Altın biriktirmeye başlıyoruzz

elecda
Görümceme geri ödemesiz kredi çekmişsin hem çok seviyorsun hemde çok darda demekki.
Allah razı olsun ne güzel.
Rabbim de senin eksiklerini kapatsın inşallah

Görümcem yaklaşık 2 sene önce 2. evliliğini yaptı. Bir önceki evliliğinden bir kızı var ki kendi yeğenim olsa bu kadar severim. 6 ay önce de ev aldılar. Ev kredisi görümcemin üstüne, tapuyu ortak tapu olarak çıkarttılar. Eşi de 35.000 liralık bir ihtiyaç kredisi çekmişti ev için.
Evlilikleri bir süredir yolunda gitmiyor ve bayramda boşanmaya karar verdiler. Eşi ihtiyaç kredisini kapatın, ben de tapuyu devredeyim dedi. Evin peşinatını zaten kayınpederim vermişti. Görümcem öğretmen ve ev kredisi üstüne olduğu için ihtiyaç kredisi çekemiyor. Zaten çekse de ödeyemez çünkü maaşı 3800 lira, ev kredisi 2000 lira civarı.
Öyle olunca krediyi ben çekip ödemeye karar verdim. Parayı geri istemeyeceğim çünkü bin bir hevesle döşediği evini kaybetmesini ve kızının daha fazla mağdur olmasına göz yumamam.
Kimsenin böyle bir talebi olmadı benden. Hatta epey şaşırdılar teklif edince. Ama Allah güç kuvvet verirse çalışır öderim inşallah.

Allah herşeyi gönlüne göre versin. Eşinle, çocuklarınla hep mutlu ve huzurlu ol inşallah. Bu zamanda kimse yapmaz kolay kolay.

Allah sana güç kuvvet, Parana da bin bereket versin inşallah.

Hoşgeldiniz amaçlarımız ortak hepimizinde ne iyi etmişssiniz aramiza katılmakla illaki birbirimizden öğrenicemiz öğreticemiz şeyler vardir birikimleriniz hayırlı ve bereketli olsun
Hoşgeldin canım yeni adli yıl herkese hayırlı olsun yaz dı kurban bayramıydı derken okullarında açılma vakti geldi onuda atlatırız inşallah hayırlısıyla sonra hep birlikte son surat birikime devam
O kadar iyi anlıyorum ki canım seni inan ki geçen bahara kadar bende aynıydım çok şukür yavaş yavaş feraha çıkıyoruz allaha şükür insallah sağlıkla hepimiz bundan daha iyi günlerimizi de görücez

Aynen canım tl ye ne yazık ki güven olmuyo sürekli deger kaybeden bi para birimimiz var keşke kıymetli olsada hiç bunları düsünmek zorunda kalmasak kendime güveniyorum aslında epey yol katettim para harcama konusunda öyle kolay harcamıyorum ama eksikler bitmiyo hiç erteleyebilcem şeylere harcıyorum en fazla hatta bu ay ütü masasıyla bi yün yorgan alma niyetim var ya bakalım

Canım ben maaş müşterisiyim ve sağlık bakanlığının anlaşması kart aidatı ödenmeyecek şeklinde.

Eşimin de limiti epey yüksek olmasına rağmen ve her ay 3 bin civarı ödeme yapmasına rağmen aidat kesilmişti. O da arayıp iade ettirdi. Vakıf world tü onun kartı da.

Yani özetle aidat ödemiyoruz

Yünün varsa veya ayrıca alıp, daha ucuza yaptırabilisin. Annemin yünü vardı. Bana yün yorgan yaptırdı. 50 liraya mal oldu.

Allah herşeyi gönlüne göre versin. Eşinle, çocuklarınla hep mutlu ve huzurlu ol inşallah. Bu zamanda kimse yapmaz kolay kolay.

Allah sana güç kuvvet, Parana da bin bereket versin inşallah.
Sağol canım. Allah sağlık versin çalışır öderim. Ben de anneyim, görümcemin kızı yeterince mağdur oldu hem kendi babasından hem de görümcemin şimdiki eşinden. Çocuğun bari ev düzeni bozulmasın. Bir de iyi bir evi uygun fiyata almışlardı. Tek maaşla mümkün değil alamaz tekrar. Üstüme düşeni yaptım diyelim. Ailede benden başka yüksek kredi çekebilecek kimse yok.

Helal olsun sana elecda herkes yapmaz bunu ama mutlaka biyerlerde bunun karşılığını alırsın rabbim gösterir...

Valla şimdi al derim düşer filan vicdan azabı çekerim
Ama harcamak tan sa uzun süre bozdurmuycaksan al bence canım .
Diğer kızlarada danışalım
Yok çocukların parasını harcamıyorum o kadar değil bebeğe de tam altın alacağım ona takılan paralar da duruyor. Biraz bekleyeyim bakalım ya belki düşer.

msf2407 ; kızımın okulu biraz pahalı ancak eğitiminden ve okulun fiziki imkanlarından çok memnunum. Bu sene koleji açılıyor. Bakalım eğer düzgün bir kolej yapmışlarsa direkt oranın ilkokuluna devam eder diye düşünüyorum.
Bakıcı ablamız kızım doğduğundan beri var. Evi çekip çeviren o. Allah nasip eder, 2. çocuğum olursa o büyütsün istiyorum. Bir de bize başlayana kadar hep sigortasız çalışmış. Ben 4 yıl önce hem sigortasını başlattım hem de zorla BES'e soktum. BES'te 10 yılını doldurunca maaş alabilecek. Biz de 10 senesini doldursun emekli olsun diye düşünüyorum. Zaten şu an 57 yaşında.

Rabbim ödeme kolaylığı versin canım... Harika bir insansın belli ki.

msf2407 ; kızımın okulu biraz pahalı ancak eğitiminden ve okulun fiziki imkanlarından çok memnunum. Bu sene koleji açılıyor. Bakalım eğer düzgün bir kolej yapmışlarsa direkt oranın ilkokuluna devam eder diye düşünüyorum.
Bakıcı ablamız kızım doğduğundan beri var. Evi çekip çeviren o. Allah nasip eder, 2. çocuğum olursa o büyütsün istiyorum. Bir de bize başlayana kadar hep sigortasız çalışmış. Ben 4 yıl önce hem sigortasını başlattım hem de zorla BES'e soktum. BES'te 10 yılını doldurunca maaş alabilecek. Biz de 10 senesini doldursun emekli olsun diye düşünüyorum. Zaten şu an 57 yaşında.

Selamlar canım hoşgeldin ne iyi yüreklisin rabbim ödeme klolaylıgı versin canım size inanıyorum ki görümcen bu iyiliğini asla unutmuycaktır

Yok çocukların parasını harcamıyorum o kadar değil bebeğe de tam altın alacağım ona takılan paralar da duruyor. Biraz bekleyeyim bakalım ya belki düşer.
Ben altın alacağım zaman nedense beklemeyi sevmiyorum bu yüzden yüksekkken aldığım da oldu...
Ama düşükken aldığım da..
Altın uzun vadede her zaman kazandırdı..

sinirliportakal ın kızına kv si 1992 tarihli altın takmış allah bilir o yıl kaçtan almıştı...

Maşallah herkesi de düşünüyorsun ne güzel

Ben daha önce biriktirirken 100-110 arası almıştım sonra bi ara yine heveslendim 137 gibi almıştım.. Sonra onları 190 dan bozdurmuştum. Biz evlenirken 50 TL idi çeyrek. 5 e katladı nerdeyse 10 yılda.

Çok çok iyi maşallah. Umarım bana da, böyle yıllarca bizimle olacak, güvenebileceğim bir bakıcı ve yoldaş denk gelir.

Okul, paranın karşılığını veriyorsa, kesinlikle giden paraya asla üzülmem. Çocuklarımızın eğitimi herşeyden önce geliyor.

Bakıcı ücreti 1700 müydü? Yoksa yanlış mı hatırlıyorum acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…