Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Kandiliniz mübarek olsun

İnşallahhh
Hayırlı kandiller ♡♡

Allah ve resulun selam ve bereketi uzerinize olsun.

zikire baslayali henuz bi hafta olmadi.
ama oyle seyler yasadim yasatana hamdolsun. Inanilmaz bir huzur var icimde. Ozellikle zikir cekerken kalbim pirpir kelebek misali..

Esimin icki icmesinden cok rahatsizdim zikire basladim esim icki icmeyi bicak gibi kesti. Icmeye cagirdiklarinda bile gitmez oldu hamdolsun
he diyebilirsiniz tesadufdur. Degil kardeslerim tesaduf degil. Okadar dil dokmeme ragmen birakmayan adam bi anda icmixem daha dedi birakti

bugun bi mujdemi daha aldim. Onu ilerde sizinle paylasicam insallah.

Canim icimden gecen bisi oldu acaba ayni sey mi mucizen :)

Gönderilen videoları dinledim gerçekten çok güzel şey yaşamışlar peki 5vakit namazı düzenli kılıp sabah namazını kıldıktan sonra mı yapmak gerekiyor?açıkçası öyle birşey oluyor ki 2gün yapmıyorum 3.gün birşeyler itiyor yapman lazım diye

şükürler olsun rabbimize sizi dua grubundan hatırlıyorum çok sevindim eşinizin içkiyi bırakmasına rabbim tekrar şeytana uydurmasın inşallah

Canim ben basladigimda (yaklasik 1 hafta oluyo ) namaz kilmiyodum yeni yeni basladim. Oyle seyler yasatiyoki Rabbim namaz kilmak istiyosun zaten. Sen zikre basla hayirlisiyla yasadiklarin namaza tesvik edicek seni zaten.
şükürler olsun rabbimize sizi dua grubundan hatırlıyorum çok sevindim eşinizin içkiyi bırakmasına rabbim tekrar şeytana uydurmasın inşallah
Amin. Insallah. Suan tek korkum yilbasi. Ozamanda icmezsr hic icmez
Canim ozelden yazamadim ozel mesajin kapali galiba
aa dur ben sana yazim :)

Ruyamda bana seslendiler 2 defa " basini ort basini ort"diye.uyandim kendi kendime diyorum ki ben zaten testturluyum neden boyle bise dediler acaba. Ardindan komsum geldi konusurlen bana elif balkona basin acik cikiyosun gunaha giriyosun dedi ozaman anladim neden uyarildigimi. Uyarana hamdolsun.

ALLAH-U TEALA c.c KULUNU NASIL ZIKREDER ?
Adamın biri, geceleri devamlı Allah'ı zikrederdi. Bütün gecesi zikir fikir içinde geçerdi. Zikir kalbine yerleşmiş, gönlüne tat vermişti. Bir gün şeytan bu adama yaklaştı ve ona,
“Böyle devamlı Allah'ı zikretmen ne zamana kadar sürecek. Sen gece gündüz Allah diyorsun, peki bir kere olsun Allah da sana buyur kulum dedi mi? Zikrinin karşılığını aldın mı? Madem sana bir karşılık verilmiyor, sen bu kötü halinle ve kara yüzünle ne zamanakadar Allah diyeceksin?” diye vesvese verdi.
Bu vesvese adama tesir etti. Kalbi karıştı. onu gerçek zannetti. Demek ben Allah'ı zikretmeye layık bir kul değilim bana karşılık verilmiyor diyerek zikri bıraktı ve uyudu.
Gece rüyasında Hızır aleyhisselamı gördü. Hz. Hızır ona,
-Allah'ı zikretmeyi niçin terk ettin; zikirden niçin pişmanlık duydun? diye sordu.
Adam,
-Ben sürekli Allah Allah diye zikrettim; fakat bir gün olsun Allah'tan “buyur kulum'' diye bir karşılık duymadım. Ben bu işe layık olmadığımdan ve Allah'ın kapısından kovulmaktan korkuyorum, dedi.
O zaman Hz. Hızır (a.s) adamı şöyle uyardı:
-Senin Allah Allah demen, O'nun buyur kulum demesi dır. O seni zikretmese sen O'nu hiç zikredemezdin. Senin O'na kavuşma arzusu ile amel edip çırpınman O'nun tarafından sana verilmiş bir cezbedir. O seni sevmese kendi yolunda koşturmazdı. Senin Allah'tan korkun ve O'na duyduğun aşk, O'nun sana lütfüdür. Senin her yâ Rabbi diye inleyişinde O da sana yönelir, seni dinler ve karşılık verir. Allah bir kulun kalbini bağlarsa, o kul Allah'ı zikredemez. Allah yolunu açmazsa, kul dua edemez. Sen başına gelen bir dert içinde Allah diyorsan, O sana kendisini zikrettirmek için bu derdi vermiştir. Gaye seni kendisi ile meşgul etmektir. Korkma, Allah de. Zikre ve duaya devam et. Hiçbir zikir ve dua karşılıksız kalmaz. Zerre kadar bir amel dahi zayi olmaz. Allah Firavun'a mal verdi, dert vermedi. O da hiç inleyip zikretmedi. Allah'ı zikrettiren dert, O'nu unutturan maldan ve sıhhatten daha hayırlıdır.

O kadar cok sevindim ki anlatamam , alemlerin rabbine sonsuz kere hamdolsun

Cok guzel...tüylerim diken diken oldu..Allah de..

Cok guzelll bi kissa :) Masallahhh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…