Altin biriktirelim

Bir tane kuyumcum var sadece onunla alış veriş yapıyorum
Dükkanı alırken de 2 yıl boyunca ondan aldığım altınları anında geriye sattım kendi altınları olduğu için hiç tereddüt etmeden geri aldı
Ben de bu alimlarimda bir kuyumcuyu belledim. Etraftakilere de soruyorum ama nerdeyse hepsinde en uygunu o soyluyor. Ben de bir dahaki alimimda senin yaptigin gibi konusacagim niyetimi anlatacagim. Hem o kazansin hem ben kazanayim degil mi ama 😄
Günaydın herkese :21:. Ben de sabahtan yemekleri yapınca rahat ediyorum. Bugün tarhana çorbası yaptım. Evde çocuk olunca çorba olmadan olmuyor. Yanina da kereviz ve köfteli patatesli bir yemek yapacağım.
Ben de bos gunumde yemekleri yapip koydum dolaba sizden fikir almistim ya sebze yemekleri benimkiler yemese de yaptim belki biraz biraz yerler o bile kâr bugun sadece mercimek corba ve makarna yaptim istediklerinden yesinler
Ne güzel bende böyle gönül rahatlığı ve güvenle sırf ondan alışveriş yaptığım/yapabileceğim bir kuyumcu olsun isterdim
Ben de istiyorum boyle
Oyuncaklar gerçekten çok pahalı. Ben de hiç o paraları vermeye kıyamıyorum. Bir de çocuklar hiç oynamıyorlar neredeyse. Hele bizim büyük sırf ona bişey alalım kardeşine almayalim diye bize oyuncak aldırmaya çalışıyor. :olamaz::KK34:
Off sorma birine alinca digerine de alinmasi lazim her oyuncaktan ×2
Bende dün tarhana ve köfteli patates yapmıştım 😁 Afiyet şifa olsun ☺️
Bugünde ne pişirsem diye kara kara düşünüyorum 🤔
Tarhana ve kofte patates guzel bir menu
Kredi kartı eğer harcamayı bilirsen gerçekten iyi oluyor. Şükür eşimde ben de ölçüsünde harcamayı biliyoruz. Taksitli eşya alışverişi için, uçak bileti için kullanıyoruz daha çok. Bir de internet alışverişi için. Yoksa nakit harcamak daha iyi. Paranın hesabı daha iyi tutuluyor.
Evet bunlarda cok iyi oluyor. 2.evimizi yazlik olarak kullaniyorum. Internetten beyaz esya siparisi vermistim. Kredi kartindan taksit imkani vardi iyi ki almisim hepsi 2 kat oldu simdi
Has altında bu sıkıntıyı çıkarıyor kuyumcular
Hatta bileziklerde bile çıkarıyor
Benimde yeni başıma geldi
Genelde aynı il ve ilçede aynı marka bilezikler satılıyor

Kendi sattıkları dışında bir marka ise genelde sizden alım yapmıyorlar
Gram altındada bir kaç markanın gram altınını satıyorlar
Benim bulunduğum ilçede
Allah allah ilgincler gercekten.
Selam, birikim yapiyorum yapmasına da
Aşırı da harcıyorum yahu
Belki fiziki alsam altın
Kalırlar . Ama evde de altın istemiyorum işte.
Ya da yüklü miktar biriktirip tek hamlede külce almak :) para kalmıyor ki alayim
Harcıyorum.
Şimdi de robot süpürge ve nornal süpürge alıcam . Her ay bisi çıkarıyorum 😀
Biz de harciyoruz canim benim bu konuyu acma dusuncemde harcamalarimi kismak ve birikimi kontrollu sekilde yapmak. Robkt supurgeyi esim bana hediye almisti inanilmaz isime yariyor sag kolum evdeki. Salonum cok buyuk aciyorum o salonu supururken ben evin diger odalarini bitiriyorum is yapma suremi yariya yariya azaltti. Evin tumune de acabilirim oyle yapanlar da var
Robot süpürgede yatırım
Hatta bence bir kadının kendine yaptığı en büyük yatırım
Evet kesinlikle super bi icat

Ben de bu alimlarimda bir kuyumcuyu belledim. Etraftakilere de soruyorum ama nerdeyse hepsinde en uygunu o soyluyor. Ben de bir dahaki alimimda senin yaptigin gibi konusacagim niyetimi anlatacagim. Hem o kazansin hem ben kazanayim degil mi ama 😄
Daha önemlisi piyasada sahte bir sürü altın dolanıyor tek ve güvenilir bir kuyumcu ile çalışmak önemli adamın satacağım zaman baştan yapılan anlaşma gereği kendi altınını geri almama benim değil deme bu mal şüpheli deyip geri çevirme şansı olmuyor

Daha önemlisi piyasada sahte bir sürü altın dolanıyor tek ve güvenilir bir kuyumcu ile çalışmak önemli adamın satacağım zaman baştan yapılan anlaşma gereği kendi altınını geri almama benim değil deme bu mal şüpheli deyip geri çevirme şansı olmuyor
Ay oyle mi sahte olan var mi ya
Ya bende aldiysam 🙈

Mehabalar hanimlar
Bu konuyla ilgili cok konu acilmis ama ben hem kendi birikimlerimi not etmek hem de tasarruf yontemlerini ogrenmek icin konu acmak istedim. Insallah bu pahalilikta kenara bir seyler koyabiliriz. Bundan 1 sene sonra nerede oldugumu gormek istiyorum. Bu nedenle bismillah diyorum 🧿

1 mart sali
5750×2=11500 tl (2 cumhuriyet)

3 mart persembe
880×2=1760 tl (24 ayar 2 g altin)

9mart carsamba
955 (24 ayar 1 g altin)
1550 (1 ceyrek)
Ne mutlu size biriktirebiliyorsanız 🌹bu hayat pahalılığında insanlar gerçekten karnını doyurma peşinde, sizi tebrik ediyorum Allâh rast getirsin ☕🎶🌹

Tabiki
Benim kuyumcu abla diye diye neler neler anlatmıştı bu işte ne dolapların döndüğünü 😔
Ya dogrudur ama ben buyuk kuyumculardan aliyorum ay ivime kurt dustu gidip bi kontrol ettiricem
Ne mutlu size biriktirebiliyorsanız 🌹bu hayat pahalılığında insanlar gerçekten karnını doyurma peşinde, sizi tebrik ediyorum Allâh rast getirsin ☕🎶🌹
Sagolun insallah biriktirebilirim hayat cok pahali bunlarda onceden elimde olan miktarlar yoksa az az birikiyor bizimde

Rabbim bereket versin.
11.600 TLye 2 adet tam altın aldım bugün.
Allah izin verirse yarında bir çeyrek alıp Mart ayını kapatacağım.

Birikim harcaması dışında
220 TLde dışarıda harcadım

Eklentiler

• Screenshot_20220316-213853_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20220316-213853_Hepsiburada.jpg
    44,2 KB · Görüntüleme: 61
X