Amniyotik sıvısı az olanlar

kızlar buarada dün gece kötü bir haber aldım ve tansiyonum yükseldi----gebeliten dolayı zaten tansiyon problemim vardı---- bugün doktora gitmek zorunda kaldım... kızımda hiç hareket etmedi gece boyunca:KK43: ... ama şimdi ikimizde çok şükür iyiyiz, kızımda kıpır kıpır yine... en son cumartesi günü kontrole gitmiştik o günden bu yana suyumuzda artma yada azalma olmamış :KK34: sanırım özellikle dinlenmek işe yarıyor :KK34: doktorum benimle aynı su seviyesinde normal doğum yapmış onada sordum üstelik normal doğum yapmış ve ilk öğrendiği günden beri azmış suyu bebeğinin... strese girme normal yapacaksın zaten falan dedi... haa birde stresde olumsuz etkiler bebeğini dedi...

kızlar buarada dün gece kötü bir haber aldım ve tansiyonum yükseldi----gebeliten dolayı zaten tansiyon problemim vardı---- bugün doktora gitmek zorunda kaldım... kızımda hiç hareket etmedi gece boyunca:KK43: ... ama şimdi ikimizde çok şükür iyiyiz, kızımda kıpır kıpır yine... en son cumartesi günü kontrole gitmiştik o günden bu yana suyumuzda artma yada azalma olmamış :KK34: sanırım özellikle dinlenmek işe yarıyor :KK34: doktorum benimle aynı su seviyesinde normal doğum yapmış onada sordum üstelik normal doğum yapmış ve ilk öğrendiği günden beri azmış suyu bebeğinin... strese girme normal yapacaksın zaten falan dedi... haa birde stresde olumsuz etkiler bebeğini dedi...

çok sevindim canım iyi olmanıza, tabı, güzel şeyler düşün, iyi dinlen :))))

çok şükür atlatmışsınız canım
su seviyesinin aynı kalması iyiye işaret tabi
dün de ben arkadaşımla konuştum
ona da suyun azalmış demişler
41. haftada sezeryanla doğurdum sancı falan da gelmedi dedi
hiç kafana takma dedi
ben de biraz daha rahatım
inşallah sıkıntı yaşamadan atlatıcaz hepimiz

çok şükür atlatmışsınız canım
su seviyesinin aynı kalması iyiye işaret tabi
dün de ben arkadaşımla konuştum
ona da suyun azalmış demişler
41. haftada sezeryanla doğurdum sancı falan da gelmedi dedi
hiç kafana takma dedi
ben de biraz daha rahatım
inşallah sıkıntı yaşamadan atlatıcaz hepimiz

inşallah canım ya doktorum özellikler strese girme ,dinlen ve su iç başka yolu yok dedi ... çok şükür azalmamış şimdilik .. bir sonraki kontrolüm haftaya cuma umarım artar bu kez :KK34: sizlerdende iyi haberler bekliyorum:KK16:

günlük ne kadar su içiyorsunuz kızlar?

benim her gün 4lt yi buluyor ama normalde de çok su içen biriydim... birde birkaç gün 4lt içtim ve sonra idrar testi yaptırdık (protein kaybı var mı diye) miktarı öyle belirledik doktorumla yani... ama ilginç birşey var hani su içen çok idrara çıkar ya son günlerde bende bu durum tam tersi...idrara çıkmıyorum?? sizdede böyle mi?

ben tam 3 litre içiorum ama tuvalete gitmekten bıktım resmen yarım saattte bir ordayım ..gecede sürekli kalkıorumm zaten

kızlar bu su kaybı son aylarda rastlanan bişeymi yoksa herkezde olcak diye bişey yok dimi?

benim her gün 4lt yi buluyor ama normalde de çok su içen biriydim... birde birkaç gün 4lt içtim ve sonra idrar testi yaptırdık (protein kaybı var mı diye) miktarı öyle belirledik doktorumla yani... ama ilginç birşey var hani su içen çok idrara çıkar ya son günlerde bende bu durum tam tersi...idrara çıkmıyorum?? sizdede böyle mi?
ben de 3-4 litre arası içiyorum
önceden çok az içerdim ama çok zor geliyor bana
kemiklerim sızlamaya başladı
sanırım kalsiyum kaybı yaşıyorum ben
idrara da çıkıyorum canım bolca

kızlar bu su kaybı son aylarda rastlanan bişeymi yoksa herkezde olcak diye bişey yok dimi?

herkeste olacak diye bişey yok
ama takip edilmesi lazım

yeni durumlar nedir kızlar
doktora giden yok mu
ben yarın gidicem
umarım artmıştır biraz

bende perşembe günü gideceğim ... şuan hareketlerimiz falan iyi çok şükür ama suyumuz ne durumda bilmiyorum... umarım artmıştır hepimizin ki:KK34: iyi haberlerini bekliyorum canım yarın...

bende perşembe günü gideceğim ... şuan hareketlerimiz falan iyi çok şükür ama suyumuz ne durumda bilmiyorum... umarım artmıştır hepimizin ki:KK34: iyi haberlerini bekliyorum canım yarın...

34.haftamdayım.benimde son iki kontrolümde suyumun az olduğunu söyledi dokturm.bu cuma tekrar kontrolüm var.her cuma nst ye girıyorum bir problem yok,sancı da yok,dr yine de 4 doz celeston ciğer geliştirici iğne yaptı.ne olur ne olmaz en azından biz hazırlıklı olalım dedi.Su içerek de suyumuzun artmayacağını söyledi.bu arada benim ikinci gebeliğim.ilkinde de böyle bir sorun yaşamıştık,hatta gelişimi 2 hafta geriden geliyordu.o 39+4 te doğdu ve bu durum hiçbir problem yaşatmamıştı.

34.haftamdayım.benimde son iki kontrolümde suyumun az olduğunu söyledi dokturm.bu cuma tekrar kontrolüm var.her cuma nst ye girıyorum bir problem yok,sancı da yok,dr yine de 4 doz celeston ciğer geliştirici iğne yaptı.ne olur ne olmaz en azından biz hazırlıklı olalım dedi.Su içerek de suyumuzun artmayacağını söyledi.bu arada benim ikinci gebeliğim.ilkinde de böyle bir sorun yaşamıştık,hatta gelişimi 2 hafta geriden geliyordu.o 39+4 te doğdu ve bu durum hiçbir problem yaşatmamıştı.

içimi rahatlattınız
teşekkür ederim
inşallah biz de zamanında doğurabiliriz
ciğer geliştiricilerin de çeşitli yan etkileri oluyormuş sanırım
bakalım benim kontrolüm de yarın, nstye ben de giriyorum her defasında
su içerek su artmayacağını biliyorum aslında ama bir ümit işte
yine de belki az da olsa katkı sağlamıştır
yarın göreceğiz artık
sizin de güzel haberlerinizi bekleriz

saygıdeğer gebeler yapmanız gereken tek şey bol su tüketmek!saat başı 250 ml (1 su bardağı)...

kızlar günaydın
doktordan geldik ve güzel haberlerle geldim çok şükür
biliyorsunuzki suyum azalmıştı
bu kontolde biraz artmış çıktı, doktor gayet iyi bu bizim işimizi görür dedi (ilk su azaldığında 4 kadranda kordon dahil 15ti, geçen hafta iki kadran kordon hariç 6,5tu, şimdi 4 kadran kordon hariç 16küsür çok şükür)
plesentayı sordum, iyi durumda dert etme herşey normal dedi (kireçlenme artmamış yani)
suyum da plesentam da iyiymiş yani çook şükür
nstde bebek hareketleri iyi çıktı, bende de hafif sancı çıktı ama doktorum önemli olmadığını söyledi (geneli 25-50 arasında, 50-75 arası olan da vardı)

kilomuz 2665 olmuş, 2350 idi geçen hafta, 300 gram almış sevindim
geçen hafta biraz geri kalmıştı ama bu hafta açığı kapattı
kalp atışı ve kordon kanı iyi
solunum yapıyordu, onu da saydı çok iyi dedi
yalnız kordonu boynuna dolamak üzere
tek taraflı atmış tam dolamamış ama muhtemelen kordon dolanacak boynuna
bir dahaki kontrolde belli olur artık
kordon dolanırsa seçim şansım olmadan sezeryan olacak zaten
sağlık olsun

Son düzenleme:
içimi rahatlattınız
teşekkür ederim
inşallah biz de zamanında doğurabiliriz
ciğer geliştiricilerin de çeşitli yan etkileri oluyormuş sanırım
bakalım benim kontrolüm de yarın, nstye ben de giriyorum her defasında
su içerek su artmayacağını biliyorum aslında ama bir ümit işte
yine de belki az da olsa katkı sağlamıştır
yarın göreceğiz artık
sizin de güzel haberlerinizi bekleriz

çok sevindim.inşallah başka bir sorunla karşılaşmazsın.bakalım cuma günü bizimki ne alemde olacak.

EVET SU İÇEREK ARTMAZ DEMİŞTİ BENİM DOKTORUMDA FAKAT EN AZINDAN VUCUT İHTİYACINI KARŞILAR VE BEBEĞEDE YETERLİ BİR ŞEKİLDE GEÇER DİYE AÇIKLAMIŞTI... FAYDASI OLMAZ AMA ZARARIDA BİR NEBZE OLSUN ENGELLER MANTIĞINDA BOL SU İÇİYORUM... BANA İĞNE FALAN YAPILMADI? UMARIM BEBEKLERİMİZDE BİR SORUN OLMAZ... VE UMARIM ZAMANINDA NORMAL BİR ŞEKİLDE GELİR BEBEKLERİMİZ...

kızlar günaydın
doktordan geldik ve güzel haberlerle geldim çok şükür
biliyorsunuzki suyum azalmıştı
bu kontolde biraz artmış çıktı, doktor gayet iyi bu bizim işimizi görür dedi (ilk su azaldığında 4 kadranda kordon dahil 15ti, geçen hafta iki kadran kordon hariç 6,5tu, şimdi 4 kadran kordon hariç 16küsür çok şükür)
plesentayı sordum, iyi durumda dert etme herşey normal dedi (kireçlenme artmamış yani)
suyum da plesentam da iyiymiş yani çook şükür
nstde bebek hareketleri iyi çıktı, bende de hafif sancı çıktı ama doktorum önemli olmadığını söyledi (geneli 25-50 arasında, 50-75 arası olan da vardı)

kilomuz 2665 olmuş, 2350 idi geçen hafta, 300 gram almış sevindim
geçen hafta biraz geri kalmıştı ama bu hafta açığı kapattı
kalp atışı ve kordon kanı iyi
solunum yapıyordu, onu da saydı çok iyi dedi
yalnız kordonu boynuna dolamak üzere
tek taraflı atmış tam dolamamış ama muhtemelen kordon dolanacak boynuna
bir dahaki kontrolde belli olur artık
kordon dolanırsa seçim şansım olmadan sezeryan olacak zaten
sağlık olsun

:KK9::KK9::KK9::nazar::nazar::nazar: AYYY CANIMYA ÇOK SEVİNDİM SİZİN ADINIZA DARISI BAŞIMIZA :KK34: BAKALIM YARIN SAAT 2 DE BİZE NE SÖYLENECEK SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM...ÇOK GÜZEL ARTMIŞ MAAŞALLAH....:nazar::nazar::nazar:

Merhaba hamisler umarım bebekleriniz saglikla kucaklarsınız. Gecen gun bir Konya bakarken kent hastanesinde bir doktorun gebeye sıvı naklederek sağlıklı dogmasını sağladığını okumuştum. Bu gebenin sanirim 28 haftalıktı bebeği, doktorlar suyu az yaşamamaz doğrutalim demişler. Ama bu aile başka doktorlara danışmış. Bu doktoru bulmuşlar ve her ay anne karnina sıvı yükleyerek bebeği sağlıklı dogurtmus. Eger haberi bulursam sizinle paylaşıcam. Sevgiler

X