Amh 0.1 Altında Olanlar

Raporumu aldıktan sonra doktorum havuz sistemi uygulayacak ve embriolardan biyopsi alınıp amerikaya teste gönderilecek tabi blastokis olursa uzun ve çok stresli bir süreç ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

12 aylık tedavi sonucunda elde edebildiğim 2 dondurulmuş embriyom 4.gün olarak transfer edildi, 2.kez negatif sonuç aldım. Havuz yöntemine çok inanmıştım ama bu yöntemde devam eder miyim emin değilim..

Mrb arkadaşlar Allah hepimizin yardımcısı olsun.Bu aylarda okadar canım yanıyor ki en yakinlarimin hamile kaldığını duyuyorum.onların adına çok seviniyorum.Kendime gelince çok mutsuzum.öyle ağlamak istiyorum.öyle ağlamak istiyorum ki Keşke olseydim diyorum.keşke böyle bi evlilik yapmasaydim.Ne biliyim öyle işte öyle acı bişey anlatılmıyor.ama siz anlıyorsunuz beni...

Bazen kabullenmek zor geliyor bu durumu evet ama ne olursa olsun şükretmeliyiz. Allah sağlık versin huzur versin, bunlar kısmet işi, anne olmak kaderimizde varsa illa ki olucaz. Yoksa da naparsak yapalım olmayacak. Elimizden geleni yapıp tevekkül içinde beklemek ve hep en hayırlısını istemek en doğrusu. Bu da bizim sınavımızmış..

Sonucunuz ne oldu bilmiyorum ama blastokıst embrıyo ne demek

Merhaba arkadaslar;
Benim ikisene oncesine kadar herseyim normaldi.sonra cikolata kistiyle karsilastim.ameliyat dedi doktorum arastirdim gittim yumurtaliklarim zarar gorurmu dedim zarar gorurse ben burda oturmayayim dedi.ameliyattan sonra basarili gecti dedi hicbisey soylemedi.adetim duzensizlesti.ameliyattan alti ay sonra hamile kaldim tek yumurta ikiziydi.kalp atisini duyamadik aldirdik.dort yil ugrastan sonra mucizeydi olmadi.kurtajdan sonra bekledim adetim gevikti hamilemiyim drrken doktora gittim ilac vrrdi adet gordum.baktik kalamiyorum asilamaya baslayalim dedik igne verdiler yumurta hic olusmadi.meger benim sag yumurtaligim gorunmeyecek kadar kuculmus.solda zarar gormus ameliyatta.sonra amh bakildi fsh lh derken aci gercek.amh 0.09 fsh lh surekli ddgisiyo 20 kusur 50 kusur bazen 8.sonra doktor bosuna ugrasma yumurta donasyonu yaptir dedi.hazir degildim bunun icin.tup bebek merkezine gittim ama bu arada bitkisel hap ve kur yapiyodum aylarca olusmayan yumurta bu kurler sayesinde olustu.doktora gittigimde iki yumurtam vardi.alalim dedi aldirmaya gittigimde catlamisti.asilama yapildi negatif.ikincide 1 yumurta gelisti oda bos cikti dollenmedi.ucuncu tedavide iki yumurta olustu biri 11 mm biri 22 mm di bir yumurtayi dollemeye calismislar oda dollenmedi.dorduncude 1 yumurta olustu dollendi birinci kalite embriyo olustu transfer edildi ama tutmadi.
Tedaviyi biraktik.cunki maddi manevi yiprandik 8 ay surdu tedavi toplamda 5 yimurta bir embriyo negatif sonuc.doktorum zaman kaybi yumurta donasyonu dedi.suan bitkisel kur yapiyoruz esimle normal yoldan denicez.adetimde ilacla geliyo ilacida biraktim sadece bitkisel hap kullaniyorim.bu arada esimde de hareketlilik ve morfoloji sorunu var.aslinda bunun ustunde hic durulmadi.halbuki 4 yil hic bi problem yokken hamile kalamamistim.morfoliji 0 bu ciddi bi sorunmus dollenmemesinin nedenlerinden biride buymus.benim hikayemde boyle.birincisini veren rabbim ikincisinide verir ben inaniyorum istiyorum .Allah hepimize ol desin insallah.

Çok güzel çok sevindirici rakamlar bunlar sizi tebrik ediyorum pek mümkün olmayan bir durum bu. :) peki sonuç ne oldu inşallah anne olabilmissinjzdjr

OZEL OLARAK NE YEDIN NE YAPTIN :d

kızlar bildiğiniz gibi rezervim düşük benimde .. develete gittim uzun protokol dediler hatta doğum kontrol hapıda verdiler 4 gün kullandım, bugün bıraktım sebebide uzun protokol bize ugun bi tedavi değilmiş..şimdi kendi doktoruma gidecem ..size hangi tedavi uygulandı bilgi verebilirmisiniz?

Arkadaşım, bizler için natural öneriliyor daha çok, benim ilki natüraldi ama negatif sonuçlandı..2. deneme için gittiğimde doktorum gelişen yumurta göremedi ve çok içime sinmiyor ama yumurtalıklarının ilaca cevap verip vermediğini anlamak için yüksek doz ilaçlı denemeyi öneriyorum dedi. 2 yumurta oluştu, döllendi biri 6 biri 10 hücreli olarak 3. Günde donduruldu. Sen bilirsin ama istersen bir dene uzun protokolü

1 denemem var ama negatif sonuç aldım. Şimdi havuz yöntemiyle embriyo biriktiriyorum. Ben de memnunum doktorumdan ama değerlerim kötüleştiği için yapılabilecekler sınırlı malesef. Sizin doktorunuz kim?
1 denemem var ama negatif sonuç aldım. Şimdi havuz yöntemiyle embriyo biriktiriyorum. Ben de memnunum doktorumdan ama değerlerim kötüleştiği için yapılabilecekler sınırlı malesef. Sizin doktorunuz kim?
Havuz yöntemi nedir nasıl yspiliyor

Benim 0.07 çıktı doktorum .Hiç ümit yok dedi.Ama istersen deneriz dedi.soğan kuru yapıyorum 2 ay sürecek sonra aslanpencesu suyu içeceğim.haxiranda yaptırmayı dusunuyorum.Ama genede transfer aşamasında yumurta bile bulsak bu yumurta iptal olabilir dedi

Hiç ümit yok diyen doktora bir daha gitmeyin lütfen.
Havuz yöntemi embriyo dondurarak biriktirilen bir yöntem, folikül görülürse ve hormon değerleri uygunsa her ay genelde düşük doz iğneyle tedavi olunuyor. Embriyo elde edilirse biriktirilip görülen her folikülün değerlendirilmesi sağlanmış oluyor. Embriyolar yeterli sayıya ulaşınca da transfer yapılıyor.

Hiç ümit yok diyen doktordan hayır gelmez en aZından şansımızı deneyelim ama başarılı olamayabilir tedavi demeliydi neyse canım hemen hemen aynı durumdayız madem haİrana kadar kendini hazrilamaya karar verdin bende bi iki yıllık tecrubemi paylaşmak isterim seninle yumurta bi tane oluşsun oda bebek olsun bize yetiyor öncelikle amacin yumurta oluşması olmalı bunun içinde çok dikkatli beslenmelisin canım

Kızlar Selam,

Ümidinizi kaybetmeyin. Ben 10 aydır koşturdum ve elimde 3 tane genetiğe gitmiş 5. gün dondurulmuş embriyom oldu. AMH 0.08 ve yaşım 38 bitti.

Sadece dengeli beslenin, stresten uzak durun, çok fazla hormon almayın ve fsh vs bakmadan görülen her yumurtayı değerlendirin.

Transfer Ağustos sonrası gibi düşünüyorum. Size önerim doktorların ne dediğini duymayın. Yumurta bir hücre neticecede ve vucudunuza yeni hücre yapıcı gıdalar ve takviyelerle zenginleştirin.
Neticede elimizden geleni yapıp olmazsada nasip kısmet diyeceğiz. Hayatın merkezi bir bebek değil. Allah önce sağlık versin, sonra huzur, sonra sayılarımızı eksiltmeden arttırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…