Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

bende başladım 1 aydır okuyorum bende bir değişim yada rüya yok tevhid çok çekiyorum nereyse bütün gün dilimden düşmez başlamadanda okuyordum

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.

Canım kardeşim 1 aydır okuyorum bende bir değişim rüya yok diyorsan okunması gerektiği gibi okumadığınızdandır. Aşağıda açıkladığım şekilde yaparsanız 10 gün içerisinde önce nefsinizi göreceksiniz. Okuyamaya başlayan diğer kardeşlerimiz nefislerini gördü çok güzel rüyalar görenler var.

Salih rüyalar, kokular, adınızın verilmesi, sıddıklık mührü, Allahın mühür vurması. Bunlar zamanla olacak şeyler. Yeni doğmuş bir bebek gibi düşünün kendinizi . Yeter ki Tevhid lerinizi düzenli bir şekilde okuyun

Tarif edilen şekilde abdestli olarak bir kere gündüzün aydınlığında bir kere de gecenin karanlığında tehvidlerinizi okuyunuz.Salavatı şerifleri ve tevhidleri burada verilen asgari sayıların üstünde okursanız maneviyatta daha hızlı ilerlersiniz.
İstiğfar sayısını ve 11 ihlas 1 fatiha sayısını değiştirmeyiniz.Allah okuyan ve okutanlardan razı olsun.Dualarınız kabul olsun inşallah.

TEVHİD OKUMA ŞEKLİ:
1- Bir kere Euzu Besmele söyledikten sonra 100 kere Tevbe Estağfurullah söylemek. (İsterseniz Estağfirullah el azim diyebilirsiniz)

2- (Besmele söylemeden) Peygamberimize en az 132 defa Salat-ı Şerife söylemek. (Kısa ya da uzun farketmez.Hangisi kolayınıza geliyorsa.Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)

3- Salat-ı Şerifeleri söyleyip bitirdikten sonra 11 İhlas ve 1 Fatiha(İhlas surelerinin başlarında mutlaka besmele okuyunuz.Fatiha da dahil)okuyup;
“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.” denilecek.

4- Bir Euzu besmele çekilip en az 100 kere “La İlahe İllallah” söylenecek.(Fazla sayıda okuyabilirsiniz)

Ben 1 haftadir yapmiyorum hep erteliyorm bu aksam baslicam insallh

rabia hanım aynen tarif edilen gibi eksiksiz okuyorum evet ilk gün nefsimi gördüm galiba size sormuştum fakat sonrasında bi değişiklik olmadı ,tevhidi 10 000okuyorum ben zaten sürekli okurum dedşğim gibi hatta daha fazla okuyorum genelde , rabbim daim etsin inşallah zaten beni çok rahatlatıyor tevhid salavat uyuyup uyanıp okuyorum

Bende sabırla bekliyorum ama gündelik hayatımda kolaylıklar var , mesela kızım sürekli herseye ağlardı artık daha Mutlu ağlamalarıda çok az hiç olmasa olmaz çocuk sonuçta ama sözümü dinlemeye başladı , bundada bir hayır vardır , Zaman'ı gelince bizde görücez inşallah , ben mesela 5 vakit namaz kılmıyorum onunla ilgisi olabilir mi diye düşünüyorum bazen

ben namazımı kılıyorum şükür, hayatımda değişikli var evet fakat olumsuz yönde ben asla ve asla bu okuduğum sureler tevhidler yada zikir içn olumsuz düşünmem rabbimin vardıe br billdiği ,zor günlerdeyiz şu günlerde bunada şükür sen nekadar zAMAndır yapıyorsun

4 aydır sadece kelimei tevhid cekıyodum yaklaşık bir aydır bu şekilde yapıyorum , bende de sıkıntılar oldu annemle bile kavga ettim düşün , gerçekten Rabbim çekemiyeceğinden fazla yük vermezmiş , Rabia kardeşim sağılsın hep destek oldu oluyorda , sabredelim Rabbim herşeyin en iyisini bilir

amin hakkımızda hayırlısını versin,

BAHAR KARDEŞİMİZİN ÜVEYS ZİKRİNDE YAŞADIKLARI:

Allah'ın ve Resülun selamı ve bereketi sizinle olsun kardeşlerim.

Ben size yaşadıklarımı anlatmak istiyorum. ilk üveys zikrini bana akrabam anlattı. Zikirde yaşanalara inanasım gelmedi ama zikir sıcak geldi olur çekeyim dedim başladım 20 gün kadar devam ettim hiçbir şekilde kokular ve rüyalar görmeyince kafam karıştı daha da saçma gelmeye başladı ve yorumlarla günaha giriyordum ister istemez bir gün rüya gördüm ve yorumlattım oda beni tatmin etmedi bu sefer kafam karışık herkese danışıyorum bazı kişilerin rüya yorumları alim insanlara bile düşmez vs sözlerle inanmayarak zikri bıraktım.

Bir üveys kardeşimizin yanlış yaptığımla alakalı anlatımları da pek sallamamıştım. O anlatımda eğer yol doğru olmasaydı Şanlı Resul SAV üveyslerin rüyasına gelmezdi. “beni rüyasında gören gerçekte görmüş gibidir.” Ve “İblis benim kılığıma giremez.” Hadis-i şeriflerini açmıştı ama algılayamamıştım..

Bir hafta kadar sonra sabah namazını kılınca elimde tesbih baktım hiç anlamadan dilim zikre başlamış öyle tekrar devam ettim ve o gece namazın ardından zikrimi yaparken Rabb'ime dua ettim benim bu nefsimi sök al içimden ya Resülullah diye bana öyle bir yol göster ki doğru yoldaysam şaşmayım diye layık bir kul olmak için ,yorumlar yapıp günaha girmemek için dua ettim.

Yattıktan sonra yarım saatlik uyku esnasında Rabbim büyüktür ki bana öyle güzel bir rüya eyledi ki hala kokusu ve etkisindeyim.

Rüyanın detayına girmeyeceğim ama Peygamber Efendimiz SAV rüyamda bizim evimizdeydi kokusu evin her yerini sarmıştı bana evimde olan kişinin Peygamber Efendimiz SAV olduğunu seslendiler. Yüzünü göremedim nurum onun yüzünü görmeye yetmezmiş henüz ama zikirde ilerledikçe cemalini de görebilecekmişim.

Ne kadar şükretsem ne kadar hamd etsem az. Rabbim cümle kardeşlerimize nasip etsin inşallah. Mutluluğum asla tarif edilemez çok şaşkınım YAŞA ve GÖR kelamıyla Rabbim affetsin dalga geçiyordum şimdi ise bu kelam dilimden ve gönlümden düşmüyor. YAŞAYIN VE GÖRÜN kardeşlerim.

Rabia2015 hanım bişey sormak istiyorum Peygamber Efendimiz SAV rüyada görürsek söylememek gerekir diye biliyorum bu ne kadar doğru

Seyyid Abdülkâdir-i Geylânî hazretleri (evliyaların evliyası) , Yunus Emre hazretleri , Mevlana hazretleri ve diğer büyük evliyaların hayatlarını okursanız Peygamber Efendimiz SAV rüyalarında gördüklerini anlatmaktalar.

NURUNDAN ALEMLER YARATILAN, ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLEN, SEN OLMASAYDIN BU ALEMLERİ YARATMAZDIM HABİBİM DİYE SEVDİĞİ KULUNU, EFENDİMİZ HZ. MUHAMMED MUSTAFA (SAV)'YA BİZİ ÜMMET EYLEDİ..

Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın, Efendimiz (sav) e ümmet, Rabbimize hayırlı kullardan olabilmeyi nasip eylesin amin, ecmain..

Hayırlı cumalar..

Aminn

Rabia2015 hanım selamun aleyküm
birşey danışmak istiyorum 9 yaşında bir evladımız evlerden ırak olsun lösemi idi yendiği söylendi fakat hastalığı nüksetti ailesi şuan perişan herşey allahtan ona şüphe yok fakat küçücük yavrucuk şuan yoğun bakımda eğer uyanrsa tedaviye başlanacak allahın izniyle yavruya şifa olması niyetiyle hangi duaları okuyabiliriz

Çok geçmiş olsun.Rabbim şafi ismi hürmetine şifa versin. Bu yavrumuz için anne baba ve yakınları -istiğfar salatı şerife-11 ihlas fatiha okuyup hem peygamberimize ,ailesine ashab ve ehli beytine,evliyalara ve bu yavrumuza ismiyle hediye etsinler.gece ve gündüz yapsınlar.Fırsat buldukça da bol bol tevhid okusunlar.Bizlerde bu şekilde yavrumuza hediyelerimizi yapalım.salavatları çokça okursak daha iyi olur.Annesine öğretmek lazım.

Yavrumuzun ismini burdan yazarsanız ben de dualarıma katmak isterim.Hediyelerimize ismini ekliyeceğiz.bu çok önemli

@Bilgece canım bir ablamıza danıştım neler okuyabiliriz diye yorumu görmen için etiketliyorum seni

Yavrumuzun ismini burdan yazarsanız ben de dualarıma katmak isterim.Hediyelerimize ismini ekliyeceğiz.bu çok önemli

Yavrumuzun adı Burak
çok teşekkür ederim yorumunuz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…