Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Kızlar eşim maaşını haftalık alıyor ve ücreti değişiyor genelde haftada 400 aldığı da oluyor 550 de öyle olunca iki haftalığına yakını kira ya gidiyor ee fatura kredi kardı ev ihtiyaçları tarihli olan ödemelerde ya haftalık yetmiyor yada o haftaki ücreti daha almamış oluyor ben memur çocuğum 15 de maaş alınır borçlar ödenir kalanıyla geçinirdik parayı alınca 4 hafta sonra ödemeleri yapalım diyorum olmuyor parça parça gelince sanki paranın bereketi olmuyor sizce ne yapmalıyım not eşim işyerine ortak yılsonuna kar alınca biraz rahatlıyoruz ortak olunca kar da bölünüyor tabi

elecda elecda biraz kendinden bahseder misin, evli misin kaç yaşındasın, nerelisin.....
Bazen yazıyorsunuz da benim gözümden kaçıyor...
Ben 34 yaşındayım. Evliyim. 4 yaşında bir kız çocuğu annesiyim. Ankarada yaşıyorum. İTÜ'de kimya okudum. Havaalanının içinde bir uçak bakım merkezinde Kalite Müdürü olarak çalışıyorum.

Off bugün moralim bi tuhaf
Elti olayları bilirsiniz genelde pek anlaşamazlar
Ben annemden biliyorum amca kızları olmalarına rağmen yengem annemi hiçbirzaman sevmedi çekemedi.
Benzer durum benim başımda da var
Çok önemsemiyorum bu durumu aslında
Bi yandan da Hoşuma bile gidiyor kendimi önemli hissettiriyor çünkü
Bugün kafam Allak bullak oldu niye diye soracak olursanız ben ve eşim her fırsatta maddi manevi yardımlarına koşuyoruz onlarsa sürekli kazık atma yarış derdindeler
Kaynım bile Abisine bu şekilde davranıyor inanamıyorum
Çok fazla yalancılar
Sanırsın akıl sadece kendilerinde var biz salağız bu benzer yönlerinden dolayı zaten çok muhatap olmuyorum . Eşimin zaten umrunda değil . İnsanlara genelbakış açısı kim ne yaparsa yapsın :))
Daha mayıs başı 15 bin gönderdik kızlarının ameliyatı için . Bizde yok deyip işin içinden çıkabilirdik de
Ama sağlık bu sonuçta bizimbaşımıza da gelebilirdi
Böyle ciddi bi durumda bide maddiyatı düşünmesinler diye ameliyat için gerekli olan paranın yarısını yolladık
Daha öncede borç adı altında yollanıp geri ödenmeyen paralar olmasına rağmen
Şimdi karı koca hem eşimin hem benim no mu silmişler sosyal medya hesaplarından da aynı şekilde silinmişiz
Arıyoruz açmıyorlar
Bir aydır böyle bi durum içerisindeyiz
İnsanoğlu gerçekten çok ilginç yaratıklar
Sizce nasıl davranayım ki ben gün gelecek yüzyüze gelecez
Bide kendimi an geliyor salak gibi hissediyorum karakterlerini bildiğim halde rızkımızı böyle insanlara gönderdiğim için
Off bi akıl verin bana

Ben annemden biliyorum amca kızları olmalarına rağmen yengem annemi hiçbirzaman sevmedi çekemedi.
Bugün kafam Allak bullak oldu niye diye soracak olursanız ben ve eşim her fırsatta maddi manevi yardımlarına koşuyoruz onlarsa sürekli kazık atma yarış derdindeler
Çok fazla yalancılar
Sanırsın akıl sadece kendilerinde var biz salağız bu benzer yönlerinden dolayı zaten çok muhatap olmuyorum . Eşimin zaten umrunda değil . İnsanlara genelbakış açısı kim ne yaparsa yapsın :))
Daha mayıs başı 15 bin gönderdik kızlarının ameliyatı için . Bizde yok deyip işin içinden çıkabilirdik de
Böyle ciddi bi durumda bide maddiyatı düşünmesinler diye ameliyat için gerekli olan paranın yarısını yolladık
Şimdi karı koca hem eşimin hem benim no mu silmişler sosyal medya hesaplarından da aynı şekilde silinmişiz
Arıyoruz açmıyorlar
Bide kendimi an geliyor salak gibi hissediyorum karakterlerini bildiğim halde rızkımızı böyle insanlara gönderdiğim için
Off bi akıl verin bana
İşleri düşünce yine ararlar bence... Siz hatalarını yuzune vurmayın.. Eden bulur lafı çok hoşuma gider o yüzden

Günaydın kızlar hepinize mutlu huzurlu bereketli bir gün diliyorum :KK54:

Aynen canim çalısan kadının ruh hali hemen hepimiz aynı şeyleri yasiyoruz yaşıycaz işi bırakıp bebeğime mi baksam yoksa çalısıp daha iyi bi hayat mı sunsam hepimiz bu ikilemde sıkısıp kalıyoruz :KK43: ama benim naçizane önerim canım kadının çalışması bi yerde okumuştum çalışan anne olmak hem anne için hemdeçocuk için daha sağlıklü doyuma ulaşmak açısından daha uygunmus bulursam atıcam canım sana o yaziyı:KK52: hemde şöyle düsün bizim ailelerimiz ne zorluklarla bizi okutup buyüttüler biz o okulları bitirmek için ne zorluklar yaşadık hepsi ev hanımı olmak için miydi ben boyle düsünüyorum kendimi birak annemin babamın emeğine yazık :KK43: hem çocuk büyüdügü zaman söyle nerdeyse 5-6 yaşından itivaren bireyselliği öğrendiğinde anneye daha az ihtiyacı oluyo okula gittiğinde sen napicaksın canım o zamanki ekonomik koşullar nolur bilemeyiz iyi düsün canım ama benim kararım bi bakıcı bulup senin çalışman yönünde olur :KK52:bu arada saatlik izin var mı canım sizde bunu hiç bilmiyorum:olamaz:
Buldum canım şu yazıyı oku lutfen daha bunun gibi pek çok makale bulabilirsin :KK52:
https://www.google.com.tr/amp/m.mil...er-vicdan-azabi-pembenar-detay-bebek-1734850/
Çok tsk ederim cnm,Allah razı olsun yazıyı okudum çok iyi geldi :))

Kızlaaaaaar kızlarrrr ne kaynatmışsınız boyle okuya okuya bitiremedim :KK15: bugün birde tel in şarjı bitti şarja taktım dolmadı kapandı açılmadı sinir oldum korktum bozuldu bozulacak diye :KK43: akşam eve gelince ancak okuyabildim atladıklarım vardır kusura bakmayı lütfen :KK52:

elecda elecda hayırlı olsun planın canım inşallah tamamıni fazla fazla tutturursun çok güzel demişsin canım hedeflerimizi yazmak kendi kendimizle yaptıgımız sözleşme derken :KK52:

@limonlutarcinlikek bol şanslar canım inşallah herşey yolunda gidicek güzel habelerle geliceksin :KK54:

zelalke zelalke güle güle giy canım çok şık ayaklarinda paralansın :KK48:

msf2407 msf2407 hoşgeldin canım çok geçmiş olsun onca yoldan geldin zor geçmiştir e birde sıcak yavrucağada ayrı üzüldüm Hoppa

karamelli_turta karamelli_turta ve Kostebekpasta Kostebekpasta çok güzel canım hedefleriniz inşallah yıl sonunda hepimiz hedeflerimizi tutturduğumuzu burdan birbirimizle paylaşırız benimde yıl sonu hedefim kk larını bitirmek ve 5000 tl altın döviz birikimi yapmak 2 kredimden 1 taneside bu ay bitiyor inşallah sabırsızlıkla onu bekledim :KK36:
Tutuy Tutuy cum bizde aynı durumdayız eşimin işinden dolayı tayinciyiz şuanki bulunduğumuz şehirden ev almak istemiyoruz o yüzden şimdilik birikim yapıp daha sonra ev ya da arsa almak istiyoruz yaşayacağımız şehirden :KK36:
:dua:
Bu arada yeni gelen arkadaşlarlar olmuş hepiniz hoşgeldiniz birikiminiz bereketli olsun altınlarınız büyüsün çoģalsın kocaman olsun :KK52:
@Diyet Canavari gene nere kayboldun canım akşam olunca suspus olmuşsun :KK39:
:KK19:

hehehehe, bu kadar çenebaz olunca ben, yokluğum hissedilmiş tabi :-):-):-)

canım yaa, bana sanki çalıştığın ortamdan bunalmış ve birazda çalışmaktan sıkılmış gibi de geldin, bilemiyorum yanlış mı düşündüm.. bir annenin çalışıyor olması bence de her zaman daha avantajlı..işi bıraktığın takdirde maddi anlamda zorlanacağınızı da yazmışsın...bu da ayrı sıkıntı tabi...acaba başka bir iş mi düşünsen sanki bi hava değişimine ihtiyaç var gibi geldi bana, ya da belki biraz izin ya da tatil şansın varsa? zaten 10 gün evde dursan inan bana koşa koşa gidersin işe, evde olmak çalışmaktan çok daha zor...

maşallah yahu ne becerikli hatunlarsınız herkes saçını kendi kesmeyi becerebiliyor, çok özendim vallahi, hiç elim yatkın değil, kahkul bile kesemiyorum...

günaydın canııım, ben de bu hafta markete gitmeyeceğim diye inat ettim ama ben de aynı durumdayım, dolap bomboş evde ne varsa idare ediyorum bu hafta... zira masraf çok oldu, dün yine kan testi yaptırdım 44 tl uçtu gitti...
Öncelikle çok tsk ederim yorumun için cnm,işimi çok severek yapıyorm 6 aydır evdeyim bir 4 ay daha evde olacam sadece çok fazla vicdan azabı çekiyorm çocuklarimla zamanım çok.kısıtlı onlari ben büyütmek istiyorm herşeyleriyle ben ilgilenmek istiyorm onlar okula başlayıncaya kadar ,çok iyi geliyorsunuz arkadaşlar iyiki varsınız:))

o zaman haydi hepimiz3 aylık 6 aylık yıllık hedeflerimizin listesini yapalım, bende tabloya ekleym :)
Canım bu seferlik yıl sonuna kadar hedeflerimizi yazsak sonrada 6 şar aylık dönemler halinde yazsak nasıl olur zaten aylık olarak yazıyoruz 3 aylık dönemler biraz kısa geldi bana açıkcası :KK52:

Kızlar hedef, planlarınıza bayıldım umarım yakın zamanda ulaşırsınız.
Ben ne zaman plan yapsam hep bir aksilik olumsuzluk çıktı hep ertelemek durumunda kaldım.
Hedefim se bu yılbaşına kadar 500 dolar biriktirmek istiyorum.
Allah nasip ederse hacca gitmek istiyorum (birimkimlerimi eşimden gizli yapıyorum) süpriz olsun istiyorum.
Inşallah ablacım gönlüne göre olsun hacca gitmek nasip olur :dua::KK68:

Çok tsk ederim cnm,Allah razı olsun yazıyı okudum çok iyi geldi :))
Sağol canım senden de allah razı olsun :KK52: ne güzel kendini iyi hissettiysen işe yaramıştır düşümcelerim paylaştıklarım gerçekten de güzel dostluklar kuruyoruz bu tpoic te ve kurmaya da devam edicez inşallah :KK68: herşey gönlüne göre ve çocukların için en iyisi neyse öyle olsun :KK52:

Çok fazla yalancılar
Arıyoruz açmıyorlar
Off bi akıl verin bana
Canım, sevgili Bensendetutuklukaldim Bensendetutuklukaldim inde dediğini gibi gerçektende eden illaki bulur yarın öbür gün tekrar muhtaç olunca çalarlar kapınızı sizde ona göre davranırsınız sağlık bu başka şeye benzemez siz size yakışanı yapmışsınız insanlık yapmışsınız hiç bunun için pişmanlık duymayın :KK52:

Hedefin hayırlı olsun Canım, bu topikteki herkes o kadar çok bilgi ve hangi yolda ilerlemem gerektiğini kattı Ki bana...
Ben burada öğrendim... Doğuştan bir özellik değil gerçekten sonradan da kazanılabiliyor.

Alkışlamak istiyorum seni Canım harikasın.... :KK9: :KK9:
:KK55:Bir hedef çizmişsin ve yılmadan terketmeden devam etmişsin...
Darısı benim başıma olsun hepimize inşallah.... :KK6:

Ve son cümleni çok beğendim,
Hedefleri yazılı hale getirip süre koymakta kendi kendinle yaptığın bir sözleşme.....
Gerçekten çok doğru...

Kafadan yapamayacağım hedefler koymadım.. Hep oluru olabilecek gibi....
Çok sağol canım. Hayattaki en önemli şey gayret. Emek harcamadan, gayret etmeden hiçbir şey olmuyor. Hayatımdaki herşeye bakıyorum. Tamamı eşimle benim ilmek ilmek emeğimiz. Böyle olduğu için kıymetli.
Mesela 6 tane iş değiştirdim. Ne yaşarsam yaşayayım yeni bir iş bulmadan diğerini bırakmadım. Hiçbirinde torpil, tanıdık vs yoktu. Tamamını kendim buldum ve tabiri caizse bileğimin hakkıyla girdim. Her seferinde daha iyi şartlara geçtim. Ama aşama aşama oldu bu. Birden olmadı. Yıllarca sürdü.
Yeni mezunlara bakıyorum. Bu ülkede zaten torpilsiz iş bulunmuyor vs. diye şikayet edip, oturuyorlar. "Evren hareketi alkışlar" diye bir söz vardır. Sen yola çıkar gayret edersen olmayacak birşey yok. Beğenmediğin şeyden sızlanmak yerine bunu nasıl değiştirebilirim diye düşünmek lazım.

Merhaba kızlar iyi akşamlar nasılsınız?
Sayfaların tamamını okuyup yazayım diyorum bi türlü bitiremiyorum:)
sinirliportakal sinirliportakal gittim haftasonu :) arkadasım zaten elimi cebime attırmayacağını söylemişti.30 lira yol parasına verdim, 35 lira da dayanamadım yemek ısmarladım ona :)
bugün çok canım sıkıldı. Eksi hesap faizi gelmiş, 2bin liraya 43 lira faiz veriyordum, 1400 liraya düşürdüm 37 lira gelmiş.. nasıl bi hesaplaması varsa artık..
Aylık 1000 lira faiz veriyorum.. benim paramın bereketi olmaz tabi

sinirliportakal sinirliportakal gittim haftasonu :) arkadasım zaten elimi cebime attırmayacağını söylemişti.30 lira yol parasına verdim, 35 lira da dayanamadım yemek ısmarladım ona :)
bugün çok canım sıkıldı. Eksi hesap faizi gelmiş, 2bin liraya 43 lira faiz veriyordum, 1400 liraya düşürdüm 37 lira gelmiş.. nasıl bi hesaplaması varsa artık..

eyyay eyyay hayırlı doğumlar dilerim cnm sana .. ben 6.5 ay önce Doğum yaptım toplamda 21 kilo aldım 2 kilom kaldı vermek için hiç bişey yapmadım sadece bol su ve bol emzirmeyle bu iş halloldu şuan 57 kiloyum 55 olsam kafi :kahve:
cok sağol canım
Bünyeye göre değişiyor sanırım bu verme olayı bakalım sağlıklı olsun da kilo verilir

Kızlar yarın bebek tedavisi için dr.a gideceğim
Adetinin 2.gunu gel demişti
Dualarınıza ihtiyacım var
Sanırım yarın başlayacak tedavim
bir ay dinlen derse bekleyeceğim bir ay sonra gidecegim
canımmm hadi inşallah hayırlısı olsun hakkında güzel haberler duymak için sabırsızlanıyorum senden dua edecem senin için hamile duası kabul olır inşallah

kulkedisi30 kulkedisi30 valla haklısın cnm elini cebine Atan misafir denk gelmedi hiç:/

Pampişim valla bizde faiz ödüyoruz bizde de yok bereket bnce:KK43:

X