Amh 0.1 Altında Olanlar

Ekstradan bisey yaptiniz mi tedavi harici

Benim de amh o,06..fsh değerim 9 civarındaydı hep ve ona güveniyordum..bugün reglimin 3. Günü ve fsh 18,8 e yükselmiş bir ay içinde..moralim çok bozuldu..ne yapacağımı bilmiyorum

Benim de amh o,06..fsh değerim 9 civarındaydı hep ve ona güveniyordum..bugün reglimin 3. Günü ve fsh 18,8 e yükselmiş bir ay içinde..moralim çok bozuldu..ne yapacağımı bilmiyorum
Fsh aya göre değişen bir değer, düşük olduğu aylar yumurtlama ve hamilelik ihtimali artar, hem tedavi için hem normal denemek için değerlendirin. Stres yapmayın en zararlı şey o .

3.transferim de negatif sonuçlandı malesef. Manevi olarak çökmüş haldeyim, sabretme gücümü inancımı tamamen tükettim 2.5 yıldır. Artık pes ediyorum.

3.transferim de negatif sonuçlandı malesef. Manevi olarak çökmüş haldeyim, sabretme gücümü inancımı tamamen tükettim 2.5 yıldır. Artık pes ediyorum.
Üçüncü kez negatif sonuç alan bende aynı sizin gibi pes ettim yoruldum çok yoruldum maddi manevi tukendim olmuyor demekki ne bileyim olasi gelmiyor belliki yoksa biz elimizden egelenin en iyisini yaptık eminim sende yapmissindir. Ama olmayınca olmuyor bi süre durup dinlenmek gerek sanırım. Allah yardımcımız olsun..

Merhaba tedaviniz i merak ettim sonuc aldinizmi

Merhbalar.. dusuk amh ile hamile kalmissiniz.. tup bebek tedaviniz ile oldu sanirim.. bize biraz anlatirmisiniz umut olur acisindan
Tabiki anlatırım canım..Bu topiğe 2016 Mayıs ayında yazmışım..o tedavim sonuna kadar gidemedi bile folikülle yeterince gelişmedi yarıda kestik tedaviyi....en başından anlatmak daha iyi sanırım.. Uzun yıllardır bebek sahibi olabilmek için emek harcayanlardanim..İlk 2 sene kendimiz istemedik..Daha sonra bizim kendi denemelerimiz başarısızlıkla sonuçlandı...Çikolata kistiyle tanıştık tedavi aşamasına geldiğimizde..2 aşılama olumsuz..ardından ilk tüp bebek olumlu..ama 9 haftalıkken kalbi durdu kürtaj oldum...ardından 2 tüp bebek olumsuz..4. Tüp bebek kimyasal gebelik...4 yıl komple bıraktım bir ara. Baktık yaş gidiyor iyice tüm gücümüzle toplayıp yeniden girmiştik tedavi sürecine..2 yıl dır her ay takip..tedaviye start verdiğimiz sayı kaç bu iki yılda hatırlamıyorum bile..sadece 2 kere toplama aşamasına gelindi..biri boş folikülle..diğeri folikül çatlamış..bu süreçte son 1 yıla yakın doktor artık bu ay öbür ay gel resmen oylamaya başladı..benim adetim saçmalamaya başladı son dönemlerde 20 güne bir adet..son 2 ay olamadım bu seferde devlete gittim o esnada ilaç versinler sökülüyüm diye..fsh tavan 85...One öyle menopoza giriyorsun galiba denildi..iki gündür boyunca hem evde hem işte ağla ağla mahvoldum..çocuk sahibi olamamak bir yana gencecik yaşta menapozun sıkıntılarına uğraşmak bir yana..koşa koşa soluğu kendi doktorum a aldım beyefendi çok meşgulmüş..doğru düzgün bakmadı bile sonuçlarına..o arada bir arkadaşım tedavi sürecinde onun doktorundan randevu aldım en azından fikrini almak için. Bırak diyorsan bırakacağım dedim ama yüzde 1 bile şansınız varsa sonuna kadar kullanacaktım.AMH bakalım dedi eskisinin üstünden yaklaşık 1.5 yıl gecmisti çünkü en son 0.07 idi muhtemelen düşmüştür dedi olumlu konuşmadı.0.04 çıkarsa hiç başlamam dedi açık açık (bu dürüstlükte önemliydi benim için) o doktorda şansımı denemeye karar verdim SON ÜÇ AY İÇİNDE YAPTIKLARIM : adetin ilk gününden bitimine kadar Civan perçemi, hayır otu kaynatıp içtim bir fincan günde..adet bitimlerinde bir sonraki adete kadar düzenli aslan pençesi 1 fincan..kesinlikle bende çok etkili olduğunu düşündüm bal,polen, çörek otu karışımı her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı tükettim..üç ayın sonunda AMH 0.11 çıktı fsh 10 a düştü çok şükür.. O ay ultrasyon takibinde folikül göremedik..fsh iyiydi ama folikülde gözükmüyordu..kendi vücudumu artık o kadar iyi tanıyorum ki doktoruma hocam fsh çok iyi bunu kolay yakalayamıyoruz düşük bir dozla ilaç başlasak dedim..vücudum fsh düşükken cevap verebiliyor çünkü dedim.şans işte deneyecektik.Olur dedi klomen verdi açıkçası o ilaçı ben öylesine içtim..kontrol vakti gelmişti..2 yıldır zor zar 1 folikülle zor yakalıyorduk..Bir baktı o ne dedi Allah im ne oluyor dedim kendi kendime..Hiç gelişim beklemiyordu galiba 3 folikül bu benim için mükemmeldi .minik dozlarda menapur devam ettik.biri kötü çıksa biri iyi çıkardı Rabbim büyük dedim..Diğer kontrol arkadan gelen gelen 1 folikül daha..Çok şükür toplamaya kadar sorunsuz gelindi..sonradan gelen yetişmedi diğerlerine 3 folikül toplandı. Biri boş çıktı..2 olgun yumurtadan sadece birisi döllene bildi.doktorum kararlıydı..5. Güne kadar giderse dondurup biriktirecektik. 3-4 sıklüs biriktirelim dedi..maddi olarak bitmıstik artık en fazla bir sıklüs daha yapabileceğimizi söyledim...eğer rahmin müsait olursa 5. Güne gidebilirse koyarız dedi..ok dedim artık teslim etmiştim ben kendimi.... Duamı , tevekkülümü elimden dilimden düşürmedim...Benim o tek embriyo 5. Güne kadar geldi hemde çok iyi kaliteyle transfer yapacağım dedi rahmin herşey müsait.. O minnoş hamdolsun artık benimle...Allah nasip ederse İnşallah onun geleceği günü bekliyoruz sabırsızlıkla...RABBİM DEN NE OLUR UMUDUNUZU YİTİRMEYİN..BİR AN OLSUN BİLE NİYE BEN SAKIN DEMEYİN... O OL DERSE HERŞEY OLUVERİR ( KÜN VE YEKUN) DUALARIM SİZİNLE.... ekliyim 15 yılın ardından gelen mucizem

Son düzenleme:
Allah hayirlisiyla size bagislasin inş bende 15 senelik evliyim ilk iki tüp bebekte 1 tane folikülle tedaviye başladık transfer oldu ama tutmadı ara verdik haziranda tekrar başladık Dr 2 folikül le başlamadım 2 ay vitamin kullandık ağustosta başladık ignelere 3 folikülle ama kontrollerde 2 ye düştü sonra bire düştü Dr um iptal edelim dedi ama ben etmedim sonraki kontrolüm de 4 folikül görüldü ama drum ikisi 12 mm dedi olgun yumurta çıkmaz dedi Rabbim şükür ler ölsün ki 4 dude dollendi 2 tane transfer edildi tuttu ama boş gebelik oluştu şimdi dondurulmuş embriyo için beklemedeyim Rabbim Hayirlisi ni versin yani anliyacan iniz tek folikül olsa bile pes etmek yok

Muthis bir hikayeniz var... cok duygulandim acikcasi... masalllah size :) hersey daha guzel olsun imsallah sizin icin..

Aynen öyle canım sonuçta her kadın tek bir folikülle hamile kalıyor..transfer anında doktorum bana ya bizim frekansımız tuttu..yada sen çok şanslısın dedi.o tek folikülüm çok iyi bir embriyo olmuştu resmini gösterdi bana..bir bayan varmış o gün benim hocama rica etmişler transfer için başka bir merkezden getirmişler embriyolarını 17 embriyosu varmış ama bir tane bile sağlıklı koyabilecek embriyosu yok dedi..banada resimlerini gösterdi..gerçekten çok kötü görünüyorlardı....Bir tane sağlıklı olsun o yeter..Vakti gelmiş olsun Rabbim büyük...Rabbim sizide sevinirsin inşallah tez zamanda..

Muthis bir hikayeniz var... cok duygulandim acikcasi... masalllah size :) hersey daha guzel olsun imsallah sizin icin..
Amin canım sağolasın...Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah...Sizede

Merak ettim canım doktorun kimdi? bana özelden de yazabilirsin...Bu arada benim AMH seninkinden daha berbat 0,01. Ne öneriorsun bana? sadece sabahları aç karnına arı sütü alıyorum bir de gün içinde Q10 kullanıyorum. O da pek düzenli değil ama alıyorum. işte..

Canım omepa Q 10 kullandım bu süreçte ama düzenli kullan..hücre yenilenmesine yardımcı oluyor..iyi bir bal al hakiki olandan...bal, polen, çörek otu karışımı yap her gün aç karnına bir tatlı kaşığı ye..kesinlikle işe yarıyor...adetlerine düzensizlik varsa Civan perçemi ve hayıt otu eşit miktarda koyup adet günlerinde iç bir fincan..adet bitiminde de aslan pençesine devam et...Mümkün olduğunca sağlıklı beslenmeye çalış..fındık, ceviz,badem günlük yemeye çalış..4-5 tane ...Ve en önemlisi belki de Dua ve kalben Rabbime teslim olmak..... Yarın sabah erkenden kalk ve besmele ile başla lütfen..yeni yeniden güç topla tüm enerjinle...Rabbim ol derse olacak..bizler elimizden geleni yapalım gerisi ona kalmış..... RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN İNŞALLAH...TEZ ZAMANDA HAYIRLISIYLA BEBİŞ ÖZLEMİNİZİ GİDERSİN

Son düzenleme:
Arkadaslar facebookta ... diye bir grubumuz var katilmak isterseniz buyrun erken yumurta yetmezligi olan hastalar var yeni teknolojik gelismeler hakkinda bilgi veriliyor bir whatsup grubumuz var ordan hikayelerimizi ve neler yaptigimizi Anlatiyiruz katilmak isterseniz takip edin bizim icin cok guzel gelismeler var ve bu grup derneklesmis bir dernegimiz var artik bu yuzden yurtdisindan doktor getirtilip sempozyumlar duzenleniyor dernek uyeleri sadece hastalardan olusuyor bende tam umudumu yitirmisken bu grup cikti karsima tesadufen tekrar umutlandim sizde takip edin

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz yurtdışından gelen doktora 1.5 yıl önce muayene bile olmadan 1.000 tl vererek donasyon önerisi aldık 2 arkadaş. Hangi gelişmeden bahsediyorsunuz tamamen para tuzağı ve şişirme isimler. Geçiniz...

Son düzenleyen: Moderatör:

Ne güzel bir hikaye. Gözlerim dolu dolu okudum. Sağlıkla, huzurla, mutlulukla al kucağına bebeğini. Hikayem sana çok benziyor. Umarım ben de mutlu sonu görebilirim. <3

Ne güzel bir hikaye. Gözlerim dolu dolu okudum. Sağlıkla, huzurla, mutlulukla al kucağına bebeğini. Hikayem sana çok benziyor. Umarım ben de mutlu sonu görebilirim. <3
Amin canım ..Bizleri ancak yaşayan biliyor..Ben hep diyordum Rabbim bizide böyle imtihan ediyor.Hayatımda herşey yolundaydı bir tek bir evladın eksikliği , hasreti...Her dara düştüğümde en büyük duam Allah im sakın isyan ettirme beni..Sen büyüksün diyordum.. Bu dünyada herkesin bir imtihanı var..Rabbim o imtihanı verenlerden etsin inşallah...En büyük mutluluk beden ve ruh sağlığı , aile içinde huzur Rabbim bunları nasip etsin gerisi inan tereffurat... Rabbim emeklerinizi , dualarınızı geri çevirmesin inşallah...

Bende 0.11 amh ile 6. Tedavime başlayacağım geçen ay 3 yumurta göründü 1 de kist vardı kistin erimesi için Doğum kontrol hapı kullanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…