Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Nur suresi 36. Ayet Açılımı
Bu kandil birtakım evlerdedir ki Cenabı Allah,O evlerin yücelmesine ve içlerinde isminin anılmasına izin vermiştir.Orada sabah akşam O'nu zikrederler. Ayet.Nur-36
Açılımı:
Ladikli Ahmet Ağa,üveysidir, yedilerdendir,Hızır a.s' a 40 yıl hizmet eden Ahmet Ağa'nın hayatının anlatıldığı kitapta şöyle diyor:
Biz bazı beldelerin üzerinden geçerken (tayyi-mekan esnasında), her evden bir ışık yükselir.O ışıkların renginden, o evde ne iş yapıldığını anlarız. diyor.
Sizler tevhid ehli, evinizden çıkan yükselen o nurun ışığını görmesenizde, melekut alemi ve evliyalar görüyorlar.
İşte size en büyük müjde Nur-36 da.

Evliyalar fani degildir.onlarin ruhaniyeti tipki sehitler gibi kiyamete kadar hayattadirlar istedikleri zaman istedikleri yere giderler .istedikleri kisiyle konusup gorusebilirler.bunlar su an idrak etmeyebilirsiniz bu yolda iste akil caresiz kaliyorrrrr yasayip gormekniz lazim onuda rabbim kismet ettiyse olur.
Namaz esnasinda bizimle konusmasi yada gorunmesi bizi ne kadar cok sevdiklerinin isareti dir.normalde bunu kim yapabilir .
Bu gun istesem bu namzda olsun diye olur mu onuda rabbim biliyor isteee

Canım benim bende namaza niyetlendim burnuma çok güzel meyve kokusu koklatildi acabami etrafimdanmi diye merak ettim namaza devam ederken yine geldi koku huzurla heycanla namazimi bitirdim etrafımı kokladim böyle koku yok eşime sordum koku aldinmi diye almamıştı Rabbimize şükürler olsun ....
henüz öğretmenim verilmedi ama tevhidimi okurken tecelli yaşadım şükürler olsun

Hz.Muhammed Mustafa aleyhisselatı vesselam ve Rabbimizin Ona verdiği Değer

Allahü teâlâ, Peygamber efendimiz için, (Eğer sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım) buyuruyor.

Allah “Beni bir kere ananı ben bir kere, Habibim Muhammed Mustafa SAV ı bir kere ananı ben 10 kere anarım.” Buyurmakta..

Allah peygamber efendimizi kendi nurundan yaratmıştır. Peygamberimiz Muhammed As nurundan da 18000 alemi yaratmıştır.

Hz Adem ilk insan ve ilk peygamber , peygamberimize kadar gelmiş 134 bin peygamber Hz Muhammed as biliyordu.

Adem aleyhisselam cennetten çıkarılınca, ya Rabbi Muhammed aleyhisselamın hürmetine beni affet diye dua etti.

Allahü teala ise,( Ne cevap vereceğini bildiği halde, cevabını da diğer insanların duyması için) Ya Âdem onu henüz yaratmadım nereden bildin? Buyurdu.

Âdem Aleyhisselam da, Arşta”La ilahe illallah Muhammed ün Resulullah” yazılı olduğunu gördüm anladım ki, şerefli isminin yanına ancak en çok sevdiğinin, en şerefli olanın ismini layık görürsün dedi.

Allahü teala buyurdu ki: “ Ya Âdem doğru söyledin. O bana insanların en sevgilisidir. Onun hürmetine dua ettiğin için seni affettim. Eğer Muhammed aleyhisselam olmasaydı, seni yaratmazdım”

Cennette her ağacın yaprakları üzerinde, la ilahe illallah Muhammed ün Resulullah yazılıdır.

Allahü Teâlâ yine buyurdu ki:

Ya Âdem, Muhammed aleyhisselamın ismi ile her ne isteseydin kabul ederdim. O olmasaydı seni yaratmazdım.

Mirac’da Allahü teala, peygamber efendimize,( Senden başka her şeyi senin için yarattım) buyurunca, Resulullah sallallahü aleyhi ve sellem de,( Ben de senden başka her şeyi, senin için terk ettim) dedi

"Âdem (as) Arşta gördüğü nurun mahiyetini sual etti. Hak Teâlâ buyurdu ki: (Bu nur, gökte Ahmed, yerde Muhammed denilen, zürriyetinden bir peygamberin nurudur. O olmasaydı, seni de, yer ve gökleri de yaratmazdım.)

Ve sakın Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin; hayır onlar diridirler. Fakat siz bunun şuurunda değilsiniz. (Bakara Suresi, 154

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Rabbime sukurler olsun ilk sir ayetim verildi.
Zikriniz daim arkanizdan gelenler cok olsun...
Canım benim seni çok merak ettim mübarek olsun öğretmenlerin zikrini ve günlük yasantin nasıl geçiyor ne yapıyorsun allahim bu yolda daim etsin bizede banada nasip etsin amin inşallah

Amiinn , hayirli cumalar kizlar

Zikrimi her gun okuyorum aksatmadan.
Namazlarimi kiliyirum.2 rekat sukur namazi kilmaya basladim zikirden sonra
Her aksam arapca bilmiyorum ama kurani acip mealinde en az 2 sayfa bazen fazla okuyorum.veysel karene com daki sohbetleri dinluyorum.
Ilk ask uveysi kitabini okudum.rabia hocamin tavsiye ettigi kitaplar var onlari aldim yeni okumaya basladim.

Allah razı olsun cevabın için çok teşekkür ederim

Bende hemen internetten kitabın tanıtım şohbetini açtım okuyorum Allah razı olsun bunu okumak bile bana cesaret verdi doğru dostogru yolda olduğum ilerleyecegim kuranı kerimin açılımına inşallah şahid olmaya baslayacagim yasa gor olacak benim için çok teşekkür ederim

Allah ve Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun:)
MaasAllah Üveys Canlar Rabbim lutuflarimizi mubarek eylesin. Rabbim.Ilminizi Nurunuzu arttirsin. Öyle guzel bir yol ki, Rabbim sevmeyi öyle guzel ögretiyor ki. Elhamdulillah. Teslim olup kapisina nasip ettiren Rabbimize hamd olsun:)

Sır ayeti ne demek nasıl oluyor ?
Yani Ben İki tane Ayet görmüştüm de farklı zamanlar da ..aynımı acaba merak ettim..
Sir ayeti oteki alemden rabbimizin verdigi ayettir.veysel karane zikrini yapan kisilere veriliyor.tevhid ehli olmasi gerekiyor.o kisinin ismi azamidir.dua ederken bize verilen sir ayet ile dua ederiz.bir yerimiz agridiginda yada hasta oldugumuzda okunur diye anlattii rabia hocamm allah razi olsun ondannn
Ruyada okudugumuz her ayetin sir ayeti olup olmadigini gorulen ruya yorumuna gore hocamiz soyluyor.ruya yorumlayan hocamiz aciklamadan emin olamayiz.
Her okunan ayet sir ayeti olmuyor.
Zikriniz daim arkanizdan gelenleriniz cok olsun.

Bende zikire devam ediyorum 15 gun oldu henuz ruyalarimda degisiklik yok ama gunluk hayatim ruhen tamamen degisti zaten baslarken ruyalari bende goreyim diye baslamadim rabbim nezaman neyi uygun gorurse raziyim yeterki onu anmaktan beni uzak tutmasin. Normal hayatim okadar sakin ve huzurluki yasamasam inanmazdim herseye sinirlenen hatta esimle bile cogu zaman tartismaya giren ben tamamen mulaim biri oldum esim zikire basladigimi bilmedigi icin anlam veremiyor halime tabiki insallah bu zikire omrumun sonuna kadar devam edecem sabah aksam tovbe edip zikir cekiyoruz rabbim bunu bize nasip etmis daha ne isterimki...hepinizin dualari kabul olsun insallah canlarr

Allahın ve Resulunun ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun:)
MaasAllah. Ygmrdmls bendwde boyle bir degisim oldu.Eşim ne yapsa yada yapmasa hiç memnun olmazdım. Zikire baslayinca bambaska bi algım olystu Elhamdulillah. Eşimde çok şaşkın. Herseye tepki veren bir Eşi yok artık. Sevgi dolu bul yol sevdiklerimizede nasip olsun.
Amin:)

Yasamadan gercekten inanilmaz mutlaka her evde sorunlar vardir esiyle sorun yasayan butun arkadaslara sesleniyorum mutlaka zikire baslayin biz demiyoruzki esimizin herseyine boyun egiyoruz asla..rabbim bu zikirden sonra sizi ruhen okadar dinlendiriyorki hayata daha anlamli bakiyorsunuz dualarinizla rabbim esinizede ayni huzuru ve sevgiyi veriyor yasayin ve gorun arkadaslar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…