Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Ne gordun anlatirmisin
Hayrolsun diyelim. kiz kardesimle yuruyorz yolda yanda bi havuz icinde bi kopek sonra cikiyor havuzdan sirkeleniyo. Cok buyuk ve cok kucuk bi kopek degil normal boyutlarda. Siyah ustune kahve benekli bir kopekti. Sonra kopek annemlerin evinde goruyorum.. gelip sakince uzaniyor ve uyuyor cok masum duruyo sakin bi kopek sonra o kopegi ayni evde.camli bi bolme icinde goruyorm. Benmle konusmaya calisiyo opucuk yolluyor gbiydi. Sonra o camdan kafasini cikartiyo ve insan gibi konusuyo tam olarak ne dedigni anlamiyorm. Bunlar olurken ben namaz kilaym namazm gecmesn diyorm evde namaz kilck oda ariyorm.

Boyle bi ruya gordum

Hayrolsun. Nefsini gorceksin diyolar ya nefsin olabilir o kopek. Rabis daha iyisini bilir tabi

Kayınwalide için okuyacağımız dua yok mudur ya Allahım ya bıktım lanet edemiyorum yine cezayı ben çekerim diye huzurumu bozuyorlar

SERAP Kardeşimizin Zikirde Yaşadıkları:

Allah'ın ve Resulün selam ve bereketi üzerinize olsun can kardeşler.

Ben bu zikre 09.11.2015 tarihinde başladım.

Başlamadan önce bir yıl boyunca sürekli bir arayış içindeydim.Kendime bir yol istiyordum zikir sayısı istiyordum ama kimse bana sayı vermek istemiyordu.İçimdeki ateş öyle büyüktü ki sizlere anlatamam sanki kalbim ateşler içindeydi.

Bir gün akşam misafirlikten eve geldim ve yatsı namazını kılmak için salona gittim o kadar güzel kokuyordu ki sanki ben gelmeden önce bir grup ALLAH dostu burada namaz kılmış ve kokuları kalmış gibiydi.O kadar etkilendim ki namaz boyunca tüylerim diken diken kıldım.

Ertesi gün gaipten kokular almak diye araştırırken bu zikirle karşılaştım.(Rabbime çook şükür)daha sonra bütün sayfayı okudum ama kendimi alamıyorum her sayfayı okudum ve aynı gün zikre tereddüt etmeden başladım.İkinci gün nefsim gösterildi. aslan ama bağlıydı.

Daha sonra kokularım kesildi ama salih rüyalar başladı.Hızır A.S.'mı gördüm:) onu Üveys Meltem öğretmenime anlatırken karşımda beyaz nurlar sönüp sönüp yandı.Tevhit çekerken kulağıma kuş cıvıltıları geldi.O kadar güzel şeyler yaşıyorum ki can dostlarım Allah herkese nasip etsin.

En sonuncusunu anlatmak istiyorum iki gece önce rüyamda Kuran-ı Kerim okuyordum (sanırım çalıştırıldım ) .sabah kalkıp hemen elime Cüz alıp denedim .Evet en son ilk okulda öğrenip unuttuğum harfleri tanıyor ve okuyabiliyorum.Eşim hala şokta :)) kendisi henüz zikre başlamadı ama..

Allah'a emanet olun. yaşatan Rabbime sonsuz şükürler olsun.YAŞA ve GÖR..

Bende bu akşam başladım kayınwalideme görümceme eşime sinirlenip gözyaşı dökerek Allahım beni kurtar diye

Ümmügülsüm kardeşimizin yaşadıkları:

ALLAH’IN, RESULÜNÜN ve Sevdiklerinin Selam ve Bereketi Üzerinize Olsun .

Zikre başladıktan sonra ben ben değilim kardeşlerim. Farklı bir boyuta geçtim sanki. Artık daha eminim yaşamdan, daha emin, daha korunduğum hissiyle yaşıyorum.

Üzelmeyeceğimin ve mahsun da bırakılmayacağımın bilinciyle yaşıyorum . Bir yıl önce bana Ümmügülsüm ismi verilmişti. Şükürler olsun. Son zamanlarda büyük bir sınavın içindeyim. İki haftadır da sürekl i birşeyler öğretiliyor. Günlük yaşamım içinde sıkıntı yüreğimde öyle bir artıyor ki, en fazla 15-20 dakika kalbimi sıkıyor. Sabırla birlikte dualar ediyorum. RABBİM kolaylaştıracaksın biliyorum diyorum ve çok geçmeden şükür YARADANA bir pencere açılıyor, yüzümü güldürecek, yüreğimi ferahlatacak şeyler yaşıyoyorum.

Bana kuvvetli bir şekilde öğretilen şu: ALLAH imtihan eder,

imtihanda yardım eder. Bir de seni TESELLİ eder. Evet bunları tek tek yaşıyorum çok şükür.

MEVLAM o kadar büyük ki. Seni imtihan ediyor ama bu zorlu sınavda seni yalnız da bırakmıyor.

Sen yeter ki adım at, desteği yardımı her daim bizimle. Eğer çok çıkmaza düştüysen bir de teselli

cümleleri geliyor sana.” sabret bunları yaşaman gerekiyor, sonunda şunlar şunlar seni bekliyor,”

diye tesellimiz de var çok şükür.

Dün hayatımda ilk defa bu sınavın bitmesini istemezken buldum kendimi. Evet istemiyorum, ben sınandıkça daha çok bağlanıyorum YARADANA. Daha çok pencere açılıyor önümde ve daha çok şey öğreniyorum. İlk defa istiyorum sınavı, ilk defa YARADANIN en yakınımda olduğunu hissediyorum. Daha önce sadece dilimdeymiş, ama şimdi güçlü bir şekilde hissediyorum. Bana şah damarımdan daha yakın olduğunu, bana benden daha yakın olduğunu, bir nefes sonrasını bildiğini. Ve beni, benim onu düşündüğümden daha çok düşündüğümü... ŞÜKÜR sana YA RAB!...

Şükür beni zikir yoluna kavuşturdun. Beni huzuruna kabul ettin ve kalbim çöplükteyken uzattın elini ve beni yıkık, dökük, viran yaşamımdan çıkarttın ve zikir bahçene getirdin. Sen dilemezsen ben birşey dileyemem YA RAB!. Sen istemezsen ben birşey isteyemem.

Öyle acizim ki, öyle güçsüz. Ama çaresiz değilim, çünkü ÇAREM SENSİN!... ŞÜKÜR sana, ne kadar

şükür etsem az. Ne kadar zikretsem seni yine de senin büyüklüğün yanında aciz kalırım.

Ben seni HAKKIYLA HAMD EDEMEM YA RAB .

ALLAH, bize zikri öğreten kardeşlerimizden RAZI OLSUN. Selam ve dua ile…

Hz. Cabir’den nakledildiğine göre, Hz. Peygamber şöyle buyurdu:

Allah’ın sevdiği bir kul dua ederken, Allah şöyle der: “Ey Cebrail! Bu kulumun ihtiyacını yerine getir; fakat onu biraz ertele, çünkü ben onun sesini hep duymak isterim.. (Diğer taraftan) Allah’ın sevmediği bir kul dua ederken, Allah şöyle der: ‘Ey Cebrail! Bu kulumun ihtiyacını yerine getir ve bunu acele yap. Çünkü ben bunun sesini duymak istemiyorum’ ” (Taberanî, Kitabu’d-Dua, 1/45; el-Mucemu’l-Evsat, 8/216)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…