Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Merhaba ben dün ve bugün sadece bu saatlerde okuyabildim yalnız bugün salavat çekerken esnemekten ağzım ayrıldı bitirene kadar gözlerimden yaşlar geldi esnemekten bu nedendir acaba

Bende de esneme sıkıntısı var okurken surekli esniyorum hic durmadan neden oluyoo aca a

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.
Ben her gün tevhid çekiyorum ama,sizin anlattığınız halleri yaşamıyorum,ya da ben de yaşamak istiyorum diyorsanız işte reçetesi burada.
Tarif edilen şekilde abdestli olarak bir kere gündüzün aydınlığında bir kere de gecenin karanlığında tehvidlerinizi okuyunuz.Salavatı şerifleri ve tevhidleri burada verilen asgari sayıların üstünde okursanız maneviyatta daha hızlı ilerlersiniz.
İstiğfar sayısını ve 11 ihlas 1 fatiha sayısını değiştirmeyiniz.Allah okuyan ve okutanlardan razı olsun.Dualarınız kabul olsun inşallah.

TEVHİD OKUMA ŞEKLİ:
1- Bir kere Euzu Besmele söyledikten sonra 100 kere Tevbe Estağfurullah söylemek. (İsterseniz Estağfirullah el azim diyebilirsiniz)

2- (Besmele söylemeden) Peygamberimize en az 132 defa Salat-ı Şerife söylemek. (Kısa ya da uzun farketmez.Hangisi kolayınıza geliyorsa.Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)

Neden mi? 132 ebced hesabında Ahmed ismi çıkmaktadır. Ahmed ismi de Peygamber Efendimizin, Peygamberler ve melekler arasındaki ismidir.

3- Salat-ı Şerifeleri söyleyip bitirdikten sonra 11 İhlas ve 1 Fatiha(İhlas surelerinin başlarında mutlaka besmele okuyunuz.Fatiha da dahil) okuyup;
“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.” denilecek.

4- Bir Euzu besmele çekilip en az 100 kere “La İlahe İllallah” söylenecek.(Fazla sayıda okuyabilirsiniz)
BENDE OKUYORUM AMA SAYILARIM 101 ISTIGFAR 101 SALAVAT 101 IHLAS SURESI.
AMA BUNUDA YAPICAM INSALLAH.ALLAH RAZI OLSUN.OZELDEN BUNU ATARMISIN BANA CNM.

Merhaba ben dün ve bugün sadece bu saatlerde okuyabildim yalnız bugün salavat çekerken esnemekten ağzım ayrıldı bitirene kadar gözlerimden yaşlar geldi esnemekten bu nedendir acaba
Bende de esneme sıkıntısı var okurken surekli esniyorum hic durmadan neden oluyoo aca a

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerine olsun.
Bu yaşadığınız durum (esneme hali), sanılanın aksine çok güzel birşey . Nasıl yemek yedikten sonra üzerimize bir uyku hali, tatlı bir uyuklama esneme,geliyor. Ruhu salavatlarla doyurunca da bu şekilde oluyor, genleşme rahatlama ,esneme tatlı bi uyku hali..
Bu her zaman böyle devam etmeyecek tabii ki.. Ruh büyüyor genişliyor, ruhun doyması nefse ağırlık veriyor.. zikirde ilerledikçe bu halleriniz de ortadan kalkacak merak etmeyin.

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerine olsun.
Bu yaşadığınız durum (esneme hali), sanılanın aksine çok güzel birşey . Nasıl yemek yedikten sonra üzerimize bir uyku hali, tatlı bir uyuklama esneme,geliyor. Ruhu salavatlarla doyurunca da bu şekilde oluyor, genleşme rahatlama ,esneme tatlı bi uyku hali..
Bu her zaman böyle devam etmeyecek tabii ki.. Ruh büyüyor genişliyor, ruhun doyması nefse ağırlık veriyor.. zikirde ilerledikçe bu halleriniz de ortadan kalkacak merak etmeyin.
Çok güzel birşey bu sewindim

Ladikli Ahmed Hüdai Hazretleri. üveystir.Yani manevi öğretmeni Hızır a.s olan bir mübarek.Türbesi Konya Ladik'te. Onu hayatından bir kesit paylaşmak isterim.

Köylünün birisi Hacı Ahmed Ağa’ya:

•Hacı Baba, Hocana(Hızır a.s') söyle de bir gün bana misafir olsun., der.

Hacı Ahmed Ağa:

-Vallahi gardaşım bilmem amma, bir söyleyeyim., der.

Hacı Ahmed Ağa Hocasına(Hızır a.s) söyler, Hocası’da :

-Pekiyi varayım., der.

Hacı Ahmed Ağa, o köylüye :

-Söyledim gardaşım, pekiyi geleyim dedi… der.

Aradan bir zaman geçer; Köylü Hızır Aleyhisselâm gelecek diye odasını ve önünü süpürüp temizler, hazırlık yaparken…

Hızır Aleyhisselâm; Bir merkebe iki tulum katran yükleyip kendisini bekleyen köylünün odasının önüne varır. Merkebini durdurup selâm verir ve tulumları odanın önüne indirir.!

Köylü sorar:

-Baba onlar ne..? Hızır olduğunu bilmez.

Gelen ihtiyar ( Hızır Aleyhisselâm):

-Oğlum katran satarım..! der.

Köylü…:

-Aman aman baba, şu katranlarını al götür buraları kokutma. Nerede satarsan sat., der.

Hızır Aleyhisselâm katran tulumlarını alır, merkebin semerine ip filân olmadan birini bir tarafına, diğerini bir tarafına yaslar, tulumlar düşmeden semere yapışmış durur, köylü farkına varmaz. Hızır Aleyhisselâm gider ve kaybolur.

Köylü aradan zaman geçer, hâlâ Hızır bekler bekler gelen yok, giden yok.Bir gün Hacı Ahmed Ağa’ya gelir:

-Hay efendim, Hocan gelmedi. Sen gelecek dedin, hani ya gelmedi.. der.

Hacı Ahmed Ağa :

-Gardaşım, varmış amma sen kovmuşsun … der.

Köylü…:

-Ne zaman yâhu..!

Hacı Ahmed Ağa..:

-Bir gün bir merkeple katran satmaya varmış, sen kovmuşsun. Aman şu katranlarını al götür, buraları kokutma, nerede satarsan sat., demişsin. O’da katranlan alıp gitmiş… Deyince köylü..:

-Eyvaaah..! der.

Allahın ve Resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun. Üstteki mesajda anlatılan hikayeden hem bana,hem sizlere mesaj var. Şimdi biz tevhid okumadan önce hediyelerimizi yapıyoruz. Duası şu şekildeydi:
“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.
Bu duada dikkat ederseniz,Hızır a.s ve sevdiği evliyalara diyoruz.
Bize öğretilen şudur ki: Bizler bu tevhidi okumaya devam edersek,birgün Hızır a.s mutlaka sizi ziyarete gelicek dendi.
Ama hikayedeki gibi,ben Hızırım demez.Siz de soramazsınız Sen Hızır a.s mısın diye? Hocam çok dikkatli olun der her zaman. Sizden birşey isteyene verin. Fazla da yazamıyorum.Hakkınızı helal edin.

Ladikli Ahmed Hüdai Hazretleri. üveystir.Yani manevi öğretmeni Hızır a.s olan bir mübarek.Türbesi Konya Ladik'te. Onu hayatından bir kesit paylaşmak isterim.

Köylünün birisi Hacı Ahmed Ağa’ya:

•Hacı Baba, Hocana(Hızır a.s') söyle de bir gün bana misafir olsun., der.

Hacı Ahmed Ağa:

-Vallahi gardaşım bilmem amma, bir söyleyeyim., der.

Hacı Ahmed Ağa Hocasına(Hızır a.s) söyler, Hocası’da :

-Pekiyi varayım., der.

Hacı Ahmed Ağa, o köylüye :

-Söyledim gardaşım, pekiyi geleyim dedi… der.

Aradan bir zaman geçer; Köylü Hızır Aleyhisselâm gelecek diye odasını ve önünü süpürüp temizler, hazırlık yaparken…

Hızır Aleyhisselâm; Bir merkebe iki tulum katran yükleyip kendisini bekleyen köylünün odasının önüne varır. Merkebini durdurup selâm verir ve tulumları odanın önüne indirir.!

Köylü sorar:

-Baba onlar ne..? Hızır olduğunu bilmez.

Gelen ihtiyar ( Hızır Aleyhisselâm):

-Oğlum katran satarım..! der.

Köylü…:

-Aman aman baba, şu katranlarını al götür buraları kokutma. Nerede satarsan sat., der.

Hızır Aleyhisselâm katran tulumlarını alır, merkebin semerine ip filân olmadan birini bir tarafına, diğerini bir tarafına yaslar, tulumlar düşmeden semere yapışmış durur, köylü farkına varmaz. Hızır Aleyhisselâm gider ve kaybolur.

Köylü aradan zaman geçer, hâlâ Hızır bekler bekler gelen yok, giden yok.Bir gün Hacı Ahmed Ağa’ya gelir:

-Hay efendim, Hocan gelmedi. Sen gelecek dedin, hani ya gelmedi.. der.

Hacı Ahmed Ağa :

-Gardaşım, varmış amma sen kovmuşsun … der.

Köylü…:

-Ne zaman yâhu..!

Hacı Ahmed Ağa..:

-Bir gün bir merkeple katran satmaya varmış, sen kovmuşsun. Aman şu katranlarını al götür, buraları kokutma, nerede satarsan sat., demişsin. O’da katranlan alıp gitmiş… Deyince köylü..:

-Eyvaaah..! der.
Çok güzel

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.

Her geceniz Kadir her gününüz bayram olsun. Tevhid de ardınızdan gelenler çok olsun. Hem bu dünyada hem ahrette resule ve sevdiklerine arkadaş olasınız. Allah her hayırlı duanızı kabul buyursun. Rabbim sizlere bu dünyada sıkıntı ve üzüntü göstermesin. Verdiği her imtihanı kolaylıkla sabreden kullarından eylesin, Allah sizleri iki cihanda aziz eylesin
.

Hepimiz için hayırlı bir yıl nasip eylesin.

Arkadaslar nasilsiniz. Ben Allahin izniyle devam ediyorum zikre ama hep bi şuphe acaba eksik yaptigim birseyler mi var hep beynim bi sayi ariyor su kadar cekeyim zikri diye. Hep acaba azmi okuyorum zikirlerimi diye. Sizlerde devam ediyormusunuz.

Allahın ve Resulunun selamı ve bereketi üzerinize olsun.
Tevhid okuyan kardeşlerime acizane bir hatırlatmada bulunmak isterim.
İstiğfar sayısını 70 ya da 100 okuyunuz.Daha fazla artırmayınız.
11 ihlas 1 fatiha sayısını da artırmayınız.
Çok okumayı istiyorum derseniz,salavat ve tevhidlerinizi çoğaltınız.
Yeni başlayan kardeşlerime ilk zamanlar vesvese çok gelir.Çünkü şeytan sizin tevhid okumanızı istemez.Tevhidi bırakmanız için size akla gelmedik şeyleri fısıldar.Nefsiniz,size zorluk çıkarmak ister.Onun ilacı da tevhid.
Salavatlarınızı artırabilirsiniz,Hediyelerinizi daha çok yapın,Size gelen Manevi yardım artsın.
Tevhidlerinizi gün içinde aklınıza geldikçe sayısız okuyun.Her fırsatı değerlendirmeye çalışın.
Akşamları yatarken abdestli yatmaya gayret edin.Uyuyana kadar içinizden tevhid okuyun.(YATAĞINIZDA YATARKEN)

SIR AYETİNİN VERİLMESİ VE HİKMETİ
Bizim kılavuzumuz, Rabbime ve Resulüne sevgili olmuş kullardır . Allahın size verdiği her türlü lütuf hidayettir.

Nedir bunlar? Salih rüyalar, kokular, adınızın verilmesi, sıddıklık mührü, Kevser suyu, Allahın mühür vurması.

Tevhid, salatı şerife, tövbe. bunlar sizin koruma silahınız. Bunlar her Müslüman için geçerli ama sizler özelsiniz, Rabbimiz sizler için ayrıca bir korunma imkanı veriyor.

Herkes ismi azamı merak ediyor. Allahın her ismi, ismi azam, her sıfatı ismi azam, ama senin dilediğin değil. Allah'ın bize verdiği ayet ya da sureler dir sana verdiği.
Muhammed suresinin 17. ayetinde ‘’korunma imkanlarını kendilerine vermiştir ‘’diyor.

Bir kul sevdiği herhangi bir objeyi korumak için itina gösterir. Allah sizi o kadar çok seviyor ki sizi korumak için size özel ayet veriyor. Kuran’ın içinden sizin seçtiğiniz değil, size gerekli olacak en güzel ayeti size veriyor. Tevhide başlayıp verilmeyen kardeşimiz yoktur. Verilmeyen varsa da O, tevhide yeni başlamıştır. Vakti zamanı geldiğinde ona da verilir.
Allahın lütufları vermekle tükenmez.Yeter ki biz Allah'a ve Resülüne sevgili olalım.

Allahın ve Resulunun selamı ve bereketi üzerinize olsun.
Tevhid okuyan kardeşlerime acizane bir hatırlatmada bulunmak isterim.
İstiğfar sayısını 70 ya da 100 okuyunuz.Daha fazla artırmayınız.
11 ihlas 1 fatiha sayısını da artırmayınız.
Çok okumayı istiyorum derseniz,salavat ve tevhidlerinizi çoğaltınız.
Yeni başlayan kardeşlerime ilk zamanlar vesvese çok gelir.Çünkü şeytan sizin tevhid okumanızı istemez.Tevhidi bırakmanız için size akla gelmedik şeyleri fısıldar.Nefsiniz,size zorluk çıkarmak ister.Onun ilacı da tevhid.
Salavatlarınızı artırabilirsiniz,Hediyelerinizi daha çok yapın,Size gelen Manevi yardım artsın.
Tevhidlerinizi gün içinde aklınıza geldikçe sayısız okuyun.Her fırsatı değerlendirmeye çalışın.
Akşamları yatarken abdestli yatmaya gayret edin.Uyuyana kadar içinizden tevhid okuyun.(YATAĞINIZDA YATARKEN)
Ben siteyi okudum biraz rabia kardesim. Yeni baslayanlar salavati daha cok artirmali yaziyordu.

bende başladım 1 aydır okuyorum bende bir değişim yada rüya yok tevhid çok çekiyorum nereyse bütün gün dilimden düşmez başlamadanda okuyordum

Ben siteyi okudum biraz rabia kardesim. Yeni baslayanlar salavati daha cok artirmali yaziyordu.

Doğru kardeşim Yeni başlayanlar salavatı daha çok arttırmalı. Çok okumayı istiyorum derseniz,salavat ve tevhidlerinizi çoğaltınız yazdım. Tevhitleri arttırmanız nefsiniz için gerekli .Salatı şerife ve Tevhitleri verilen sayıların üstünde okursanız daha hızlı ilerlersiniz.

X