Altın yatırım yapanlara sorum var

Yenigelincikk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2019
76
38
26
Bayanlar kredi kartım var 25 bin limit şimdi ben altın alsam krediyle sonra taksitle ödesem çok mu zarar ederim komisyon ücreti ne kadar oluyor hiç bir bilgim yok anliyan varmi bu işlerden

Yatırımlık alıp, yakın zamanda bozdurmamayı mı düşünüyorsunuz? Eğer bir sene sonra bozdurmak isterseniz belki zarar edebilirsiniz ama dursun kenarda derseniz kazandıracaktır ya da tr şartlarında kaybetmeye engel olacaktır.

%3.5 komisyon alınıyor 👍
Bu hepsinde kesin uygulaniyormu
Ben hep altımcıyımdor. Bozmadığım için hiç zarar etmedim:) eşim askere giderken tazminatını altın yapmıştı, dönüşte altın düşmüştü ve zarar etmişti çok küçük bir miktar. Yani para seneye lazımsa altın çok kar ettirmeyebilir
Ya ceyrekleri biriktirip bilezik yapıyorum ama sonradan bozdururuz araba için

Bu hepsinde kesin uygulaniyormu

Ya ceyrekleri biriktirip bilezik yapıyorum ama sonradan bozdururuz araba için
Yani yavaş yavaş birikim yapmanın en iyi yolu bu bence. Ben yurtdışında olduğum için altın fiyatlarından hiç bilgim yok. Kendim kredi kartı ile taksitle alacak olsam kağıt kalemi alır elime kaç paralık alışveriş yapacağım, kaç para komısyon kesecekelr, kaç gram altın alacağım hepsini hesaplar, hesap mantıklıysa ona göre alırdım

Yani yavaş yavaş birikim yapmanın en iyi yolu bu bence. Ben yurtdışında olduğum için altın fiyatlarından hiç bilgim yok. Kendim kredi kartı ile taksitle alacak olsam kağıt kalemi alır elime kaç paralık alışveriş yapacağım, kaç para komısyon kesecekelr, kaç gram altın alacağım hepsini hesaplar, hesap mantıklıysa ona göre alırdım
Haklısınız bir kuyumcuya uğramak gerek bilgi için, dedim belki alan vardır bilgi verirler

Canım daha dün kuyumcudan altın aldım ne alırsan al kredi kartından alıyorsan aldığın altın miktarının %3.5 komisyonu alınıyory
Canım daha dün kuyumcudan altın aldım ne alırsan al kredi kartından alıyorsan aldığın altın miktarının %3.5 komisyonu alınıyor
Yatırım için alacam ben o zaman zarara girmiş oluyorum öyle degilmi

X