Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Aksam ilk hocam beni ziyarete gelmis abdurrahman gazi hz hamd olsun rabbime ve 2 ogretmenim de verildi emir sultan hz cok sukur bu yol oyle guzel bir yol ki teslim olunca suphe etmeden rabbim yasatiyor.
Allah razi olsun can ablam rabia ablam yasayin ve gorun ve zikri tavsiye edin arkanizdan gelenleriniz cok olsun.

Bende yasadiklarimi paylasmak istiyorum arkadaslarim zikire baslayanlar ve sonrasini merak edenler icin. Zikire baslayali 10 gun oldu dun gece ruyamda ufacik bir kopek ayaklarimin arasinda geziyodu rabiaya anlattim yorumladi ruyami sagolsun benim nefsimmis bu kopek kucuk oldugu icinde fazla zorlamicakmis beni nefsim insallah sükür rabbime annemide gordum ayni ruyada zikire onuda baslatmam lazimmis hemen bugun onada ogretecem ben bu yolda cok inanarak yuruyorum arkadaslar Allahi zikrediyoruz kimse supheyle bakmasin bunda ne kotuluk olabilirki hangimiz hergun bukadar zikir cekiyoruz soralim kendimize ben bu zikire baslamadan once sadece kuran okur namaz kilardim zikir nedense hic aklima gelmiyodu Allah razi olsun sebep oldugu icin rabia kardesimden hepimiz yasayip gorelim arkadaslar

"Abdulkadir Geylani Hazretlerinden Altın Öğütler"

Malın seni kapıya kadar, ailen ise kabre kadar tâkip edip geri dönerler. Amelin ise sana arkadaşlık eder, seninle berâber kabre kadar iner ve senden ayrılmaz.

Ey gâfiller! Sizi terkedecek şeyleri azaltın ve size arkadaşlık edecek, sizi hiç terketmeyecek olan sâlih amelleri çoğaltın. Rabbinizi zikredin ve zikrinizde ihlaslı olun.

Kendi ayıplarınızla meşgul olun, başkalarının ayıplarından yüzçevirin. Mârûfu (doğruyu) emredin, münkerden (yanlıştan) nehyedin. İnsanların ayıplarını ortaya yaymayın.

Seni kendi ayıbın ilgilendirir, başkasının ayıbı seni ilgilendirmez. İtâat et, isyan etme. Tevhîd et, şirk koşma; halka ve sebeplere güvenmen şirktir."

Hanımın ev hizmeti de ibadettir

Bir gün Efendimiz Resulullah (Sallallâhû Aleyhi ve Sellem) kızı Fatıma'(r.a) annemizin evine geliyor...

Eve girdiğinde görüyor ki, Fatıma Validemiz (r.a) oturmuş elinde beyininelbisenin söküğünü dikiyor.Ayağıyla da Hz. Hasan'ın (r.a) beşiğini sallıyor,ağzıyla da Kur'ân-ı Kerim okuyor.

Bu haldeyken Efendimiz (Aleyhissalâtü Vesselâm) içeri girince hemen Fatıma Validemiz, "Buyur Babacağım" diye ayağa kalkıyor...

Ama Efendimiz (Aleyhissalâtü Vesselâm "Kalkma kızım, otur otur" diyor, ısrar ediyor,ama Fatıma Annemiz ayağa kalkıyor.

Efendimiz (Aleyhissalâtü Vesselâm) buna rağmen, "Keşke otursaydın" diye ısrar edince,

Fatıma Validemiz de merak ediyor:

"Babacığım, sen gelirsin de ben sana ayağa kalkmaz olur muyum? Niye otursaydım ki?"

Efendimiz (Aleyhissalâtü Vesselâm) Fatıma'nın (r.a) oturma sebebini şöyle anlatır:

"Kızım, hanımlar çok bahtiyardırlar,mesutturlar, kazançlıdırlar.

Ben kapıdan içeri girdiğim zaman buranın meleklerle dolu olduğunu gördüm.

"Babacığım, bu kadar melek niçin gelmiş buraya?"

Her birisi de bir başka sebepten gelmişti senin evine.

Sen elinle kocanın elbisesinin yırtığını dikiyorsun, hizmet ediyorsun, işte meleklerin bir kısmı senin kocana hizmet edişinden dolayı gelmişlerdi.

Bir hanımın gönül rızasıyla kocasına hizmet etmesi meleklerin tebrik edeceği bir ibadettir.

Diğer bir kısmı da elinle kocanın elbisesini dikerken, ayağınla da oğlunun beşiğini sallıyordun.

Bir hanımın çocuğuna bakması, isteyerek,severek, şefkatle, sevgiyle hizmet etmesi meleklerin gelip seyredebileceği bir hizmettir.

Meleklerin bir kısmı da oğlun Hasan'ın beşiğini salladığın için gelmişlerdi.

Diğer bir kısmı da, sen ağzınla da boş durmuyor, Kur'ân-ı Kerim okuyordun, İşte büyük bir kısmı da senin okuduğun Kur'ân-ı Kerimi dinlemek için gelmişlerdi" diyor ve ilave ediyor:

Kızım, hanımlar çok şanslıdırlar, eğer niyetlerini düzeltirlerse, eğer duygularını düzeltirlerse, eğer bu saydığım hizmetleri şuurla, ibadet kasdıyla yaparlarsa, onların yaptığı bütün işler ibadet yerine geçer.

Bir hanımefendi İslâm şuuruyla hayatına bakarsa, zengin bir din kültürüyle hayatını zinetlendirirse, kendi dünyasını İslâmî ölçülerle böyle güzelleştirirse bu hanımın ev hizmeti de ibadettir.

Bu da hanımlar için çok sevindirici, memnuniyet verici bir müjdedir…

Tevhitle ilgili hadis

Ebû Hureyre peygamber efendimize : "Ey Allah'ın Rasûlü, kıyâmet gününde senin sefâatine nâil olacak en mutlu kişi kimdir?" diye sordum.
Rasûlullah buyurdu ki: "Ey Ebû Hureyre, senin hadise olan asiri tutkunlugunu bildigim için, böyle bir soruyu senden önce hiç kimsenin sormayacagını tahmin etmistim. Kiyâmet gününde benim sefâatime nâil olacak en mutlu kişi Lâilâhe illallah diyen kimsedir."

Allah ve Resulunun ve Sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun:)
Rabia Hocam ne guzel paylasimlar
Allah razı olsun. Kat be kat her iyiligin karsilği biz istemeden geri veren Rabbimize hamd olsun. Rabbim Hz.Fatima (r.a.).edebi ve ahlakı nadip etsin cümlemize. .ne kadar guzel paylasimlar. Tevhide layik gören ve Zikir ettiren Rabbimize Hamd olsun.
Lutuflariniz mubarek olsun. Rabbim Ilminizi Nurunuzu Huzurunuzu arttırsın Can Üveysler:)

Kabe'nin yolları bölük bölüktür.

Benim yüreciğim delik deliktir

Dünya dedikleri bir gölgeliktir.

Canım Kabe'm varsam sana

Yüzüm gözüm sürsem sana

Eşim dostum yüklesinler yükümü

Komşularım helal etsin hakkını

Görmez oldum ırak ile yakını

Canım Kabe'm varsam sana

Yüzüm gözüm sürsem sana

Rabbimin ve resulun selam ve bereketi uzerinuze olsun zikriniz daim arkanizdan gelenleriniz cok olsun.

Dun oglen namazi icin is yerinde mescide gittim.namaza durdum tam niyet edicem icinden bir sese eyup sultan eyup sultan diyor bende icimden hosgeldin eyup sultan dedim baslafim namaza secdeye gittigimde gozume yuzu beyaz genc yuzlu sakallu basinda kucuk sarigi olan bir yuz gulumsedi.
Namazdan sinra hocama sordum eyup sultan hz ziyaretume gelmis hamd olsun.

Sabah diye yazdim ruya yorumundan sonra onu belirteyim 3 hocamin verilisi

9 subatta basladim 2 gunu ilk hocam verildi.
Zaman ile olusan yillarin arayisi meger veysel karene zikriymis son buldu sorgu arayislarim.teslim olup zikre ve rabbiminn ve resulun askina hepsi ni yasayanlardan olursunuz insallah

Hayatta umre sevabı 3 şekilde elde edilir :
1.cisi Mikat mahallimden niyetlenerek önce tavaf sonra say dan ibaret olan umre bildiğimiz umre
2.cisi Kuba mescidinde 2 rekat namaz kılan kişiye umre sevabı vardır
3.cüsü kişi tehedcüde kalkar sabah namazına kadar ibadet eder Namazdan sonra işrak vaktini bekler işrak Namazını da kılarsa yine bir umre sevabı elde eder bu özellikle umreye gelemeyen kardeşkerimiz için önemli

maşallah ben üç buçuk ay oldu öğretmenim verilmedi

İşrak namazının faziletini Hz. Ömer (r.a) şu şekilde anlatmıştır:

• “ Resulullah (s.a.v.) Efendimiz bir ordu çıkardı. Bu ordu büyük bir muvaffakiyet kazandı, bolca da ganimet elde etti. Ashap dedi ki:
  • ‘ Ya Resulüllah bu kadar çabuk bir hamle yapan ordu ve bu ordunun aldığı ganimetten fazlasını hiç görmedik.’ Bunun üzerine Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:
  • ‘ Ben bu ordudan daha seri hamle yapan ve daha fazla ganimet elde geçireni haber vereyim mi?’ Demesi üzerine:
  • ‘Haber ver Ya Resulullah (s.a.v.) ‘dediler. Bunun üzerine Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:
  • ‘Bir cemaat ki, sabah namazını kılarlar, sonra oturup güneş doğuncaya kadar Allah’ı (c.c.) zikrederler. Bundan sonra iki rekat namaz kılarlar ve evlerine dönerler. İşte en büyük hamleyi yapanlar, en fazla ganimeti alanlar onlardır.”

Bir kudsi hadiste buyruldu ki ; "Allah Teâlâ, kıyamet günü yüzleri apaydınlık, inci minberleri üzerinde oturan ve herkes tarafından kendilerine gıpta edilen bir kavim gönderecektir ki onlar, ne peygamberlerdir ve ne de şehitlerdir."

Hemen bir bedevi dizleri üstüne çöküp Peygamber Efendimize yalvardı: "Ne olur onları bize anlat da bilelim!"

Şöyle buyurdu Peygamber Efendimiz:

"Onlar, çeşitli kabilelerden, çeşitli ülkelerden Allah için birbirlerini sevip bir araya gelen ve Allah'ı ihlas içinde zikredenlerdir."

manevi bir hava yaşaman güzel ancak canım secdede aklına eyüp sultan veya başka her kim olursa olsun başka bir faninin gelmesi bence çok iyi değil.
çünkü namaz esnasında hele de secde anında yalnızca Allah ı düşünmeliyiz ve O aklımızda olmalı.
sonuçta peygamberler bile tebliğ etmek için gelmek bu dünyaya. onlar sadece bir aracı. asıl amaç değiller.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…