Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Benim konuya ve Kokulara diyecek tek söz yok...olamaz da...Dikkatimi çekti bu konu ...elbette sebebi var...Konuya saldırmaya gelmemıstım..Samimiyetle okumaya gelmiştim sadece...kafamı kurcalayınca bazı şeyler sormak istedim sadece..Neden diye..
Benim sözüm iki yorum daki çelişki...
Birinde kimseye söylemezseniz sürer gider yazıyor...
Ötekinde yaşandıktan sonra söylenebilir gibi...

Özenli ve samimiyetle okuyan herkes görebilir..Neyse...
Hayırlı Cuma lar olsun...

Çelişki yok diye yazdığım cümle sana değildi kardeşim hakkını helâl et. Tabiki soracaksın, bizler körü körüne herşeye inanmayın diye burdayız.
Bazı kokular vardır alırsın ve geçer. Bunu anlatabilirsin. Rabianın sorduğu da bu zaten. Yani kokuyu almışsındır ve bitmiştir. Verilen güzelliğin sadakasını anlatarak verirsin.
Bazı kokular vardır sen birine söyleyene kadar sürüp gider. yani koku geldi, kokmaya devam ediyor kesilmedi, işte bunu o ortama giren birine anlatma. Anlatmaman gereken bu, sürmekte olan koku kesilmesin diye.

Eğer yazdıklarımda bir kusur var ise bu benim cahilliğimdendir. Burda işin ehli benden çok Rabia oluyor. Hatam var ise beni de düzeltsin yanlış bişey anlatmak istemem biliyorum sandığımdan çok bilmediklerim var

Estağfurullah..Hakkım varsa helal olsun..Sende hakkını et..Kimseyi kırmak eleştirmek değil derdim..Sadece bilmek..anlamak..
Herşeyi en doğru bilen Allah..bizler hiçbirimiz tamamen doğruyu bilemeyiz..
Rabbim ilim versin..Ayetlerini mucizelerini hakkıyla anlamamızı nasip etsin..
Açıklama , yorum için teşekkür ederim

Hayırlı Akşamlar Diliyorum..

Sevgiyle..

Arkadaşım ben burda kimseyi dinle kandırmıyorum.Yazdıklarımı beğenmiyorsan yapmazsın.Olur biter.Sayfama gelip saldırgan tavırlarınızı bırakın
Ben sadece aklima takilan yerleri sordum ilk baslarda ama cevap vermiyorsun ablacim aciklamiyorsun celiski kaliyo dedim dinimizi arastirmak sorusturmak hakkimiz degil mi.. ama bunlari saldirganlik alay etme gibi algiliyosan Allah yolunu acik etsin ozur diliyorum senden..

Varsa hakkım gani gani helâl olsun kardeşim. Düşünsene bişey soruyorsun, sus otur hayır soramazsın diyebilirmiyiz? Diyemeyiz, demeyiz de. Bunu diyen var ise kendisi de gittiği yoldan emin değildir. Niyetin samimi olduğu müddetçe kafana takılan herşeyi dilediğin gibi sorabilirsin. Ama sırf art niyet amaçlı soru sorup kendince açık arayan insanlar olursa onlara cevap vermeme hakkımızı kullanırız. Rabbim bilmeyip suizan edenleri merhameti ile affetsin, bilmiyorlar çünkü. Hazreti Ali (r.a) buyurmuş ; fikri fikrinize uymayan insanlarla tartışmayınız, fikirdeki ayrılıklar kolay kolay giderilmez.. İnanmayanı daha fazla kötü söyletmeye gerek yok biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için..

Bizler içinde olduğumuz hâlde bile bilmediğimiz çok şey var. Hızır aleyhiselam Musa aleyhisselama karşılarındaki nehiri gösterip "senin de benim de aldığım ilim, şu kuşun şu nehirden gagasına aldığı su kadardır"
Rabbimizin sonsuz ilminde nasibimiz birer damla.. Biliyorum diyenin de bilmediği şey sonsuz. Allahın izniyle sora sora öğreniriz nasibimiz kadar.

“Allah (CC), dünyayı ahiret niyetine göre verir. Ahireti, dünya niyetine göre
vermez.” Hadisini Abdulkadir Geylani Hazretleri Nasıl Açıklamış

“Allah (CC), dünyayı ahiret niyetine göre verir. Ahireti, dünya niyetine göre
vermez.”
Niçin aksi olmuyor? Olmaz, çünkü ahiret Allah’a (CC) kulluktur. Allah’a (CC) kulluk
niyeti ile ibadet eden ahireti bulur. Niyet ibadetin ruhu ve özüdür. Kötülüklerden
çekinerek ibadet edersen dünyan hoş olur. Dünya bir yana der, yalnız ahireti
arzularsan Allah’ın (CC) öz kullarından ve O’na (CC) halis ibadet edenlerden
olursun. Dolayısıyla ahiret nimeti senin için olur. O nimetlerin başında cennet ve
Allah’a (CC) yakınlık gelir.

Dünya sana hizmet eder. Kısmetin kendiliğinden gelir. Çünkü her şey yaratanına
bağlıdır. Eşyanın haliki ise Allah’tır (CC), sen de O’nun (CC) öz kulu olduğuna göre,
her şey senin olur.

Ahireti bırakır dünyaya çalışırsın. Hakk (CC) sana gazabını karşı yapar. Ahireti
kaybedersen, dünya sana isyankar olur. Her şeyini güçlükle alırsın, ufacık bir
makam elde etmek için güçlük çekersin. Çünkü Allah’ın (CC) sevmediği bir insan
oldun. Dünya ehli olup ötekini kaybetmeyi mi, yoksa ahiret ehli olup dünyada
manevi bir huzur duymayı mı?

İnsanlar iki kısımdır. Biri dünya arar, diğeri ahiret. Bunlar kıyamet günü de böyle
olacak. Bir kısmı cennet ehli, diğer kısmı da cehennem…

Merhabalar iyi geceler herkese ben 3 gündür esmaul Hüsna lardan bi kactanesini çekiyorum ama baslamadn önce okuyblcem bi dua var mı ve nasıl baslamlym çok şükür elhamdurllh muslumnm sadece daha dogru daha net bilgi almak istyrm dualarimi okurken nelere dikkat etmem gerekyr acaba

Allah'ın ve Resul'unun Selam ve bereketi üzeriniz olsun.
Benim size acizane tavsiyem,Esmaül Hüsnaları sayılı okumak yerine,kelime-i tevhide yönelin.
La ilahe İllallah demek Allah'ın kalesine sığınmak demektir. Ona teslim olmak demektir.En güzel duayı,esmayı okumak demektir.
Dua ederken duanızın başında Ya zelcelali vel ikram,Ya Rahman, Ey Şafi olan Allahım gibi sıfatlarla duaya başlamak en doğru olanıdır. Yoksa 10 bin,70 bin esma okumak şahsi kanaatim pek doğru gelmiyor.
Ayrıca Esmaları Tevhid kalesinde korunan birer saray olarak düşünürsek: Sizin Esmalar ile Rabbimize seslenmeniz, kale duvarının dışından sahibine(Rabbine) seslenen, (sesini duyurmaya çalışan) bir kimseye benzer.
Bize sorduğunuza göre son sözüm,bu topikteki ilk sayfalarda var.Tevhid okuma şekline göre düzenli okuyunuz. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Teskkur ederim verdiğiniz bilgiler için çok sagoln hayırlı geceler

Bişey daha sorablrm acaba sürekli abdestli olmamz gerekiyor bunları yaparken

Bişey daha sorablrm acaba sürekli abdestli olmamz gerekiyor bunları yaparken
Yapacağınız zaman abdest almanız yeterli.Gün boyu abdestli olmanız gerekmiyor.Keşke hep abdestli olabilsek daha iyi tabi ki.
Tesbih okumaya başlayacağınız zaman abdestinizi alınız.

Yapacağınız zaman abdest almanız yeterli.Gün boyu abdestli olmanız gerekmiyor.Keşke hep abdestli olabilsek daha iyi tabi ki.
Tesbih okumaya başlayacağınız zaman abdestinizi alınız.
Allah razı olsn verdgnz bilgi için tesadüf gördüm topigi tam da dusuncelerde kayboldgm vakit çok ii geldi belkide bi isarettir bu Rabbimin bana gosterdgi bi yoldur Rabbim dualarmizi dileklermzi kabul etsin inşallah biz 2.5 yildr evlat sahibi olmak istyrz inşallah Rabbim sesimizi duyar aminnnnn insallh

RIZA YOLUNU İSTEMEK VE ORADA YOK OLMAK (Abdulkadir Geylani Hazretleri'nin Eserinden Alıntıdır.)
Allah’tan (CC) rıza ve yoklukta var olmayı isteyin. Bütün olanlara boyun eğip bir
yana durmak, en büyük rahatlıktır. İlahi emirler dahilinde işlerin yoluna girmesini
beklemek en iyi şeydir. Dünyanın cenneti, gönül rahatıdır. Buna ermek isteyen
sakin ve olanlara razı olmalıdır.

Olanlara razı olmak, bunların içinde kendini Hakk’a (CC) teslim olmuş bulmak en iyi
yoldur. Allah’ın (CC) mana kapısı buradan açılır. Ve kulun sevilmesi böyle oldukça
gerçeğe uyar. Sıkıntı denen illet en büyük dünya azabıdır. Ahiret azabı daha
başkadır. Allah (CC) bir kuluna sevgi yolunu gösterirse evvela ona gönül rahatlığı
verir; o da bu rahatlık sayesinde hoş bir ömür sürer.

Allah’a (CC) kavuşma yolu buradan başlar. O’nun (CC) nuruna vasıl olma böyle
tahakkuk eder.

Geçici zevklerin ardına düşmeyin. Ele geçmesi mümkün olmayanın ardıda
koşmayın. Eğer kısmetse gelir; değilse zaten gelmez. Kısmet olmayan bir şeyin
ardına düşmek, bir ahmaklıktır. Akılsızlık ve bilgisizliktir. İşte dünyanın en büyük
azabı budur. Daha evvelki sözlerimizde geçtiği gibi en büyük dert imkansız şeylerle
uğraşmaktır.

Kısmetinde yazılı şeyi istemek de ayrı bir görgüsüzlüktür. Daha doğrusu hırstır.
İbadet ve kulluk tarafından incelenecek olursa şirk demek de yerinde olur…
Not: Muharrem hocam sayılı Esma ya da ayet okumak şirke girer demişti.Biz burda yayınladık.Başımıza gelmeyen kalmadı.Demek ki Hocam kendi nefsinden uydurmuyor.Koskoca Evliya Eserinde yazmış bunu.

Bu kadar istek neye? Hem Allah’ı (CC) sevenin bu kadar lüzumsuz şeyleri istemesi
yerinde olmaz. Yaradanını (CC) seven, O’nu (CC) ister. O’nunla (CC) beraber başka
bir şey istemek, yerinde olmaz; Sevgilinin gayrini istemek, sevgide yalancılık
sayılır. Sevgili için yapılan işten ücret istemek, ayıp olur. İhlasın yokluğunu açığa
vurur. İhlas sahibi, kulluk hakkını ödemeye bakar; ötesini efendisine havale eder.
Allah (CC), her varlığın sahibidir. Yapılan her işi ister ki kendisi için olsun. İster ki
kulunun bütün işleri kendisi için olsun.

Güzel kardeşim,Tevhide giren Allah'a sığınır.En güzel yol budur.Peygamberlerin,evliyaların yoludur. Sen tevhidini bırakma yeter. Rabbim gönlüne göre verir inşallah. Sorularını bundan sonra özelden yaz. Bu sayfalarda sıkıntı oluyor bazen.

Allah Teala razı olsun Rabia kardeşim.
Benim için de dua eder misiniz korktuğum bir hastalık var. Rabbim o hastalıkla imtihan etmesin. Şifa versin. Hastanelere düşürmesin. Hastaneye gerek kalmadan korktuğumdan korusun. Lütfen benim için Allahu teülaya dua edin.

Allah senden de razı olsun kardeşim. Rabbim sıkıntılarını gidersin. Merak ettiklerini özelden yazarsan daha iyi yardımcı olurum. Allahın izniyle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…