Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Acilen şu eksi hesabı kapatmam lazım pampa bunun bereketsizliği ayrı :) ev kredisinin faizi bu kadar olmuyordu..
Biz evi ilk aldığımızda eşimle ikimiz eksiye düştük ve ayın 15inde bakıyorduk hesapta 0 tl var :63: psikolojimiz bozuldu 2 ayda hemen gidip kredi çektim sırf eksi hesapları kapatmak için :dondurma: dediğin gibi o eksi hesabın bereketsizliği bi başka.yoksa biz de ev kredis ihtiyaç kredisi derken aylık ne kadar faiz ödüyoruz kim bilir :işsiz:
eyyay eyyay bak açtı bile Allah bi kapıyı :)) @tobosoludulcinea çok pozitifsin maşallah sana :) bu arada telefon iyiki bozulmamış masraf çıkarırdı durduk yere.ay kate bile telefon kullanıyordu bak demek ki zorunlu ihtiyaç :KK70:

Ben 34 yaşındayım. Evliyim. 4 yaşında bir kız çocuğu annesiyim. Ankarada yaşıyorum. İTÜ'de kimya okudum. Havaalanının içinde bir uçak bakım merkezinde Kalite Müdürü olarak çalışıyorum.
Çok memnun oldum teşekkür ederim.
Yaşlarımız yakın bende 32 yaşındayım...
Çok güzel bir işin var gerçekten..
Böyle eli ekmek tutan yuvasına destek olan bayanlara saygım sonsuz ve örnek alıyorum.
Kızlaaaaaar kızlarrrr ne kaynatmışsınız boyle okuya okuya bitiremedim :KK15: bugün birde tel in şarjı bitti şarja taktım dolmadı kapandı açılmadı sinir oldum korktum bozuldu bozulacak diye :KK43: akşam eve gelince ancak okuyabildim atladıklarım vardır kusura bakmayı lütfen :KK52:

@elecda hayırlı olsun planın canım inşallah tamamıni fazla fazla tutturursun çok güzel demişsin canım hedeflerimizi yazmak kendi kendimizle yaptıgımız sözleşme derken :KK52:

@limonlutarcinlikek bol şanslar canım inşallah herşey yolunda gidicek güzel habelerle geliceksin :KK54:

@zelalke güle güle giy canım çok şık ayaklarinda paralansın :KK48:

@msf2407 hoşgeldin canım çok geçmiş olsun onca yoldan geldin zor geçmiştir e birde sıcak yavrucağada ayrı üzüldüm Hoppa

karamelli_turta karamelli_turta ve @Kostebekpasta çok güzel canım hedefleriniz inşallah yıl sonunda hepimiz hedeflerimizi tutturduğumuzu burdan birbirimizle paylaşırız benimde yıl sonu hedefim kk larını bitirmek ve 5000 tl altın döviz birikimi yapmak 2 kredimden 1 taneside bu ay bitiyor inşallah sabırsızlıkla onu bekledim :KK36:
@Tutuy cum bizde aynı durumdayız eşimin işinden dolayı tayinciyiz şuanki bulunduğumuz şehirden ev almak istemiyoruz o yüzden şimdilik birikim yapıp daha sonra ev ya da arsa almak istiyoruz yaşayacağımız şehirden :KK36:
:dua:
Bu arada yeni gelen arkadaşlarlar olmuş hepiniz hoşgeldiniz birikiminiz bereketli olsun altınlarınız büyüsün çoģalsın kocaman olsun :KK52:
@Diyet Canavari gene nere kayboldun canım akşam olunca suspus olmuşsun :KK39:
:KK19:
Merhaba tatlım @tobosoludulcinea
Aman Tlf lar bozulmasın... Aman... Hazır kredinin biri de bitmişken cnm...
Kredi bitince öyle iyi hissedeceksin ki ohh....
Çok sağol canım. Hayattaki en önemli şey gayret. Emek harcamadan, gayret etmeden hiçbir şey olmuyor. Hayatımdaki herşeye bakıyorum. Tamamı eşimle benim ilmek ilmek emeğimiz. Böyle olduğu için kıymetli.
Mesela 6 tane iş değiştirdim. Ne yaşarsam yaşayayım yeni bir iş bulmadan diğerini bırakmadım. Hiçbirinde torpil, tanıdık vs yoktu. Tamamını kendim buldum ve tabiri caizse bileğimin hakkıyla girdim. Her seferinde daha iyi şartlara geçtim. Ama aşama aşama oldu bu. Birden olmadı. Yıllarca sürdü.
Yeni mezunlara bakıyorum. Bu ülkede zaten torpilsiz iş bulunmuyor vs. diye şikayet edip, oturuyorlar. "Evren hareketi alkışlar" diye bir söz vardır. Sen yola çıkar gayret edersen olmayacak birşey yok. Beğenmediğin şeyden sızlanmak yerine bunu nasıl değiştirebilirim diye düşünmek lazım.
Sen ve senin gibi hanımları takdir etmemek elde değil.. Çok güzel bir yol çizmişsin cnm hepimiz zaten birbirimizi örnek alıyoruz ben hepinizi alıyorum...
Gayret etmeden hiçbişey olmaz bu doğru...
Kendine güvenen güçlü kadınları her zaman çok beğenirim...
Hatta itiraf etmek gerekirse kendimi de güçlü görüyorum.
Merhaba kızlar iyi akşamlar nasılsınız?
Sayfaların tamamını okuyup yazayım diyorum bi türlü bitiremiyorum:)
sinirliportakal sinirliportakal gittim haftasonu :) arkadasım zaten elimi cebime attırmayacağını söylemişti.30 lira yol parasına verdim, 35 lira da dayanamadım yemek ısmarladım ona :)
bugün çok canım sıkıldı. Eksi hesap faizi gelmiş, 2bin liraya 43 lira faiz veriyordum, 1400 liraya düşürdüm 37 lira gelmiş.. nasıl bi hesaplaması varsa artık..
Aylık 1000 lira faiz veriyorum.. benim paramın bereketi olmaz tabi
k a h v e k a h v e hoşgeldin cnm iyiyiz sen nasılsın?

Kızlar bu arada dün yemeğe gittiğimiz arkadaşlar bugun eşime paranın yarısını vermiş iyi oldu bu cidden beklediğimi yaptılar sevindim:)

Ay canım iyi olmuş, ne kadar verdi bizimle de paylaş şeker....

karamelli_turta karamelli_turta canım eşimle beraber biriktirdiğimizi ev alırken peşinat için sattık.
Şimdide ben emekli olunca aldığım maaş yarı yarıya düştü ufak tefek şeyler den artırarak biriktirmeye çalışıyorum.
Bence her kadının gizli birikimi olmalı.

Bende senin gibi düşünüyorum ablam...
Hiçbir kadın tek başına yemek için birikim yapmaz... Yapıyorsa vardır geçerli nedenleri... Ki gizli de olmalı bence de...

Hepiniz hoşgeldiniz :KK200::KK200::KK200:

Biz evi ilk aldığımızda eşimle ikimiz eksiye düştük ve ayın 15inde bakıyorduk hesapta 0 tl var :63: psikolojimiz bozuldu 2 ayda hemen gidip kredi çektim sırf eksi hesapları kapatmak için :dondurma: dediğin gibi o eksi hesabın bereketsizliği bi başka.yoksa biz de ev kredis ihtiyaç kredisi derken aylık ne kadar faiz ödüyoruz kim bilir :işsiz:
eyyay eyyay bak açtı bile Allah bi kapıyı :)) @tobosoludulcinea çok pozitifsin maşallah sana :) bu arada telefon iyiki bozulmamış masraf çıkarırdı durduk yere.ay kate bile telefon kullanıyordu bak demek ki zorunlu ihtiyaç :KK70:
Allah verir kolayını canım ama eksiden çıkmak size iyi gelmiştir...

Kate in de Tlfnu vardı değil mi aman Allahım kimden beleş aldı acaba onu :KK48:

Geçen sosyal medyada bi yazı gördüm; eksi 500 liradayım, bişey bedava olsa onu almak için 500 liraya ihtiyacım var diyordu :dondurma: Yani bedava olsa alamıyorum şuan :halay:
Benim iki aydır kira geliri gelmiyor o yüzden toparlayamadım.. bugün internetten biraz eşya baktım çok pahalılar ya.. kiracı girmiyor, eşya alamıyorum duruyor öyle

Geçen sosyal medyada bi yazı gördüm; eksi 500 liradayım, bişey bedava olsa onu almak için 500 liraya ihtiyacım var diyordu :dondurma: Yani bedava olsa alamıyorum şuan :halay:
Benim iki aydır kira geliri gelmiyor o yüzden toparlayamadım.. bugün internetten biraz eşya baktım çok pahalılar ya.. kiracı girmiyor, eşya alamıyorum duruyor öyle
Eve eşya mı Alman gerekiyor canım tekrar kiraya verebilmek için? Keşke çıkmasalarmış üzüldüm o kadar kötü halde bırakmalarına ayıp etmişler.
karamelli_turta karamelli_turta güçlü kadınlarız çok şükür ben de itiraf edeyim öyle hissediyordum çalışmasaydım pısırık olabilirdim şuan mütevazi ama kendine güvenen bi yapım var şükür :KK66:

Bi fikri o
Kızlar eşim maaşını haftalık alıyor ve ücreti değişiyor genelde haftada 400 aldığı da oluyor 550 de öyle olunca iki haftalığına yakını kira ya gidiyor ee fatura kredi kardı ev ihtiyaçları tarihli olan ödemelerde ya haftalık yetmiyor yada o haftaki ücreti daha almamış oluyor ben memur çocuğum 15 de maaş alınır borçlar ödenir kalanıyla geçinirdik parayı alınca 4 hafta sonra ödemeleri yapalım diyorum olmuyor parça parça gelince sanki paranın bereketi olmuyor sizce ne yapmalıyım not eşim işyerine ortak yılsonuna kar alınca biraz rahatlıyoruz ortak olunca kar da bölünüyor tabi

Bir fikri olan Yok galiba:cry:

Kızlar işteyim aklım sizde nasıl bir bağımlılık yaptınız
Hepinizi özlüyorum :KK66:

Genç görünüyor um demek :KK66:
Teşekkür ederim sevgiler :KK66:
Müsait zamanda sizlerden de foto bekliyoruz ama :KK66:
Bak yazınca aklıma geldi
O kadar anneme benziyorsun ki :)
Aynı annemin gençliğisin.. yüz şekli göz rengi hep aynı :)

Hadi gözünüz aydın. Sonradan da olsa iyi olmuş.
aynen cnm iyi oldu

Acilen şu eksi hesabı kapatmam lazım pampa bunun bereketsizliği ayrı :) ev kredisinin faizi bu kadar olmuyordu..
bizde Bi araba kredisi var da bu ay eksiye düşebiliriz biz de baya masraflı oluyor yaz ayları
Cnm eşyaları spotcudan alsan 2.el olmaz mı

sinirliportakal sinirliportakal cok şükür cnm Bi kapı açıldı devamı gelir inşallah :dua:

Eşimle aram biraz açık tadım tuzum yok Bugun
Söz verdiğim 2 yer var oraya da gidemeyeceğim
Arkadaşın biri soğuk davranıyor ama ne yapabilirim
Bekarlar evlilerin halini tam anlamıyor bence :KK66:
Geç gelmesi yüzünden mi açık canım aranız? evet haklısın ben o yüzden bir grup arkadaşımla sık görüşmeyi kestim evlendikten sonra..

X