Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Minik bir tatile gideceğiz sonra kalan bütçe ile.kislik hazırlarım.
Eylül'de gume girdik çeyrek günü hedef 11 çeyrek kendimde katarsam tabi.. eee azcikda biriktirip borcdan kurtulursak amenna.daha doğrusu yeni borç eklenmeyen her ay bence birikimli bir aydır.

Bol bereketli günler dilerim
Bizde Eylül başı bi kac günlüğüne gideceğiz çünküm ben sıcak sevmiyorum herkes bana uymak zorunda🤣
Bende bu yıl güne girmek istiyorum çeyrek ya da gr

Bugun temizlik yapacagum
Havluları attim makineye çıksın carsaflari değiştirdim onu atacağım renkli deterjanı az kalmış bitmeden indirimden yenisini almam lazim
Ne yemek yapsam karar veremedim hala
Aksam da arkadasin kardeşin düğünü var diğer arkadaşlarla oraya gideceğiz.
Yarinda koye gideceğim salca yapicak annem biraz yardım edeyim salcalarimi da alıp geleyim.🤣
Pazartesi iş başı pufff😒

Bizde Eylül başı bi kac günlüğüne gideceğiz çünküm ben sıcak sevmiyorum herkes bana uymak zorunda🤣
Bende bu yıl güne girmek istiyorum çeyrek ya da gr
Sıcak sevmeyenlere bende varım... Çeyrek parasını ibana atacağımız bir gün olacak o ayın aynı gününde çeyrek Altınkaynak ya kaç tl ise o fiyatta atılacak isteyene somut altında alınıp verilecek ya maksat kolaylaştırılmış.

Salcaniz bereketli ola... Bende bir minik tatile çıkayım geleyim ondan sonra başlayacağım

Hemen vereyim 3kilo domatesi 1 kilo kapyayı doğradım attim ocaga yumusayinca blendrla bzztladim. 1 saat kaynadı .1 bardak sirke 1 bardak zeytinyağı 2 kasik salamuralik tuz, Robottan cektigim 4 baş sarımsak 100-150gr cinbiber(aci isteğinize göre artırıp azaltabilirsin) ekleyip yarim saat daha kaynatiyoruz en son 1 demet maydanoz ekleyip kavanozluyorum.
Ben dün 4 ölçü yaptığım için aksama kadar surdu🤣
Bereketli olsun ..bazıları maydanozu ince ince kıyar sıcak kavanozlara bosaltinca atar bazilarida üstüne saplariyla koyar .. bu sosu bende çok severim ekmeği ban ban ye.ver elini ekmek yiyen göbekli ben ... Ya bakalım epeyi azalttım hayattan ekmeği ama.okuyunca canım çekti.bereketli olsun.resimde ataydin ya tencere dibini🤗🤫😋😋😋😋

Kızlar selam bütün birikimimiz eve gittiği için, kenarda paramız kalmadı. Aslında hayalim Foça'dan ev almaktı ama Türkiye'de ev fiyatları cildirinca vazgeçtim ve yaşadığımız yerde aldım. Evi kiraya vereceğiz gelecek ay, yavaş yavaş ordan bir birikim olur umuyorum. Burda da hayat pahalandi nitekim.
Hayirli olsun canim 🧿🧿🧿

mavimli mavimli hayırlı olsun canm ınsAllah hayırlı bir kıracıda bulursunuz siz almanyadasınız dıye biliyordum evi türkiyeden mi aldınız ev fıyatları malesef asırı uçtu burda da ben de ikinci bir ev alıp annemleri oturtmak çook istiyorum fıyatlar o kadar abartlı ki
Sağolasın ☺️Evi Almanya'dan aldık canım. Türkiyeden alsak aynı parayı öderdik çok uçmuş fiyatlar dediğin gibi.

Allah gözlerini doyursun bu nasıl vicdan anlamiyorum

Bereketli olsun canim hiç yoktan iyidir

Topigin adını değiştirelim bence hepimiz dokuluyoruz🤣🤣
Benimde kredi kartım patladı resmen insallah güzel bir zam alırız
altının gramı bankada 1635 gosteriyor
Topigin adı aynı kalsın kuzum evrene olumlu mesajlar verelim 😀
Selam kizlar,

tatilden 1 hafta erken döndük. Resmen parayi cöpe atip, üstünede para verip döndük.
Oda inanilmaz kötüydü. Demir ranzanin üstüne dösek atmislar, oda daracik ve kirliydi. Gecede cok eminim parkenin altinda fare sesi duydum. Tatile gidipte kilo veren ilk biziz kesin. Sürekli disarda yemek yedik oteldeki yemekler berbat olunca. Otel ergen dolu. Gece kapilara vurma, disarda bagirma cagirma. Bir gece bile düzgün uyumadik.
Sonunda artik dayanamayip erken dönmege karar verdik. Biletcimi arayip biletimizi öne al dedim. Ödemegide kredi kartiyla onayladim. Hava limanina gitdik, adamlar demezmi biletiniz görünmüyor! Halen 19una görünüyormus. Biletciyede ulasamiyorum. 1 saat ucak sirketiyle telefonda ugrasdim biletleri kendim degistirdim. Ilk biletcim görüstügümde 330€ üstüne ödememiz gerekecekti, o olmayinca hava limaninda degistirince 850€ üstüne ödedik mi. Toplam bu izine 6000€ harcadik bütün aksiliklerle.
3 kez ehliyet yapardim o parayla.
Otelide arkadaslarimiz tavsiye etmisdi. Gecen sene onlarda cocukla gitmisdi. Anladimki izin anlayisimiz cok farkliymis.
Karar verdik artik sadece arabayla ulasa bilecegimiz ülkelere gidecegiz ve dediginiz gibi sadece khvaltili olacak izin. Kötüyse en azindan arabaya binip döne biliriz.
Kabus gibi izindi yeminle. Güya dinlencektim, dahada yiprandimda döndüm. Haftaya yine is basi 😔
Asmin ama çok kötü olmuş.
Birinden tavsiye alırken ben yine de didik didik ediyorum gidip konaklayacagim hoteli ve çevresini.
Olumlu olumsuz şartlara bakıp duruma göre son kararı yine de kendin ver asla kimse tavsiye etti diye gitme vallahi çok üzüldüm.
Üzerine dünya kadar uçak parası ödemişsin.
Selam genşler
Maaşlar yattı ilk iş kartları ödemek oldu
6gr altin aldim 1700den
Erkenden çarşıya indim biraz para çektim
Marketten cay bardağıyla kizcem fındık ezmesi istedi onu aldım. Cigkofte istedi oglus ona da onu aldim. Gelirken fırından ekmek aldim eve kendimi zor attım sabah 10da 35 dereceyi gösteriyor dışarı.
Gelince kahvalti faslı sonra ütü yapip bi duş sonra yatıp yuvarlanmaca🤣
Bereketini olsun bacım yanaşalım da bulaşsın 😁
Çil çil alınsın.
A Asmin75 canım üzüldüm senin adına ya kötü olmuş inşAllah bir dahakine istedğin gibi bir tatil olur.

ben de dün maaşı alır almaz ödemeleri yaptım kızlar esıme de 4gram aldırmıstım 1 gramda oglumun harclıkları birikmişti onla aldırdım. bu ay iş yeri günü ben de 5gram da ordan geldi çok şükür. gitgide alım yapmak zorlasıyor bu arada kredi kartı 100bin dayandı ama tabi tl ve taksıtli borc oldugu için ben azar azar alım yapmaya calısıyorum hala, borç yiğidin kamcısı:KK48:
Bereketli olsun uykucum.
Bende çocuklar küçükken biriken harcliklariyla hep altın aldim artik büyüdüler ama ben birşey demesem de kendileri de tl de durmuyor ya euro ya altın aliyoruz devam :KK66:
Hello bacimlar
Zabanan pazara gittim malzeme aldım kahvaltilik sos için 300tl verdim 12 kilo domates 4 kilo kapya yarim kilo cin biber 2 maydanoz 2 ve sirke
Biraz abartmışım saat 5e kadar uğraştım ama bitti.
Cokta sıcaktı bayilacadum
Sadece patlican kaldi dipfrize atmalık birde turşu hayırlısıyla Eylül gelsin artik😂
Kolay gelsin cagnim 🙂
Ben bu yaz hazırcı.
Kayinvalidem biricik eşi benzeri bulunmaz gelinine kendi hazirlayip pişirip getirecekmiş memlekette yapıp getireceğim dedi 😉
Her aileye böyle bir gelin lâzım 😁
Kızlar selam bütün birikimimiz eve gittiği için, kenarda paramız kalmadı. Aslında hayalim Foça'dan ev almaktı ama Türkiye'de ev fiyatları cildirinca vazgeçtim ve yaşadığımız yerde aldım. Evi kiraya vereceğiz gelecek ay, yavaş yavaş ordan bir birikim olur umuyorum. Burda da hayat pahalandi nitekim.
Hayirli olsun mavimli yatırım olmuş ne güzel 🤗

Selam kizlar, bize pazartesi yine yatili misafir geliyor 😵‍💫 hic de sevmem gelen kisiyi.
Haftayada türkyeden gelen akrabamiz ( bir kac haftadir avusturyada) geri dönüs biletini bizim burdan aldigi icin, onu gidip avusturyadan alcaz, bur kac günde burda kalir, sonra onuda yolcu ederiz.
Esim bir kac gündür kizla sürekli etkinlik yapti, göle havuza gitmeler filan. Bende evde kendime vakit ayirip iycene dinlendim.
Cok iyi geldi gercekten.
Pazarteside is basi. Yarin kiza kiymali pide yapar buzluga atarim, cünkü haftaya babasi bakcak yemek sorunu olmasin. Yesil mercimek ve bugdayda kaynatip koydum, eve gelince kizin corbalarini daha kolay hal ederim.

Selam kizlar uzun zamandır yazmadım annemlere geçtim sonra eve geldim yine annemlere geçtim yine geldim... Sıcaklarda bayilmakla meşgulüm.
Sizler gibi ev işlerini zorla yapıyorum..

Birikim hiç yok yaz tatilinde harcamlarla başa baş gidiyor maaş.

Kısmet olursa Eylül de biraz daha elim rahatlayacak borçlar azalıyor...

Yine borsa ya devam elimde olanlara ufak tefek eklemeler yaptım ama yükseliş olunca biraz kâr yaptım yine de. Bir süre sonra kâr kısmı çıkıp grama çevirecegim ins..

Neler yaptım bugüne kadar

Tatile gitmedim ama fırsat buldukça denize gittim...

Oğluma bisiklet 2.el aldım bozulana kadar kullansın. Zaten kışın kullanmıyor.

Kendime 3 çanta aldım birkaç üst kıyafet oğluma ayakkabı terlik falan..Biraz da o yüzden birikim olmadı. Okul açılmadan alayım ihtiyaç dedim..
Vitaminlerin bitmişti onları da aldım 2 ay falan yeter.

Oğluma harçlık verdi ailem ona da Euro aldık.

Tabi en büyük harcama dizlerime tedavi uygulandı 22bin civarı ödeme yaptım. Akıllı plazma diye çok şükür öncekine göre ağrılarım yüzde 80 azaldı.

Şu sicaklar geçse yürüyüşe devam edeceğim. Kilo veremiyorum boğazım da durmuyor😂

T Thewitcher canım çok çok geçmiş olsun inşallah kısa sürede iyilesirsin...

Hiç kışlık hazırlığa da başlamadım sayılır. Biraz fasulye biraz da bezelye koydum hepsi bu..

Bu arada evi ve çevreyi pek sevmedim diye söylemiştim tabi okuluma çok da uzak değil diye idare ediyorum ama göz ucuyla da başka yerlere de bakıyorum... Ani bir kararla taşınabilirim.. Ya da oğlum orta okula geçecek 1yil var o zaman da taşınabilirim. Ama taşınmayı kafama koydum

Bereketli olsun ..bazıları maydanozu ince ince kıyar sıcak kavanozlara bosaltinca atar bazilarida üstüne saplariyla koyar .. bu sosu bende çok severim ekmeği ban ban ye.ver elini ekmek yiyen göbekli ben ... Ya bakalım epeyi azalttım hayattan ekmeği ama.okuyunca canım çekti.bereketli olsun.resimde ataydin ya tencere dibini🤗🤫😋😋😋😋
Tesekkurler bende ince kıyıp son anda attim maydanozu. O kadar yoruldum foto aklıma bile gelmedi
Topigin adı aynı kalsın kuzum evrene olumlu mesajlar verelim 😀

Asmin ama çok kötü olmuş.
Birinden tavsiye alırken ben yine de didik didik ediyorum gidip konaklayacagim hoteli ve çevresini.
Olumlu olumsuz şartlara bakıp duruma göre son kararı yine de kendin ver asla kimse tavsiye etti diye gitme vallahi çok üzüldüm.
Üzerine dünya kadar uçak parası ödemişsin.

Bereketini olsun bacım yanaşalım da bulaşsın 😁
Çil çil alınsın.

Bereketli olsun uykucum.
Bende çocuklar küçükken biriken harcliklariyla hep altın aldim artik büyüdüler ama ben birşey demesem de kendileri de tl de durmuyor ya euro ya altın aliyoruz devam :KK66:

Kolay gelsin cagnim 🙂
Ben bu yaz hazırcı.
Kayinvalidem biricik eşi benzeri bulunmaz gelinine kendi hazirlayip pişirip getirecekmiş memlekette yapıp getireceğim dedi 😉
Her aileye böyle bir gelin lâzım 😁

Hayirli olsun mavimli yatırım olmuş ne güzel 🤗
Ohhh kaynana seviyormuş eline saglik
Bizimkide bizden yer🤣

Kendime 3 çanta aldım birkaç üst kıyafet oğluma ayakkabı terlik falan..Biraz da o yüzden birikim olmadı. Okul açılmadan alayım ihtiyaç dedim..

Tabi en büyük harcama dizlerime tedavi uygulandı 22bin civarı ödeme yaptım. Akıllı plazma diye çok şükür öncekine göre ağrılarım yüzde 80 azaldı.

Şu sicaklar geçse yürüyüşe devam edeceğim. Kilo veremiyorum boğazım da durmuyor😂
Gecmis olsun canim
Bende çok kilo aldım evde ye yat yarından itibaren diyet time🤣
T Thewitcher canım çok çok geçmiş olsun inşallah kısa sürede iyilesirsin...

Hiç kışlık hazırlığa da başlamadım sayılır. Biraz fasulye biraz da bezelye koydum hepsi bu..

Bu arada evi ve çevreyi pek sevmedim diye söylemiştim tabi okuluma çok da uzak değil diye idare ediyorum ama göz ucuyla da başka yerlere de bakıyorum... Ani bir kararla taşınabilirim.. Ya da oğlum orta okula geçecek 1yil var o zaman da taşınabilirim. Ama taşınmayı kafama koydum
Tesekkur ederim canim
Evin çevresi çok önemli ınsallah istediğin gibi bi yer bulursun

Selaaaam
Dun öğleden sonra köye gittik annemlerle
Kahvaltilik sos yaptik onlara
Salca için domatesleri dogradik bi kac gün guneste eksiyecek hafta ici kaynatacaklar
Bahçeden erik şeftali topladık
Kardeşim nargile yaktı
Bi degisiklik oldu bize de iyi oldu
Gece yerimi arıyorum uyuyamadım bir türlü
Yarin isbasi ben kaçar

cok sevindim tedavinin etkili olmasina. 😘

Selam kizlar,
yarin bende yine ise basliyacagim. 5 saat sonra kalkmam gerkde. Uyku tutmadi.
Tatilde 1,5 kg vermisdim 😂😂😂 burda az yemege devam etdim, yarim kilo daha gitdi. Kan sekerim biraz yüksek cikmisdi izinden önce, diabet baslangici ola bilirmis. Gelecek ay filan tam test yapilcak. Korkutdu beni, kilo vermege kararliyim. Az yiyorum, aksam yememege calisiyorum. Ekmegi, hamur isini azatdim, daha saglikli beslenmege calisiyorum. Haftaya umarim bu sicaklarda biter, öglen molalarinda yürüyüs yapcam.
Yüksek tansyona bide seker eklenirse kötü olur. Bu yasda cok fazla hastalik bana göre. Umarim basarili olurum.

X