Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Allahin ve resulün selam ve bereketi heppinizin üzerine olsun kardeslerim

Ben dün rüya gördüm
kisaca önemli bölümünü anlatmak istiyorum ve cok sevindim bu yoruma:)
rüyamda arkadasa kahve pisiriyordum
kahve pisirirken bi müddet sonra baktim kahveyi pisirdigim bölgede ates gördüm sadece o bölge yaniyordu ...

Rabia abla allah ondan razi olsun söyle yorum yazdi:

Rüyanın yorumu
Canım kahve , kahve kokusu, Kahve görmek ,kahve pişirmek de Veysel karane Hz . Mahsusdur. Kahve pişiriyorsun ya Veysel karane Hz. Sizlerden memnun olacak. O arkadaşın zikir yapmıyorsa ona da zikir vermen söylenildi. O da Veysel karane Hz. sevdiği kişilerden olsun. Kahve pişen bölgedeki Ateş Veysel karanenin aşkı.

Allah razı olsun sizden.
Rabbim ziyaretinizi kabul buyursun gül cicek kokulariyla karsilanin insallah.bizlere de nasip olur inşallah.

Allah'ın ve resulün selam ve bereketi üzerinize olsun

Sizlerle çok güzel bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Zikir okuyan iki kardeşimiz var. Bayanın tedavi görmeden çocuklarının olmayacağını öğrenmişler bir yıl önce. Zikre başladıktan sonra bayan kardeşimiz,Ben Allaha teslim olmuşum. Rabbim nasip edeceksen her türlü olur. Etmeyeceksen de vardır bir hayır diye. Rabbine teslim olmuş. Bu sıkıntımı ailem bile bilmiyordu ve hala bilmiyor diyor.

Dün gece kendisi gibi zikir ehli bayan arkadaşlarından müjde gelmiş,hem de 3-4 kişi birden aynı müjdeyi vermişler. Rabbim kendisine değil de arkadaşlarına bildiriyor.Onlara söyle diye.
Rabbim onlara kız bebeği olacağını ve isminin de MERYEM konulduğunu,bu anne ve babanın rab katında çok sevildiğini,bebeğe herkesin çok hürmet etmesi gerektiği bildirilmiş.(Herkes Meryem bebeğe de hürmet ede.) denilmiş.
Şu anda anne ve baba çok sevinçliler.Dün geceden beri uyku yok. Sevinç gözyaşları döküyorlar.

Rabbim çocuk isteyen ,bekleyen tüm kardeşlerimize bu sevinci yaşatsın.Hepinizi çok seviyorum.

SubhanAllah....
Rabbim hayirla kucaklarina almalarını nasip eder insallah.Rabbimizin lutfu ne buyuk.Evlat hasreti ile yanan herkese nasip olur inşallah.

Ablamm Allah razi olsun paylastigin icinn. Allahim ne guzel bir lutuf masallahh. InsaAllah bu mujde yakin zaman da kollarinda olur. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.

Ablam bu ruyayi goren kardeslerim cocugu olmayan bayani taniyolarmiymis yoksa hic tanimadan mi bu mujde verilmis.

Tanıyorlar, ama ayrı şehirlerde yaşıyorlar,telefonda whatsapta falan görüşmeleri oluyor. Zikre başladıktan sonra tanışmış kişiler. Bu kardeşlerimizin hepsi bizim burada anlattığımız veyselkarane zikrini yapıyorlar.

Merabalar bu sayfayı yeni gordum bıraz okudum nasıl başlıyoruz tevhide neler okuyoruz banada anlatır mısınz

Ruyan hayirli olsun arkadaşım ardından gelenlerin çok olur insallah.
Rabia Hn. ruyamizda gordugumuz kisilere zikri vermemiz icin bir süre var mi yoksa ilk gordugumuzde versek olur mu @Rabia2015

Merabalar bu sayfayı yeni gordum bıraz okudum nasıl başlıyoruz tevhide neler okuyoruz banada anlatır mısınz
Tarif edilen şekilde abdestli olarak bir kere gündüzün aydınlığında bir kere de gecenin karanlığında tehvidlerinizi okuyunuz.Salavatı şerifleri ve tevhidleri burada verilen asgari sayıların üstünde okursanız maneviyatta daha hızlı ilerlersiniz.
İstiğfar sayısını ve 11 ihlas 1 fatiha sayısını değiştirmeyiniz.Allah okuyan ve okutanlardan razı olsun.Dualarınız kabul olsun inşallah.
TEVHİD OKUMA ŞEKLİ:
1- Bir kere Euzu Besmele söyledikten sonra 100 kere Tevbe Estağfurullah söylemek. (İsterseniz Estağfirullah el azim diyebilirsiniz)

2- (Besmele söylemeden) Peygamberimize en az 132 defa Salat-ı Şerife söylemek. (Kısa ya da uzun farketmez.Hangisi kolayınıza geliyorsa.Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)

3- Salat-ı Şerifeleri söyleyip bitirdikten sonra 11 İhlas ve 1 Fatiha(İhlas surelerinin başlarında mutlaka besmele okuyunuz.Fatiha da dahil) okuyup;
“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.” denilecek.BAĞIŞLADIM DENMİYECEKTİR

4- Bir Euzu besmele çekilip en az 100 kere “La İlahe İllallah” söylenecek.(Fazla sayıda okuyabilirsiniz)
NOT: Dua kısmında hediye ederken,ailenizi eş ve çocuklarınızı,vefat etmiş akraba ve dostlarınızı,yaşayan sevdikleriniz kim varsa ekleyebilirsiniz. Hediyenize ne kadar çok kişi katarsanız o kadar iyi olur,hoş olur. Ayrıca hergün istediğin vakitte 2 rekat şükür namazı kılınıyor.

MaasÀllah ne guzel müjdeler bunlar. Teslimiyet o kadar onemliki. Allah ım lutfu bol Elhamdulillah. Rabbim cumlemizin gonlunde olani omrune hayirli ve ahiretine hayirli eylesin InsaAllah.
EsSelam

ariyana canim ilk sayfalardan itibaren bakar misin. Sende başla istedim belki gozunden kacmistir. :)

canim benim cok sagol
bizim kelime-i tehlil topigimiz var 2 gunde 2500 kadar kelime-i tevhid getiriyoruz,toplamda 70.000
bu topikteki gibi kelime-i tevhid cekiyorum sagolsun Rabia abla aydinlatti da beni,ruyami da yorumladi.
cok sagol dusunup beni etiketledigin icin
ilerde ilgin olursa topigimiz bu

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...be-estagfurullah.897339/page-95#post-45210382

Rica ederim canimm Allah kabul etsinn. Bende tevhidi bu sekilde yapiyorum cok sukur basladim. Rabia abla banada yardimci oluyo Allah razi olsun. Senle aramda bi bag var sanki :) guzel kalpli

Arkadaşlar zikre başlayalı yaklaşık 25 gün oldu bu süreçte nefsimi gördüm daha değişik rüyalar gördüm ama dün geceki rüyamı paylaşmak istedim gerçi yorum yaptırmadım ama rüyamda kazaya uğrayan parçalanmış arabalar ve insanlar gördüm birde kendini öldüren birisini ve bugün patlama olmuş ankarada tüyleri diken diken oldu gözyaşlarımi tutamadım

Birde aniden içimden mevlana hz.lerine gitmek geldi eşime büyük kızıma bakarmsın ben küçüğü alıp Konyaya gitmek istiyorum dedim sağolsun beni kırmadı Bu hafta sonu konya yolcusuyum manevi öğretmenim verilMedi hala yada ben hatırlamıyorum bu zikri hiç birşey yaşamasamda birakmam inşallah

"Bir sene hacdan sonra rüyâsında gökten inen iki melekten birinin diğerine; "Bu sene kaç kişi hacca geldi? " dediğini duydu. Öbür melek; "Altı yüz bin kişi." dedi. "Peki kaç kişinin haccı kabûl edildi? " O da; "Bunlardan hiç birinin haccı kabûl edilmedi." diye cevap verdi.

Abdullah bin Mübârek buyurdu ki:

Bunu işitince üzerime büyük bir sıkıntı çöktü. Dedim ki:

"Bunca insan, bunca zahmet ve meşakkate katlanıp dünyânın her tarafından hacca geldiler. Çöller aşarak zor şartlarda büyük sıkıntılara katlandılar. Bütün bu emekler boşa mı gidecek? " "

Bunun üzerine o melek; "Şam'da ayakkabı tâmir eden Ali bin Muvaffak adında biri vardır. O, hacca gitmeye niyet etmişti, fakat gidemedi. Lâkin haccı kabûl edildi. Altı yüz bin hacıyı ona bağışladılar da hepsinin haccı kabûl edildi." dedi.

Abdullah bin Mübârek şöyle anlatıyor:

Bunu işitince uykudan uyandım ve; "Gidip o zâtı ziyâret etmeliyim! " dedim. Arkadaşlarımdan ayrılıp, Şam kâfilesine katıldım. Şam'a gidince, o zâtın evini araştırıp buldum. Kapıyı çaldım. Bir kimse kapıya çıktı. Adını sordum. "Ali bin Muvaffak." dedi. İsmimi sordu. "Abdullah bin Mübârek." deyince, feryâd edip kendinden geçti. Ayılınca, gördüğüm rüyâyı kendisine anlattım. Haccının kabûl edildiğini ve kendi haccı ile berâber altı yüz bin kişinin ibâdetinin kabûl edildiğini de haber vererek; "Bana nasıl hayırlı bir amel işlediğini anlat." dedim. O da anlattı:

Ben ayakkabı tâmircisiyim. Otuz seneden beri hacca gitmeyi arzu ederdim. Bu işimden, otuz senede üç yüz dirhem gümüş biriktirdim. Bu sene hacca gidecektim. Hanımım hâmileydi. Komşu evden burnuna yemek kokusu gelince; komşudan yemek istememi söyledi. Gidip, onun arzusunu bildirdim. Komşum ağlayarak şöyle dedi: "Ey Ali bin Muvaffak, bizim bu yemeğimiz size helâl değildir. Çünkü üç gündür, çocuklarım bir şey yememişlerdir. Bütün Şam şehrinde hiç bir iş bulamadım. Kimse bana iş vermedi. Ölü bir hayvan gördüm. Zarûret mikdârınca ondan bir parça kesip getirdim. Çocuklara yemek pişiriyorum. Size helâl olmaz."

Bunu duyunca içime bir acı düştü. Hac için biriktirdiğim gümüşleri getirip verdim ve; "Bunu çocuklarına nafaka yap, haccımız bu olsun! " dedim. Abdullah bin Mübârek bunun üzerine; "Allahü teâlâ, doğru rüyâ gösterdi." buyurdu."

-Abdullah Bin Mübârek

Rabbim ne buyuksun herkese evlat versin , amin

Rabbim ne buyuksun herkese evlat versin , amin
bu mesajı okuduğumda o kadar duygulandım ki anlatamam.bende evlat hasreti çekiyorum belki bu tevhid benimde evlat sahibi olmama vesile olur.Duanızı eksik etmeyin inşaallah.Rabbim ol der ve olur tek dayanağım bu..Rabbim bizi affedilenlerden eylesin inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…