amniyosentes olucam yardımmmmmmmmmmm

yaxgxmur sxixla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2008
117
1
42
kıslar 26 yaşındayım 3lü tarama testimin sonucu kötü çıktı down riski yüksek çıktı amniyosentes olucam olan arkadaşlar lütfen beni bilgilendirin kendimi çok çaresiz hissediyom dualarınısa çok ihtiyacım var...

bazen risk olmasada kanda boyle bir durum cikiyor ama bu riskin oldugu anlama gelmez bence sen amino sentezini ol icinde rahatlar hem ben bebeginin cok saglikli olacagindan eminim sen yinede emin olup testini yaptiriryorsun icini ferah tut

kıslar 26 yaşındayım 3lü tarama testimin sonucu kötü çıktı down riski yüksek çıktı amniyosentes olucam olan arkadaşlar lütfen beni bilgilendirin kendimi çok çaresiz hissediyom dualarınısa çok ihtiyacım var...

canım benım senı en ıyı anlayanlardan bırı olabılırım.ıkıncı hamılelıgımde yasadım bunu.bendede degrler kotu cıkmıstı.tekrar yaptırdım 17haftada yıen parlak sayılmazdı.aldırmak aklımdan gecmedı,ıstemedımde.
amnıyosentezı sordum cevremdekılere onunda tehlıkelerı var dusuk gıbı,hıjyenık olmaması halınde problemlerı vardı.
acıkcası RABBIME guvendım ve yaptırmadım.ıcımde bılmıyorum ne oldugunuda ama kabullenmıstım kotu cıksa sonuc ne olacaktı.bebegımı oldurebılecekmıydım.aslaaaaaaaa
o halde bu kabulumdu ne olursa olsun.RABBIM bana bunu gormus vardır bır hayır dedım.ılk kızım sapasaglam onu seve seve dogurdum bunu sakat olacak dıye nasıl oldururdum.ve 16haftalıktan doguma kadar hıc rahatsızlıgım yoktu ama hep ıcımı kemıre vardı.acıkcası ben dowm sendromlu beklıyordum.ama sapasaglam akıllı sımdı 9,5 aylık sekermı seker bır kızım var:))))))))
ıcın rahat etsın dıyorsan yaptır canım benım.ama ıyı bır yerde yaptır.
sadece anne karnından sıvı alıyorlar cok acımıyor dedı doktorum.2 3 hafta da sonucu elıne alırsın demıstı bana sordgumda.
baska bılgım yok.l
sen gonlunu ferah tut canım yınede olurmu.unutmakı bebgın ıcerde bu stresı hıssedıyor.emın ol hıcbırsey olmayacak.RABBIME guven o ne eylerse guzel eyler canım benım

:nazar:
canım benım senı en ıyı anlayanlardan bırı olabılırım.ıkıncı hamılelıgımde yasadım bunu.bendede degrler kotu cıkmıstı.tekrar yaptırdım 17haftada yıen parlak sayılmazdı.aldırmak aklımdan gecmedı,ıstemedımde.
amnıyosentezı sordum cevremdekılere onunda tehlıkelerı var dusuk gıbı,hıjyenık olmaması halınde problemlerı vardı.
acıkcası RABBIME guvendım ve yaptırmadım.ıcımde bılmıyorum ne oldugunuda ama kabullenmıstım kotu cıksa sonuc ne olacaktı.bebegımı oldurebılecekmıydım.aslaaaaaaaa
o halde bu kabulumdu ne olursa olsun.RABBIM bana bunu gormus vardır bır hayır dedım.ılk kızım sapasaglam onu seve seve dogurdum bunu sakat olacak dıye nasıl oldururdum.ve 16haftalıktan doguma kadar hıc rahatsızlıgım yoktu ama hep ıcımı kemıre vardı.acıkcası ben dowm sendromlu beklıyordum.ama sapasaglam akıllı sımdı 9,5 aylık sekermı seker bır kızım var:))))))))
ıcın rahat etsın dıyorsan yaptır canım benım.ama ıyı bır yerde yaptır.
sadece anne karnından sıvı alıyorlar cok acımıyor dedı doktorum.2 3 hafta da sonucu elıne alırsın demıstı bana sordgumda.
baska bılgım yok.l
sen gonlunu ferah tut canım yınede olurmu.unutmakı bebgın ıcerde bu stresı hıssedıyor.emın ol hıcbırsey olmayacak.RABBIME guven o ne eylerse guzel eyler canım benım
herşey için teşekkür ederim böyle yazılar okdukça rahatlıyom inan canım bebeği pıt pıt ediyo ben iyiyim diyooo ben bebeğime güveniyom o iyi olucak çok sağol...

:nazar:herşey için teşekkür ederim böyle yazılar okdukça rahatlıyom inan canım bebeği pıt pıt ediyo ben iyiyim diyooo ben bebeğime güveniyom o iyi olucak çok sağol...

canım benım rıca ederım.sen doguma kadar rahatlat ıcını dıyerekten yaptır.uzme kızımızı annesı:)))))))
ıcıme dogdu sanaldan kız olacak heralde:))))))))
sen ıcını ferah tut canım benım.rabbıme guven canım dua et.bebgının sesını dınle.o senı rahatlatacaktır emınım.opuyorum senı
benım ıcın oksa onu:))))))))

canım benım rıca ederım.sen doguma kadar rahatlat ıcını dıyerekten yaptır.uzme kızımızı annesı:)))))))
ıcıme dogdu sanaldan kız olacak heralde:))))))))
sen ıcını ferah tut canım benım.rabbıme guven canım dua et.bebgının sesını dınle.o senı rahatlatacaktır emınım.opuyorum senı
benım ıcın oksa onu:))))))))
oğlum olucak nasiğpse testimi yaptırcam pşembe.. çok sağol ilgin için yine söyleyim dualarınısa çok ihtiyacım var...

dualarımız sen ve seni gibi çaresiz anne adaylarıyla
kalbinizi ferah tutun hayırlısıyla hiç bir şey olmayacak canım benim

Canım geçmiş olsun inşallah önemli bir şey çıkmaz ve bebeğin iyidir.
Risk kaç çıktı üçlü testinde acab?

benimde ikilide risk 1/254 çıktı da :KK43:

yağmurcum seni çok iyi anlıyorum.aynı şey benim de başımda.benim farkım 3'lü değil 2'li tarama testimin yüksek çıkması.ben de senin gibi korktum.ama çevremdeki ve ailemdeki insanların bu testi yaptırdıklarını ve bişey olmadığını duyunca kararımı verdim.ben 22 mayısta yaptıracağım.bebeğimi riske atamam.Allah'ım bizi sınıyo kardeşim.down sendromlu bir bebeğin de dünyaya gelmesi Allah korusun ama bence olamamalı.yazık değil mi ona?hem ona hem sana?bazı şeyleri asla riske atma kardeşim.aminiyosentezini de yaptır.bişey çıkmayacak inan bana.ben Allah'a hergün dua ediyorum.o bizi duyuyo.sen inancını kaybetme.meleğin seninle olsun hep.sağlığıyla inşallah...

yagmurcum bak bu gun kendimi biraktim sana dua ediyorum canim insallah temiz cikacak bi sekilde sinaniyosun diye dusunuyorum su an allah sana guc sabir versin insallah oglusunun sag saglim kucaginda haberinide alicaz burdan beraber

Arkadaşım korkma benim çok yakın bir arkadaşımın riski 70 de 1 çıkmıştı amniosentezde bebekte hiç bir sorun olmadığı ortaya çıktı.Bu ense kalınlığı birde kalbi delikse olur diye duymuştum.Allah bebeklerimize sağlıklı ömür nasip etsin...Dualarım sizlerle...

yağmurum canım sen içini ferak tut bitanemm duarımız seninle bizim miniğimize hiç bir şey olmayacak rabbim büyük dualarımızı kabul edecektir canım.

korkma allahin izniyle bi sey olmaz
duani eksik etme bende ederim
allah yardimcin olsun
cogu kisi yapar degerleri kotu cikar amnioda hersey guzel cikar
insallah bi sey olmaz
iyi dusun ki iyi olsun canim

X