Altin biriktirelim

Gunaydin kizlar
Dun vadeli hesapta bir miktar param vardi onu bozup has altin aldim
Odemeleri ayirip
Insallah ayin 1ine kadar cok harcamam olmaz
Esimde 2 kredi karti vardi
Birini aldim onu hic kullanmayacagim
Bende de var 1 tane
Aslinda olmasa iyi ama ben kredi kartinj dikkatli harcama yapilinca xararli oldugunu dusunmuyorum cunku yanimda her daim para tasiyamiyoruz
Bakalim harcamalarimiz ne olcude degisecek boyle yapinca

Aslinda satilir ama sertifikali degil ya insan tereddut ediyor yani kuyumcular. Zaten ben de Allah gerektirmesin baska yerde satmam
Bir tane kuyumcum var sadece onunla alış veriş yapıyorum
Dükkanı alırken de 2 yıl boyunca ondan aldığım altınları anında geriye sattım kendi altınları olduğu için hiç tereddüt etmeden geri aldı

Bir tane kuyumcum var sadece onunla alış veriş yapıyorum
Dükkanı alırken de 2 yıl boyunca ondan aldığım altınları anında geriye sattım kendi altınları olduğu için hiç tereddüt etmeden geri aldı

Ne güzel bende böyle gönül rahatlığı ve güvenle sırf ondan alışveriş yaptığım/yapabileceğim bir kuyumcu olsun isterdim

Ya biriktirmeye bsayinca insan surekli birikim yaomak istiyor
Cocuklara dun oyuncak aldim
Dedimki bundan sonra size birer kumbara alacagim
Orada paraniz birikince oyuncak alacaksinjz
Kucucuk oyuncaklara 128 tl verdim 2 tane minik oyuncak
Resmen soygun🙄
Oyuncaklar gerçekten çok pahalı. Ben de hiç o paraları vermeye kıyamıyorum. Bir de çocuklar hiç oynamıyorlar neredeyse. Hele bizim büyük sırf ona bişey alalım kardeşine almayalim diye bize oyuncak aldırmaya çalışıyor. :olamaz::KK34:

Günaydın herkese :21:. Ben de sabahtan yemekleri yapınca rahat ediyorum. Bugün tarhana çorbası yaptım. Evde çocuk olunca çorba olmadan olmuyor. Yanina da kereviz ve köfteli patatesli bir yemek yapacağım.
Bende dün tarhana ve köfteli patates yapmıştım 😁 Afiyet şifa olsun ☺️
Bugünde ne pişirsem diye kara kara düşünüyorum 🤔

Gunaydin kizlar
Dun vadeli hesapta bir miktar param vardi onu bozup has altin aldim
Odemeleri ayirip
Insallah ayin 1ine kadar cok harcamam olmaz
Esimde 2 kredi karti vardi
Birini aldim onu hic kullanmayacagim
Bende de var 1 tane
Aslinda olmasa iyi ama ben kredi kartinj dikkatli harcama yapilinca xararli oldugunu dusunmuyorum cunku yanimda her daim para tasiyamiyoruz
Bakalim harcamalarimiz ne olcude degisecek boyle yapinca
Kredi kartı eğer harcamayı bilirsen gerçekten iyi oluyor. Şükür eşimde ben de ölçüsünde harcamayı biliyoruz. Taksitli eşya alışverişi için, uçak bileti için kullanıyoruz daha çok. Bir de internet alışverişi için. Yoksa nakit harcamak daha iyi. Paranın hesabı daha iyi tutuluyor.

Şimdi 24 ayar Gram altının olmadığı yer mi varmış, ben bu lafa itibar etmem
Korkma yatırımını yap😘
Has altında bu sıkıntıyı çıkarıyor kuyumcular
Hatta bileziklerde bile çıkarıyor
Benimde yeni başıma geldi
Genelde aynı il ve ilçede aynı marka bilezikler satılıyor

Kendi sattıkları dışında bir marka ise genelde sizden alım yapmıyorlar
Gram altındada bir kaç markanın gram altınını satıyorlar
Benim bulunduğum ilçede

Has altında bu sıkıntıyı çıkarıyor kuyumcular
Hatta bileziklerde bile çıkarıyor
Benimde yeni başıma geldi
Genelde aynı il ve ilçede aynı marka bilezikler satılıyor

Kendi sattıkları dışında bir marka ise genelde sizden alım yapmıyorlar
Gram altındada bir kaç markanın gram altınını satıyorlar
Benim bulunduğum ilçede
Yaklaşık 3 sene önce eve yerleşip borçları bitirip her ay düzenli birikim yapmaya karar verdiğimde güvenilir bir kuyumcu araştırması yaptım, gittim tanıştım derdimi de anlattım sizinle alışveriş yapmak istiyorum nasipse düzenli olarak diye...
Hatta küçük oğlumu da götürüp tanıştırdım ben vaktim olmazsa oğlumu da gönderip altın aldırabilirim diye.
Sonraki bir süreçte alış veriş esnasında kuyumcunun oğlu hocam deyince eski öğrencilerimden birinin babası olduğunu da öğrenmiş oldum 😊

Yaklaşık 3 sene önce eve yerleşip borçları bitirip her ay düzenli birikim yapmaya karar verdiğimde güvenilir bir kuyumcu araştırması yaptım, gittim tanıştım derdimi de anlattım sizinle alışveriş yapmak istiyorum nasipse düzenli olarak diye...
Hatta küçük oğlumu da götürüp tanıştırdım ben vaktim olmazsa oğlumu da gönderip altın aldırabilirim diye.
Sonraki bir süreçte alış veriş esnasında kuyumcunun oğlu hocam deyince eski öğrencilerimden birinin babası olduğunu da öğrenmiş oldum 😊
Çok güzel bir iletişim şekli olmuş.
Benim alışveriş yaptığım kuyumcuyuda ben tanımıyordum.
Ama ailem ve eşim tanıyordu.
Bizimki de yabancı değil o konuda içim rahat.
Zaten sürekli sabit bir alımda yapamıyorum açıkçası.
Ama aldığımda da oraya gidiyorum

Iyi yapmissin canim sagol iyiyim sen nasilsin?

Benimde aklimda olsun ben yazdan hicbir sey koymamistim kis sebzelerini yiyelim diye. Bide benim buzlukta yillarca durup tuketmedigim seyler var bir son verip bunlari disari cikarmam lazim. Bilemiyorumda buzlu olunca ne oldugunu aticam artik hepsini
Ben de iyiyim canım. Çocuğu büyüttüm işe döndüm tekrar.

Oğluma annem bakıyor, ben de anneme onun da birikimi olsun diye her ay bir çeyrek alıyorum. Dün 1475den bir çeyrek aldım. Kendim de bankadan 1 gr aldım.

Selam, birikim yapiyorum yapmasına da
Aşırı da harcıyorum yahu
Belki fiziki alsam altın
Kalırlar . Ama evde de altın istemiyorum işte.
Ya da yüklü miktar biriktirip tek hamlede külce almak :) para kalmıyor ki alayim
Harcıyorum.
Şimdi de robot süpürge ve nornal süpürge alıcam . Her ay bisi çıkarıyorum 😀

Selam, birikim yapiyorum yapmasına da
Aşırı da harcıyorum yahu
Belki fiziki alsam altın
Kalırlar . Ama evde de altın istemiyorum işte.
Ya da yüklü miktar biriktirip tek hamlede külce almak :) para kalmıyor ki alayim
Harcıyorum.
Şimdi de robot süpürge ve nornal süpürge alıcam . Her ay bisi çıkarıyorum 😀
Robot süpürgede yatırım
Hatta bence bir kadının kendine yaptığı en büyük yatırım

Robot süpürgede yatırım
Hatta bence bir kadının kendine yaptığı en büyük yatırım
Canım
Kızım alerjik olduğu için çok kararsız kalmıştım robotta . Hergün süpürge açılır evde . Robot kullanıp memnun olmayanı duymadım daha
O yüzden alıcam
O günlük yapsın, diğeri 3 günde bir süpürsün diye alıcam.

Canım
Kızım alerjik olduğu için çok kararsız kalmıştım robotta . Hergün süpürge açılır evde . Robot kullanıp memnun olmayanı duymadım daha
O yüzden alıcam
O günlük yapsın, diğeri 3 günde bir süpürsün diye alıcam.
Bence en iyisini yapıyorsun
Çevremde kullanan çok fazla kişi var. Hepsi çok memnun
Bende henüz bütçeden dolayı alamadım.
İlk fırsatta bende alacağım
Aldığın model ve yorumların hakkında bizi bilgilendirirsen çok sevinirim 😊

X