ameliyat :(

nur_44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2010
141
0
arkadaşlar bende terleme sorunu biraz daha fazlalaştı bununla birlikte elimde şişmeler ve morarmalar oluyo bu beni çok rahatsız edince doktora gittim ve doktor bunun aşırı terlemeden olduğunu ameliyat olmam gerektiğini söyledi.küçük bi operasyonmuş koltuk altından girerek yapıolarmış bu işlemi ve birdaha terlemiomuşsun...ama bazı kişilerden duyduğuma görede eldeki terlemeyi kesince başka yerlerden(ayak,koltukaltı..)terlemeye başlıomuşsun sizce ne yapmalıyım?yardımcı olursanız sevinirim...

Sakın ameliyat olma cnm ,oradan çıkamayan terler başka yerlerden fazla fazla çıkıyo ve doktorların dediği gibi de hiç basit bir ameliyat değil, 2 ay belki de daha fazla kollarını bile kaldıramazsın, bende olcaktım ama son anda ameliyat olanları görünce hemen vazgeçtim.

hadi ya (( peki bu terlemeyi nasıl geçirebilirim nasıl kurtulabilirim bi fikriniz var mı?parmaklarımın morarıp şişmesi daha rahatsız edior çünkü (

ahhh cnm ahhhh keşke bilsem şu lanet olası terlemenin nasıl geçeceğini benim başımdan ayağıma kadar her yanım terliyo sıkıntıdan ülser bile oldum ,kilo ile alakası vardır diye 24 kilo verdim ama nafile, maxim roll on aldım ama onuda baş ve yüz bölgeme kullanabilir miyim bilemiyorum valla ,ayrıca ben çok kullanacağım için bana bayağı tuzlu olcak bu roll on

peki bu maxim roll on dediğiniz gerçekten işe yarıyor mu?tüm eczanelerde bulabilirmiyiz birde ne kadar?bu sorularımada cevap verirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler...:)

hyr cnm tüm eczanelerde yok ,bende internetten sipariş verdim internetten araştırabilirsin maxim antiperspirant roll on diye hemen çıkar,ben indirimdeyken aldım kargo falan toplam 70 ti galiba ve işe yarıyor benim koltuk altım çok az terliyor şimdi ama baş,yüz,ayak ve sırtıma ne yapcam hala bilemiyorum ,bazı kişilerde maxim almak yerine eczaneden Aliminyum chlorid 50 gram ,distile su 100 ml , %70 lik etil alkol 50 ml karışımını hazırlatıp fısfıslı bir şişeye koyup sorunlu olan bölgelerine sürüyorlarmış maliyeti 25 liraymış ve çok uzun süre gidiyormuş ,ben bu maxim bittikten sonra uygun bir eczane bulup bu karışımı yaptırmayı düşünüyorum çünkü maxim pahalı gerçekten ve küçücük, ayrıca akupunkturunda işe yaradığını duydum ama pek emin değilim işte

şimdi aklıma geldi bazı kişilerde dermadewa ilacın c.d.6 ter ve koku önleyici kremini kullanıyorlarmış ama ben hiç kullanmadım yani hiçbir fikrim yok sadece bilgin olsun diye yazıyorum bunuda bi araştır istersen

ben daha önce teresonu denedim ve pek işe yaradığını söyleyemem açıkcası bu sizinde dediğiniz c.d.6 kremi araştıryorm 1 ay öncesinden beri pazartesi günüde onun siparişini verdim bugün elime ulaştı 23 tl tuttu hem diğerlerine göre dahada uygun bugün denemeye başlıycam umarım işe yarar işe yararsa mutlaka sizede haber veririm... :)

2 gün oldu kremi kullanalı ama hiç bişe farketmedi yine aynı terleme düzenli kullanmaya devam edicem ama şimdilik işe yaradığını söyleyemem(((

seni çok iyi anlayabiliyorum ama bence bu durumu fazla kafana takma çünkü sen benden daha iyi durumdasın,benim başım,yüzüm ,koltukaltım ,sırtım,belim ,ellerim ,ayaklarım yani kısacası her yerim terliyo en çok kafama taktığım yerler başım ve yüzüm çünkü ne saçlarıma fön çektirebiliyorum ne de yüzüme makyaj yapabiliyorum ve daha yaşım genç ,ben bu yaşta giyinip süslenemiceksem ne anladım ben bu gençlikten,sırf bu yüzden kendime güvenim yok yüzüme krem bile süremiyorum terlemeyi arttırdığından,yazları okul olmadığında çalışayım kendi paramı kazanayım istiyorum ama malesef onu da sırf bu lanet terleme yüzünden yapamıyorum ve bu terleme sırf yazın değil kışında peşimi bırakmıyor çok üşüdüğüm zaman bile her tarafım sırılsıklam

bir an önce bi çaresini buluruz umarm dediğin gibi insanın kendine ne güveni kalıyo nede sosyal hayatı ancak evde oturuyorm mecbur kalmadıkça çıkmıyorm yani bi bakıma toplumdan soyutluyorz kendimizi...ailemin ben bundan rahatsızlık duyduğumu belirttiğimde dalga geçer gibi ne olacakki demeside cabası tabi insanı ayrı bi strese sokuyor...

evet güzel söyledin valla soyutluyoruz kendimizi toplumdan ve aileninde amannn ne var ki bunda herkes terliyo demeside çok sinir bozucu

merhaba,

sorununu anlayabiliyorum bende küçüklüğümden beri aynı sorunu çektim... araştırmalarım sonucu bu ameliyatı buldum ve 2006 senesinde oldum... kolay bir ameliyat dedikleri gibi koltuk altından ufak kesilerle yapılıyor yaklaşık 1 saat sürdü genel anestezi altında. şu an hiç olmadığım kadar rahatım inan .. iyi ki yaptırmısım. bana da başka yerden sempatik terleme başlayabılır ama bu sadece %10 luk bır kesımde olur dedıler eger olursa tekrar amelıyatla takılan klıpslerı cıkartırız dedıler... bunu göze aldım açıkçası...kesınlıkle oyle bır terleme olmadı su an tek sorun ellerım cok cabuk kuruyup çatlayabılıryor sık sık krem kullanıyorum oda geçiyor.. bence ol..hatta ıstersen(istanbuldaysan) sana hastanenın ısmını doktoruda verebılırım... emeklı sandığına tabiysen bır kısmını karsılıyor zaten cok pahalı bır amelıyatta degıl...

ben birde güzel sanatlarda okudum...çizdiğim resimlerin terden silinmesi, kağıdın yırtılması kimseyle tokalaşamam vs..eve ağlayarak döndüğümü bilirim... insanların el sıkıştıktan sonra ellerini iğrenir gibi üstlerine sürmeside cabası... bu konuda ailem çok destek oldu bana... 1997 senesinde babam amerikadan iyontoforez (sanırım böyle yazılıyor:) aleti getirmişti o biraz idare etti ellere kısa süre akım veriyor... ama yok gerçekten ameliyattan başka çaresi yok bunun... hayatımda ilk defa ameliyat sonrası açık ayakkabı giyebildim :) çünkü ellerim terlediğinde ayaklarımda aynı anda başlıyordu...

sizin adınıza gerçekten sevindim çünkü gerçekten insanın psikolojisi bozuluyor...yalnız ben doktora gittiğimde klips falan takacaklarını değilde sempatik sinirler baskı yaptığı için onları alacaklarını söylediler aynı şey değil sanırım peki sizin ameliyattan sonra ağrı veya tekrar hafifte olsa terleme falan oldumu??bu ameliyatı gerçekten olmak istiyorum bir an önce kurtulmak istiyorm çünkü şimdiden teşekkürler

yeter ki terlemeyeyim ömür boyu kremle yaşamaya razıyım... ben malatyadayım ama yinede doktorunuzun ismini ve hastenenin adını verirseniz bi görüşüp ona göre karar verebilirim bide tam olarak ne kadar maliyeti bu ameliyatın bilgi verirseniz sevinirim :)

ameliyatın 2 türlüsü var...1.si eldeki ter bezlerine giden sinirleri kesmek -ki bunu asla düşünmeyin geri dönüşü yok...2.si ve benım olduğum klipsli ets yöntemi yani sinirleri klipsle sıkıyorlar böylece oradan geçiş sağlanmadığı için ter bezleri inaktif oluyor. ameliyattan sonra normal yaşamıma döndüm kesinlikle ağrı vs söz konusu olmadı... terlemem kalmadı ancak çok strese girersem ya da havadaki nem oranı çok fazlaysa her insan gibi çok haifi bir nem oluyor. benim kollarımdan ellerimden su akardı eskiden bilemiyorum sizde ne derece!? ameliyattan sonra en ufak bir sorun yaşamadım...dedikleri gibi farklı bir yerdende terlemem söz konusu olmadı. size gerçekten tavsiye ederim ve olursanız sizin adınıza çok sevinirim çünkü bunun ne derece rahatsızlık verdiğini yaşamayan bilemez... doktorumun adı bayram ali özuslu -istanbul koşuyolu medipolde oldum ben ama sanırım doktor farklı bır hastaneye geçmiş. ben inanın kendımı tek sanıyordum çünkü çevremde kımse yoktu bu durumu yaşayan. ameliyat olduğum gün 4 kişi daha oldu şaşırdım meğerse hergün en az 4-5 kişi bu yüzden ameliyat oluyormuş. doktoru araştırın derim

bu arada eğer hemen olma gibi bir şansınız yoksa ameliyatı tereson stik biraz olsun rahatlatıyor. büyük eczanelerde 50 tl satılan bir roll-on... onun haricinde dediğim gibi ben ameliyatı olalı çok oluyor... bir kısmını emekli sandığı karşıladı nakit olarak 1000 tl vermiştik ayrıca... şu anda ne kadardır bilmiyorum ama... dr.bayram ali özuslu sanırım istanbul'da yine özel bir hastanede... ama tavsiyem klipsli ets sakın kestirmeyin sinirleri... klips aksi durumda tekrar çıkartılabiliyor...diğerinin geri dönüşü yok çünkü...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…