol ütopya, bizim de cuma günkü kontrolümüzde durumumuzu yeniden değerlendirecek dr.umuz.. en son randevumuzda bir sıkıntı görünmüyordu çok şükür...inşaAllah bir engel çıkmazsa da 39uncu haftayı bekletecek gibi görünüyor..
bebeğini sağlıcakla kucakla..hayırlı doğumlar..:emir_bebek:

Son düzenleme:
amin sağol ütopya, bizim de cuma günkü kontrolümüzde durumumuzu yeniden değerlendirecek dr.umuz.. en son randevumuzda bir sıkıntı görünmüyordu çok şükür...inşaAllah bir engel çıkmazsa da 39uncu haftayı bekletecek gibi görünüyor..
bebeğini sağlıcakla kucakla..hayırlı doğumlar..:emir_bebek:

inşallah bizim suyumuz da doğuma kadar idare eder.bebişlerimizi sağlıkla kucaklarız.

kızlar ben geldim. dün gittiğim kontrolde bebeğimin suyu az çıktı. bende sulu sarı akıntı var doktor buna bağladı iltihap keseyi delmiş dedi.antibiyotik fitil verdi. moralim çok bozuldu.bebeğim daha 2200 gr zayıf yani

merhabalar ...bende 30 haftalık hamileyim doktorum suyumun azalmaya eğilimi olduğunu söyledi.bende çok korkuyorum.inşallah azalmaz.

Slm kızlar bebeğim 16haftalık hem kesemiz dar hem suyumuz azmış
Bnm gibi bu durumu yasayanlar yardım moralim cok bozuk

Kizlar benim de suyum baya az. 20. Haftada 12 cm di sonra 26. Haftada 10 cm oldu suan 28 haftada 8 cm e dusmus bebegim ters duruyor ve kafa kismina gelen keselerde su az kafasi dort hafta geriden geliyor bu yuzden. Yarin tip fakultesine gidicm insallah derinlemesine incelenmesi lazim. Bu su baya idare edebilir de tam teesi hemen bitebilir de ne olacagi belli olmaz. Ben doktorun şu zaman kontrole gel dedigi zaman hicbi zaman dinlemedim doktoru cunku iki hafta sonra cagiriyordu iki hafta icinde her sey olabilir ben bi kac gunde bir gidiyorum. Siz de ihmal etmeyin arayi acmayin..

X