Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Allahın ve Resulunun ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun:)
MaasAllah. Ygmrdmls bendwde boyle bir degisim oldu.Eşim ne yapsa yada yapmasa hiç memnun olmazdım. Zikire baslayinca bambaska bi algım olystu Elhamdulillah. Eşimde çok şaşkın. Herseye tepki veren bir Eşi yok artık. Sevgi dolu bul yol sevdiklerimizede nasip olsun.
Amin:)
Rabia ablamin sayesinde esimde okumaya başladı çok şükür inşallah sizlerinde eşleri okur :) belkide okuyan vardır

Allah in ve Resulu nun ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun canlar
Bugün 3. öğretmenini öğrendim çok sukur İbn-i Farabi.
Rabbim tüm kardeslerime lutuflarini yasatsin herbirimizin ilmini nurunu arttirsin insallah.Aminnn :)
Hayirli olsun kardesim rabbim bizede nasip etsin insallah

Allah in ve Resulu nun ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun canlar
Bugün 3. öğretmenini öğrendim çok sukur İbn-i Farabi.
Rabbim tüm kardeslerime lutuflarini yasatsin herbirimizin ilmini nurunu arttirsin insallah.Aminnn :)
Maşallah suphanallah mübarek olsun allahim nurunu artirsin arkandan gelenlerin çok olsun inşallah
Bizlerede yasatsin allahim bizede banada nasip etsin amin inşallah

Hz Hüseyin

Hz. Hüseyn Efendimizin ismini, dedesi Sevgili Peygamberimiz aleyhisselam verir. O’na ise bu güzel isim Allah tarafından Cebrail’le gönderilir. Hazreti Fatıma Annemizden olan çocuklarına isim verme esnasında yaşadıklarını Hazreti Ali Efendimiz şöyle anlatır:

“Ben harbi, darbı sever bir adamdım, Hasan doğduğu zaman ona Harb ismini koymuştum. Resûlullah Aleyhisselâm geldi, ‘Gösteriniz oğlumu bana, ne isim koydunuz ona?’ diye buyurdu. ‘Harb ismini koydum’ dedim. ‘Hayır, o Hasan’dır’ buyurdu.

Hüseyin doğduğu zaman da ona Harb ismini koymuştum. Resûlullah Aleyhisselâm geldi, ‘Gösteriniz oğlumu bana, ne isim koydunuz ona?’ diye buyurdu. ‘Harb ismini koydum’ dedim. ‘Hayır, o Hüseyin’dir’ buyurdu.

Üçüncü oğlan doğduğu zaman yine ona Harb ismini koymuştum. Resûlullah Aleyhisselâm geldi, ‘Gösteriniz oğlumu bana, ne isim koydunuz ona?’ diye buyurdu. ‘Harb ismini koydum’ dedim. ‘Hayır, o Muhassin’dir’ buyurdu.

Nitekim Hz. Hüseyin doğduğu zaman Cebrail gelip ‘Yâ Muhammed, Rabbin sana selam söylüyor, oğluna Hârun’un oğlunun ismini koy, diyor.’ dedi. Peygamberimiz, ‘Ey Cebrâil, Hârun’un oğlunun ismi nedir?’ diye sordu. Cebrâil, ‘Şebbir’ dedi. Peygamberimiz, ‘Benim dilim Arapça’ dedi. Cebrâil, ‘Öyleyse bunun Arapça karşılığı olan Hüseyin ismini koy’ dedi.”

Sonra da ‘Ben bunlara Hârun Aleyhisselâm’ın oğulları Şebber, Şebbir ve Müşebbir’in isimlerini koydum’ buyurdu. Peygamberimizin her üç torununun doğumunda Cebrail gelip onlara koyacağı ismi Peygamberimize bildirmişti.

hayırlı akşamlar Canlar , uzun zamandır takipteyim bir turlu kısmet olmadı başlamak hep bi bahane buldum , bugün cok zor bi gundu benim icin
cok ağladım psikolojim bozuk cok zor saatler geçirdim
annemle tartıştım , eşimle tartıştım
Allahım ne olursun bana bir çıkış kapısı göster , bana hayırlı bir kapı aç ne yapacağımı bilmiyorum yarabbim dedim ve o an gözümun önüne birden bu topik geldi .. simdi tam Zamani dedim içimden ve bugün niyet edip başladım .
Rabbim daim etsin ins okumaya layık olurum da bırakmadan okurum ins
sizlerle de paylaşmak istedim ins bende rüyalar görürüm , benimde öğretmenlerim olur

X