Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Bereketli olsun

Selam kizlar,

bizim yasadigimiz yer kücük bir sehir, yakinimizda sadece birtane türk bakkali var. Bir cok kez aldigimiz ürünleri geri götürmege mecbur kaldik, cünkü evde acinca bozuk oldugunu anladik. Digru düzgün sogutmuyarlar belli.
Dün ordan aldigim bir peynir yedim tüm gün migde bunaltisindan cok kötü oldum. Artik tövbe dedim ordan birdaha birsey almiyacagim. Komsularda hep sikayetci. Artik liste yapip baska sehire arabyla gidip, baska yerden alcam. Resmen zehirliyecekler insanlari. Gidip sahibini döcesim var.
Dün isi kötü olunca erken biraktim bugünde rapor verdim.
Doktoruma gidip ilaclarimi yazdirdim. 40 euro onlara ödedim, sonra gidip bir tava, pil, cocuk icin ivir zivir, yumurta filan aldim, orayada bi 50 euro gitdi. Yani bir evden cikisda 90 euro gitdi
Kizim kumbarasinda 320€ birkimisti, birtürlü gidip altin alamadim ona o parayla. Son baktigimda 300 euro du 5 g, bugün baktim 324 euro olmus. Bekliyecem düsermi diye.
Sizde durumlar nasil? Türkyede simdi herhalde zam zami kovalar, yerinizde olsam full stock yolunda giderdim imkanim olsa, cünkü garanti bir kac günü fiyatlar yine yükselir.

Yaşadığınız yer neresi bilemiyorum Euro dediginize göre Avrupa ülkesi sanırım.sizin oralar bile öyle ise bizim vay halimize geçen ay 1740 a aldığın 24k gram altın bu hafta 1830 du.hergun 3 harfli marketleri gozetliyoruz zaten indirimde ne var stoklayalim diye.dayim mandıra işletiyor sütü ondan 10 TL ye aliyirduk sağolsun karsız veriyordu bize.gecen süt ismarladim 12 TL olmuş yani hanimlar süt ve süt ürünlerine bu hafta en az yuzde20 zam var.stok yapalım diyecegim stok yapılacak ürünler de değil ki

Almanyadayim ben. Burdada herseyin fiyati yükseldi, ama tabiki hic bir sekilde türkyeyle kiyasliyamayiz.
Burdan yazilanlardan ben bile artik türkyedeki durumlari ögrendim. Dünyada ne olursa olsun direk türkyeye yansiyor.
Israile filistin savasida kesin etkiler diye düsündüm. Uzun süre kala bilen ürünleri herhalde stoklardim ben. Yag, detercan gibi.

Selamlar, A Asmin75 biz de benzer bir durumu buradaki Arap marketlerinden aldigimiz Turk urunlerinde yasadik kac kere, tarihi gecmis bozuk urun oluyordu. Sonra bir Turk marketi kesfettik, bir iki yil oldu acilali zaten, oyle temiz ve duzenliki icim aciliyor alisveris yaparken, hersey de getirtiyor, orayla hic sorun yasamadik simdilik.
Bizim de Martta arabanin kresidi bitecek, evin daha 8 yili var. Seneye Eylulde daha da rahatlariz, kizim devlette anaokuluna baslayacak, kres ucreti olmayacak o zaman.
Gecen elime Turkiye`de yaptigimiz alisverisin market fisi gecti, merektan bir iki parcanin guncel fiyatina baktim en az yuzde yuz zamlanmis, ben 13 senedir buradayim herseyin fiyati hemen hemen ayni, cok az artmistir, pandemide biraz arttiydi o kadar.

Cocuklarin odasina sifonyer ve calisma masasi aldik Amazondan, hastaliklar basladi vitamin siparisi de verdim. Iki aksam aldilarimizi kurmakla ugrastik, oglana aktivite oldu cok merakli zaten.
Yarin cocuklari kutuphaneye gotururum, okuduklarimizi verir yeni kitap aliriz. Klasik yemek camasir temizlik var.

bende artik burdan birsey almiyacam, resmen paramizla rezil oluyoruz.

Selam kizlar,

birazdan esim gelcek. Kizim heycsndan ne yapacagina sasirmis durumda. Bende köfteyi özlemisim
Kizin öksürügü halen gecmedi. Sogan suyu bal anca icire biliyorum. Bu haftada gecmezse doktora göstercem.
Hava günesli ama soguk burda. 2 saat kaliförleri actim bugün evin sogu kirilsin diye.
1 kilo daha vermisim ona sevindim yavas gidiyor ama gidiyor. Her ay bir kilo gitse raziyim. Eski bir kotumu yine giye biliyorum Gecen yazdan bu yana kadar 8 kg gitdi. Kaldi 16 kg gidecek.
Ceyran faturamizida 102 eurodan aylik 82 euro ya düsmüs, ona sevindimde umarim sene sonu üzerine ödemeyiz.

gecmis olsun canim bende eski ev doktorum herseye antibiotik yazmak istiyordu diye doktoru degistirdim.
Sağolasın canım, iyi yapmışsın. Yalnız ben şok Alman değil miydi senin doktor benimki de nerdeyse hiç vermez. Çocuklarimin ki zaten hiç vermiyor, benimkiler okula başladı daha hiç kullanmisliklari yok. Burda antibiyotik yasak gibi nerdeyse. Ben genel olarak bu tutumdan memnunum da çok hasta olunca da lazım tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…