Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Ben daha önce biriktirirken 100-110 arası almıştım :-) sonra bi ara yine heveslendim 137 gibi almıştım.. Sonra onları 190 dan bozdurmuştum. Biz evlenirken 50 TL idi çeyrek. 5 e katladı nerdeyse 10 yılda. :-)
Ben evlendiğim yıl altında patlama olmuştu çeyrek 35 ten 50 ye yükselmişti hahha

benim de uzun süredir giymediklerim var kıyamıyorum bi türlü:)
kıy tatlım sadeleşmekle ilgili yazılar oku kesin atarsın evde ne varsa :KK66:

Ben altın alacağım zaman nedense beklemeyi sevmiyorum bu yüzden yüksekkken aldığım da oldu...
Ama düşükken aldığım da..
Altın uzun vadede her zaman kazandırdı..

sinirliportakal sinirliportakal ın kızına kv si 1992 tarihli altın takmış allah bilir o yıl kaçtan almıştı...
kv yıllarca biriktirmiş böyle altınlar ve toplamda 60 bin tllik altın biriktirmiş ve bölmüş 30 ar bin tl 2 oğluna hem eltime hem bana 300 gr altın takıldı..pazar harçlıklarından biriktirirmiş. kendisi tutumludur çalışkandır üretkendir gelin de kayınvalide toprağından derler bizim oralarda ben de ona benziyorum biraz :))

Çok çok iyi maşallah. Umarım bana da, böyle yıllarca bizimle olacak, güvenebileceğim bir bakıcı ve yoldaş denk gelir.

Okul, paranın karşılığını veriyorsa, kesinlikle giden paraya asla üzülmem. Çocuklarımızın eğitimi herşeyden önce geliyor.

Bakıcı ücreti 1700 müydü? Yoksa yanlış mı hatırlıyorum acaba?
Doğru hatırlıyorsun ancak Ağustos ayında 100 lira zam yaptım. 1800 oldu. Bizim 4 yıldır anlaşmamız her yıl Ağustos ayında 100 lira zam şeklinde.
Çocuğun ilk gittiği okul çok önemli. Bu dönem yaşayacağı en küçük olumsuzluk bütün hayatını etkileyebilir. Çok okul gezdikten sonra içime en çok sinen yerdi burası. Çok şükür 1 yıldır en ufak sıkıntı yaşamadık. Aksine kızıma çok olumlu katkıları oldu. Çocuklarımıza yapacağımız en büyük yatırım eğitim.

Misafirim yoksa ve acil değilse, su ısıtıcı kullanmıyorum ben de. Doğalgaz zaten yeterince uygun. 5 dk değil de 15 dk beklerim, ziyanı yok :)
aynen ben de misafir olmadıkça çay makinesinde değil ocakta çaydanlıkta çay demliyorum fırın yemeklerinden çok tencere yemeği pişiriyorum
yeni evlendiğim zaman her gün çayı çay makinesinde yapardım sonra faturayı görünce amanııınn

kıy tatlım sadeleşmekle ilgili yazılar oku kesin atarsın evde ne varsa :KK66:

kv yıllarca biriktirmiş böyle altınlar ve toplamda 60 bin tllik altın biriktirmiş ve bölmüş 30 ar bin tl 2 oğluna hem eltime hem bana 300 gr altın takıldı..pazar harçlıklarından biriktirirmiş. kendisi tutumludur çalışkandır üretkendir gelin de kayınvalide toprağından derler bizim oralarda ben de ona benziyorum biraz :))

Helal olsun kvne canım hala varmı böyle kv ler acaba...

Öyle miii ben 1 bardak için bile kettle çalıştırıyordum. Ocakta ısıtayım o zaman artık.

Aaa ne gerek var. Doğalgaz Zaten bize ayda 15-20 lira geliyor mutfak ve banyo için. Kalorifer yanınca artıyor tabi.

Ben son 1 yıldır su ısıtıcı kullanmıyorum.

Öyle miii ben 1 bardak için bile kettle çalıştırıyordum. Ocakta ısıtayım o zaman artık.
aa koy bi cezveye hemencecik ısınır ocakta ben işim acil olduğunda kettle kullanıyorum bi tek
internette bir araştırma yapmışlardı elektrikle mi doğalgazla mı su ısıtmak uygun diye
elektriğin kilowattini doğalgazın metreküpünü filan ince ince hesaplamışlardı tabiki doğalgaz daha uygun çıktı

X