Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Ben de TL biriktirmeye sıcak bakmıyorum. Hem değer kaybediyor hem de harcanıyor

cok zarar edermıyım canım

Canım kısa vadede 50-100 tl zarar edebilirsin. Ama uzun vadede, hatta 2 yıl bile yeterli, zarar etmezsin. 2 yıl önce çeyrek 190 falandı mesela. Şimdi onu 230 a bile bozsa, kardasın.

Kızlarrrr, akşam ne yimeeek var

Kayınvalideme sorayım :) geldiğimizden beri et yiyoruz. Karaciğerim iflasın eşiğine geldi

Sen de ne yemek var canım?

Hoşgeldiniz,
Yeni adli dönem hepimize hayırlı olsun :)

Ben de birikim yapmazsam kendimi güvensiz ve mutsuz hissediyorum. İnsan kendini ve ailesini, az da olsa, güvenceye almak istiyor.

Okullar maalesef çok masraflı. Çocuklarımızın ihtiyaçları bitmiyor. Başarılı bir yıl diliyorum çocuklara.

Aynen canım peşinat ne kadar çoksa o kadar iyi ..hep bankalara çalıştık bizde ..çok şükür kapattık elimize geçince en son ..hemde uzun krediden insan sıkılıyor hayat şartları değişiyor eğitim masrafları çıkıyor ..ne kadar az kredi çeksen kâr ..ama ev falan kredisiz zor tabi

Aynen canım ..birikime ben de alışmışım kendini güvende hissediyorum sanki..Allah herkese bol birikimli bereketli günler göstersin inşallah

Dün karnıyarık yapmıştı kv. Bugün de yine kıymalı börek yapacakmış akşama. Yanına da çorba. Yani yine kırmızı et :/

Bu arada magnum Porsche çekilişi var. Bitmesine az kaldı. Ben her yıl katılıyorum. Hiçbir şey çıkmadı. Bu yıl 1 kez gönderdim sadece :)
Olur da çıkarsa, arabanın değeri 550 bin TL, vergisini düşünce 500 bin civarı kalıyor elimizde :)))

Alıp şansınızı deneyebilirsiniz. Geçen yıl bir kıza çıkmıştı Antepten :)

En son üniversitede Şok market çekilişinden braun epilatör kazanmıştım. Onu da fişi attığım için alamadım

baksana fatura 50 lira bile olsa yarısı vergi.. inan klimadan oldu bu kadar. başka bişey çalışmıyor evde doğru düzgün

ya evet severken öldürebilirim kendilerini
bu arada ben evimde de sadeleşme çabalarındayım dün yazlıklarımdan giymediğim birkaç parça birşeyi bir poşete koydum bir süre aramazsam gidecekler evden
benim de uzun süredir giymediklerim var kıyamıyorum bi türlü:)

2 yıl önce çeyrek 160 liraydı:) şimdi 240. 80 lira artış vay canına

3 liraya Porsche:)) hiç şansım yoktur benim bu konularda. ah bi çıktığını düşünsenee:) gerçek mi acaba bu çekilişler

Selamlar herkese,
Epey zaman oldu yazmayalı.Tatil bitti, eve ve işe geri döndük. Rutinime alışma çabası ile bir hafta geçirdim.
Kızım pazartesi günü anaokuluna başlıyor. Bu yıl tam gün gidecek. Okul aylık 1700 lira. Seçmeli piyano dersi var. Gitmek istiyor. O da aylık 250 liraymış. Bu masrafları eşim karşılayacak.
Bakıcı ablamız ile 2. Çocuğumuz olana kadar yani en az 1 sene, pazartesi, çarşamba ve cuma gelip, iki haftada bir de cumartesi gelmesi konusunda anlaştık. Haftaiçi ev işi, yemek ve ütü yapacak. Cumartesi geldiğinde de kızla takılır biz de eşimle çıkarız diye düşündük. Verdiğim para değişmeyecek, zira daha az ücrete gelmez zaten.
Allah nasip ederse Kasım-Aralık gibi 2.çocuğu düşünmeye başlayacağım.
Bütçemde bir değişiklik oldu. Görümcem için kredi çekmeye karar verdim ve çektim. Ödemesini ben yapacağım ve geri ödeme talep etmeyeceğim. 48.000 lira 48 ay vade ile çektim. 38.000 ona vereceğim. 10.000 ile de kendi kredi kartı borcumu sıfırlayacağım. Aylık 1450 lira kredi borcum oldu.
Bende durumlar böyle, umarım herkes iyidir.

A Anka tabiki yapabilirsin alternatifini bulduğun herşeyden ilk başta vazgeçmelisin.
Nefsine hakim olmayı biraz öğrendikten sonra ihtiyaç olan herşeyi tabiki almalısın .
Kullanmak için kazanılıyor nasıl olsa .
Yani ben böyle düşünüyorum .
İşin başındaysan alternatifi olan eksikleri ertelemek gerekli yoksa birikim hayal bence canım

buzmavileylak
çeyrek yarım da kısa vadede zarar konusu konuşulmuş..
Ziynet'te aldım hemen aynı anda sattım diyelim 10 lira oynuyor.
Bunun için gram al bence canım 1gr ,
2gr,5 gr,10 gr ..
paran hangisine yeterse.
Hatta 0,5 gr dahi var.
Nakitin harcanmasından korkanlar ve kısa vadede bozdurmayı düşünenler için bence altın böyle alınmalı benim anladığım kadarıyla.

elecda
Hoşgeldin canım ..
Herşey gönlüne göre olur inşallah .
İyiyiz şükür biriktiriyoruz işte ne olsun

Son düzenleme:
Haklısın canım almayacağım bu ay hiç bişey. Karar verdim.. Geçen gün oğlanın doğum günü için harçlık verenler oldu hediye alamadık diye. Ustunu tamamlayıp çeyrek alayım dedim 246 olmuş. Çarşamba 242 den almıştım daha. Bıraktım almadım alsa mıydım acaba.

Bu şekilde, yardımcı bir bayanın olması çok iyi olur. Hem senin hem de kızın için.

Okullar açılınca telaşlar da başlıyor. Yaklaşık 2 bin okula gidecek sanırım. Tabi ek masraflar dışında.

Allah çocukların ve ailelerin emeklerini boşa çıkarmasın.

Görümcene bu kadar bir krediyi geri ödemesiz çektiğine göre, gayet iyi ilişkiler içerisindesiniz demek mi. Gönlü geniş birisin demek ki ne güzel. Allah fazlasıyla karşılığını da verir umarım.

Biz daha tatilden dönemedik. Haftaya dönüp artık evimize adapte olacağız :)

Valla şimdi al derim düşer filan vicdan azabı çekerim
Ama harcamak tan sa uzun süre bozdurmuycaksan al bence canım .
Diğer kızlarada danışalım

Merhaba hoşgeldiniz...
Birikim yapmak güven veriyor insana bereketli olsun... Çok güzel bir Hedefiniz var...
Hoşgeldin bir yudum mutluluk ...
Yeni dönemin hayırlı olsun..
Birikim yapmak beni de çok Mutlu ediyor..
Harcama tasarruf birikim konularımı yönetebiliyorum artık..
Eylül ayı benim için de masraflı basladı malum okullar da açılacak...
Birlikte bol birikimli günler olsun inşallah...
Ohh ne güzel ne güzel aferin sana canım...
Merhaba elecda
Kızının yeni okulu hayırlı olsun benim küçük oğlum da başlayacak pazartesi...
Geçen yıl da göndermiştim.. Allah gönlüne göre versin hayırlı zamanda versin, evlat sahibi olmayı düşünen arkadaşlarıma..
Kredi ödemek yoruyor insanı da vardır mutlaka bir sebebi herkes yapmaz bunu Hele ki görümce için...

gram hangısı oluyo cnm foto varmı

Kızlar dışarı çıkmıştım gittim geldim.

Geçen gün yapı kredi world kartımın yıllık aidatı kesilmişti. Bu duruma çok kızdım o sinirle bankayı arayıp hemen kkmı iptal ettirdim. Demediğimi de bırakmamıştım...
Bu sabah genel merkezden arandım kkmı tekrar aktif ettirirsem geri iade yapılacakmış. Kabul ettim.
Düzenli ödeme yapanları arayıp böyle yapıyorlarmış sözde ben son 5 6 yıldır o ödemeyi yapmıyorum, kesildiyse de bir şekilde geri alıyorum.
Çok pişman olmuşlar beni kaybettiklerine hahha....

Kk 620 son taksidi yatırdım, sıfırladım.
210 oğlumun aylık anasınıfı ücretini yatırdım meyve falan aldım onlara da 10 tl harcadım.

Eve gelince de eylül ayı gelir gider tablomu hazırladım ve şimdi rahatım. Çünkü tatilde takip edemedim çok fazla da harcamamıştık zaten...
Siz ödüyor musunuz yıllık aidat?
Geri alıyor musunuz?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…