Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Amin canım çok sağol. Adamın ciddi bir öfke kontrol problemi var. Görümcem yaklaşık 2 yıldır, 2.kez boşanmış olmayayım diye alttan alıyordu ama artık tahammül seviyesini aştı. Bendan sonra evinde çocuğu ile huzurla yaşar inşallah.
Amin canım inşallah çocuğuyla birlikte bir ömür mutlu huzurlu olur dilerim :dua: kadın olmak çok zor ülkemizde boşanırsam kötü gözle bakarlar diye kahır çek. yazık o kadına iyice hayatı zindan etmekte üstüne yok toplumuzun :KK43:

Canım annem yaptırmış ama onlar ağır geldi eşim yatamadı rahat edemiyomuş paşam :KK48: şimdi yataş ya da tac filan var aklımda yün yorganları ince oluyo yıkabiliyor buna karar verdik kuzum :KK66:

Tamam canım :) bizimki de kalındı, incelttik bayağı. Altında hareket edemiyordum :KK70:

Merhabalar, ben de bir süredir sizi takip ediyorum, hepinize hayırlı birikimler.
Benim bankada altın hesabım var. Maaşımdan kalan tutarla her ay gr altın alıyorum. Maaş başında yapamıyorum çünkü ne harcayacağımız pek belli olmuyor. Kira, bakıcı parası, araba giderleri derken ay sonunda kalan para, evdeki minik kumbara ve arabada bıraktığımız- alışveriş sonrası bozuk paraları attığımız- kumbaradan topladıklarım ile birikim yapıyorum. Ayrıca eşimin de 5 yıldır devam eden bireysel emekliliği var. Hedefim 2 yıl sonunda ev peşinatı için para biriktirmek.
Herkesin bereketi bol olsun arkadaşlar.:nazar:
Hoş geldiniz.

Merhaba kızlar;
Uzun bir aradan sonra yine buradayım. Bir taraftan adli yılın açılmasıyla artan işler, bir taraftan okul hazırlıkları ve bir taraftan da da yine kenara bir şeyler koyma çabasında olan ben...İstikrarlı bir şekilde yolumda yürüyorum ve bunun verdiği keyif ve huzur bir başka...Artık kenara atmama gibi bir lüksüm yok...Birikim yapmazsam çok mutsuz hissediyorum kendimi...Tasarruf yapmazsam da yine çok mutsuz oluyorum...Okul masraflarına başladık bu arada ve bu ay çok masraflı geçeceğe benzer...Kış hazırlıklarım da devam ediyor ve neredeyse sona geldim artık...Allah hepimize bol bereketli ve birikimli günler göstersin...Ama en önce sağlık versin bizlere, huzur versin yuvalarımıza...Herkese sevgiler...
Hoş geldiniz, sizi diğer birikim topiklerinden hatırlıyorum. Allah bereket versin, kolay gelsin. Sevgiler, selamlar.

Bu ay biriktirdiğimiz 1240 tl yi eşime vermiştim
1 tam 1 çeyrek alması için
Eşim üstünü tamamlayıp 2 tam la geldi kızlaaar çok mutluyum :KK76::KK49::halay:

Birikimden nefret eden eşime aldırdığım 7.tam altın:nazar:
İlk sıkışmada Harcamazsak inşallah :silah:

Harika bir haber bu...
Bereketli olsun canım ataların şu an ne kadar acaba kuyumcularda?

Bugün 3 hasta ziyareti yaptık hepsine çay ve şeker götürdüm. Çocuklarına harçlık verdik. Bugün de böyle olsun.
Ne güzel etmişsin güzel yürekli yufka yürekli arkadaşım benim....
Bu topikte hepinizi öyle takdir ediyorum ve örnek alıyorum ki..
Zerre kıskançlığınız yok...
Hepiniz öyle uyumlusunuz....
Seviyorum hepinizi kızlar güzel yürekli altın kalpli dostlarım. .

Nasılsınız arkadaşlarım?

Evimize dönmeyi dört gözle bekliyorum. Oğlum hasta oldu :KK43: dünden beri hiç iyi değil. Bugün de ateşi 39.5 a çıktı. Bilmediğim yer. Doktorunu bilmem, hastanesini bilmem :KK43:
Iyiyim canım ilk iş günü bitti eve gidiyorum..
Oğluşuna geçmiş olsun kıyamam ona canım.. İnsan çocuklar küçükken evde daha rahat ediyor bebek de anne de..
Yine de çocuk drunu götürürsün sen yavruyu tez zamanda ates i düşsün inşallah...

bir yudum mutluluk bir yudum mutluluk hoşgeldin. Keşke @meyraa da gelse arada. Sizler gittiniz ben de bebekten sonra elimi etegimi çektim buralardan. Ama sessiz sessiz takip ediyorum.
Elimdeki altınları harcarken , altın biriktiren kadınların arasında olmak çok ironik olurdu :KK51:
Umuyorum önümüzdeki ay ise başlayacağım ve harcadığımız altınlar bir bir yerine konacak.
Şu an ay sonunu getirip yeni aya geçiş yapıyoruz hep.

Yine de bir adet 'güzel şeyler kumbarası' mevcut evimizde.

Hepinize sevgiler...

X