Alışveriş

Peki siz kırmızıyı ucuz diye mi alıyorsunuz yoksa öyle sevdiğiniz için mi

10 punto ayakkabı istediğimiz için mi alıyorsunuz ucuz diye mi

Bunu eşinize açıklayın
Hem uygun hem ıstedıgım için ama begenmıyor açıklıyorum ındırımde dıye alıyorsun sonrada gıymıyorsun doğru dürüst dıyor Zaten ben en nefret ettıgım tarz o basıma geldı dıyor

Günlüm gıyımfe degıl tabı dugune gıdıyorduk ama evet basıt buluyor genelde yazın elbıse gıyıyorum zaten altına babet sandalet yanı bunun şık ı nasıl olabılır kı
Babet çok itici bir ayakkabı tarzı bana göre bende sevmem
Elbise de elbiseden elbiseye değişir
Yazlıkta tatilde giyilecek tarzdaki elbiseler şehirde hoş durmaz
Yada indirimde diye gidip kumaşı dikişi kötü kıyafetler alıyorsanız belki bundan hoşlanmıyordur

Biraz netten örnek atsana

Ya da ne bileyim yaz işte

pazara giderken ne giyersin evde süt bitmiş markete gideceksin bir koşu ne giyersin

Akşam Kv ye gidilecek ne giyersin

Ailecek görüşüyoruz akşam bize geleceksiniz ne giyersin

Komşuya kahveye nasıl gidersin

Sana gündüz çaya geleceğinden ne giyersin akşam eşimle geleceğiz ne giyersin

Babet çok itici bir ayakkabı tarzı bana göre bende sevmem
Elbise de elbiseden elbiseye değişir
Yazlıkta tatilde giyilecek tarzdaki elbiseler şehirde hoş durmaz
Yada indirimde diye gidip kumaşı dikişi kötü kıyafetler alıyorsanız belki bundan hoşlanmıyordur
Evet galıba tarzımı begenmıyor eskıden daha ıyıydı tarzın dıyor jean elbıse cıceklı elbıse gıyıyorum penye giymem asla babet de tarz sıvrı burun falan gıyerım öyle heryerde satılandan degıl ama daha cıddı kıyafetler sevıyor galıba kumaş elbıse falan sanırım iş kıyafetı gıbı olan

O konuyu halletmedık tabıkı tüm evlılıgımızı gözden gecırıp konuşurken bızım tartışmalarımız hep senın kıyafetlerın yüzünden dedı ve uzadı gıttı ozaman soyle yapalım böyle yapalım dıye sorunları çözmeye çalışıyoruz oturup bırbırımıze küserek bıyere varılmıcagına göre bütün problemlerımızı masaya yatırıyoruz ben rahatsız olduğum konuları söylüyorum kı dun kı son noktaydı o neden o hale düştüğünü açıklamaya çalışıyor hepsı bu ama ben onca konuştuğumuz seyden hep tartıstıgımız konu bu olduğu için buraya bunu yazdım
Problemler önem sırasına göre çözülür. eşiniz bıçakla üstünüze yürümüşken sizin giyim tarzınızı beğenmiyor oluşunu konuşmak; trafik kazası geçirmiş birine önce diş dolgusu yapmaya benziyor

Biraz netten örnek atsana

Ya da ne bileyim yaz işte

pazara giderken ne giyersin evde süt bitmiş markete gideceksin bir koşu ne giyersin

Akşam Kv ye gidilecek ne giyersin

Ailecek görüşüyoruz akşam bize geleceksiniz ne giyersin

Komşuya kahveye nasıl gidersin

Sana gündüz çaya geleceğinden ne giyersin akşam eşimle geleceğiz ne giyersin
Pazar'a giderken rahat elbıse gıyerım yada tayt tshort
Kv giderken yA düz renk bı elbıse babet sandalet gıyerım ya kot üstüne gömlek bluz gıyerım
Ailecek gorusceksek gene kısa yada dız altı kalem elbıse yada yüksek bel jean bıde üst gıyerım
Komşuya pıjamayla bıle gıderım kahveye
Gündüz geldıgınızde çaya rahat kısa elbıse yada tayt tshrt gene
Akşam bıyere gıdersek cıddı gıyıyorum blazer ceket yada beyaz klasık pantalon falan

Problemler önem sırasına göre çözülür. eşiniz bıçakla üstünüze yürümüşken sizin giyim tarzınızı beğenmiyor oluşunu konuşmak; trafik kazası geçirmiş birine önce diş dolgusu yapmaya benziyor
Kıyafet yüzünden tartıştığımız için bu konu konuşuldu yoksa ben de problem benım kıyafetım degıl senın öfke kontrolun dedım oda ama ben o hale neden geldım bu sebeplerden geldım dr a zaten gıtcez dıyor

Pazar'a giderken rahat elbıse gıyerım yada tayt tshort
Kv giderken yA düz renk bı elbıse babet sandalet gıyerım ya kot üstüne gömlek bluz gıyerım
Ailecek gorusceksek gene kısa yada dız altı kalem elbıse yada yüksek bel jean bıde üst gıyerım
Komşuya pıjamayla bıle gıderım kahveye
Gündüz geldıgınızde çaya rahat kısa elbıse yada tayt tshrt gene
Akşam bıyere gıdersek cıddı gıyıyorum blazer ceket yada beyaz klasık pantalon falan

Yaşınız kaç

Bana çok ağır geldi giyiminiz

Ben 37 yaşındayım

Kot üstü body her yere giderim ben eşiniz böyle bir tarzdan şikayetçi sandım

Yaşınız kaç

Bana çok ağır geldi giyiminiz

Ben 37 yaşındayım

Kot üstü body her yere giderim ben eşiniz böyle bir tarzdan şikayetçi sandım
27 evet ağır gıyınıyorum düz gıymıyorum biter dıkkat ceksın ıstıyorum o da bundan fazlasıyla rahatsız sanıyorum

Bence ortada kıskançlık sorunu var, belki konu sahibesi güzel giyiniyordur ama giydiği kıyafetler yakıştığı için adam kıskanıyor ve kıyafetlerine kulp takıp rüküş giyiniyorsun algısı oluşturuyordur, var böyle erkekler çünkü, evli çocuklu kadın stili diye birşey mi varmış? Neden biz bilmiyoruz ama eşiniz epey bir fikir sahibi bu stille ilgili:)

Yani dün bıçak çeken eş diye dert yanarken bugün de eşim şöyle ayda 500 TL kıyafet parası veriyor diye bı hava da sezildi...
Randevu aldık dediniz umarım işe yarar

Evliliğinizi kurtarmak niyetindesiniz umarım herşey gönlünüzce olur

Ve bende kırmızı deri ceket sevmiyorum
Günlük tayt yada kot ve tişört dür
Özel günlerde kot yada elbise giyerim
Babet sevmiyorum elbise altında çok kötü görünüyor gibi geliyor bana

• Beğen
Reactions: Be1
Bıçak çekeceksemde kaliteli dursun demiş adam sankim :kahve:
Tövbest. Bence siz o parayı terapi masraflarına ayırın.

Bence mevzu fiyatı değil kocanın seni kıskanması. Alışverişini dilediğin gibi yap, birde sadece onun yanında evde giyin kendini özel hissetsin, bir iki sefer onunla çıkarken istediği gibi giyin zamanla sıkılıyorlar zaten hep aynı tepkiyi veriyorlar zaten :KK53:

• Beğen
Bence ortada kıskançlık sorunu var, belki konu sahibesi güzel giyiniyordur ama giydiği kıyafetler yakıştığı için adam kıskanıyor ve kıyafetlerine kulp takıp rüküş giyiniyorsun algısı oluşturuyordur, var böyle erkekler çünkü, evli çocuklu kadın stili diye birşey mi varmış? Neden biz bilmiyoruz ama eşiniz epey bir fikir sahibi bu stille ilgili:)
Aynen doğru söylüyorsun arkadasım ☺️

Bıçak çekeceksemde kaliteli dursun demiş adam sankim :kahve:
Tövbest. Bence siz o parayı terapi masraflarına ayırın.
Doğru o yonden hıc dusunmemıştım zaten onun ıcın ayrı bırıktırcem aklımda çok pahalı gıtmeyelım bukadar yeter derse bende var derım

Bence mevzu fiyatı değil kocanın seni kıskanması. Alışverişini dilediğin gibi yap, birde sadece onun yanında evde giyin kendini özel hissetsin, bir iki sefer onunla çıkarken istediği gibi giyin zamanla sıkılıyorlar zaten hep aynı tepkiyi veriyorlar zaten :KK53:
Evet doğru bı de böyle deneyım inş sıkılır da bırakır benı rahat kendı halıme

Aynen doğru söylüyorsun arkadasım ☺️

Tipik erkek tepkisi :) konudaki ilk mesajınızda eşinizin aslında kıskançlık krizine giren erkek modeli olduğu anlaşılıyor şu sözleriyle : "ındırımden alıcam dıye hep açık kıyafetler aldığımı buna çok sınırlendıgını "
Diğer bir mesajınızda eşinizin söylediği şu söz de olayın sizin giyiminiz zevksiz olmadığı, eşinizin size böyle düşündürmeye çalıştığı anlaşılıyor : "bu kadar açık degıldın dıyor kı aynı bence ama şuan çocuğun var evlısın Bıze yakışan sekılde gıyın dıyor evlı çocuklu kadına yakışan sekilde"

Kıyafetlerinizi zevksiz veya rüküş bulmuyor aslında, sizi kafasındaki hanım hanımcık kadın profiline sokmaya çalışıyor, siz hep böyle giyiniyordunuz değil mi? Evlenmeden önce de giyim tarzınız buydu sanırım, erkekler evlenmeden önce ve evlendikten sonra diye 2 farklı evreye sahiptir, evlenmeden önce yırtık jean askılı tişörtle beğendiği kız, evinin kadını çocuklarının anası olunca kendi annesi gibi giyinsin isterler, kayınvalidenizin giyim modelinden kopya çekmiş eşiniz :)

Eşler arası böyle konulara pek karışmam, o yüzden şöyle yapın böyle edin diyemem ama giyim tarzınız sizi yansıtıyorsa ve değiştirmek istemiyorsanız oturup etraflıca konuşun eşinizle veya biraz onun biraz kendi istediğiniz gibi giyinin.

Niye eşinizle gitmiyorsunuz alışverişe onu anlamadım..birkaç parçayıda o seçer.hem onun istediği tarzı tam olarak görmüş olursunuz..

• Beğen
Aylik 500 tl yi bana ver ben sana hem pazar hem kasap alisverisini yapar uzerine kiyafet bile alirim hemide marka ya gecen biri demişti

Derdini seveyim butonu diye şuan tam lazim olan şey. 500 tl elbise icin cok yahu. Yazik bence...

X