Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Selamlar, bugun bolca camasir yikadim, dolap iclerini duzenledim. En sevdigin ev isi ne diye sorsalar dolap cekmece duzenlemektir derim. Esim cocuklarla alisverise gitti, ben de o sirada islerimi hallettim, ortalik topladim, toz aldim, banyolari temizledim. Yarin ev supurulup yemek yapilacak, bugun az az yemekler vardi onlari bitirdik, bir de kofte cikardim buzluktan.
Esimin yarin dogum gunu, pasta alirim ya da yaparim diyordum ama bugun kendi baklava yapti koca bir tepsi, hazir baklava yufkasindan ama guzel olmus, pasta yenmez, vaz gectim. Hediye olarak ihtiyaclarina yonelik aldim, parfumu bitiyordu parfum aldim, atlet ve uzun kollu tisort aldim. Gitmisken kendime de petrol yesili bir kazak begendim onu aldim. Cocuklara kiyafet bakmadim cunku cok almisim, eksikleri yok gibi, hele kizin cok kiyafeti var, hem benim aldiklarim hem kuzenlerinin kiyafetleri var.
Cocuklarin burunlari akiyor, ara ara da hapsiriyorlar, keyifleri yerinde ama, esim portakal limon bal karabiber birseyler daha katti, icirdi cocuklara. Kizin da sinifinda covid vakasi olmus, pazartesi test yapip goturecegiz okula.

Selamlar, bugun bolca camasir yikadim, dolap iclerini duzenledim. En sevdigin ev isi ne diye sorsalar dolap cekmece duzenlemektir derim. Esim cocuklarla alisverise gitti, ben de o sirada islerimi hallettim, ortalik topladim, toz aldim, banyolari temizledim. Yarin ev supurulup yemek yapilacak, bugun az az yemekler vardi onlari bitirdik, bir de kofte cikardim buzluktan.
Esimin yarin dogum gunu, pasta alirim ya da yaparim diyordum ama bugun kendi baklava yapti koca bir tepsi, hazir baklava yufkasindan ama guzel olmus, pasta yenmez, vaz gectim. Hediye olarak ihtiyaclarina yonelik aldim, parfumu bitiyordu parfum aldim, atlet ve uzun kollu tisort aldim. Gitmisken kendime de petrol yesili bir kazak begendim onu aldim. Cocuklara kiyafet bakmadim cunku cok almisim, eksikleri yok gibi, hele kizin cok kiyafeti var, hem benim aldiklarim hem kuzenlerinin kiyafetleri var.
Cocuklarin burunlari akiyor, ara ara da hapsiriyorlar, keyifleri yerinde ama, esim portakal limon bal karabiber birseyler daha katti, icirdi cocuklara. Kizin da sinifinda covid vakasi olmus, pazartesi test yapip goturecegiz okula.
sizede cok gecmis olsun canim

Tünaydin kizlar,

2 makine camasirim kaldi 😂 bugün üstümde felaket bir yorgunluk ve tembellik var. Kiz hastalaninca baya uykusuz kaldim. Yas da ilerleyince cidden bünye zor toparlaniyor uykusuz kalinca.
Bugün fazla is yapmam. 1 cekmece düzenledim, camasir yikadim. Bide bi makine cekerim eve, gerisinide artik hafta arasi hal ederim. Salidan cumaya kadar evden calicacam, rahat rahat yaparim.

Selam kizlar,

esim bugün türkyeye uctu. Kizda dün gece tam yataga giderken kusdu 😔 hafide atesi var dün aksamdan beri. Bugün sabah biraz daha iydi aslinda ama demin yine kustu 😔

Hepde hafif atesi var. Araba kapinin önünde duruyor. Doktora gitmege mecbur kalirsam taxi cagircam. Kafaya taktim baharda mutlaka yine araba kullanmaya basliyacam.

2 camasir makine yikadim, birini kurutmaya atdim, obirini asdim. Daha kolaylikla 4 makine var. Yorgani yikadim, nevresimler filan.
Gecmis olsun canim

Mutlu haftalar hanimlar
Maas cee dedi ve kayboldu 😂
Kartlar ödendi. 2 karta 13 bin odedim
Çeyrek günü için 2900tl Çeyrek aldım
4grda 1760tlden gr aldim.
Unide okuyan kardeşime gonderdim birazda
Pazar parası ve harçlık ayırdım ve hesapta 300tl kaldi🤣🤣🤣 bozdur bozdur harca ay sonu sinav parasi yatar 600tl. Karta yuklencez yine🤨

Mutlu haftalar hanimlar
Maas cee dedi ve kayboldu 😂
Kartlar ödendi. 2 karta 13 bin odedim
Çeyrek günü için 2900tl Çeyrek aldım
4grda 1760tlden gr aldim.
Unide okuyan kardeşime gonderdim birazda
Pazar parası ve harçlık ayırdım ve hesapta 300tl kaldi🤣🤣🤣 bozdur bozdur harca ay sonu sinav parasi yatar 600tl. Karta yuklencez yine🤨
Bereketli olsun canim. 😘

Selam kizlar,

esim gitdi ve bilin ne oldu?
Ev dagilmiyor, yemek derdi cok rahatlasdi 😂 Bir hafta daha mi kalsa aceb? 😁
Bugün cimcime evdeydi, bi öksürük kaldi. Annem bakti bugün. Yarin da evde birakirim herhalde. Bende tüm hafta evden calisacagim.
Burda bir magazs 100de 30 indirim yapiyor bu hafta. Tavs tencereden tut okul ihtiyacina kadar hersey satiliyor. Teddi. Türkyede var mi biliyorum.
Komsum fikir verdi. Kiz seneye okula baslarsa, simdiden bazi seyleri ordan al dedi. Mantikli geldi. Kendi kizi gecen ay okula basladi malzeme listesini bulcak bana, bula bildigimi alirim. Aslinda bu ay eksidegiz ama, birdahada bu indirimi yakaliyamam.

Rossmandada dus macunu filan iyi bir indirim var orayada ugrarim bu hafta.
Yani özet geceyim, para harcamaya devam, birikimin b sine bile yaklasamiyorum kac aydir.
Esimin eski patronu kar isi almaya calisiyor, alirsa esim 6 ay onla calisip ardindan taxiye girmegi planliyor. Olmazsa sinavlari hal edip direk taxiye gececek, umarim biri olurda insaatdan cikar, bizde bi düzeliriz.

Selam kizlar öyle yoğunum ki ne yaptığım belli değil.

Okuldan sonra başka bir yerde kurs vermeye başladım. Böyle olunca akşamların da ev işleri koşturmaca oldu .

Maddiyat olarak çok zorlanıyoruz .. Kredi borcu bitse de rahatlasak diye bakıyorum...

Ayın 15 i maaş geldi ve uçtu...Aralık sonuna kadar sıkma kararı aldık her şekilde..

Merhaba arkadaşlar bugün ayın 17 si ben de hedefkedigim 1 gram altınimi aldım borclarimi ödedim bugün hisse islemlerinden 800 liralık altın sertifikası aldık 42 lot yapıyor.toplqm 5000 lot olduğunda 50 gram olarak bankadan fiziki olarak alabiyormussun.her ay 20 30 lot alabilirsem sanırım 5 yılda 50 gram altınım olur.niyetlendim bakalım azdan çok olur demis atalarimiz

Selam kizlar öyle yoğunum ki ne yaptığım belli değil.

Okuldan sonra başka bir yerde kurs vermeye başladım. Böyle olunca akşamların da ev işleri koşturmaca oldu .

Maddiyat olarak çok zorlanıyoruz .. Kredi borcu bitse de rahatlasak diye bakıyorum...

Ayın 15 i maaş geldi ve uçtu...Aralık sonuna kadar sıkma kararı aldık her şekilde..
kredin nezaman bitiyor canim

Merhaba arkadaşlar bugün ayın 17 si ben de hedefkedigim 1 gram altınimi aldım borclarimi ödedim bugün hisse islemlerinden 800 liralık altın sertifikası aldık 42 lot yapıyor.toplqm 5000 lot olduğunda 50 gram olarak bankadan fiziki olarak alabiyormussun.her ay 20 30 lot alabilirsem sanırım 5 yılda 50 gram altınım olur.niyetlendim bakalım azdan çok olur demis atalarimiz
bereketli olsun 🧿

kredin nezaman bitiyor canim
Yüklü kısım ocakta bitiyor. Sonra ihtiyaç olan var onun da 14 ayı kaldı. Ama çok çok zorladı pahalılık yüzünden...

Kenara para kıyamadım sadece güne girdim. O da bana Şubat'ta gelecek. O bari bir birikim olacak.

Eylül ayı tüm vergiler sigortalar muayene okul açılış acil ihtiyaç derken fazla oldu.
Uzun aradan sonra ilk kez geçen hafta sonu birkaç saat arkadaşlarla dışarı çıktım. O bile bir şey yapmadık yani git gel birkaç şey ye iç masraf ...

X