Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Tamam Canım. Her ay birbirimizi kontrol ediyoruz :)))

Başka birşeyler de yapacak mısın menemen dışında?

şimdilik menemen düşünüyorum. Geçen yıldan kalan sebzelerim hala duruyor. Onları da yavaş yavaş bitirsem iyi olur.

Bu arada altını nasıl alıyoruz ? Fiyatları takip mi ediyoruz ?

Eşimden gizli değil eşimin de yok.. Yazık bir de sadece sigara masrafı var kendisinin. Gerisini hep eve harcıyoruz. Benim müsrifliğim yüzünden hep harcanıyor işte.
ben ayrılık durumunda lazım olabiliyor diye okuyunca düşündüm de hak verdim kimse ayrılırız diye evlenmiyor ama ayrılırken genelde karşı taraf acımasız olabiliyor. ve genelde kadınların aileleri barışsın diye desteklemiyor kızlarını derken lazım olabilir. ama işte benim çenem düşük önce bir çenemi tutmayı öğrenirsem bir zula yaparım kendime :KK66:
ayrıca bundan sonra hep birlikte biriktiriyoruz ve altınlanıyoruz inşallah :KK66:

Akbank maaş müşterisiyim. 1 tane axess bir tane de wings kredi kartım var. Wings'i epeydir kullanmıyorum. İptal için müşteri hizmetlerini aradım. Neden iptal ettirmek istiyorsunuz dedi. Kullanmıyorum dedim. Tamam iptal ettim dedi. Ben şok:KK57: Beni yormadığınız için teşekkürler dedim adama:KK54:
Hayatımın en kısa banka konuşmasıydı.

ben ayrılık durumunda lazım olabiliyor diye okuyunca düşündüm de hak verdim kimse ayrılırız diye evlenmiyor ama ayrılırken genelde karşı taraf acımasız olabiliyor. ve genelde kadınların aileleri barışsın diye desteklemiyor kızlarını derken lazım olabilir. ama işte benim çenem düşük önce bir çenemi tutmayı öğrenirsem bir zula yaparım kendime :KK66:
ayrıca bundan sonra hep birlikte biriktiriyoruz ve altınlanıyoruz inşallah :KK66:
Hımmm benden sonra yazınca ondan dedin sandım pardon. Çok haklısın aslında.. Biriktirelim altınlanalım inşallah :KK73:

Görümcem yaklaşık 2 sene önce 2. evliliğini yaptı. Bir önceki evliliğinden bir kızı var ki kendi yeğenim olsa bu kadar severim. 6 ay önce de ev aldılar. Ev kredisi görümcemin üstüne, tapuyu ortak tapu olarak çıkarttılar. Eşi de 35.000 liralık bir ihtiyaç kredisi çekmişti ev için.
Evlilikleri bir süredir yolunda gitmiyor ve bayramda boşanmaya karar verdiler. Eşi ihtiyaç kredisini kapatın, ben de tapuyu devredeyim dedi. Evin peşinatını zaten kayınpederim vermişti. Görümcem öğretmen ve ev kredisi üstüne olduğu için ihtiyaç kredisi çekemiyor. Zaten çekse de ödeyemez çünkü maaşı 3800 lira, ev kredisi 2000 lira civarı.
Öyle olunca krediyi ben çekip ödemeye karar verdim. Parayı geri istemeyeceğim çünkü bin bir hevesle döşediği evini kaybetmesini ve kızının daha fazla mağdur olmasına göz yumamam.
Kimsenin böyle bir talebi olmadı benden. Hatta epey şaşırdılar teklif edince. Ama Allah güç kuvvet verirse çalışır öderim inşallah.
Veren el alan elden üstündür demisler. Ne guzel bi yureginiz var. Allah kolaylik versin odemelerinize. Mukakkak bu iyiliginiz karsiliksiz kalmayacaktir cunku bir anneyi ve evladini guldurdunuz.

şimdilik menemen düşünüyorum. Geçen yıldan kalan sebzelerim hala duruyor. Onları da yavaş yavaş bitirsem iyi olur.

Bu arada altını nasıl alıyoruz ? Fiyatları takip mi ediyoruz ?

Canım hedefin eğer çeyrekse, paranı ayarladığında gidip alıyorsun.

Ya da o hafta için şöyle fiyatları takip edip, düşüşe denk gelirsen, o gün de alabilirsin. Ama asıl amaç, hedefini gerçekleştirmek.

Dolar, euro da olabilir. Ben dolar veya altın alıyorum mesela. O ay, param Altına yetmeyecekse, ya bekliyorum ya da dolar alıyorum.

Görümcem yaklaşık 2 sene önce 2. evliliğini yaptı. Bir önceki evliliğinden bir kızı var ki kendi yeğenim olsa bu kadar severim. 6 ay önce de ev aldılar. Ev kredisi görümcemin üstüne, tapuyu ortak tapu olarak çıkarttılar. Eşi de 35.000 liralık bir ihtiyaç kredisi çekmişti ev için.
Evlilikleri bir süredir yolunda gitmiyor ve bayramda boşanmaya karar verdiler. Eşi ihtiyaç kredisini kapatın, ben de tapuyu devredeyim dedi. Evin peşinatını zaten kayınpederim vermişti. Görümcem öğretmen ve ev kredisi üstüne olduğu için ihtiyaç kredisi çekemiyor. Zaten çekse de ödeyemez çünkü maaşı 3800 lira, ev kredisi 2000 lira civarı.
Öyle olunca krediyi ben çekip ödemeye karar verdim. Parayı geri istemeyeceğim çünkü bin bir hevesle döşediği evini kaybetmesini ve kızının daha fazla mağdur olmasına göz yumamam.
Kimsenin böyle bir talebi olmadı benden. Hatta epey şaşırdılar teklif edince. Ama Allah güç kuvvet verirse çalışır öderim inşallah.
Aminnn canım inşallah rabbim sanada görümcene de evladına da güc kuvvet ödeme kolaylığı versin gönlü güzel dostum :dua::dua::dua: ayrıca da görümcen eşinden boşanmakla iyi yapmış canım evli kaldığı kadınla çektigi kredinin hesabını yapan adamla ömür geçmezdi zaten. vermediği kiraya saysaydı diycem ama...

X