Altın biriktirmeye başlıyoruzz

her şey bi anda değişiyor, bugün alırsın en güzelinden alyansını, onun mutluluğunu yaşamaya başlarsın:KK200:

ben de çok özlüyorum sizi canım, ayrı kalınca :KK50::KK50:
bakalım nereye varacak bu işin sonu 2 günde bir kan vermek çok sıkıcı olmaya başladı :KK43: inşallah sonu hayırlı olsun, çok saol tatlımmm:KK36::KK36::KK36:

buarada msf2407 msf2407 canım, yoksun 2 gündür, sağ salim ulaştınız mı evinize canım? bi ses ver..

Canım etiketini yeni gördüm. Teşekkür ederim sorduğun için :)

Dün akşam geldik, yolda bakamadım pek. Bugün de valiz yerleştir derken, Zaten Asaf ta bırakmıyor tlf u elime alayım. O yüzden giremedim.

Sen nasılsın bugün?

zelalke zelalke ayakkabılar ba-yil-dim :)
Bende greyderde böyle bir ayakkabı görmüştüm geçen sene
350 tlydi ama nasıl rahat nasıl güzel
Sonra yapma tarçınlı kıyma parana dedim yavaşça bıraktım ayakkabıyı :KK70:
Güle güle kullan

Kızlar geçen gün gözlük aldım numaralı
Dr.a gittim yazdı gözlüğü sonra optige gittim
Optik bana 100 TL fiyat çıkardı
Bende 80 olsun nakit dedim
Kabul ettiler
Geri kalan 20 TL ile pazar yaptım hatta 5 tlsi arttı aklıma aşırı pintilerdeki sıkı pazarlık yapan adam geldi :KK70:
Bu aralar benimde pintiliğim üstümde eşime ekmek aldırmayıp bayatları ısıtıyorum .. izne gitçem diye balkonu yıkamıyorum .. dolabı boşalttım akşama eşim dışarda yıyelim dedi Yok dedim patates sulusu yaptım sabaha da buzluktan. Hamur cıkarıp pişi yapcam .. çaydanlıgın altında kalan sıcak suyla da plastik legenlerimi yıkıyorum ( makineye plastik atmıyorum ) :KK45:

Kızlar banyomun fiskiyesi kırıktı suyun yarısı boşa akıyodu (banyom termosifonlu ) fiskiye fiyatları 40 san başlıyodu baktık .. neyse almayalım dedim eşime tayine gidene kadar böyle kullanırım dedim .. eşim almakta ısrar etti aldık ve elektrik faturam bı anda 50 tl düştü :KK57: tasarruf edeyim derken zarar ediyomuşum da haberim yokmuş

Son düzenleme:
Çok şık cnm güle güle giy
teşekkürler canım..

zelalke zelalke ayakkabılar ba-yil-dim :)
Bende greyderde böyle bir ayakkabı görmüştüm geçen sene
350 tlydi ama nasıl rahat nasıl güzel
Sonra yapma tarçınlı kıyma parana dedim yavaşça bıraktım ayakkabıyı :KK70:
Güle güle kullan
teşekkürler canım.. evet indirime girince aldım ben de takip ediyordum zaten.560 tl den 159 a indi kargo falan da ekleyince 164 tlye aldım.. ama çok rahat..iyiki aldım :)

kızlar ankarada oturan arkadaşlar birşey sorabilir miyim.. özelden yazarsanız.. bu pazar Ankaraya uçacağım iş için.. bi gece kalırım.. sonraki gün dönerim inşallah..

Evet malesef fiyatlarla bizi korsana yonlendiriyorlar... Sonra turkiyede okuma oranı düşük. Neden acaba?
Kitapy... u diye bi site var ben ordan alıyorum kitapları diğer sitelerden de dışarıda satılanlardan da ucuz oluyor. Kargo ücreti ödemiyorum. Her ay bir sefer sipariş verirsen %5lik indirim kazanıyorsun. Yani ucuzun ucuzu oluyor. Biriktirdiğin puanlarla da kitap alabiliyorsun :KK49:

Kitapy... u diye bi site var ben ordan alıyorum kitapları diğer sitelerden de dışarıda satılanlardan da ucuz oluyor. Kargo ücreti ödemiyorum. Her ay bir sefer sipariş verirsen %5lik indirim kazanıyorsun. Yani ucuzun ucuzu oluyor. Biriktirdiğin puanlarla da kitap alabiliyorsun :KK49:
Biliyorum.. Ama kapıda ödeme seçeneği yok.. Kredi kartını da ben kullanmıyorum malesef :KK43:

Selamlar
2017-2018 dönemi finasal hedeflerimi toparladım. Sizinle paylaşmak istiyorum.
1. Kredi kartı borcu kapatılacak. (Hedef:01.01.2018)
Bu borç taksitli nakit avans borcu. Kredi kartından 15.000 kullanmıştım. Normalde Martta bitiyor ancak 1 ocakta ikramiye alıyorum. Onunla kapatacağım.
2. 30.000 lira acil durum parası biriktirilecek. (Hedef:01.07.2018)
Evde bozulan beyaz eşya, ani sağlık gideri, araba arızası, işten çıkarılma vs. gibi ani ortaya çıkabilecek durumlarda kullanılacak
3. Her ay 1 ata alınacak (Hedef: 01.08.2018) Uzun vadeli birikim
4. Euro hesabı açılarak her ay 100 Euro alınacak (Hedef: 01.08.2018)
Bu yurtdışı tatiller için birikim
6. Gr altın hesabı açılarak her ay 2 gr altın alınacak ( Hedef: 01.08.2018)
Bu kızım için birikim hesabı olacak. Öncelikle doğumunda takılan 137 gr biriktitilecek ondan sonra da geleceği için biriktirilecek.
Harika bir birikim planı olmuş bayıldım
Bende çoğunlukla planlıyımdır.
Hep planımı yazarım kontrol ederim, alıştım da.
Düşünmeden harcama yapmaz oldum böyle böyle.

X