Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Bu arada birikim konusuna gelecek olursak benim eşimde bazılarınızın eşi gibi parayı gerekli gereksiz harcayan ve tasarruftan hoşlanmayan biri .
Ben konuşurum anlatırım .Hep biriktirelim der . Biriktirir biriktirir sonra sıkıştığı ilk anda kullanır gider . Şimdi bu topikleri okuduktan sonra biriktirmeye ve Allah gerekli etmesin acil bi durum olmadıkça söylememeye karar verdim . Şimdi 1 tam bir yarım alacak param oldu 2 ayda. Halada devam ediyorum sayenizde akıllandımbi yerde 5 kuruş dahi görsem alıyorum . Bozukluklarla yarımlığın parasını tamamladım .
İnsan gereksiz bişi almadıkça biriktirdikçe biriktiresi geliyor bazen sonum iyi değil diyorum
TV de bi rakam duyunca hemen altın fiyatına bölüp kaç altın alınacağını düşünüyorum
Allah bereketini versin herşey çocuklarımızın geleceği için

Son düzenleme:

Dün okurken diyaloğunuza hayran kaldım
Hayatta beceremem pazarlığı.
Altında çok yükseldi.
Eşim 2 hafta önce eski tarihli tam altını 940 dan almıştı,
Dün de bir tane almış 955 tl olmuş .
İnşallah kısa vadede bozdurmayız da biraz karımız olur.
(Bozdurmama konusunda Hiç ümidiim yok ta olsun yine de dua edeyim ben )

Bide eski tarihli altınların bozdururken ne farkı oluyor bilen biri söylerse çok memnun olurum

canım hoşgeldin, çook teşekkür ederim, beğenmene sevindim

inşallah ihtiyaç olup bozdurmazsınız...

Merhaba Canım sen de bizdensin gördüm ben
Eşlere kalsa ne gerek var birikime. O benden yana olmayınca bende kendim başladım. Altınlardan hiç haberi yok eşimin şimdiye kadar bildi de noldu ki... Söylemem artık... Önce az miktarla zamanla artırarak...
Bereketli olsun paran, altıncıkların insan biriktirdikçe biriktiresi geliyor hem... Sende benim gibi uzun vadeli alıyorsun sanırım bende çocuklarım geleceği için başladım.
Hayırlı olsun, bol bol paylaşım bekliyorum senden de

alış verişimi yaptım geldim...bugün de 80 tl gitti...

6 adet tam yufka aldım bunun 5 adedi ile peynirli yalancı su böreği yapacağım, 1 adedini de 2 ye bölüp tavuklu sosyete mantı gibi yapacağım...
üçgen yufka aldım, onunla patlıcanlı börek yapacağım sigara böreği gibi saracağım
patatesli kek yapacağım
bir de normal kek yapacağım, evde hurma varmış dolapta belki ufak hurma parçaları koyabilirim içine...

bunları hazırlayıp buzluğa atıp günlük çıkaracağım

bu akşama fırın makarna yapacağım

a101 den hazır pizza aldım, bi akşam da pizza yenir..
madem eşim fast food istiyor bu hafta böyle beslensin bakalım, sonra içim kurudu der yemeklere geçeriz haftaya

Allah razı olsun seninki de hepimizin kide bereketli olur inşallah. Benim hedefim çocuklarıma gelen paraları altın yapmıştım sonra ev alırken altınları bozdurmuştuk . Onları yerine koymayı ve devam etmeyi istiyorum inşallah

Güle güle afiyetle yiyin canım maşallah sana

Maalesef harcanıyor canım öyle böyle..
Afiyetle yiyin inşallah

ya nasıl acı çekiyorsundur.. kantaron yağına başla artık bence. 1 gecede geçiriyor diyorlar.

Çok geçmiş olsun canım gerçekten çok üzüldüm dr a gidicektin gidevildin mi ne dedi

oy üzülme canım çok şükür elinde yüzünde değil.
inşallah çabucak atlatırsın

Hepinize cok tesekkurler kızlar.
2 ayrı doktora gittim. Ilaclar kremler, kantaron yağı hepsini kullanıyorum. Insallah gecer.

Direk selamsız sabahsız dalmışım. Herkese merhaba kızlar.
Dün toplamda 150 TL harcamışım. Misafir geldiginde harcama oluyor zaten.
Pazardan kilosu 2 TL den 2 kilo kayısı aldım. Kayısı suyu yapıo buzluga attım. Kilosu 6 TLden de bir kili bamya aldım. Onuda buzluğa atıcam. Bir kilo bamya bizim icin 4 yemeklik oluyor. Yeterde artar bile.
1 kiloda kiyma aldim. Onuda corbalara katmak icin minik minik köfte yapıp buzluğa atacagım. Buranın kendine has bir corbası var. Adı gülüklü corba. Cok güzel bir tarifi var. Bence netten bir bakın tarifine tam kış corbası. İşte yaptığım bu minik köfteler bu çorbanın gülükleri

Ağız tadıyla yersiniz inşallah ,
Geçmiş olsun bu arada

bugün iş çıkışı eşim ben, kv belki bekar kaynım da gelir eşimin dayılarını ziyarete gidecez.. ilçede oturuyorlar.. akşam döneriz.. eşimi aradım napıyosun diye temizliğe başlamış, evi temizliğe girişmiş sağolsun.. bekle ben çıkınca hallederim dedim ama yok yok ben yapayım yapabildiğim kadar dedi.. peki kolay gelsin diyip usulca kapattım telefonu:) ben yarın detaylarla ilgilenirim artık..

ne güzel eşinin kendiliğinden yapması:) iyi gezmeler şimdiden:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…