Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

EsSelamAleykum
Iki gun once Zikire basladim. Elhamdulillah.Veysel Karane Sayfanızdan okudum video izledim. Allah'a kul olmak isteyim. Zor bir Imtihandayım Rabbim bu kapıyı nasip etti. Dun aksam zikirde tevhidde gozumun onu karardi ve gitti gine. Gözlerim acıktı. Gece Ruyamda beyaz bir gelinlik ve omuz kısmında kirmizi tül gördüm. Hayr ola. Bir kaç sorum var. Gün içinde Ibadetlerim aynı şekil devam yapabilirmiyim mesela. Ve Herhangi bir soruda kimden yardım isteyebilirim. Mail ikinci yollama deneyişim. InşaAllah sormak istediklerim sorularıma yer ve zaman verirsiniz
Allah razı olsun
EsSelam
Sorunuza cevap verildi. Allah zikrinizi daim eylesin.Aramıza hoşgeldiniz.
Allah razı olsun. Rabbim kolaylaştırır InşaAllah.
EsSelam

Bende hediye etme kısmını pek beceremıyorum sanırım...içimden nıyetlenıyorum okuyorum söyluyorum ama söze dökecegımde dogru durust aklıma gelmıyor bu kısım..Bunu düzeltmelıyım..Belkı o zman daha guzel olacak bazı şeyler...Allah ın izniyle..

“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.” denilecek.

Bende hediye etme kısmını pek beceremıyorum sanırım...içimden nıyetlenıyorum okuyorum söyluyorum ama söze dökecegımde dogru durust aklıma gelmıyor bu kısım..Bunu düzeltmelıyım..Belkı o zman daha guzel olacak bazı şeyler...Allah ın izniyle..
Canim bende ilkin zorlandim o kisimda onceleri bakarak okuyodum sonra agzim alisti ezberledim cok sukur

Canim bende ilkin zorlandim o kisimda onceleri bakarak okuyodum sonra agzim alisti ezberledim cok sukur

Tek benımdır sanıyordum .İçimi rahatlattın sağolasın : ) İnşallah bende en kısa zmaan da ezberlerim.O zamana kadar bende bakarak okurum artık.Hem çok kolay gibi ama nedense aklıma gelmıyor..

Tek benımdır sanıyordum .İçimi rahatlattın sağolasın : ) İnşallah bende en kısa zmaan da ezberlerim.O zamana kadar bende bakarak okurum artık.Hem çok kolay gibi ama nedense aklıma gelmıyor..
EE bende bakarak okuyorum hiç ezberlemeye vaktim olmadı telefon yanımda not defterine kopyaladim ordan okuyorum bende ezberlemek istiyorum bugün geldi aklıma ezberlemek allahım kolaylastirsin inşallah kısa zamanda ezberleriz

Kızlar herkese selam çok durgun buralar denetmenler nerede ben anlamaya çalışıyorum da hala yardımcı olsanız neler yapıyorsunuz yeni başlayanlar kimler

NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR.-Ululebrar kardeşimin yazısı.

Namaz vakitleri 24 saatlik zaman diliminin, en hassas yerlerine yerleştirilmiş direklerdir. Bu büklüm noktaları kişinin nefsani arzularının tavan yaptığı, Allah’ la olan irtibatının azalma eğilimi gösterdiği o dirseklere yerleştirilmiştir ki kişi kendini silkelesin, abdestle canlanıp, secdeyle hayat bulsun.

Namaz kulluk görevidir. Kulum diyen ya da kul olmak isteyenin başvuracağı ve yapmak zorunda olduğu görevidir. Ama NAMAZ KILMAK HER BABAYİĞİDİN DE HARCI DEĞİLDİR. Düzen işidir. Dünya işlerini ayarlama işidir. Çok önemli bir işin varken bile namaz vaktini kaçırmayayım telaşını en derinden yaşama işidir. Ama namaz kılabilmek önce Allah’ ın o kişiyi secde de görmek istemesiyle başlar. Secde kulun Allah’ a en yakın olduğu yerdir. O yakınlıkta olmamız istenmeli ki bize namaz kılma isteği gelsin. Bu istekle namaza daha doğru bir ifade ile huzura varabilelim.

Ben önceden yani VEYSELKARANE ZİKRİYLE TANIŞMADAN ÖNCE namazımı kılayım geliyorum, abdestimi alıp namazımı kılacağım gibi sıradan cümleler kurmaktan sıkılmazdım. Gayet basit sıradan herkesin dilinde olan bu cümleler zamanla bana yanlış gelmeye başladı. Namazımı kılayım derken namazı ben istersem kılarım istemezsem kılmam gibi bir anlayış var. Aslında Allah isterse seni huzuruna, sen öyle kılabilirsin.

Kula düşen sadece gayret etmek. Yani şöyle ki; Allah’ım ben senin rızana ermek için namaz kılmak istiyorum, beni günde 5 vakit huzuruna kabul ettiklerinden eyle, namazı bırakmama izin verme, huzurunda olma şerefini daim eyle diyebilmek kula düşen en güzel gayrettir. Abdestli olarak vakitleri beklemek tedbirdir. Hani sıkça duyarız TEDBİRİNİ ALIP GERİSİNİ ALLAH’ A BIRAKACAKSIN. İşte o tedbir dua etmektir. O tedbir tüm işlerini namazdan önce bitirmek ve hazır beklemektir. O tedbir abdestli olarak beklemektir. O tedbir bu benim son namazımsa deyip hemen secdeye koşmaktır.

Dün akşam telefonda kardeşlerimizden biriyle çok hoş bir sohbet yapıyorduk ki akşam vaktini kaçırmak üzere olduğumu fark ettim. Eğer seri olmazsam nerede ise yatsı okunacak. İçimde bir ateş RABBİM YA BU VAKTİ KAÇIRIRSAM. Öyle bir korku ki anlatamam. Hemen abdestimi alıp seccademi serdim. Namazımı kılarken bana söylenenler (ilham edilenler); NAMAZ ALLAH’IN KULUNA VERDİĞİ ÖZEL BULUŞMA RANDEVULARIDIR. NASIL SEVGİLİLER RANDEVU SAATİNE SEVGİLİYİ GÖRECEĞİM DÜŞÜNCESİ İLE VAKTİNDE GELİRSE, KULA VERİLEN GÜNDE 5 RANDEVUYA DA KUL ZAMANINDA GELMELİDİR. VERİLEN RANDEVULARA GELMEYİP GELMEYİP BEN SEVGİLİYİM DEMEK SADECE YANILMAKTIR.

Şimdi bu benim için öyle bir ders ki kardeşlerim. Ama dersi veren ŞANI YÜCE RABBİMİN örneğine bakar mısınız? LETAFET, ZERAFET, MERHAMET, RAHMET. Başka aklıma gelmiyor. HEPİNİZİ LATİF OLAN SAHİBİME EMANET EDİYORUM.

Bizler Allah yolunun yolcuları. Allaha ve Resulune sevgili olmak isteyenler. Diğer din kardeşlerimizin yapmadığı bir güzellik var bizde. Hergün ama her gün mutlaka 2 rekat şükür namazı kılıyoruz. Geceleri en azından 6 rekat teheccüd namazımız var.
Akşam ne kadar geç yatarsanız yatın sabaha karşı 3 ile 5 saatleri arasında uyandırılırsınız.Bunun anlamı Rabbimiz sizi huzurunda görmek istiyor. Kalkıp namaz kılabilene ne mutlu.Bir de ettiğiniz duaları düşünün.Herkes uykudayken rabbinize dua ediyorsunuz.Allah sizi ya da duanızı istemese neden uyandırsın?
Ömrünüzde hiç olmazsa 1 kere şu namazı kılalım. gece kalktığınızda yatmadan önce rekat namaz kılıp,sonunda Allahım kıldığım bu namazın sevabını ömründe hiç namaz kılmamış,özrü nedeniyle kılamayan kardeşlerimin ruhlarına hediye ettim deyin.
Bakın bakalım Bu namazın sevabı kimlere gitmiş,bunu size gösteriyorlar.
Eşim bu namazı kılmıştı. Aynı gece rüyasında Çocuğumuzu tedavi eden doktoru göstermişler. Bir sürü küçük çocukla, koca doktor futbol oynuyorlar.
Bir başka kardeşimde bu namazı kıldığında rüyasında, gece kulübü ya da bar gibi bir eğlence mekanında oynayan kızları görmüş.
Bu namazı sizlerde tecrübe edin derim ben.Sağlıcakla kalın.

ALLAH'IN EMRİNE TESLİM OLMAK (BELAYA SABIR)

Yaratılmışın hayırlısı, yerin yüklendiği, semanın gölgelendirdiği, varlığın gözdesi

Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) den şöyle bir Hadis,i şerif rivayet edilmiştir.

- “ Kıyamet günü cehennemin üzerinden geçildiği zaman, cehennem bağıracak,

çabuk geç! Ey mümin nurun alevimi söndürdü.”

O cehennemin ateşini söndüren nur, ancak dünyada kazandığın ve beraber

götürdüğün iman nurudur. O nur, hem isyan eden, hem de itaat edende vardır.

Ama isyan eden ondan faydalanamaz...

İşte dünyadaki bela ateşini de söndüren bu nurdur. Sen de eğer sabreder Hak’ka

uyarsan mükafatını görürsün. Belanın sana gelmesi seni heyecana düşürmesin.

Yaklaşması seni çekindirmesin. Çünkü bela seni öldürmek için gelmez, seni tecrübe

etmek için gelir, imanın sıhhatini ölçmek için gelir. Hak’ka olan bağlılığını

kuvvetlendirmek ister. Senden memnun olur. Seni Hak’ka müjdeler... Allah-ü Taala

buyurdu:

- “Biz sizi imtihan ederiz. Ta ki, içinizdeki mücahitleri anlayalım... Ve işlerinizden

haberdar olalım. “

İster imtihan deyin ister bela deyin.size gelen derdi alacak olan Allah'tır.Sabır edin. Allah'a ve Resülüne iman ettim,teslim oldum deyin.Sizler sabah akşam la ilahe illallah diyorsunuz.Allah'ın tevhid kalesine sığınıyorsunuz.İnanın Allah dilemedikçe size hiçbir şey zarar veremez. Allah'ın kalesinde iken dertlerinizden korkmayın,hastalık,yalnızlık, yokluk ,korkularınız,çocuğum olmuyor,eşimle anlaşamıyorum,evimi geçindiremiyorum v.s bunların hepsi birer imtihan,sabırlı olun.Allah sizin üzerinizde ne sıkıntı varsa alır.Kanser olan vardı iyileşti.Muharrem hocamda hem gırtlak kanseri hem beyninde tümör vardı Allah aldı. Benim eşimin bademciklerini aldılar.Manevi ameliyat oldu.Doktor kardeşimiz vardı kendisi hastaydı.Nadir görülen bir kan hastalığı. Eşim rüyasında gördü.Hızır aleyyisselam ona sağ tarafından nur verdi.iyileşti demişler.(BursadaUludağ Ün.Tıp Fak. yattı.) Bunun gibi yaşanmış çok örnekler var.Kendimin ayağımda deri altı kitle vardı.Doktorlar ameliyat olmam gerektiğini söylediler.Zikire başladıktan sonra kendiliğinden iyileşti.Bu zikri ilk öğrendiğimizde YAŞA VE GÖR dediler.Ben de siz kardeşlerime aynısını diyorum. YAŞAYIN VE GÖRÜN.

Son düzenleme:

Yaratılmışın hayırlısı, yerin yüklendiği, semanın gölgelendirdiği, varlığın gözdesi

Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) den şöyle bir Hadis,i şerif rivayet edilmiştir.

Yaklaşması seni çekindirmesin. Çünkü bela seni öldürmek için gelmez, seni tecrübe

kuvvetlendirmek ister. Senden memnun olur. Seni Hak’ka müjdeler... Allah-ü Taala

buyurdu:

- “Biz sizi imtihan ederiz. Ta ki, içinizdeki mücahitleri anlayalım... Ve işlerinizden

haberdar olalım. “

İster imtihan deyin ister bela deyin.size gelen derdi alacak olan Allah'tır.Sabır edin. Allah'a ve Resülüne iman ettim,teslim oldum deyin.Sizler sabah akşam la ilahe illallah diyorsunuz.Allah'ın tevhid kalesine sığınıyorsunuz.İnanın Allah dilemedikçe size hiçbir şey zarar veremez. Allah'ın kalesinde iken dertlerinizden korkmayın,hastalık,yalnızlık, yokluk ,korkularınız,çocuğum olmuyor,eşimle anlaşamıyorum,evimi geçindiremiyorum v.s bunların hepsi birer imtihan,sabırlı olun.Allah sizin üzerinizde ne sıkıntı varsa alır.Kanser olan vardı iyileşti.Muharrem hocamda hem gırtlak kanseri hem beyninde tümör vardı Allah aldı. Benim eşimin bademciklerini aldılar.Manevi ameliyat oldu.Doktor kardeşimiz vardı kendisi hastaydı.Nadir görülen bir kan hastalığı. Eşim rüyasında gördü.Hızır aleyyisselam ona sağ tarafından nur verdi.iyileşti demişler.(BursadaUludağ Ün.Tıp Fak. yattı.) Bunun gibi yaşanmış çok örnekler var.Kendimin ayağımda deri altı kitle vardı.Doktorlar ameliyat olmam gerektiğini söylediler.Zikire başladıktan sonra kendiliğinden iyileşti.Bu zikri ilk öğrendiğimizde YAŞA VE GÖR dediler.Ben de siz kardeşlerime aynısını diyorum. YAŞAYIN VE GÖRÜN.
Hayirli cumalar kizlar

Herkese hayırlı cumalr Rabbim hepimizin gönlünde ne varsa versin inşallah bu cuma gününde

Canım bu ayet mi bulamadım hangi surede geçtiğini hanı biz sizi imtihan ederiz ta ki içimizdeki mücahitleri anlayalim diye geçen

buyurdu:

haberdar olalım. “

Allah'ın ve Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun.

Kainatin efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa s.a.v. efendimize alisine ,ehli beytine, tüm Peygamberlerimize ve Rabbimin sevdiklerine , 18 bin aleme selam olsun.

Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun.

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Hayirli
Allah'ın ve Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun.

Kainatin efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa s.a.v. efendimize alisine ,ehli beytine, tüm Peygamberlerimize ve Rabbimin sevdiklerine , 18 bin aleme selam olsun.

Allah'ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun.

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..
Hayirli cuma lar rabia hanim paylaşımlar gerçekten güzel Allah razi olsun bi kaç birşey soracagim affiniza sığınarak imtihandayiz şüphesiz yazımızda ki su kısma istinaden "İşte dünyadaki bela ateşini de söndüren bu nurdur. Sen de eğer sabreder Hak’ka

uyarsan mükafatını görürsün. Belanınsana gelmesi seni heyecana düşürmesin.

Yaklaşması seni çekindirmesin. Çünkübela seni öldürmek için gelmez, senitecrübe

etmek için gelir, imanın sıhhatini ölçmekiçin gelir. Hak’ka olan bağlılığını

kuvvetlendirmek ister. Senden memnunolur. Seni Hak’ka müjdeler... Allah-ü Taala

buyurdu:

- “Biz sizi imtihan ederiz. Ta ki, içinizdekimücahitleri anlayalım... Ve işlerinizden

haberdar olalım. “ şuan ben esimle boşanma kararı aldım çok fazla olumsuzluklar var oyleki bu evlilik benim Allah a hakkıyla kulluk etmeme dahii mani ben bittiği zaman daha hayırlı olacağına inanıyorum sabretmemis mi olacağım bu şekilde yanitlarsaniz cok mutlu olurum hayırlı gunler

X