Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Geç gelmesi yüzünden mi açık canım aranız? evet haklısın ben o yüzden bir grup arkadaşımla sık görüşmeyi kestim evlendikten sonra..
Yok canım
Ben genelde plan yapmadan ona sorardım
Bu ay baya kafama buyruk davramdım
O da farkında ben biraz abarttım
Üstüne uykudan uyandırıp interneti neden çocuğa öğrwttin falan
Mevzular mevzular iste :KK66:

sinirliportakal sinirliportakal canım evi boş bi şekilde kiraya verdim, o arada kiracıyla yeni kontrat imzaladık ona güvenerek araba kredisi çektim.. araba sürekli arıza yaptı 2-3 bin içeri girdim derken kiracı 3 gün içinde evi boşaltıyorum dedi.. evin bi ortasına çiş kavanozu bırakmadıkları kalmış.. duvarlar kabarmış, hatta bazı yerler yosun tutmuş gibi tuhaf bişey olmuş, duş başlığını çalmış, avizeleri kırmış.. içerde 400 lira depozitosu vardı tamamını kestik Ama biz bin lira harcadık onun yüzünden.. Babam gitti boya badana yaptı temizledi evi.. şimdi boş ne eşya alabiliyorum (kendim gitmek için), ne kiracı giriyor.. 1 aydır boş :uykucu:

Hoşgeldin cnm....
Haftalık alınırsa bence harcamadan iki haftalık plan yapılabilir belki...
Yani ilk iki haftaya gıda, fatura, temel ihtiyaçlar...
Son iki hafta da kira ödemesi...

Fazla harcamada olmuyor ki zaten genelde fatura gıda 6ay önce eşime telefon aldık bozulmuştu onun borcu bitmeden telefonun ekranı kırıldı ekran parası neredeyse telefon kadar neyse Yen'i sini aldık daha karlıydı çünkü ben zaten süsüne düşkün biri değilim nerde indirim ben ordayım zaten bazen çok iyi idare ediyorum parayı yoktan var ediyorum bazen gelir artsa bile elde bişey Yok üstüne borçluyuz eve alınan aynı fatura aynı harçlık aynı niye böyle oluyor anlamıyorum göz mü değiyor acaba

Eve eşya mı Alman gerekiyor canım tekrar kiraya verebilmek için? Keşke çıkmasalarmış üzüldüm o kadar kötü halde bırakmalarına ayıp etmişler.
karamelli_turta karamelli_turta güçlü kadınlarız çok şükür ben de itiraf edeyim öyle hissediyordum çalışmasaydım pısırık olabilirdim şuan mütevazi ama kendine güvenen bi yapım var şükür :KK66:
Hemen konuya ilişkin bir özlü söz paylaşayım. :KK52:"Kendine yaslanan dik yürür"

nora2010 nora2010 geçen gün de eşini bırakıp parka girmiştin bana da biraz başına buyruk davrandın gibi geldi.yani ben eşimi ikna ederim tartışırım atışırım sonuç olarak birlikte yaparız herşeyi :) hani güçlü olmak ayaklarının üstünde durmak vs bunlar eşi ezmek umursamamak olmamalı başka durumlar yoksa bunu seninle alakalı söylemiyorum genel düşüncem :KK66:
k a h v e k a h v e anladım canım kontratla ilgili bir işlem yapamıyor musun haklarında? Ayrıca sıkma canını dediğim gibi Allah bir yandan kapı kapar bir yandan açar hayırlısı olsun inşallah hakkında :) aşırı pintileri izlemediğin de belli oldu mobilyaya para vermezdin izleseydin :KK66:
elecda elecda söz çok güzelmiş canm haklısın inşallah bir ömür dik yürürüz :KK54:

Iyi aksamlar:)
Rekora kosuyor bu baslik yahu
Ben brz darlandim, harclgm bitti, esim sormuyo unuttu ben soylemedim bankadaki 1 gr i bozdum 15 ine ksr idare etmem lazim.
Benim 2018 e kdr hedefim 10 gr altin ve 100 dolar 100 euro olsun.
Bide sey,29 yasindayim 9,aylik evliyim ama esimle haftasonlari bir aradayiz aslinda cok caba sarfederek biriktiriyorum cunku normal bir hayata gore cok extramiz var otobus sirketleri zengin oldu bu yil.
Insallah bir an once bir araya geliriz, su an bugunumu kolaylastirmak adina herseye raziyim.

nora2010 nora2010 geçen gün de eşini bırakıp parka girmiştin bana da biraz başına buyruk davrandın gibi geldi.yani ben eşimi ikna ederim tartışırım atışırım sonuç olarak birlikte yaparız herşeyi :) hani güçlü olmak ayaklarının üstünde durmak vs bunlar eşi ezmek umursamamak olmamalı başka durumlar yoksa bunu seninle alakalı söylemiyorum genel düşüncem :KK66:
k a h v e k a h v e anladım canım kontratla ilgili bir işlem yapamıyor musun haklarında? Ayrıca sıkma canını dediğim gibi Allah bir yandan kapı kapar bir yandan açar hayırlısı olsun inşallah hakkında :) aşırı pintileri izlemediğin de belli oldu mobilyaya para vermezdin izleseydin :KK66:
elecda elecda söz çok güzelmiş canm haklısın inşallah bir ömür dik yürürüz :KK54:
O gün hem evde işleri vardı hemde işe gidecekti canım o yüzden.
Zaten o parka gitmeme değil
Başıma buyruk arkadaşlarımla plan yapmama kızdı.
Çok önemli sorun değil ya aşarız napalım

Bi fikri o

Bir fikri olan Yok galiba:cry:
Bence eşin haftaligini aldığında hiç bir yere ödeme yapmayin ay sonuna kadar 4 hafta parası birikmis olur içinden önce birikim paranı misal 1 gr parasını ayır sonra da kirani ve diğer giderleri ödeseniz sanki daha iyi olur öyle parça parça bereketi kaçıyor sanki,bide cnm kiraniz ne kadar mutfak masrafı ne kadar gidiyor faturaları yazarsan ona göre daha iyi yorum yapabiliriz çocuk var mi peki

Bence eşin haftaligini aldığında hiç bir yere ödeme yapmayin ay sonuna kadar 4 hafta parası birikmis olur içinden önce birikim paranı misal 1 gr parasını ayır sonra da kirani ve diğer giderleri ödeseniz sanki daha iyi olur öyle parça parça bereketi kaçıyor sanki,bide cnm kiraniz ne kadar mutfak masrafı ne kadar gidiyor faturaları yazarsan ona göre daha iyi yorum yapabiliriz çocuk var mi peki

Çocuk yok kira 750 fatura su elektrik doğalgaz cep tel net 250 buluyor taksit var birde 200 tl

sinirliportakal sinirliportakal izledim izledim :) çişimi tutup günde bi kere işyerinde wc çıkıyorum.. hem pantolonlar da eskimiyor aç kapa derken :dondurma:
Ben uğraşacaktım onlarla da babam yeni bebekleri oldu boşver biz helal edelim dedi.. içim istemese de bişey diyemedim :kızgın:
Ahahah iyi güldüm canım buna da :KK70: İşyernde wc mantıklı not aldım :KK53:
Babam öyle demese ben de uğraşırdım da böyle diyince olmuyor :KK14: sağlık olsun herkes ettiğini bulur :KK11:

X