Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Ahhh çok teşekkür ederim tatlım o senin asaletinden

Canım bildiğin koleksiyon yazmışız bizzz.
ya evet artık arada kullanayım da bitsin kafasındayım uzuuun bir süre asla almayı düşünmüyorum krem vs.

Cnm bileziklerini eşime attım senden gizli biriktirdiklerim diye aradı hemen krediyi kapatalım diyo bi ikna çabaları bi ikna çabaları
ahahah çok fenasın ya ben eşime göndersem inanmaz sen de nasıl kirli çıkıysan artık

Cannım hoşgeldin bende seni merak ediyodum ne güzel oldu aeni görmek hayırlı günler hayırlı cumalar ama o fotoları paylaşmıycaktın canım ya bana bunu yapmıycaktın şaka bi yana allah daha çok versin canım inşallah gönlünüze gorede bi arabanız olur

Hoşgeldiniz bizde burda birbirimizden mutlaka birşeyler öğreniyoruz altın birikim konusunda bileziklerinizde maşallah daha da artsın inşallah eşinizin dediğine katılıyorum bende ancak 1 ayda ciddi bi kar beklemeyin derim yüksek bir zararda olmıycaktır diye düşünüyorum açıkcası ben olsam tl de tutmazdım harcanma ihtimali düsüyor bu şekilde elbetteki bu benim görüsüm bir yatırım tavsiyesi değil

cok zarar edermıyım canım
canım diyelim bir çeyrek 242 tl şuan satsak 232 tl filan sadece bir çeyrekte 10 tl fark var diyelim 2000 tl lik bilezik alcaksın 10 çeyrekte 100 tl zarar..kuyumcu o şekilde bozarsa ama yok çok fark yansıtmadan alırsa da 30-50 tl arası zarar olur diye düşünüyorum.

anladım canım, saol

Cnm biz krediye karşıyız ya hatta bi kredimiz var onu kapatma çabasındayız ama kısa vadede zor görünüyor
Kesinlikle canım bende artık krediye karşıyım büyük birşey için değilse yani sıfırdan bi araba alınmıycaksa ya da ev için değilse kücük miktarlar için karşıyım bunları kullanır sonra tekrar yerine koymaya başlarsınız canım azar azar zaten bu birikimleri bi ihtiyacımızı karşılamak icin yapıyoruz bi altınlar kenarda dururken faiz ödemek pek uygun gelmiyor bana yada yıllardır kredi ödemekten bıktığım içinde böyle düsünüyor olabilirim

Amannnn allahım bunlar ne böyle. Maşallah Allah bereket versin... Anam böyle paylaşınca daha çok gaza geliyorum harikasınız yaa

Merhabalar, ben de bir süredir sizi takip ediyorum, hepinize hayırlı birikimler.
Benim bankada altın hesabım var. Maaşımdan kalan tutarla her ay gr altın alıyorum. Maaş başında yapamıyorum çünkü ne harcayacağımız pek belli olmuyor. Kira, bakıcı parası, araba giderleri derken ay sonunda kalan para, evdeki minik kumbara ve arabada bıraktığımız- alışveriş sonrası bozuk paraları attığımız- kumbaradan topladıklarım ile birikim yapıyorum. Ayrıca eşimin de 5 yıldır devam eden bireysel emekliliği var. Hedefim 2 yıl sonunda ev peşinatı için para biriktirmek.
Herkesin bereketi bol olsun arkadaşlar.

Yapabilirim dimi idare edebilirim. Şimdi tergandan çizmelere bakıyordum tam.. Ama dursun yaa kışın çok zorda kalırsam alırım dimi. Tergan kaçmıyor ya

Hakikaten faturan çokmuş canım ne kadar kullanırsan ona oranla daha çok vergi ve dağıtım bedeli alıyorlar faturanın yarısına tekabül ediyor hemen hemen
benim özellikle elektrikte tasarrufa takma sebebim buydu ya 25 liralık kullanıyorum 50 lira fatura geliyor ayıp yani kullanıma göre en az vergi doğalgazda galiba 30 liralık kullanıyorsan 35 lira filan geliyor

bugün telefonu iş yerinde şarja takıyorum ev ekonomisine katkım olsun
ben de hep işyerinde takarım tasarruf tasarruftur

Kızlar, en çok tasarruf sanıırım market alısverısı ve gıyım degılmı

markette kaliteden ödün vermeden alışveriş yaparım indirim takip ederim iyi indirim olursa stoklarım uzun süre almam böylece
bir de marketlerin kendi ürettirdikleri ürünler var ya kendi markaları onları kim üretiyor mutlaka bakarım etiketini okurum iyi ünlü bir markaysa onları tercih ederim mesela migrosun M markalı sütlerini sek üretiyor fiyatı da uygun baya

giyimde ihtiyaç dışı bir şey almıyorum yaklaşık 1 senedir önceki senelerde aldıklarımı giyiyorum o kadar çok almışım ki uzun süre idare eder kozmetikte de öyle her indirim döneminde almışım bir sürü ruj allık vs bir ömür yeter onlar bana

Kızlarrrr, akşam ne yimeeek var
dün bende etli bezelye pilav yoğurt vardı
bugün de tavuklu köri soslu kremalı makarna yapacağım
belki fikir olur size de

Merhaba kızlar;
Uzun bir aradan sonra yine buradayım. Bir taraftan adli yılın açılmasıyla artan işler, bir taraftan okul hazırlıkları ve bir taraftan da da yine kenara bir şeyler koyma çabasında olan ben...İstikrarlı bir şekilde yolumda yürüyorum ve bunun verdiği keyif ve huzur bir başka...Artık kenara atmama gibi bir lüksüm yok...Birikim yapmazsam çok mutsuz hissediyorum kendimi...Tasarruf yapmazsam da yine çok mutsuz oluyorum...Okul masraflarına başladık bu arada ve bu ay çok masraflı geçeceğe benzer...Kış hazırlıklarım da devam ediyor ve neredeyse sona geldim artık...Allah hepimize bol bereketli ve birikimli günler göstersin...Ama en önce sağlık versin bizlere, huzur versin yuvalarımıza...Herkese sevgiler...

ayyyy tam benim gibisin canım bende öyle yapıyorum laf aramızda bazen korkuyorum kendimden
Ben de günde 2 kez şarj ediyorum birini unutmazsam iş yerinde yapıyorum canım ayrıca öğle arası eve gidiyorum kızım için o zamana kadar da acıkırsam çantamda bisküvi oluyor ondan atıştırıyorum resmen iş yerinde para harcamıyorum artık. İşin verdiği yol parası yetmiyor arada 50-100 tl yola harcamam oluyor sadece. Eskiden tüm gün işte olduğum ve yol parası verilmediği zaman net 300 tl yol ve yemeğe gidiyordu. Böyle böyle oluyor canım valla :)) biz krediyi ilk çektiğimizde 20 tl ver deseler veremeyecek durumdaydım şimdi şükür hem zam hem böyle tasarruflarla biraz daha rahatız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…