Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Ne yani sayili esmaül hüsna okuyoruz sayili salavat tefriciye ayet okuyoruz sirkemi giriyoruz aciklarmi siniz biraz?

Ne yani sayili esmaül hüsna okuyoruz sayili salavat tefriciye ayet okuyoruz sirkemi giriyoruz aciklarmi siniz biraz?

Evet,yazının devamını okursan Abdulkadir Geylani Hazretleri cevabını vermiş. Ayrıca bende daha önce bunla ilgili yazı yayınlanmıştım.

Allah saklasın, siz okudunuz , falan gün falan saatte şu kadar Esma vs. okuyacaksanız, herşeyi yerine getirdiniz, Samimi olarak okudunuz. Ya Allah korusun, Allah duanızı kabul etmez ise Küsecek misiniz Allah’ a ? Darılacak mısınız? Haşa, suçlayacak mısınız Allah’ ı ? Bu, Allah ile kulun arasına girmektir bu, şirk koşmaktır bu, biz bundan uzağız. Sizlerde uzak olun. Bunun tehlikesi çok. Kişiyi şirke kadar götürür

Bu bir dayatmaca değil mi ki? Allah’ a illa bu olacak diye. Kiminiz biz kadere meydan okuyalım? Allah’ ın bizim üzerimizde işine neden burnumuzu sokalım?

Kur’ an’ da yüceler yücesi olan Allah’ ımız “BİZ BİR ŞEYE OL DERİZ, HEMENCİCİK OLUR” “KÜN FEYEKÜN” diyor. Siz Allah’ a yakın olun, zikriniz ile, sabah akşam O’ nun huzurunda olun, ibadetleriniz ile huzurunda olun, orucunuzda, insanlara infak etmede, Kur’ an’ ı anlatmada, zikiri anlatmada çok yaklaşın, çok yaklaşın, nafile ibadetleriniz ile, gayretleriniz ile çok yaklaşın, şükreden kullardan olun, Allah size bu ayeti mutlaka yaşatır. “BİZ BİR ŞEYE OL DERİZ, HEMENCİCİK OLUR” ayeti sende gerçekleşir.
Hatta; o kadar ileri gider ki Rabbim, cömertlikte, bağışlamada, lütufta, siz istemeden dahi verir. Allah’ ın bizim üzerimizde o kadar büyük lütufları var iken, hangi yüzle kadere meydan okuyacağız? Yada hangi arsız bir çocuk gibi, huzurunda bunu isteyeceğiz? Biraz düşünmez miyiz?

Banu Kardeşimin Whatsapp Mesajı: 18 Aralık 2015

Allah'ın ve Resul'ünün sevgisi, selam ve bereketi üzerinize olsun Ey Hane Halkı..

Bu akşam bir abimle sohbet ederken zikrin başlarında nefsimle verdiğim savaştan bahsettim. Bana neden öğretmen verilmiyor? Nefsim ne? İsmim ne olacak? Gibi soruları çok sordum.

Rabbim sonunda herşeyi O'nun rızasına bırakmamı idrak ettirdi. Lütuflar için değil Sen'in rızan için gayret edeceğim. Beni senin yolundan ayırma ve lütufları isteyenlere ver dediğimde de lütuflar ard arda geldi. Şimdi de pek çok kardeşimin bu soruları sorduğunu görüyorum. Kardeşlerim bu soruları bırakın bir kenara.. Teslim olun.. Sabredin, gayret edin.. Beklentisiz olun. Rabbim çok gani..

Verilen lütfun şükrünü eda edemezken Rabbim hala lütuf veriyorsun. Ezildikçe ezildim. Seni sevmek çok güzel. Seni anmak çok güzel. Bu bana yeter dediğimde Rabbim yeni lakabımı bana ayna olan bir kardeşim aracılığıyla verdi. Lütuf yaşamadığını düşünüp üzülen kardeşlerimi üzmemek için paylaşmayı düşünmüyordum (Halbuki en büyük lütuf bu yolda olup hergün Allah'ı zikretmek.) Ama bu akşam Üveys kardeşlerimin bu duvarı aşmaları gerektiği ve bir örnek olarak "istemeyene isteyenden daha çok verildiği" idrak ettirildi. Yeni ismim "Mavi" oldu.

Merhametlilerin En Merhametlisi, Gani, Affı ve Tövbe edenleri çok seven Allah'ıma şanının yüceliği kadar hamd olsun.
Allah'a emanet olunuz

SELAMUN ALEYKUM ve hayirli aksamlar arkadaslr.. Bu konuyu 1, 2 gundur takip ediyorum ve okuyorum yeni uye oldum simdi _haymeana_ hanima sonuna kadar katiliyorum mantikli ve gercekci konusuyo evet sordugu sorularin hicbirine tatmin edici cevaplar alamamis ve bende aradigim cevaplari bulamadm ve inkarcilikla dinsizlikle suclanmaya kadar gelmis olay topic biraz amacinin disina cikmis sanki ama rabia hanim zikir cekmeniz guzel bisey lakin bu denli buyuk vaatler vermeniz yanlis cokca ALLAH'a zikir etmemiz ve o nu cokca anmamiz gerek ve ben kirici olmak istemiyorum lakin rabia hanim ben biseyi anlayamadim siz neye dayanarak adn cennetini bunlari bu zikirleri yaparak mujdeliyorsunuz size kim soyluyoo bunlari giyabi yanliz ve yanliz alemlerin Rabbi olan ALLAH bilir evet hepimiz biliyoruzdur Ayetel kursi'nin faziletlerini ve bazi durumlarda sayilar oldugunu nasil ki Esma'ül Husnada nasil ALLAH'İN Isimleri yine bazi durumlarda sayilara gore okumamiz gerekiyoo lakin rabia hanimin vaatleri cook buyuk mesela ornek vereyim muhur diyoo cizgiler diyo fotograflari gordum bundan 1.5 sene once benimde sag elimin bas ve serce parmagimda sol elimin isaret ve orta parmagimda ayagimda yine bas ve orta parmak olmak uzere 6 tane iz vardi kimi dikey kimi yatay olmak uzere ve doktora gittim cook sıkıntidaydim yemeden icmeden kesilmistim ve 45 kiloya dusmustum.bu izlerin ya mantar baslangici yada vitaminsizlik oldugunu soyeldi test yapti ilac verdi ve 2 hafta gibi kisa bi surede gecti lakin ben suan namaz kilamasamda o zaman 5 vakit namaz kilan dilimden salat'i selam duşmeyen surekli dua okuyan secdede saatlerce ALLAH'tan rahmet dileyen dertlesen biriydim namaz kilamasamda her seferinde yine ondan medet umarim yine alemlerin Rabbi ne sıgınirim ama dedigim gibi bunlar cook buyuk vaatler ve rabia hanimdan bana ozleden msj atmasini istiyorum.. lutfen msjm yanlis anlasilmasin tesekkurler

Aleyküm selam arkadasim.
Yeni üyesin ve ilk mesajin bu konu.
Ilginç...

Aleyküm selam arkadasim.
Yeni üyesin ve ilk mesajin bu konu.
Ilginç...
Hosbulduk :) aslinda tesadufen rastladim ve rabia2015 hanimin vaatleri dikkatimi cekti bu yuzden ilk once bu konu hakkinda yazmak istedim eger rabia hanim ozelden msj atarsa daha ayrintili.konusmak isterim ve uzun yillardir takip ederim kadinlar kulubunu ve uyeligim bugune kismetmis

Selamunaleykum

Gecmisi okuyanlar bilir bende bu konuya cok karsi cikmistim ilk baslarda. Daha sonra @NickimTam13Harf Allahondan razi olsun. Onum mesajlarini okudukdan sonra ona mesaj attim konustul ben sordum o bikmadan siklmadan cevapladi.Benim icimde yinede tereddutlerim vardi aklim almiyodu anlatilanlari. O gece dua ettim Allahim eger bu zikir benim icin hayorliysa bana bi isaret gonder Rabbim eger bu senin yolunsa banada nasip et dedim ve tevhid cekerek uykuya daldim. 10 aylik oglum var Rabbim bagislasin. Gece onu emzirmek icin uyandim daha gozumu acmadan bi adam orta yaslarda bi adam bana gel gel korkma dedi. Ben goUmu actim ama idrak edemiyorum bu neydi diye. Sabah @NickimTam13Harf arkadasima anlatinca tecellini yasamissin hayirli olsun dedi ve ben daha sonra Rabia2015 ablama anlattim onunlada konustukdan sonra zikirime basladim.
Icimde inanilmaz bi huzur var korkularim yok artik . Bi sikintim vardi Rabbim onu cozmeyi nasip etti.
baslamak isteyen arkadaslara nacizane tavsiyem tereddutunde olsa basla zaten yasatilanlardan sonra birakmicaksin.

Insan huzur doluyo dedigimizde anlamsiz geliyordu bazilarina , gercekten YAŞA ve GOR , rabbime hamdolsun

Arkadaşlar mrh günde kaç defa tevhid çekmemiz gerekiyor?Başından itibaren okudum ama dikkatimi tam yoğunlaştıramadım.Bir de başka neler yapmamız gerekiyor?İnançlı biriyim,son yillarda ibadetlerimize daha çok ilgi duyar oldum. Ama bu konuda eksikliklerim cok fazla.Allah herkesin ibadetini kabul etsin.

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.

Tarif edilen şekilde abdestli olarak bir kere gündüzün aydınlığında bir kere de gecenin karanlığında tehvidlerinizi okuyunuz.Salavatı şerifleri ve tevhidleri burada verilen asgari sayıların üstünde okursanız maneviyatta daha hızlı ilerlersiniz.
İstiğfar sayısını ve 11 ihlas 1 fatiha sayısını değiştirmeyiniz. Gün içersinde aklınıza geldikce tevhit çekin iş yaparken , yürürken her fırsat bulduğunuzda ister dilinle ister kalbinle söyle Allah okuyan ve okutanlardan razı olsun.Dualarınız kabul olsun inşallah.

TEVHİD OKUMA ŞEKLİ:

1- Bir kere Euzu Besmele söyledikten sonra 100 kere Tevbe Estağfurullah söylemek. (İsterseniz Estağfirullah el azim diyebilirsiniz)

2- (Besmele söylemeden) Peygamberimize en az 132 defa Salat-ı Şerife söylemek. (Kısa ya da uzun farketmez.Hangisi kolayınıza geliyorsa.Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)

Neden mi? 132 ebced hesabında Ahmed ismi çıkmaktadır. Ahmed ismi de Peygamber Efendimizin, Peygamberler ve melekler arasındaki ismidir.

3- Salat-ı Şerifeleri söyleyip bitirdikten sonra 11 İhlas ve 1 Fatiha(İhlas surelerinin başlarında mutlaka besmele okuyunuz.Fatiha da dahil) okuyup;
“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.” denilecek.

4- Bir Euzu besmele çekilip en az 100 kere “La İlahe İllallah” söylenecek.(Fazla sayıda okuyabilirsiniz)

Allah'ın ve Resulunün selam ve bereketi üzerinize olsun

Geçen sene bu zamanlarda yine mevlid kandilinde bir müjde almıştık, kandil günü ve gecesi "yeryüzünde en çok salat-ı şerife çeken üveysler oldu" müjdesiydi.. bu müjdeyi hem meliha kardeşimizden hemde şuan ismini hatırlayamadığımız bir kardeşimizden almıştık ve çok mutlu olmuştuk.. 1 e dilediği kadar veren Rabbimizin şanı ne yücedir!

Bu sene de Allah izin verirse bu mübarek gün ve gece de salavatlarımızı arttırabildiğimiz kadar arttıralım inşaAllah ve yine aynı müjdeyi alalım Arş-ı Ala yı salavatlarla titretelim...
Kandiliniz Mübarek Olsun....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…