Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Allah razı olsun cnm,bebeğine Allah güzel ömür nasip etsin ınş. Toplam da kaç saat uyuyor gündüz bilemiyorum çünkü 15 dk uyuyor en fazla yarım saat gün içinde 6_7 kez oluyor cnm

Hacamatı duyduysanız onu tavsiye ederim yaptıran herkes memnun
Hatta bir tanıdık yaptırmış , en son ramazanda görmüştüm , bir de iki gün önce 10 kilodan fazla vermiş , hastalıklarına da iyi gelmiş çok da rahatlamış

Zaten narkoz olsun deterjanlar olsun vücuddan hiç bir şekilde atılamıyor sadece hacamatla atılıyor

Rabbim yardımcınız olsun

Amin cnm inşaAllah
Çok pozitifsin
Herkese de güzel dualar ediyorsun maşaAllah

Siteye yeni mi katıldın nick mi değiştirdinn

Çok sükür canım benim içinde çok yorucu bi haftaydı sabah agrıyla uyandım cuma gelsin artık diye iple çekiyorum yıllık iznin bitti mi canım yoksa var mı daha bi kısmı
Yıllık izinlerimin yenisini daha almadım ekimde hakedeceğim Canım ama kurbanda ekstra 3 gün daha almak istiyorum...
Az kaldı cumaya ha gayret Canım.. .

Kızlar sıze bısey danıscam, benım bes vardı, toplam 3700 yatırmısım, katkıs pyaıyla bır 4500 olmus. suan ayrılırsam katkı payının %15ını alıyorum, ancak 500 tl depozito kesıyorlar, aslında 800du 3. yılım oldugu ıcın her ay kese kese 500e dusmus, 5 sene kalmıs olsaydım ayda 13 tl alarak katkı bedelı 0lancaktı. yanı her turlu o para kesılıyo. 5 sene durdugumsa sadce %35 alıyorum devlet katkısnın ama odeme yapmadıgım ıcın oda olsa olsa 400 tl olcak yanı kesıntıyı vermıs olcaklar gıbı bısey.

her neyse suan ayrılısam 3200 tl pra alıyorum. cok bı getırısı oldugunu dusunmedıgım ıcın sızce ayrılıp altın almak mantıklımı

Yani 3700 yatırdın, ama şu an çekersen 3200 mü alacaksın?yanlış mı anladım Canım? eğer öyleyse zarar bu bes.
Uzun vadeli yatırımlık olarak alacaksan altını al derim yani mesela 10 yıl.
Ama bugün alıp bir yıl sonra bozacaksan bence alma.

dogru anladın canım, yanı bes cıdden mantksız ya
cok az getırısı var napsam bıleemdm

Bence çok uygun güle güle kullan

kızlarrr bugün hiç uğrayamadım, haftasonu şehir dışından arkadaşlarımız gelecekti, yatılı, dip köşe temizlik, nevresimler havlular vs her şey yıkandı, ütülendi, canım çıktı iki gündür, öğleden sonra eşimi aramışlar çocukları rahatsızlanmış gelemiyorlar acayip üzüldüm..neyse ki alış veriş yapmamıştım..alış veriş yapacağım diye dolabı da oldukça boşaltıp temizlemiştim...evde hiç bir şey kalmadı, yarın yüklü bi alım yapmam gerek...

bu arada günlerdir altın alabilmek üzere eşimin maaşının yatmasını bekliyordum, çok şükür yatmış, yarın sabah kuyumcuya gidip ATA' cıklarımı alabileceğim Allah'ın izni ile... karamelli_turta nihayet beklediğim gün geldi canım yarın gitmişken çeyreklerimi tama çevirmeyi de soracağım bakalım fark alırız diyecekler mi..bi de ekim gibi falan 2017 tarihli tam ve yarım altınları fark ödeyerek ataya çevireyim diye düşündüm, çünkü tarih eski tarihe geçecek, ata altın tarihsizmiş..ne dersiniz kızlar?

bence de çıkmakta fayda var, zaten kendimiz birikim yapabiliyoruz..sanırım bu bes hiç birikim yapamayanlar için yıllar içinde toplu para olması amacıyla avantajlı lakin kesinti de oldukça yüksekmiş..ben de olsam alır paramı altına çevirirdim

Merhaba kızlar hepinize,
geçmişi okudum ama alıntılayamadım, hepimize bol bereketli birikimler dilerim bugün de...
sabah ntv izlerken altının son 1 ayın en yüksek seviyesine çıktığını duydum, ne güzel düşük seyrediyordu, ben alacağım ya, fırlamış yine

ya ciddimisin kaçtı dün

Selam Canımnm çok sevindim büyük gün geldi çattı
Çeyrekler için de büyük bir fark istenmezse değiştir Canım çünkü senin planın o aslında, hem çok istiyorsun  Allah gönlüne göre versin cnm

Misafirlerin gelememesi kötü olmuş ama hiç olmazsa alışveriş yapmamışsın

Çok saol canım benim, senin de gün paran yarın geliyordu di mi? Şimdiden hayırlı olsun, bereketli olsun inşallah..

Evet Allah'tan alış veriş yapmamısım, yoksa zarar ederdim..

Aynen öyle canım, niye endişeleniyorsam
Altının bereketli olsun inşallah, Rabbim bereketini arttirsin, bol bol birikim yapabilelim.

Ohh şimdiden hayırlı olsun canım..

Eskiden haftada, bazen iki haftada bir çıkardık birikim yapmazken...alkollü yemeğe gittiğimiz için çok para harcamak zorunda kalırdık.simdi eşimle anlaşma yaptım, restorana vereceğimiz o para yerine ayda 1-2 gün her şey dahil otele gidiyoruz çok daha uyguna geliyor..tabi sahilde yaşıyor olmanın avantajı bizimki..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…