Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Kızlar selam nihayet arabamızı sattık. En çok işyerindeki Alman arkadaşlar sevindi buna. Bisiklet varken dediler. Türkiye'den arkadaşlarsa arabasız çocuklu aile mi olur diyorlar, ihtiyaçmis. Bakalım hangisi bize daha doğru gelecek? Arabasız denemek istiyoruz bir süre. Sonuçta ulaşım kolay her yere. Çocuklar da okula bisiklet ile gidiyor.

Selam
Gün gecmiyorki olaysız
Dun kizim tekvando da savunma yaparken iki elin orta parmaklarını catlatmıs. Cok manidar olmuş yani. Dedesi hastaneye götürmüş metalle sabitlemisler 3 hafta kalacakmış. Tatil işini iptal edelim diyorum kimse yanaşmıyor. Okulda açılacak nasil yapcaz bilmiyorum çok canim sıkıldı.
Cok gecmis olsun

Kolay gelsin. Kızına da geçmiş olsun. Benimkiler de bu sene okula başlıyor. Burda büyük bir ritüel okula başlama. Gelecek cumartesi tören var, hediyeler, fotoğraflar. Çok keyifli.
Tavşanlariniz mi var çok tatlı ☺️
Tesekkurler. Hayirli olsun size de, oglum 3. sinif oldu, kiz bu sene de kreste, seneye devlette anaokuluna baslayacak, simdiden dusununce heyecanlaniyorum.
Yok tavsanlar bizim degil, buranin sokak kedisi kopegi yerine sokak tavsani bir de sincaplari var.

Selamlar, coculari yatirdim, dondurmami aldim oturuyorum.
Alisverise gittik, yine indirimden 10 kilo kadar domates aldik, menemenlik ve biraz da domates corbasi icin sos yaptik. Buyuk 15 kavonoz oldu, daha da yeter bize. Ama gormeniz lazim, yeni kapaklarim vardi ama evde kavanoz bulucagim diye dort dondum, onu al ona bosalt yaptim, ancak yetisti.
Kayinvalidem de 100 kilo domates almis, salca yapacak, sagolsun bize de biraz ayiracakmis. Annem de yakinda degilsiniz ki yapalim size diyor, o da 30-40 kavanoz yapmis.

Selam kizlar,
bu haftasonu hep tembelik yaptim 😁
Yarin ise gitmiyecegim esim taxi ehliyeti icin doktora görünmesi gerek basvuru icin, bende kendi doktoruma görünmem gerek su hayat-risk-sigortasi icin halen eksik evrak var.
Allahdan iki gündür yagmur yagiyor. Hava serinlesdi.
Haftayada annemin kuzenini avusturyadan alcaz. 1 hafta bizde kalcak, burdanda türkyeye döncek. Annemde bizde. Gündüz artik tek takilirlar biz isden gelene kadar.
Birikim yok bizde. Yarin esimin doktor isine 120€ vercez. Salida vergimizi hesaplatmaya gutcem ordada bi 180€ bayariz. Kredikartida su nalet izin yüzünden baya dolu. Yeni aya eksiyle gircez yani. Umarim su taxi olayi bur kac hafta icinde hal olurda evdeki gelir biraz yükselir.
Sizde ne durumda birikimler?

Dun okul alışverişine de çıktım
Hersey gibi cok pahali
Sadece 2 üst ve 1 alt 750tl forma tuttu
Çanta 700tl
Defterleri bimden aldım 300tl
Resim malzemeleri için 450 tl kırtasiyeye ödedim
Oğlusa ayakabi alınacak
Kızın ayakkabisini buyukbasa aldırdım
Daha kitaplar alincak'tahmini 3 binde kitaplar tutar
Eylülün 8inde arabanin sigortasi var en az 4 bin
Calis witcher calis

Günaydın kizlar 🌺
30 Ağustos Zafer Bayramimiz kutlu olsun !
Dün herkes izinli olunca parka ciktik biraz hava aldik kötü enerjileri toprakta bıraktık 🙂
Oradan lunaparka gittik
Yegenimle salıncağa bindim 😄
Oğlum ben biraz korkuyorum galiba dedikçe teyze bu çok güzelmiş dedi kapattım gözleri dkkalar gecene kadar aşağıya bakamadim 😂
Çok eğlendik.
Eve gelip hazirlanip hop konsere gittik Edip Akbayram geldi çok iyiydi..

Dun okul alışverişine de çıktım
Hersey gibi cok pahali
Sadece 2 üst ve 1 alt 750tl forma tuttu
Çanta 700tl
Defterleri bimden aldım 300tl
Resim malzemeleri için 450 tl kırtasiyeye ödedim
Oğlusa ayakabi alınacak
Kızın ayakkabisini buyukbasa aldırdım
Daha kitaplar alincak'tahmini 3 binde kitaplar tutar
Eylülün 8inde arabanin sigortasi var en az 4 bin
Calis witcher calis
Ah with halletmissin cnm
Sıra bende küçüğe forma alınacak kirtasiye ihtiyaçları da. Şokun defterleri geçen yıl çok kaliteliydi oraya bakarım.

Selam kızlar... Altın ilk göz ağrım diyebilirim, ilk ciddi birikimime fiziki altınla başladım çünkü. Kredi kartlarını kapamak için ilk kez o altınların bazılarını satmak kadar hiçbir şey canımı yakmamıştı o yüzden tasarruf etmeyi onlardan sonra öğrendim. Gram altınla tanıştığımdaysa dünyalar benim olmuştu, devamlı bakıp takip ediyordum çok zevkliydi. Toplu gelen bir birikimimin hepsini grama yatırmış ve %15 karla çıkmıştım zira düşüş başlamıştı. Sonra korkudan almadım ve ilk koyuşumdan 3 yıl sonra hiç bozmasaydım tam 10 katına çıkacaktı yatırımım (tabi altının genel yükseliş dönemine denk geldiği için). Yani gram altın da bana sabredip beklemeyi öğretti diyebilirim.

Şimdi dövizden çıkıp tekrar altın ve borsa yatırımına başladım. Bunca yıl edindiğim özellikler boşa gitmesin diye :KK70: 5 gram altınım var şu an, yıllık olarak 12 gram hedefledim ilk etapta. Yani 2023 sonuna kadar 7 gram daha koymam gerekiyor.

Hepinize bol birikimler, huzurlu mutlu günler diliyorum. Artık eskisi gibi sıkça buralarda olacağım inşallah...

Selam
Gün gecmiyorki olaysız
Dun kizim tekvando da savunma yaparken iki elin orta parmaklarını catlatmıs. Cok manidar olmuş yani. Dedesi hastaneye götürmüş metalle sabitlemisler 3 hafta kalacakmış. Tatil işini iptal edelim diyorum kimse yanaşmıyor. Okulda açılacak nasil yapcaz bilmiyorum çok canim sıkıldı.
gecmıs olsun canım

Selamlar, A Asmin75 gecmis olsun tatil icin uzuldum kotu olmus. T Thewitcher tahlilerinin temiz cikmasina sevindim. T tatlu tedavinin faydasini gormene sevindim, gecmis olsun.
Yazi da bitirdik, eylulun 5. inde okullar aciliyor, oglumun ogretmeni belli olmus, velilere bilgilendirme gonderiyor okul. Ogretmen de ayriyeten cocuklara kartpostal atmis. Okul alisverisi yapilacak, sinif ogretmeninin istedigi boya, kalem, mendil gibi seyler var listede. Bir de yeni okul cantasi almamiz gerek, digeri eskidi.
Kizim 4 yas asilarini oldu, vucudu reaksiyon gosterdi yer yer ama simdi iyi, doktor uyarmisti ama oglanda hic oyle olmamisti yine bir sey olmaz diye dusunduydum. Oglani da bocek isirdi, goz kapagi civari, butun goz kapandi ama o da gecti sukur.
Ise git gel, evdeki isler haftalar nasil geciyor anlamiyorum. Esimle biraz menemenlik konserve yaptik, belki bir tur daha yapariz. Tek kis hazirligimiz bu. Bahceden pek urun alamadik, biraz yesil fasulyemiz var. Tavsanlar rahat birakmiyor ki kemiriyorlar yaramazlar.
Teşekkürler canim. Afiyetle tüketin hazırlıkları... Eylül ayı masraf ayı

Kizlar çok farklı vitaminler kullanıyorum faydasıni görürsem sizlerle de paylaşacağım ..

Dün şöyle kafam esti tek dolasayim dedim iyi de geldi... Aksam da1saat kadar canlı müzik olan bir yere gittik.. Tatile veda çalışmaya merhaba amaçlı🤣

Şimdi yemek yapıyorum yarına da kalacak şekilde... Valla bu yaz bir hazirlik yapmadım rahatsızım diye kendimi de yormadim pek annem verir birkaç şey.. Et ve fasulyem de var...

Bu ayı bir atlatayim gelecek ay kısmet olursa sağlam bir alışveriş yapacağım. Havalar sıcak bozulur şimdi...

Selam
Gün gecmiyorki olaysız
Geçmiş olsun canım nasıl öldü kızın simdi

X