Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

sevgili arkadaşlar merhaba ben 33 eşim 37 yaşında biz 8 yıldır evliyiz. ellerinizden öper iki tane bebem var.

eşim yurtdışına kumaş satıyor ama bir dönem işleri çakıldı. benden altınlarımı istedi söz veriyorum işlerimi düzelteceğim yoluna koyacağım dedi, ilk verecektim ama anneme ve arkadaşlarıma danışmak istedim. annem de arkadaşlarım da sakın verme, hangi erkek geri vermiş ki falan dediler. ben de onların lafı sözüyle altınlarımı (daha doğrusu altınlarla yaptığım yatırım ve birikmişler) kesinlikle vermedim. bir ara resmen yalvardı lütfen çok ihtiyacım var bu iş geleceğimiz dedi ama yinede veremedim annemin etkisinde kaldım. eşim iyi madem sen vermeyeceksin bir yoluna bakıcam artık dedi. kendi kıyafetlerinden falan sattı ve kız kardeşinden kardeşinin altınlarını aldı. ben durumun o şekilde ilerlediğini görünce yardımcı olmak istedim ama bana dediki öleceğimi bilsem bir daha da senden bir şey istemem.

çok şükür eşim işlerini düzeltti ama suratıma bakmıyor. bugün sudan sebepten tartıştık ve bu konu açıldı, eşim bu konuda çok dolmuş ve her fırsatta yüzüme vuruyor ben zaten çok pişmanım ama ne yapayım nerden bilebilirdim ki. tartışırken bana dedi ki eğer çocuklar olmasa seni kesin boşardım sen ailesini değil kendi cebini düşünen birisin. ben çok üzüldüm kilitlendim orada ve kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı. altını verme konusuna tekrar değinecek olursam çevremde kimle konuşsam kime danışsam o altınlar hiçbir zaman geri dönmemiş ben de geleceğimizi düşündüm kocamın gereksiz harcayacağını düşündüm o parayı iki tane çocuğumuzu ve geleceğimizi düşünerek bu adımı attım. bunu ona izah ettim ama dinlemiyor artık fiziksel olarak da çok uzak benden.

bende çalışan bir kadınım ama eşimin piyasasından sektöründen hiç anlamam o yüzden ona görede yorum yapamadım yani alakası var mı bilmiyorum şuan doğrusu biraz içimi boşaltmaya çalışıyorum hem kırgınım hem pişmanım. kız kardeşinden aldığı altınları misliyle geri verdi banada imalı imalı iyi günde kötü gündeydi güya dedi. her fırsatta yüzüme vuruyor tamam hatalıyım kabul ediyorum ama kocam işini güçlendirdikçe bunu yüzüme vuruyor artık çok rahatsız oluyorum hem de çok üzülüyorum iki çocuğum babasız büyüsün istemiyorum.

kız kardeşiyle aram gerçekten iyi onunla samimi şekilde konuşuruz bu mevzuyu onla konuştuğumda tamam abimin ağzını yoklarım dedi. yokladıktan sonra bana dedi ki sana ciddi anlamda çok dolmuş ve gözünü iş hırsı bürümüş seni işine çocuklarına engel olarak görüyor ama merak etme aranızı düzeltmede bende yardımcı olurum dedi. ne yapacağım hiç bilmiyorum

konuda yazım hatası veya düşünce akışını bozan bir cümle olduysa özür dilerim keza iy ibir ruh haliyle yazmıyorum.

teşekkür ederim
Bence yaptığınız hiç hoş olmamış. Altınlar giderse geri gelmez ne demek? Zaten evliliğin temelinde bir sıkıntı var demek ki. Siz onu sadece kendi altınlarınız olarak görüyorsunuz. Demek ki eşinizi sizden bağımsız biri olarak görüyorsunuz ve sadece kendinizi düşünüyorsunuz. Sizinki yol arkadaşlığı olmuyor bu durumda. Kusura bakmayın ama durum bu. Umarım aranızı düzeltirsiniz. Bence eşinizle konuşmayı deneyin ve bir daha böyle bir şey olmayacağına dair inandırın. Umarım çözülür :)

Evlilikle ilgili anneden fikir, akıl alınmaz. Asla mantıklı düşünmüyorlar çok bencilce kendi evlatlarını düşünüyorlar. Eşinize hiçbir şekilde güvenmiyor olmanız çok garip geldi. Ne işini düzelteceğini ne de altınları vereceğini düşünmemişsiniz. Ben bu kadar güvenmediğim adamla evli kalmak istemezdim doğrusu. Çok haklı eşiniz. Bazen insan bir soğur birdaha hiç eskisi gibi olmaz. Böyle bir durum yaşasam ben de eşimden uzaklaşırdım
Bir de erkekler güçlü olmayı sever eşinin işlerini yoluna koyacağını düşünmesini ister, güvenmesini ister. Bu da eşinizi çok kırmıştır. Belki sana güveniyorum şeklinde yaklaşsanız iyi olabilir

Merhaba, yaşadığınız olay için üzgünüm. Kendimden örnek vermek istiyorum. Eşim de düğünde takılan ve benim biriktirdiğim altınları istedi geçen hafta araba alırız diye -3 tane arabamız olmasına rağmen-. Kendi şahsi arabam olmadığı için istediğim arabayı alırsak veririm dedim ama o babasının arabasını yenileyeceğini ve bizim kullanmadığımız diğer aracı satıp bana araba alacağını söylediği için hayır veremem dedim. Çünkü bize alınmayacaktı, o da sorun etmedi. Aile firması değil de eşimin kendi işi olsaydı ve yolunda gitmeseydi, gözüm kapalı verirdim. 8 senedir beraber olduğum adam sonuç olarak, isterse geri de vermesin benim için önemli olan bu değil. Bilirim ki benim başıma da aynısı gelse eşim hiç düşünmez verirdi.

Mesela siz kesinlikle haklisiniz, kendi aracinizi yukseltecek olsaniz tamam ama kayinpederin arabasini yukseltmek icin altin vermek asiri sacma. Esiniz sansini denemis bence, gercekten vereceginizi dusundugune inanmak istemiyorum.

Benim burada bir konum vardı. Düğün yeni yapmıştık paraya aşırı sıkışıltık. Kv ve kp de hafta bir geliyorlar Dı. Evde önlerine koyacak birşey yok. Tek taşımı vermiştim git bozdur et salata malzeme al diye. Ama üzüldüğüm içinde konu açmıştım. Daha ne beyinsizliğim kaldı ne aptallığım. Ama ben yaptığımın doğruluğuna hep inandım. Eşimin gönlünde yer etmiş bu olay. Normal altın tek taş idi ama yerine pırlanta geldi. Be devamı. Ben zor zamanında hep yanında oldum. Ailesi yemeğe alışık oldukları için artık kendimi geri çektim. Bana gardlarını alıp saldırdılar her fırsatta ama eşim benim ailem sensin diyor. Zor zamanlarında hep ben yanında oldum anası bacısı hep sırtlarını döndü. Ve şimdi eşim benim yüzümden onlarla görüşmüyor. Bende olsam yüzünüze bakmam.
Eşiniz ailesinin yiyici olduğunu anlamış, onlardan hayır gelmeyeceğini anlamış, anlamasaydı ailem de ailem deseydi elinizdeki yüzükten olduğunuz ile kalacaktınız. Konu sahibinde kilo kilo altın var kendi işi var. 😂 Ailesine padişah sofrası kurmak için parmağınızdaki yüzüğü satmanız nerden baksanız saçma bir hareketti. Yapılacak zaman var yapılmayacak zaman var. Elimde tek yüzük varken kimsenin işkembe-i kübrasını düşünmedim diye cephe alacak eş de elimdeki yüzüğü satıp ailesindeki açları doyurdum diye kıymetimi bilecek eş de geri dursun.

Bir dahaki sefere senet imzalatirsiniz cok kafanizi kurcaliyorsa. Eminim kabul ederdi esiniz ve zor durumda kalmazdi boyle. Sana guveniyorum ama para konusunda takintiliyim cocuklugumdan beri, duzeltemiyorum kendimi. O yuzden boyle yapalim birbirimize senetle borc verelim gerektiginde dersin. Tum sorunlar cozulur.

İroni olduğunu düşünüyorum. Lütfen ironi olsun lütfen :dua:

Çalışıyormuşsunuz zaten, giden altınlar yerine konur yeter ki huzur bozulmasın. Benim annem de yıllarca her babam istediğinde altınlarını verdi hiçbiri gelmedi ama. Bende yapmanız gereken altınları vermeniz ve geri gelmemesi durumunda maddi konularda eşinize güvenmemenizdi, siz ortada hiçbir şey yokken güvensiz davranmışsınız bu da eşinizi üzmüş kaldı ki o günlerde kıyafetlerini satmak zorunda kalmış.

Yani bir kere de olsa eşinize şans vermeniz lazımdı, keyfi altın istememiş, siz de çalışıyorsunuz hayat müşterek, eğer altınlarınız gelmeseydi bir daha birikimlerinizi ona vermezdiniz, olur biterdi.

Son düzenleme:
Benim burada bir konum vardı. Düğün yeni yapmıştık paraya aşırı sıkışıltık. Kv ve kp de hafta bir geliyorlar Dı. Evde önlerine koyacak birşey yok. Tek taşımı vermiştim git bozdur et salata malzeme al diye. Ama üzüldüğüm içinde konu açmıştım. Daha ne beyinsizliğim kaldı ne aptallığım. Ama ben yaptığımın doğruluğuna hep inandım. Eşimin gönlünde yer etmiş bu olay. Normal altın tek taş idi ama yerine pırlanta geldi. Be devamı. Ben zor zamanında hep yanında oldum. Ailesi yemeğe alışık oldukları için artık kendimi geri çektim. Bana gardlarını alıp saldırdılar her fırsatta ama eşim benim ailem sensin diyor. Zor zamanlarında hep ben yanında oldum anası bacısı hep sırtlarını döndü. Ve şimdi eşim benim yüzümden onlarla görüşmüyor. Bende olsam yüzünüze bakmam.

Ama senin konun da normal değildi ki. Yatırım için ya da iş için bozdurmadın onlara et almak için bozdurdun. Bununla bir tutamayacağım konunu. Neyse ki eşin aileci çıkmamış yanında olmuş mutluluğunuz bozulmamış

Eşiniz ailesinin yiyici olduğunu anlamış, onlardan hayır gelmeyeceğini anlamış, anlamasaydı ailem de ailem deseydi elinizdeki yüzükten olduğunuz ile kalacaktınız. Konu sahibinde kilo kilo altın var kendi işi var. 😂 Ailesine padişah sofrası kurmak için parmağınızdaki yüzüğü satmanız nerden baksanız saçma bir hareketti. Yapılacak zaman var yapılmayacak zaman var. Elimde tek yüzük varken kimsenin işkembe-i kübrasını düşünmedim diye cephe alacak eş de elimdeki yüzüğü satıp ailesindeki açları doyurdum diye kıymetimi bilecek eş de geri dursun.
Alakası yok. Eşime değer verdim yaptım. O da kıymet bilen biri. Konu benim değil arkadaşa yorum yaptım sizde komuta yapın. İlişki dinamiğini bilemezsiniz

Mesela siz kesinlikle haklisiniz, kendi aracinizi yukseltecek olsaniz tamam ama kayinpederin arabasini yukseltmek icin altin vermek asiri sacma. Esiniz sansini denemis bence, gercekten vereceginizi dusundugune inanmak istemiyorum.
Ya tutarsa diye düşündü bence. Çünkü genelde bu konulardaki tepkimi net olarak biliyor. Zaten bu konu da saniyelik açıldı kapandı aramızda. Bundan birkaç ay önce kendimize araba alırken çeyreklerimi vermiştim para yetmemişti. Milletten borç alacağına benden al dedim. 4 gün sonra geri vermişti. :KK53:

Haklısın valla.yorum yapanlar da bir acayip.tamam haksız bulmuş olabilirler sizi ama ben olsam ben de boşanırdim falan ne oluyoruz ya. Çüşş yani o kadar da değil.bunlar da birbirini gazlayıp duruyor, vuracak birini bulmuşlar yüklendikçe yükleniyorlar.bu kadar şeyden eş boşayacak adam da nasıl sonuna kadar haklı oluyorsa artık.bugünlerde kafalar bir acayip buradakilerin.linçlenecek birini bulmuşlar herkes dadanıuor işte.
Ben seni anladım ya sen şöyle yapıyorsun konunun yorumlarına Bi bakıyorsun, geneli ne söylemiş, sonra tam tersini yazıyorsun özellikle. Artık dikkat çekmek mi istiyorsun farklı olmaya mı çalışıyorsun mazoşist misin linçlenmekten mi hoşlanıyorsun anlamadım.

öncelikle allah asla o duruma düşürmesin yani maddi anlamda zorluk yaşamayın anlamında diyorum. belki sizde duymuşsunuzdur çevreden, x in kocası aldı vermedi, biriklerimini yedi gibisinden. buna benzer çok şey duyduğum için de korktum. ama şimdi olsa har vurup harman savuracağını bilsem yine verirdim. yanlış yapmamam gereken birine büyük bir ayıp ettim.
ananda da akıl yokmuş ben aynısını yapsam annem beni döverdi.

X