Allah rızası için çok önemli yardım edin....

yaa canım çok üzüldüm aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık .:44:Evet kürtaj çok günah ama dinimizde bazı zaruret durumlarında haram bile helal sayılıyor.Ama bu konuyu yinede bilen ve sana fetva verebilecek birilerine anlat derim ben.Senin durumunda kürtaj tek çıkar yol gibi gözüküyor.Şiddet eğilimli hastalıklı bir adamdan baba maba olmaz canım.Asla yuva yıkma taraftarı olmam ben kendi adıma.Ama boşanmak Peygamber efendimiz S.A.V' nin en sevmediği helallerdendir.Ama evlenmek gibi boşanmak ta helallerden sayılmıştır.Yinede hayat senin hayatın canım.Allah yardımcın olsun.

çok haklı canım çokkk bak ben 2 eşimden neden dayak yerdim biliyormusun...eski karısıyla kavga ederdi gelir beni döverdi...bir erkeğin eli bir kere kalkıyor tokatı atıyor sonra yumrukları sallıyor sonra tekme tokat senin canının olduğunu düşünmeden yerlere fırlatıyor....aslında bakarsan geztapodan güç aldığım için söylüyorum bence bebeğini aldırmayıda düşünebilirsin...dayak çok zor canım..çokkk beynini aklını yitirmeden kurtul....vallahi ben bu eylül ayında kurtuldum beynimden çivi söktüm..birde aileme anlatmıyordum...dayaklarını anlatınca ailem beni dövecekti nerdeyse bize neden söylemiyorsun diye

bebeğimi doğurursam insan görünen şeytanların bir parçası olacak.

doğurmazsam ömür boyu pişmanlık duyacağım.

doğurursam sonuçta babası ve babasının ailesi hep yanında olacak ne kadar boşansamda.çünkü aramızda 6 ev var.

doğurmazsam hep keşke diyeceğim.belki bebeğim doğana kadar babası olacak adam evlenir ve benimde bebeğiminde yakasından düşer.

ailem öğrenirse kesinlikle aldırmama izin vermez.

eşimin ailesi de öğrenirse belki de bebeğimi bana göstermezler.

ooofffffffffff...çıkamıyorum işin içinden.

ne inanmıyorummm yaa,baba evine döndün hamiş olduğunu öğrendin ha?
ayy nasıl çıkacan bu karmaşık durumun içinden Allah yardımcın olsun,bence bebeği kesinlikle doğurmalısın,evvi ayırmak şartıyla bi şans daha mı versen acaba!!:96:

çok şaşırdım, ne diyeyim bundanda vardır bir hayır.
Korunmanıza rağmen hamile kalıyosun, öğrenmen tam bu zamana denk geliyo
Benmi çok kaderciyim bilmem ama aklıma ilk gelen bunlar oldu..
Durumu kendi ailene anlat ama şimdilik karşı tarafa bişey söyleme.
Aileninde fikirlerini al.
Bilemiyorum, benimde kafam karıştı.
Yani ya son bi şans vereceksin ki ben niyeyse yine düzeleceğini sanmıyorum,
ya bebeğini ailenle birlikte büyüteceksin, o zaman gene seni rahat bırakacaklarını sanmıyorum zorluklarıda cabası.
Yani boşansanda çocuk olduğu sürece yine o adam hayatında olacak.
Vereceğin son şansında yoksa canım, dilim varmasa bile aldırmak tek çözüm...:KK59:

büyük söylemeyeyim ama kesinlikle barışmayı düşünmüyorum.

çünkü hala aklımda beni öldüresiye dövdüğü gün var.

gözümün ve yüzümün şişliği..burnumun kanayıp dudaklarımın patlaması..

boynumu ters çevirip,boğmaya kalkması....

ki inanın beni dövmesini gerektirecek bir neden yokken ki bir kadın zina yapmadığı müddetçe dövülmez.

ben bunları unutamam.ayrı eve çıksak ne olacak.yarın şeytan anasının yanına gider o yine yapacağını yapar yine olaan bana olur.

canım doğurmazsan hep keşke diyeceğini aslında bilmiyorsun...vallahi Allahım içimden çocuk sevgisini bile söktü çıkarttı...
genetiğini asla inkar edemeyeceksin onların tarafınada çekecek...senin ömrünü törpüleyecek...bence dr.'a git ve fikir danış...
ama ailenin izni olmadan bişey yapamayacaksan peşin hüküm vermeden bu bebeği önce ailene söyle bişey konuşmak istiyorum de ve konuş...buna hep beraber karar verin...belkide ailen hadii kızım aldırıyoruz diyecekler çünkü kocandan nefret ediyorlar...
canım brezilya filmi çevirmeden ailene anlat bu durumu çocuk büyümeden hallet aslında bu adamın çocuğunu isteyeceklerini hiç sanmıyorum...
bu işin içinden önce ailene danışarak çözersin...ailen hayır birleşemezsiniz çocukda bizim çocuğumuz biz büyütürüz diyorlarsa inan bana işin kolaylaşacak....işten çıkıyorum şimdi yarın okurum yazdıklarını beni dinle ben inan tecrübeliyim...

ailem bebeği aldırmama asla izin vermez.

o insan görünen şeytandan olsada.

mutlaka biz büyütürüz diyecekler.

ama dediğim gibi evlerimiz çok yakın.bebeğim hergün babası olacak şeytanı görecek ve de ailesini.

o cana nasıl kıyarım.miinnacıcık.

doktora gitsem bana hemen çocuğu aldır der.

çocuğumu aldırmak istemiyorum ama gelecekte olacaklardan korkuyorum.

bulunduğum muhitten başka bir yere gitme imkanımda yok.

kafayı yiyecem

anladım canım ayrı eve çıksam da aynı olur diyosun,eşini sen daha iyi tanırsın,bilirsin,,,ozaman en kısa zamanda boşanma davası açın ,bebek durumunu onlar bilmeden...

inan tüylerim diken diken olduuu allahım bu nasıl iş ya hayırlısı olsun rabbim yardımcın olsun hiç bişey diyemiyorum ama bebişinin olması çok güzel bişey senin bi arkadasın bi dostun daha oldu annen baban gibi ne bileyim yaa bişey diyemiyorum....

bebeğin daha canlanmamışken aldırman en doğrusu bence RABBİM GÜNAH YAZMASIN ama bu durumda doğurman daha kötü..

off canım yaa çok kötü bir durum...bende darp raporu die bir başlık atmıştım...eşimden şiddet görüyrorum ve muhtemelen boşanıcam...üç yaşında oğlumuz var ve en çok oğluma üzülüyorum ve keşke hiç olmasaydı diorum...tüm kavgalarımıza şahit oldu daha üç yaşında olmasına rağmen psikolojisi etkilenmeye başladı...boşanma durumumuzdada ayrı sorunlar yaşıyacak...bebek aldırmak günah ama o çocuğa bu kadar sorunlar yaşatmak daha da günah die düşünüorum...malesef lacak sorunlara tek başına engel olamayacaksın...iyi düşün ve tek başına karar verme..

Sanıırm ailene dönmekten korkuyosun, ama bence korkma..
Ailen ana nekaar kötü de davransa onlar kadar davranamaz.. Eziyet göreceksen de annenden babandan gör (ki zannetmiyorum böyle bişye olcağını), Anne baba lafını çeekrsin ama el lafını çekmek zordur.
ayrıca bu tipinsanlar hiç değişmez, yıllar sonra bir bakarsın ömrün gitmiş, elde vauçt sıfır.
yol yajınjen dön bence. hayat senin hayatın, hiçkimse için harcanamaz.

6 aylık evliyim.nişanlılık döneminde eşimle fazlasıyla kavga ederdik.2 ay konuştuktan sonra nişanlanmış 2 ay sonra da nişanı attık.
eşim yalvardı yakardı tekrar nişanı taktık.evlendik.
evlendikten 1 ay sonra kaynanamlar köye gitti.görümcem 2 çocuğuyla beraber kaynanamlarda kalıyor.eşinden ayrı.o yalnız kalmasın diye eşimle kaynanamlarda kaldık.ama görümcem bizi hiç istemedi.ben iyi niyetimle kalırken o akşamları orada kalmayalım diye kapıları kilitledi.2 oda varken bizi salonda yatırdı.kaynanamlar köyden geldi.kızları haksız olduğu yerde beni haksız gördüler.
beni ağlattılar.
eşim evliliğimizin 1.5 ayı çalışmadı.ailesine karşı çok soğuktu.kaynanamlara çıkmaz,yolda görse konuşmazdı.bu yüzden eşimden dayak yedim.
hamile kaldım.aşerdim.iştahsızlık,mide bulantısı,istifar,yemek yapamama....!kaynanam yüzümün asıklığını hep kafama vurdu.Allah aşkına yemek yiyemeyen,yediği herşeyi çıkaran bir insanın nasıl yüzü gülsün.bunu hep eşime bildirdiler.kaynatam yemek yapmamaı sorun yaptı.aşermem geçmişti ki kaynanamları çaya çağırdım.kaynanam 'hayret ne oldu da bizi çaya çağırdın' dedi.meğer aşermem geçmemiş bebeğim karnımda 9 haftalıkken ölmüş.bebeğimin öldüğünü öğrendiğimde çok kötüydüm.eve zor geldim.kaynanam 5 dk oturdu sonra yukarı çıkıp temizlik yaptı.açım ve çok kötüyüm düşünün.annem geldi benim halimi görünce hemen bişeyler hazırladı.annem halimi ve kaynanamın ilgisizliğini görünce beni kürtajdan sonra götürmeyi düşündü.bunu eşime ve annesine söyledi onlarda tamam dediler.ancak ben kürtajdayken eşimi nasıl doldurmuş annesi bilmiyorum sanki eşi değilde sokaktan geçen bir kişi kürtaj olmuştu.annemlere geldim.eşim sürekli laf sokuyor.2.günü dayanamadım gittim evime.ev permaperişan.evi topladım,yemek yaptım.kaynanam geldi ''ee bugün aşağıya inmedim,o yüzden ev böyle ''dedi.bana evi cenaze evine çevirme.tek düşük yapan sen değilsin.gibi bir sürü söz.küçük görümcem eve gelirgelmez doğum yaptın ama çocuk yok dedi.mutfağın yerlerinde vernik izleri var bunlar senin kanın mı dedi.
psikolojim iyice allakbullak oldu.kendime geldim diyorum kaynanam habire laf sokuyor.bayramın 2.günü mutfağı toparlıyordum eşim annemlere kahvaltıya gidelim dedi.bende tamam dedim.o arada bişey gördü mutfakta ben evi temizlemiyormuşum,hiçbirşey yapmıyormuşum...!eşim bana temizlik konusunda hakaret etti.benimde zoruma gitti ve ağlamaya başladım ki eşim tokat attı ve yukarı çıktı.beni aradı kahvaltı hazır diye.
ocağa da yemek koymuştum.çıktım yukarı.çayımızı içtik.bulaşıkları yıkadım.biraz oturdum indim aşağıya.
eşimde geldi ben gidiyorum dedi.bende iyi dedim.işin bitince yukarı çık dedi.bende ben karar veririm ona dedim.tartışmaya başladık ve beni öldüresiye dövdü.gözüm şişti.yüzümde hala şişlik var.boynumu çevirdi,boğmaya felan çalıştı.ben o arada bağırıyorum beni kurtarın diye.normalde yüksek sesle konuşsak kaynanamlar kızardı.ama o gün...!kaynanam geldi.ben boşanmak istiyorum dedim.kaynammın yanında da o bana vurdu bende ona.evden kaçmaya çalıştım kapıyı kilitlediler,beni zor zapteddiler.sonra eşim özür diledi.ağladı zırladı.ben nasıl yaparım bunları diye.bu arada kaynana kavgadan kendine pay çıkarıyor.oğlum o çıkmasadasen çık.cennet annelerin babaların ayakları altındadır.felan filan...!
dün gece eşim yukarı çıkalım dedi.çıktık.kaynatam,kaynım ve kaynanam bana nasihat verdiler.sanki tek suçlu benmişim gibi.yukarı çıkmıyormuşum.eşimin ailesine soğuk davranıyormuşum... gibi.
bilmiyorum kızlar...kafam çok karışık.aslında yazılacak o kadar çok şey var ki.

aileme de söyleyemiyorum.çünkü eşimle evlenmeme hiçbir zaman razı olmadılar.ailemi karşıma alıpta eşimle evlendim.şimdi boşansam hangi yüzle geleceğim eve.biliyordun bunların böyle olduklarını diyecekler...!

ne yapmalıyım.Allah rızası için yardım edin.

canım ne olursa olsun ailenin yanına dönmelisin ne bu böyle öldüresiye dayak falan kaynananın tavırlarından bahsetmiyorum bile ailen durumu öğrenince inan sana hiç bir şey demezler eminim kol kanat gererler bence daha fazla durma orada sanada yazık

canım ne olursa olsun ailenin yanına dönmelisin ne bu böyle öldüresiye dayak falan kaynananın tavırlarından bahsetmiyorum bile ailen durumu öğrenince inan sana hiç bir şey demezler eminim kol kanat gererler bence daha fazla durma orada sanada yazık

döndü zaten. esi ve ailesi dönmesi için yalvarıyo ama suan babasının evindeyken hamile

döndü zaten. esi ve ailesi dönmesi için yalvarıyo ama suan babasının evindeyken hamile

canım bende şimdi farkettim ilk sayfayı okuyunca tüylerim diken diken oldu hemen yorum yaptım diğer sayfalara bakmadan ama şimdiki durum yani bebek için yorum yapamıcam zor bir karar çünkü çok zor Allah yardımcısı olsun doğru yolu ona göstersin inşallah

valla çok zor bir durum...bende aynı düşüncedeyim şimdi yalvarsa yakarsa bile değişmez eşin. 1 kere yapan hep yapar ister 10 tane çocuğun olsun.sana aldır ya da aldırma kesinlikle diyemem.benim içimden geçen sen eşinin ısrarı ve bebekten geri döneceksin gibi...Allah yardımcın olsun ama çok üzüldüm

bugün boşanma davasını çıyorum.

dün geldiler yine.

geri dönmemekte kararlıyım dedim.

sağolsun ailemde arkamda.

hamile olduğumu bilmiyorlar.

anneme söyledim.annem aldırmayacağız dedi.

karnım büyümeye başlayınca beni köye gönderecekler.

eşimin annesi ne istiyorsun herşeye razıyız dedi.

asla dövme olmayacak.ayrı ev istiyorsan ayrı ev.

evine de gelmem.oğlumuda görmem dedi.

hepsi boş.

annemin mantığı doğru geldi.

ne yapalım.ben o cana kıyamam.eşimle de barışmam.

Nasıl bir iş bu böyle..
tam da konunu okurken..eşini bıraktıgını okuyunca; neyseki cocugu yok acısı daha cabuk hafifler diye geçirmiştim içimden..
Ama şimdi..hamile oldugunu öğreninde tuhaf duygular hissettim, babasız büyütülür mü? onu bile bile babasız dogurmak günah değil mi? bilmiyorum kafam cok karıstı benim..sana akıl fikir veremiyorum..Aallah yardımcın olsun..eğer her türlü şartını kabul edeceklerse son bir deneme de fayda var diye düşünüyorum..nasılsa onlara bel baglmadan doguracam diyorsun..bişey kaybetmezsin..belki düzelir..En dogru kararı yine sen ve ailen verebilir..Umarım bundan sonra neye karar verirsen ver cok mutlu olursun..Ne olursa olsun dayak asla tasvip edilemez.:KK20:

Son düzenleme:
X