30lu yaşlar bunalımına sürükleyen insanlar..

Merhaba hanımlar

Öncelikle konuma saygı çerçevesinde düzgün yorumlar almak isterim.30 lu yaşların başındayım.Evliyim ve bebeğim var.Özellikle bebekten sonra kendimden yaşça küçük olanlar bile abla diye hitap etmeye başladı.Bu durumda beni yaşlı mı gösteriyorum acaba diye düşündürüyor.Mesela bi kafeye gidiyoruz görevli kişi benden büyük durmasına rağmen abla diyor bu tip bikaç şey yaşayınca moralim bozuldu.Onların ağız alışkanlığı mı yoksa sorun bende mi bilmiyorum.Elbette yaş alacağız bunu biliyorum ama benim derdim benle aynı yaşta veya daha büyüklerin hitap şekli ister istemez görünüşümü sorgulatıyor.Bu durumu yorumlayacak veya öneri verecek kişilerin yorumlarını bekliyorum
Bana da abla diyen esnaflar var. Çocuktan sonra oldu. Değişik gelmedi mi geldi, ama büyük ihtimalle bacım modu abla da 😁 yaşım 34.

Canım 30 yaşıma çeyrek kaldı.
Bazilari agiz aliskanligindan diyor saygidan falan ama 18lik gibi gozuksek elbette oyle hitap etmezlerdi.
Densiz bir arkadaşım adımla hitap ederken birden abla demeye başladı yaş farkından. Gorusmeyi kestim evet yaşlı hissettirdi ve arkadaşlar birbirine abla abi diye hitap etmez.
Hoş bir cocuk oluyor mesela hayvan gibi sakallı bıyıklı, yaşımı duyunca aaa ablamdan büyüksün diyor mort oluyorum.
İzlediğim dizilerdeki gençlerden bile büyüğüm artık. Yaşlanıyoruz kabul et 😄

Merhaba hanımlar

Öncelikle konuma saygı çerçevesinde düzgün yorumlar almak isterim.30 lu yaşların başındayım.Evliyim ve bebeğim var.Özellikle bebekten sonra kendimden yaşça küçük olanlar bile abla diye hitap etmeye başladı.Bu durumda beni yaşlı mı gösteriyorum acaba diye düşündürüyor.Mesela bi kafeye gidiyoruz görevli kişi benden büyük durmasına rağmen abla diyor bu tip bikaç şey yaşayınca moralim bozuldu.Onların ağız alışkanlığı mı yoksa sorun bende mi bilmiyorum.Elbette yaş alacağız bunu biliyorum ama benim derdim benle aynı yaşta veya daha büyüklerin hitap şekli ister istemez görünüşümü sorgulatıyor.Bu durumu yorumlayacak veya öneri verecek kişilerin yorumlarını bekliyorum
Benden 20 yaş buyuk amcalar da abla diyor bana 😆 çocuklu kadın olunca saygı kelimesi otomatikman ablaya evriliyor toplumda. Takılmayın 40 a yaklaştım ben hiç umrumda değil. Allah'ım sağlıklı huzurlu uzun ömür versin her yaşı görelim

Gerçekten doğumdan sonra bana denilen ablalarda arttı. Bende neden diye sorguladıgım bir dönemdeyim. Yaşlanmaktan değil de doğumdan sonra "abla denilecek kadın" gibi gözüküyoruz sanırım, bi oturaklilık geliyor belki. Yeni annelerdeki perişanlıktan belki.
Bir de yaşı sizden büyük duranlara yaşını sorsanız yirmi felan çıkıyor. Şimdiki gencler çok büyük duruyor ama küçükler yani.
Diğer yaza çıtır bir bomba gibi giricem diye söz verdim kendime😅

Kibar bir millet olamadığımız için bana da yaşça çok büyük garsonlar ne alırdın ablacım diyo. Delirmelik. beyfendi hanfendi kullanımını yaygınlaştırmalıyız yada tdk ya daha saygılı hitap şekilleri eklenmeli, saygı ifadeleri laubaliğe kaçmaya başladı.
Eşek kadar herifler abla deyince ben de sinir oluyorum hanfendi demek bu kadar zor mu abla da abla çaklatacaksın kafasına çantayı 😂hanfendi de hanfendi diye 🤭

Gittiğiniz bi mekanda erkeklerin abla demesi ağız alışkınlığı sanırım. Bana hanımefendi diyen de var abla diyen de. 28 yaşındayım yaşımı pek göstermiyorum ama abla dediklerinde de yaşlı hissetmiyorum kendimi. Bence hiç bunalıma girmeyin siz kendinizi nasıl hissediyorsunuz normalde o önemli :)
Bir de pazarda 40 yaşında ki adamların '' ablammm '' demesi var asddfgh

Toplum olarak abla abi demeye çok meraklıyız ama eğer büyük göstermiyorsanız genelde kardeşim diyorlar. Bi yandan da çocuklu kadın olgunluğu diye bişey var bunu kabul edelim. Çocuklu kadınların çoğu yaşlı göstermeseler bile nasıl anlatayım büyük gözüküyorlar yaa. Bide kapalılarda oluyor bu. Ama anlatmaya çalıştığım şey yaşlılık değil kesinlikle. Hatta çocuklu kadının çocuğu yanında olmasa bile anlaşılıyor bu. Aura meselesi mi diyeyim artık ne diyeyim bilemiyorum. Benden çok daha zayıf bakımlı ve anne olan bi arkadaşım var. Birlikte bi büfeye gitmiştik. Kendisi su istedi adam buyur abla diye verdi. Ben de bi sigara istedim buyur kardeşim diye verdi. Kız aşırı bozulmuştu ne alaka yaa diye. Belki konuşma, giyim tarzıyla alakalı da olabilir. Bilemiyorum yaa belki psikoloji de bi adı vardır bunun. Gerçekten bazı insanlar abladır yani bunu kabul edelim 😅 kesinlikle bu durumun ruh haliyle de ilgisi var diye düşünüyorum. İnsanlara ne yansıtıyorsak o şekilde hitap ediliyor bence. Bence sorumluluğu fazla olan insan ne yaparsa yapsın bu dışardan anlaşılıyor. Mesela eşimin yeğeni için aileye katılan gelinlerden yenge olan da var abla olan da var. Ben küçük göstermiyorum ama genelde çocuklarla her konuyu konuşabildiğim için abla oluyorum. Bilezikleri donatıp şıkır şıkır dolansaydım muhtemelen yenge olurdum. Ay umarım anlatabilmişimdir düşündüklerimi yaa 😅 kısaca yaşlı değilsiniz ama abla gösteriyor olabilirsiniz kabul edin 😅😅😅😅

Merhaba hanımlar

Bana tesetturlu oldugum icin hep yenge derlerdi bekarken. Agiz aliskanligi bence.

60 yaşındaki kargocu dayı da bana abla diyor boşver düşünme bunları yaşlandık zaten kabullenmek lazım ben de 30 yaşındayım kocamış hissediyorum kendimi :KK70:

Oooo bunu yaşayan böyle hisseden abuk insanların kıskançlıktan ve yahutda görgüsüzlük ten yada hadi iyi niyetli yazayım birşeye benzemeyen tipini biriyle kiyaslayip onu aşağıya çekip kendini kantarda artıya vurma hali.Ay çok iyi niyetli yazamadım galiba 😂.Şimdi kişi kendinden bilir işi yükseltin kendinizi yükseltin yükseltin.Baktiniz his niyeti kötü bozuverin ablamı dedin canim aaa ben seni benden büyük sandim aaa ne ablası canim ben yasitiz sandım .Yada bosverin gitsin hayatın hiçbir alanında tatmin olamayan insanların kendini iyi hissetmesini sağlayarak bı yerde enerjinizi yükseltiyorsunuz.İnsanlari takmayın derken gerçekten takmayın valla ne 40 yanındakiler var 30 yasindakiler ablası gibi duruyor.Ben şekilci bir insan degilim ve aslında insanları kırmaktan bozmaktan kaçınan bir insanım kimseyi küçümsemem.Cevremi hep yükseltmek iyi hissettirmek isterim tanimadiklarimi bile.Fakat bazı insanlara kendi ilaçlarını içirmek yani insanlar üzerindeki etkilerini birebir uygulamak gerekliki anlasınlar.İyi birşey söylemeyip kasıtlı olarak bunu alışkanlık haline getiren insanları bozmak zevk .İyi birşey söylemeyen insanı asagilayan yada bozan fitne ağız bence susmali.Hayat zaten dengede kalma sanatı.Bunlari direkt Boz'un başka türlü ogrenemezler

Hiç takmayın bebeğiniz yeni mi oldu vücudunuz geçici olarak değiştiği için böyle hissediyorsanız bu günler geçici. 32 yaşındayım hayatımın en güzel en aklıbaşında en kendimi tanıdığım yaşlarda olduğumu düşünüyorum çocuğumun arkadaşları teyze demeye başladı hiç önemli değil 🥰
1 seneyi geçti artık yeni sayılmaz pek ama kilolu da değilim doğum öncesi kiloma döndüm.Teyze kısmına henüz hazır değilim bide o zamanlar var dmi :)

Oooo bunu yaşayan böyle hisseden abuk insanların kıskançlıktan ve yahutda görgüsüzlük ten yada hadi iyi niyetli yazayım birşeye benzemeyen tipini biriyle kiyaslayip onu aşağıya çekip kendini kantarda artıya vurma hali.Ay çok iyi niyetli yazamadım galiba 😂.Şimdi kişi kendinden bilir işi yükseltin kendinizi yükseltin yükseltin.Baktiniz his niyeti kötü bozuverin ablamı dedin canim aaa ben seni benden büyük sandim aaa ne ablası canim ben yasitiz sandım .Yada bosverin gitsin hayatın hiçbir alanında tatmin olamayan insanların kendini iyi hissetmesini sağlayarak bı yerde enerjinizi yükseltiyorsunuz.İnsanlari takmayın derken gerçekten takmayın valla ne 40 yanındakiler var 30 yasindakiler ablası gibi duruyor.Ben şekilci bir insan degilim ve aslında insanları kırmaktan bozmaktan kaçınan bir insanım kimseyi küçümsemem.Cevremi hep yükseltmek iyi hissettirmek isterim tanimadiklarimi bile.Fakat bazı insanlara kendi ilaçlarını içirmek yani insanlar üzerindeki etkilerini birebir uygulamak gerekliki anlasınlar.İyi birşey söylemeyip kasıtlı olarak bunu alışkanlık haline getiren insanları bozmak zevk .İyi birşey söylemeyen insanı asagilayan yada bozan fitne ağız bence susmali.Hayat zaten dengede kalma sanatı.Bunlari direkt Boz'un başka türlü ogrenemezler
Aklıma geldi bozmak bidaha başıma gelirse tepem atarsa bozarım valla :KK70:

Haklısınız ama çok mahalle ağzı gibi mesela eşimin arkadaşının iki çocuğu var kız benden büyük duruyo abla diyo bazıları gıcıklığına diyor ben kimseye kolay kolay abla demem ama artık bende abla teyze Allah ne verdiyse
Arkadaşsa hele abla demek ne alaka yani.Kesinlikle katılıyorum size bazıları kendini tatmin etmek için diyor olabiliyor

X