Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Kuzum seni üzmek istemedim çok özür dilerim
lafın gelişi dedim onu yoksa evim var arabam var karnım tok üstüm pek çok şükür bin şükür.

ilerde bozdurmak gii bir niyetin yoksa altın al canım bir sene sonra bile inanılmaz kar edersin
alınca bozdurmicam ama birkaç ay sonra araba alabiliriz. ona lazım olacak.
ya bide bi yere ayda 100 lira taksit ödüyoruz son 3 taksit kaldı. hepsini bir mi versem, yoksa parayı bağlamasam yine aydan aya mı versem?

ya bide bi yere ayda 100 lira taksit ödüyoruz son 3 taksit kaldı. hepsini bir mi versem, yoksa parayı bağlamasam yine aydan aya mı versem?
canım aydan aya ödersin zaten onu, 300 tl bi anda çıkarma elinden altın falan birşey al bence..

günaydınn sana da hayırlı cumalar kolay gelsin:)
Sağol canim teşekkür ederim arabayı yakın bi zamanda mı düsünüyosunuz peki yani 1-2 içinde gibi mi eğer öyleysw tl de bekletevilirsiniz ama yeni yıldan sonraysa altın almayı öneririm
Saģol tatlım bende sizi özlüyorum inanın ki ama çok yaziyosunuz okuayamıyorum bitiremiyorum tel i elime aldım mı bırakamıyorum e tabi birde islerden kalıyorum canım dikkatim dagılıyo yoksa aklım sizde hep kızlar ne kaynattılar acaba diyorum bağımlılık yaptınız hepiniz
:)) tabi canım orası öyle. O biraz kate e bağlama haliydi :) yoksa kendim gitsem zaten 13 liranın kat be kat fazlasını harcayacaktım :))) böylesi daha iyi oldu :)

Günaydın bu arada, hayırlı cumalar :)
Canım hiç sorma o kate hepimizin ruh sağlığını derinden etkiledi şaka bi yana hayırlı olsun canım çeyreğin

domates sosu ve menemen
patlıcan ve kapya biber közü
taze fasülye
dolmalık biber bunlar dipfriz iiçin
nane fesleğende kurutulacak

bugün yayılacağım klimamı tv.mi açıp ohh yan gel yat osman modundayım bugün
eneee tuvalet banyo yıkayacam önce
Kolay gelsin Canım keyfin bol olsun....
Hanımlar uzun vadede birikim için en karlısı ata almak mı yoksa gram altın mı?
Çocuklarınıza gelen altın,para,vs gibi hediyeleri nasıl değerlendiriyorsunuz? İtinayla tecrübelilerden tavsiye alınır.
Hoşgeldin...
Ben ata alma taraftarıyım ama elinde çeyrek alacak kadar para varsa çeyrek de aldığım oluyor. Çocuklara gelenleri de biriktiriyorum...
Ben de aydan aya ver derim.. O parayı altına çevirirsin...

elimizdeki parayı peşinat yapıp üstüne kredi çekebiliriz ama eşim biraz daha nakit biriktirip borçsuz almak istiyor. bu da zaman alır.. akşam eşim gelsin konuşayım bi

Hanımlar uzun vadede birikim için en karlısı ata almak mı yoksa gram altın mı?
Çocuklarınıza gelen altın,para,vs gibi hediyeleri nasıl değerlendiriyorsunuz? İtinayla tecrübelilerden tavsiye alınır.
Uzun vadede gr altın derim canım en az fark ve işçilik onda ben gr altını hatta internet bankacılığindan alıp hesabında biriktirebileceğin gr altını tavsiye ederim
Canım ben erişte yapmayı düşnüyorum nasipse bu sene bayramdan sonra ama derindondurucu alıcam kismetse eylül başinda o zamanda donrucumu doldurmayü düsünüyorum közlenmiş patlıcan ve kapya biber yapicam biraz belki menemenlik yaparım sonra bezelye var biraz buzluğumda barbunya ve mısırda eklerim ayrıyetten bamya ve taze fasulyede düşünüyorum benim şimdilik aklımda bunlar var canım

domates
köz için patlıcan, kırmızı biber
yeşil fasulye, barbunya, bamya
kuru patlıcan, domates
reçellik kayısı vb
turşuluk salatalık lahana vb

kızlarrr geldim bennnnn, aman ne sıcak hava 40 derece hissedilen 70..bayılacaktım yollarda..
dedikodular bende....

saat 10:15 gibi falan çarşıdaydım, aman ne kalabalık, nasıl dolu sokaklar, daha o saatte...

önce bir kaç yere sorayım dedim, tam 4 tane kuyumcuya girdim çıktım, hepsi de 1010 tl dedi ATA için..aman bi moralim bozuldu, 2 tane kuyumcu 1000 yaparız dedi..dedim alamayacağım sanırım en son 970 tl den almıştım..en son , kendi kuyumcuma, (son 3 aydır altın aldığım yere) gideyim demiştim..beni kandırıyor olduklarından da şüphe ediyordum, o sebeple sora sora gitmeyi uygun buldum...neyse gittim hemen tanıdılar, ATA için 990 tl dedi, ama biz ucuzuz indirim yapamam dedi. 2 tane alacağım öyledir böyledir, 980 e indirdim zorla... sabah evden çıkmadan kumbaramı açıp 4 tane çeyrek aldım yanıma, adama dedim ki 4 çeyreğim var haftasonu düğüne gidip tam altın takacağım, onu da tamlayalım....
o zaman dedi onun için de 20 tl vereceksiniz..hayır dedim vermeyeceğim, bu kadar da bi ikramınız olsun birikim değil bu takı olacak bi kuruş vermem diye son derece sevimli ve kararlı bir şekilde bastırdım...(daha önce hatırlarsanız 20 adet çeyreği 175 tl fark verirsen 5 tama çeviririz demişti.. ) 10 tl ver bari dedi, inat ettim yok dedim..tamam dedi çok şükür..böylelikle fark vermeden 4 çeyreği tama çevirip 1960 tl ye 2 ATA alarak uzun süreliğine birikim defterimi rafa kaldırmış oldum..Hamdolsun, şükürler olsun Rabbime..bugünleri görmek benim için çok ama çok imkansızdı..kendimle gurur duydum geldim..DARISI HEPİNİZİN BAŞINA, Rabbim misliyle sizlere de nasip etsin inşallahhhhhhh

bu arada insanlar deli gibi altın alıyorlar, nasıl dolu o kuyumcular, resmen sıra bekledim..hasadını kaldıran altına koşmuş herhalde...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…